TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396120 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 11, 2024, 05:37:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mislim da smo vam se smulici mi pocetnici, zar ne? lol  (Pročitano 27480 puta)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #50 poslato: Septembar 14, 2010, 03:29:30 posle podne »

Ce da bude sredjeno ;D

Citat
Uostalom ako nalazis metal iz otpada ko zna kakva je legura pa time i ro.
Skupljam alumin! ;D

Nista se ti brate ne brini!  ;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #49 poslato: Septembar 14, 2010, 01:34:38 posle podne »

Zapreminu dobijete matematickom formulom s obzirom na oblik tega i pomnozite sa r koji predstavlja specificnu masu materijala, za gvozdje bi bila
oko 7800 kg/m3, ako npr. ne mozete da dobijete tacnu tezinu, uzmete i busilicom napravite rupu u tegu, gubitak materijala je gubitak tezine tako da mozete da budete precizni sa malo racunanja. Nadam se da ste shvatili.

Cemu racun? Spremas se za neko takmicenje pa mora da znas kilazu?
Nema potrebe da se opterecujes tacnom kilazom, vazno je da je ona tebi dovoljna i da ti napredujes.
Uostalom ako nalazis metal iz otpada ko zna kakva je legura pa time i ro.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #48 poslato: Septembar 14, 2010, 01:08:18 posle podne »

Ne, ali me nešto posebno ni ne interesuje nikad nisam hteo da lijem svoje tegove, ja se fokusiram na to da izlijem što više mišića na sebe, a livenje teova ostavljam za nekog drugog LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #47 poslato: Septembar 14, 2010, 12:49:41 posle podne »

Sve dolazi u obzir, jbga moram da se snalazim kao i uvek :-[. Cak sta vise imamo dve teretane u gradu, a u obe ima nesto malo manje od jedne tone tegova, pa ako se zadesi guzva, mora da cekas da ljudi zavrse seriju, pa da se menjas sa njima na spravi, pa haos, kao i sve u drzavi sve su pokrali, sprave su dotrajale i klimave, nedaj boze nikome, al provincija je to.
Videcu sta cu, cim budem napravio nesto slikam i kacim na net, do tada bus mi ne gine.
Potrudicu se da nahvatam ploce.
Sto se pravljenja tegova od livenog gvozdja, tu mogu da dam neki svoj doprinos

m-masa
v- zapremina
r- to bi trebalo da bude grcko slovo ro al me mrzi da se makljam specificna tezina materijala po jedinici zapremine.

masa je jednaka proizvodu v*r

Zapreminu dobijete matematickom formulom s obzirom na oblik tega i pomnozite sa r koji predstavlja specificnu masu materijala, za gvozdje bi bila
oko 7800 kg/m3, ako npr. ne mozete da dobijete tacnu tezinu, uzmete i busilicom napravite rupu u tegu, gubitak materijala je gubitak tezine tako da mozete da budete precizni sa malo racunanja. Nadam se da ste shvatili.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #46 poslato: Septembar 14, 2010, 10:31:11 pre podne »

Sto se tiče klupa i stalaka to sve možeš sam da povariš ako imaš alat i veštinu. Imaš na netu gomilu planova, ali siguran sam da ćeš se već snaći. Ukoliko s ene snaĂ°eš za dimenzije onda možda mogu ja da iskopam neke iz dana kad ja spravljao svoje tegove. Šipke možeš na praviš od bilo koje cevi, ali kako budeš jačao trebaće ti sve jače šipke. Svojevremeno dok sam se ja još gnjavio sa ovim stvarima stalno sam ispravljo svoje šipke i nabijao jednu cev preko druge u nedogled.

E ono što će ti biti probloem su ploče. Uvek možeš da praviš btonske tegove, ali ovo je lošija opcija jer fakat će ti nekad ispasti tegovi i vremenom će svaki drugačije težine da bude. Ono što možeš da uradiš (što sma i ja radio) je da ako već imaš pristup otpadu da nakupiš što više zamajaca od kola i koristiš njih kao ploče, em imaju dobru težinu, negde oko 5 - 7 kg po zamajcu em imaju rupu u sredini koja je tu negde 25 - 30 mm, samo skini čekićem one zupce i imaš odličnu ploču...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #45 poslato: Septembar 14, 2010, 08:17:04 pre podne »

Jeste, smao pamet u glavu i bez preterivanja, ništa se neće desiti preko noći ;)
Tnx U the man :)

Opasno se razmisljam da odradim tegove u nekoj domacoj radinosti, posto znam nekog lika koji drzi stovariste sekundarnih sirovina ( otpad  ;D), ili da nategnem nekoga da mi nadje neko gvozdje u rudniku u gradu iz kojeg sam rodom, pa da se malo igram sa brnerom :D, da ne bih morao skoro svaki dan da putujem do grada u teretanu 20km busom, a imam poveliku sobu koja mi zvrji prazna ;).
Zanima me sveopste misljenje sta bih mogao da sklepam, od mehanicki prostijih elemenata, bench i stand rack( onaj drzac za tegove gde se teg postavlja u visini ramena) ili  ima jos neki deo opreme koji je po konstrukciji prost.
Em  mi ustedelo vreme i novac, a i mogao da navucem ortake na bb.( al sam zli   ;D) Duga je zima pa bih mogao lagano da se malo zamajavam s time, a verujem da me ne bi mnogo iskostalo?
Jbga, mozda su ovo opet neki moji preuranjeni zakljuci i skakanje pred rudu, a opet kad se pogleda iz mog ugla veoma mi realno deluje, bar u neko dogledno vreme?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #44 poslato: Septembar 14, 2010, 06:55:25 pre podne »

Jeste, smao pamet u glavu i bez preterivanja, ništa se neće desiti preko noći ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #43 poslato: Septembar 13, 2010, 03:29:47 posle podne »

U principu to  mu po onome sto si ti rekao, jedino sto treba da radim je da ponavljam i sve ce da dodje sa time. Organizam  se ogranicavanjem snage koristi da bi sprecio povrede, u principu daje onoliko snage koliko mu je potrebno za normalno funkcionisanje, a da uvek ima jos iza zavese.
Meni znaci preostaje da sebe teram navise u tezinama i da verujem u sebe.
 :D
Zanimljivo
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #42 poslato: Septembar 12, 2010, 07:31:24 posle podne »

Mikro periodizacija znači i split, ali to je samo deo priče.

A što se tiče CNS-a stvar nije hemijska nego mentalna. Recimo klasičan primer je tvoja snaga. Ti si trenutno u stanju da koristiš relativno mali procenat svoje snage i treningom snage ti bukvalno učiš koje su tvoje granice tako da tvoj CNS shvati koliko je potrebno da aktivira mišić. Recimo na praktičnom primeru bi to uprošćeno bilo da sa zemlje na mrtvom dizanju možeš da podigneš 50kg i više ne možeš, ali to samo znači da je tvoj mozak uključio samo potrebnu količinu mišićnih vlakana potrebnu da se podigne 50 kg i ti onda sledeći put znaš da si podigao 50kg i namerno ili ti svesno ideš da podigneš više kg i td. Recimo ako si ikad čuo priče kako je žena podigla kola kada je videla da su prignječila dete i slično, imaš na stotine tih priča dobro dokumentovanih i to je ono što se zove 100% potencijala, a ljudi su sretni kada doĂ°u do 30%, a isto je i sa mozgom, aku uspeš da iskoristiš 10% potencijala svog mozga onda si pa IQ140 ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #41 poslato: Septembar 12, 2010, 06:42:36 posle podne »

Kao prvo da naglasim da sam procitao x stranica na forumu, i iz svega izvlacim jedan zakljucak! Treba jos da procitam. lol

Periodizacija kapiram, mikroperiodizacija je split, znaci check.

Centralni nervni sistem ti je moзак, uprošćeno. Mozak ti kontroliše mišiće jel tako? Tako da je mozak glavna karika do povećanja mišićne mase. Priča je generalno govoreći komplikovana i opširna i ne verujem da poseduje i delić čitavog znanja o čitavoj ulozi CNS-a u funkciji mišića u telu, ali ono što ti je sigurno je da bez dobro funkcionalnog mozga nema ni velikih mišića.

AHA, ZNACI ZATO SAM JA MRSAV, TO ZATO STO SAM GLUP! CRNJAK DA CRNJI NE MOZE BITI. SALIM SE! :D :D :D
IQ mi je blizu 140 al to ne treba da znaci da sve unuta funkcionise dobro?Postoji i onaj deo sa lucenjem hipofize koliko mi se cini, nadam se da nikotin ili neki od sastojaka( otrova) cigareta ne deluje kao inhibitor za neke  od funkcija za razvoj muskulature, ili neke druge funkcije organizma koje mogu da mi uspore nabacivanje mase, jbga pusac sam. :'( jos uvek.

Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #40 poslato: Septembar 12, 2010, 12:55:43 posle podne »

Centralni nervni sistem ti je moзак, uprošćeno. Mozak ti kontroliše mišiće jel tako? Tako da je mozak glavna karika do povećanja mišićne mase. Priča je generalno govoreći komplikovana i opširna i ne verujem da poseduje i delić čitavog znanja o čitavoj ulozi CNS-a u funkciji mišića u telu, ali ono što ti je sigurno je da bez dobro funkcionalnog mozga nema ni velikih mišića.

Što se periodizacije tiče priča je takoĂ°e malo zamršenija. Naime periodizacija znači da ti je tvoja trening godina podeljena na odreĂ°ene periode u kojima radiš neke od aspekta svoje muskulature ili tela generalno. Tako da imaš periode kada je cilj hipertrofija, kada je cilj snaga, kada je cilj izdržljivost ili skidanje sala ili opet kombinacija nekih od ova dva. TakoĂ°e postoji i mikroperiodizacija koja je slična prethodnoj samo na manjem nivou itd.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #39 poslato: Septembar 11, 2010, 06:47:52 posle podne »

CNS= Central nervous system?

Evo opet jedno pocetnicko, kakve veze ima nervni sistem sa dizanjem tegova?  :o

I jos nesto
Upravo zato je periodizacija treninga veoma bitna u dobro isplaniranom treningu gde je cilj povećanje mišićne mase.
Moze li to malo blize da se objasni?
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2010, 07:09:00 posle podne od strane Fiki » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #38 poslato: Septembar 11, 2010, 06:42:44 posle podne »

CNS= Central nervous system?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #37 poslato: Septembar 11, 2010, 06:36:09 posle podne »

Tako da zanemari priče oko genetike, ono što ne možeš da promeniš prihvati kao takvo. Ma prihvatio sam ja vec, nego sam mislio da je interesantna tema za razglabanje. Talenat, e njesra, a ja mislio da barem za bb nije potreban talenat ??? :D
CNS? ovo vec po drugi put spominjes u ovoj tem,i a ja iskren da budem, pojma nemam sta je to? Znaci...komentar please.


Ektomorfi su mršavi, tanki udovi, teško nabacuju telesnu masu, ali imaju i manji procenat telesnih masti. Ishrana mora konstantno da bude hiperkalorična. Znaci ja sam ektomorf po nacionalnosti :P
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2010, 06:39:26 posle podne od strane Fiki » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #36 poslato: Septembar 11, 2010, 05:30:14 posle podne »

Da, da, to. Zanimljivo mi zvucase.
Sačuvana
I don't give a fuck
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.