TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:23:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć jednom pravom početniku  (Pročitano 25353 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Jul 20, 2010, 10:15:32 pre podne »

Može ako ti prija, svakako, ali biće ti previše 6-7 dana za redom treninga... pogotovo ako si početnik.   
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #35 poslato: Jul 20, 2010, 09:55:02 pre podne »

I još jedno pitanje...
pošto ću ići u teretanu ponedeljak-sreda-petak, da li preporučujete da utorkom i četvrtkom i vikendom idem na plivanje?
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #34 poslato: Jul 20, 2010, 09:50:38 pre podne »

Juče sa imao prvi trening... bilo je van mojih očekivanja... svi su bili dobronamerni i fini, ne zajedljivi i u fazonu: ''vidi ovog mršavog''...
A ruke me ubijaju, jedva sam oprao zube :D
No, pre treninga par sati sam jeo kuvani kukuruz, 3 ili 4 klipa, kao izvor složenih ugljenih hidrata (pored regularnog ručka, naravno), a posle treninga sam u flašicu vode od 0,6 l pomešao whey, glutamin i kretain, a u drugu flašicu (jer nije moglo sve da stane u prvu), dekstrozu u količinama koje ste naveli. Onaj rastvor whey-a (šumsko voće), glutamina i kreatina je imao odvratan ukus, nekako vodenast, veoma razblažen, sa naznakom šumskog voća, kao neki odvratni dečiji sirup. Popio sam odmah posle izlaska iz teretane na silu, i u putu ka kući i onu flašicu sa rastvorenom dekstrozom. A kad sam došao kući, večerao, i onda na silu pojeo pakovanje tunjevine, i kad nisam pukao :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Jul 20, 2010, 09:03:48 pre podne »

Nikad mi nije prijalo slatko pre treninga...  probajte sami, ništa strašno...  klopajte nešto baš slatko pre treninga - bez preterivanja naravno i pratite kako se osećate tokom treninga, tj. koliko dugo ćete imati energije...  u zavisnosti od tipa hrane i količine i proteklog vremena - garantujem da ćete osetiti pad energije i da ćete početi da zevate i da da će vam se spavati...   
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #32 poslato: Jul 20, 2010, 06:31:00 pre podne »

sasvim pristojno za startera :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #31 poslato: Jul 19, 2010, 09:37:43 posle podne »

Znaci da mu sumiramo...pre treninga nekih recimo 2 sata slozeni uh....pred sam trening i u toku treninga bcaa, amino (ako je u mogucnosti da ih priusti), posle treninga :creatin +glutamin+protein+dextroza.....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Jul 19, 2010, 09:00:09 posle podne »

To je tacno, ali u poslednje vreme se dosta rasprava vodilo na tu tematiku i ljudi su shvatili da ako uspeju da dignu nivo insulina pre treninga i na to gurnu dosta AK pogotovo razgranatog lanca mogu da postignu bolje rezultate, e sad mnogo je lakse sa insulinom iz sprica, ali za naturalce je ovo bolja alternativa. U sustini vecina ne savetuje skok insulina pre treninga jer dolazi do blokade skoka hormona rasta, ali ja nekako verujem da porast hormona rasta tokom treninga nece biti dovoljan da bi znacajno napravio razliku. isto tako seceri pre treninga su bolja kombinacija za ljude koji nisu na dijeti

A šta je sa padom šećera nakon skoka insulina?

Lepo je što znaš napredne varijante ali momak je početnik... treba mu konkretan savet za početnika koji će ga dovesti do prvih značajnih rezultata..
da ne da zbunjujemo momka...

Složeni UH 2h pre treninga (testenina, pirinač) i biće više nego ok
« Poslednja izmena: Jul 19, 2010, 09:04:06 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Jul 19, 2010, 01:43:30 posle podne »

To je tacno, ali u poslednje vreme se dosta rasprava vodilo na tu tematiku i ljudi su shvatili da ako uspeju da dignu nivo insulina pre treninga i na to gurnu dosta AK pogotovo razgranatog lanca mogu da postignu bolje rezultate, e sad mnogo je lakse sa insulinom iz sprica, ali za naturalce je ovo bolja alternativa. U sustini vecina ne savetuje skok insulina pre treninga jer dolazi do blokade skoka hormona rasta, ali ja nekako verujem da porast hormona rasta tokom treninga nece biti dovoljan da bi znacajno napravio razliku. isto tako seceri pre treninga su bolja kombinacija za ljude koji nisu na dijeti
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Jul 19, 2010, 01:24:45 posle podne »

Ja sam za varijatnu slozeni uh par sati pred treninga dekstroza neposredno nakon treninga...

Mada i ako se uzme deks pre treninga neposredno nije veliki problem ako se trenira kako valja, nece doci do skoka secera... iako sam kao sto sam napisao za varijantu samo nakon...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: Jul 19, 2010, 01:16:03 posle podne »

Moja omiljena kombinacija pre treninga je pola merice whey-a 40gr dextroze i 5 gr kreatina u ceo sejker vode, pola toga 15 minuta pre treninga i ostatak u prvoj polovini treninga... dodati jos 10gr bcaa na to je odlicna ideja... posle treninga naravno merica whey-a, 40gr dextroze jos 5 gr kreatina i jos 10gr bcaa i nema brige oko periw ishrane
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #26 poslato: Jul 19, 2010, 12:46:43 posle podne »

Monika je lepo objasnila. . Dekstroza je prost secer i ako je uzmes pred trening imaces nagli skok ali i nagli pad energije na treningu. . . Dekstroza ti sluzi da kao i svi prosti seceri stimulise lucenje insulina koji ce ti pomoci da se hranljive materije efikasnije dopreme do misica. . .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Jul 19, 2010, 12:31:35 posle podne »

Ček, ček :) Sad sam totalno zbunjen!? Zar ne bi trebalo uzeti dekstrozu pre treninga, tj. tokom treninga kako bi uneo izvor energije (šećeri)?
Šta onda da pijem pre treninga?
Da rezimiram: u flašicu pomešam navedene doze whey, glutamina, kreatina i dekstroze i sve to u pola l vode i popijem po izlasku iz teretane?
Pre treninga????

Trebaju ti složeni ugljeni hidrati pre treninga koji će ti osigurati stabilnu energiju... npr integralne testenine, pirinač...

posle treninga to što si naveo sa vodom...

a pre treninga 2,3,4 sata... HRANA

a neposredno pre treninga može kombinacija bcaa i glutamina
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #24 poslato: Jul 19, 2010, 12:27:39 posle podne »

Ček, ček :) Sad sam totalno zbunjen!? Zar ne bi trebalo uzeti dekstrozu pre treninga, tj. tokom treninga kako bi uneo izvor energije (šećeri)?
Šta onda da pijem pre treninga?
Da rezimiram: u flašicu pomešam navedene doze whey, glutamina, kreatina i dekstroze i sve to u pola l vode i popijem po izlasku iz teretane?
Pre treninga????
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Jul 19, 2010, 11:10:45 pre podne »

Na suplementima i našem sajtu naćićeš generalne preporuke, da stekneš okvirno sliku kad bi trebalo uzimati. Drugo, konkretne doze zavise i od same osobe, načina treninga, specifičnosti sporta...
A tu je Pansport tim u prodavnicama i na forumu (i ostali koji imaju dosta iskustva) da te posavetuju oko kombinacije i tačne upotrebe ;)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #22 poslato: Jul 19, 2010, 10:49:47 pre podne »

Hvala puno!
Onda ću da pijem samo neposredno pre treninga dekstrozu, a ovo sve posle treninga, i to je to... kako sam shvatio... :)
samo bez dextoze pre treninga. . . :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.