TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 06:17:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti  (Pročitano 68921 puta)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #238 poslato: Decembar 03, 2010, 05:19:20 posle podne »

Еве ме најзад за компјутером!!! Дођавола... :'(

Вако, радим наизменични у месту и кратки и дугачки, лева ми је много јача нога него десна, па сам до сада практиковао да радим идентичан број понављања са обе ноге да не бих временом имао неку велику диспропорцију која би могла визелно да буде веома уочљива.
Мада по ономе што си ти навео не бих требао због... чега?
Проблем је бол који ми се јавља у десној коленици када радим леву ногу, а десна ми је стабилизациона, када десно колено спустим у ДМТ, одатле више нема мрдања, веома ми је тешко да се исправим, немам проблем да исправим леву са оптерећењем чак са оптерећењем до 50кг што ми је иначе максимум сада, али у покрету да бих се одгурнуо морам да исправим десну исто, а ту је прц, зато што боли убија, па питам пошто имаш више стажа( а врујем и више повреда него ја) ако си се сусрео са сличним случајем да мало прокоментаришеш, можда ће некоме користити, а и неки савет/предлог како да наставим да тренирам до санације повреде.
Иначе, комбинацијом, чучња и искорака(10х10 тут приближно 4141, и 5х8-10 искорак) добио сам за три месеца у обиму 7см на обе ноге, па су ми ове вежбе прирасле за срце( хтео бих да искористим потецијал за напредак са њима пошто су ми дале добре резултате уз сву пажњу коју посвећујем исхрани и одмору) 


Citat
Ja sam često videla da ljudima kad rade iskorak koleno beži u stranu i onda je svakako veće opterećenje na kolenu. Tako vrlo lak nastaju povrede koji ne moraš da se sećaš ali se one dobro sećaju tvog pogrešnog pokreta...

Са нестрпљењем чекам детаљнији пост/линк са прецизнијим ихформацијама на ову тему, тренутно прелиставам неки оксвордски приручник за спортску медицину, ако знате можда шта да потражим, гђо Шварц.

Хвала унапред ;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #237 poslato: Decembar 02, 2010, 01:25:21 posle podne »

Ja sam često videla da ljudima kad rade iskorak koleno beži u stranu i onda je svakako veće opterećenje na kolenu. Tako vrlo lak nastaju povrede koji ne moraš da se sećaš ali se one dobro sećaju tvog pogrešnog pokreta...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #236 poslato: Decembar 02, 2010, 09:43:41 pre podne »

Pa čudno mi je to što na čučnju nemaš bolove, a kod iskoraka imaš, jer fakatje pozicija kolena ista kod ova dva pokreta. Sad opet zavisi od vrste bola, ali verovatno je upala zgloba u pitanju.

Recimo ako obratiš pažnju na ugao izmeĂ°u butine i potkolenice na čučnju



I kod dugačkog iskoraka



Vidiš da je ugao isti, tj gornji doe butine je na paraleli. ja u stvari i ne volim to poreĂ°enje sa paralelom, pa volim da koristim drugu referencu, a to je da se kukovi nalaze ispod nivoa kolena.

E sad problem možeš da imaš kod iskoraka gde ne postižeš dovoljno dubine i pogotovo ako ga radiš u mestu, tačnije da se odguruješ tom nogom koja je napred, nazad u početnu poziciju:



Sad opet ne znam koju varijaciju ti radiš:

Split čučanj, poznatiji kao stacionarni iskorak?

Hodajući iskorak?

Naizmenični, gde rotiraš poziciju nogu i odguruješ se unazad u početnu poziciju nogom sa kojom ideš u iskorak?

Isto tako da li radiš kratki ili dugački iskorak?

Recimo ja nikad ne savetujem Naizmenični iskorak, nego uglavno hodajući iskorak i eventualno split čučanj, ali to je onda uglavnom bugarski čučanj i bez dodatne težine i to na kraju treninga.
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2010, 09:45:24 pre podne od strane malibuilder » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #235 poslato: Decembar 02, 2010, 08:36:21 pre podne »

Da izvineš, al ja radim isto ko i drugi, kako mi je pokazano. A leva me ne boli iako je identičan pokret, ja ipak sumnjam na neku povredu, al trenutno nemam vremena da odem kod dr. Ali! Ako znaš u čemu mi početnici grešimo često kod iskoraka, barem primeri sa kojima se ti srećeš, bili bi mi korisni da uporedim,mada sam ubedjen da ne grešim. :D kad imaš vremena.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #234 poslato: Decembar 02, 2010, 08:03:52 pre podne »

Onda definitivno nešto ne radiš kako treba na iskoraku, jer ako te koleno ne boli na čučnju, a na iskoraku boli problem je u pokretu koji izvodiš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #233 poslato: Decembar 02, 2010, 05:31:52 pre podne »

Ma nesi me razumeo! Čučanj i presu radim glat bez problema, bar zasad. Imam problem, sa desnim kolenom samo kad radim iskorak, a ostalo sve normalno. U svakom slučaju, korisni saveti, tnx. :)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #232 poslato: Decembar 01, 2010, 08:12:42 pre podne »

Pa ako si povredio koleno onda verovatno ne možeš ni jedan potisak sa noge da radiš (čučanj, presu itd) što je generalno problem ako hoćeš da poradiš na gluteusu, a pošto znam da si tek počeo da treniraš ovo su vežbe koje bi ti dale najviše koristi. Ovo govorim jer fakat kao početnik nema razloga da se fokusiraš na gluteus ili na iskorak kad već pričamo o tome, nego na čučanj. Sad što se tiče RDL-a ukoliko guraš zadnjicu dovoljno nazad tokom pokreta i ukoliko stežeš gluteus tokom pokreta nećeš imati problema sa aktivacijom gluteusa, ali ovo i dalje nije toliko dobra vežba za gluteus koliko je to čučanj ili leg press. Znaćeš da radiš pravilno taj RDL kada ti sav oslonac bude na petama (a da ne gubiš ravnotežu) i čitav pokret radiš samo u kukovima tako da ti se šipka spušta skroz pored nogu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #231 poslato: Decembar 01, 2010, 12:04:09 pre podne »

Pošto je na jednoj od tema bilo reči o rumunskom mrtvom, zanima me na koji deo pokreta da se koncentrišem da bi šhto više opteretio glut, ako može da se koristi kao glavna vežba za glut, pošto sam malo šatovao desnu kolenicu, pa ne mogu da radim dugački iskorak?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Mann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #230 poslato: Novembar 30, 2010, 09:19:43 pre podne »

obicno su najednostavnija resenja i najtacnija :)
hvala puno
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #229 poslato: Novembar 30, 2010, 08:30:38 pre podne »

Šta da radim sa strijama? Na sve strane ih dobijam, znam da je pomalo blesavo pitanje, al stvarno ih imam na sve strane, tako da me nervira! Jes možda imao sličnih problema?

Ne možeš gotovo ništa. To što dobijaš strije znači da ti je koža takva, slabo elastična i puca kako se rasteže usled rasta mišića. Postoje kreme kao što je Striet recimo koje možeš da mažeš da umanjiš količinu novih strija koje bi mogao da dobiješ, ali ovo je preventiva i trebao bi da mažeš nekoliko puta dnevno da bi imao efekat, tako da lek za nastale ne postoji, moguća je eventualna prevencija. Vremenom (tokom narednih par godina) će strije da izblede i da se delimično povuku, ali ostaju za na vek kao uspomena da velike mišiće ;)

ako vec radim cucanj i bench dva puta ned. da li da npr. prvi put radim snagu a drugi trening hipertrofiju ili da napravim dva slicna treninga gde cu na pocetku raditi snagu (sa vecim tezinama) a u kasnijim serijama smanjim kilazu i radim hipertrofiju?

To nije tako jednostavno pitanje. Ukoliko ti je cilj da povećaš snagu na benchu onda radi bench 2 puta nedeljno, a ukoliko ti je cilj da povećaš snagu na čučnju onda radi čučanj 2 ili tri puta nedeljno. Postoji mnoštvo programa za ovo, ali ono što ne bi trebalo da radiš je da forsiraš više mišića istovremeno. Recimo da većina vežbača posle par godina redovnih treninga primete neku vrstu disbalansa i potrebno je da naforsiraju tu mišićnu particiju kako bi ju poravnali sa ostatkom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #228 poslato: Novembar 30, 2010, 01:06:48 pre podne »

ako vec radim cucanj i bench dva puta ned. da li da npr. prvi put radim snagu a drugi trening hipertrofiju ili da napravim dva slicna treninga gde cu na pocetku raditi snagu (sa vecim tezinama) a u kasnijim serijama smanjim kilazu i radim hipertrofiju?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #227 poslato: Novembar 30, 2010, 12:56:44 pre podne »

Šta da radim sa strijama? Na sve strane ih dobijam, znam da je pomalo blesavo pitanje, al stvarno ih imam na sve strane, tako da me nervira! Jes možda imao sličnih problema?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #226 poslato: Novembar 29, 2010, 08:06:33 posle podne »

evo par pitanja kratko i jasno: 1. creatim ili creabose? 2.scivation whey ili dymatize elite whey? 3.da li mesanje wheya,bcaa i glutamina u ovsene,razne sejkove sa mlekom i bananama i dr...moze da smanji njihovu iskoriscenost u organizmu i da li ih je zbog toga bolje piti iskljucivo sa vodom? ..posle treninga se naravno podrazumeva sa vodom i maltom 4.da li forsiranje vezbi snage (cucanj,mrtvo dizanje...) sa velikim tezinama moze bitno da poveca prirodnu produkciju testosterona ili je to mit? -jer se bojim da cu da preforsiram misicne grupe koje su u tim vezbama najvise zastupljene i napravim vise stete nego koristi

01. Kreatin.
02. Svejedno
03. Ovsene neće imati znatan efekat, mleko hoće, ali to je efekat koji se nekad i želi proizvesti, pogotovo kao što Marko kaže za doručak. Onda opet ja bih za doručak Amino, glutamin i slično popio pre doručka, pogotovo ako se doručak odlaže iz nekog razloga, a onda mešao whey sa ovsenima. U svakom slučaju usporenje apsorbcije neće biti značajno ukoliko nema dosta masti u obroku.
04. Hoće, nije mit i povećaće ju koliko prirodni limiti dozvoljavaju. Onda opet nije samo testosteron u pitanju, nego i drugi hormoni kao što je hormon rasta. isto tako je bitno zapamtiti da ovo nije jedini mehanizam kojim ove vežbe dovode do mišićnog rasta. Ove vežbe aktiviraju mnoštvo mišića odjednom i ako se rade pravilno (pravilna tehnika, pravilna količina serija/ponavljanja/koliko puta nedeljno i koja je progresija kilaže) onda ćeš imati sve efekte koji daju ove vežbe. Što se forsiranja tiče gledaj na to ovako. Bench možeš da radiš 2 puta nedeljno, čučanj i po 3 puta, a mrtvo samo jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje. Zapamti da nije svejedno ako radiš bench 2 puta sa kečevima i ako radiš jedan dan snagu, a drugi hipertrofiju isto je sa čučnjevima i mrtvim dizanjem. Tako da se pretreniravanje više svodi na programiranje tih vežbi i naravno ishranu, nego na bilo šta drugo.

alene,
znas li gde ima da se kupi kailper za merenje bf?
nigde da ga nadjem

Sorry Bokalika, ali nisam nigde našao. Tačnije odustao sam od traženja i sad koristim šubler za ovakve stvari. Našao sam plastični pa ne boli toliko kada meriš sa njime, ali treba još više iskustva nego sa kaliperima da bi se iole precizno izmerio %BF. Ukoliko nemaš potrebu za tačnom cifrom pusti da ti ogledalo govori koliki ti je procenat sala. Kod većine muškaraca ako ti se vide obrisi trbušnjaka nalaziš se izmeĂ°u 10 i 15 %, a sve ispod 10 mora da ti se vidi linea alba, tačnije središnja linija izmeĂ°u trbušnjaka. Varijacije ovde postoje, ali to ti je približno to ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Mann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #225 poslato: Novembar 29, 2010, 07:41:36 posle podne »

alene,
znas li gde ima da se kupi kailper za merenje bf?
nigde da ga nadjem
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #224 poslato: Novembar 25, 2010, 10:48:32 pre podne »

Ako radis pravilno osnocne vezbe bi trebalo da budu sastavni deo treninga i dovesce do povecanja prirodnog testosterona,ali sve do odredjene granice.Sto se tice mesanja ovsenih sa suplementima,moze usporiti njihovu apsorbciju i tu opciju mozes koristiti kao prvi obrok,a sto se proteina tice moj izbor bi bio Dymatize.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 19 upita.