TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396369 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 04:17:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 271072 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #53 poslato: Decembar 09, 2010, 09:08:45 posle podne »

Samo da napomenem da bi mogli da iskoristimo ulja iz lanene semenki one moraju biti samlevene. Inače uzimamo ih samo kao izvor nesvarljivih vlakana, što bi se reklo, da se kao brže zasitimo
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #52 poslato: Decembar 09, 2010, 02:06:40 posle podne »

I to, laneno seme je odlična varijanta uz obroke kad si na dijeti i korisne masti i vlakna.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Decembar 09, 2010, 12:30:48 posle podne »

Mislio sam da ih jedem sa whey-om, a dali se trebaju kuvati ili se samo  natope? I koliko se kuvaju/natapaju?

možeš svašta sa njima, a instant su isto super... sa whey-om, mlekom, jogurtom, kuvane, propržene sa jajima...

kad me ne mrzi sameljem ih i napravim brašno, dodam 2-3 jaja, malo mleka i soli i na tiganj... palačinkeee :)

E to, odlična varijanta, a isto tako home made lebac od ovsenih, jes da bude malo tvrĂ°i, ali i dalje je dobro rešenje ako se već jedu ovsene, a ne hleb, pa za sve one koji su navučeni na lebac ovako mogu da ubiju dve ili više muva LOL

:)
sameljem nekad ovsene i laneno seme i tu smesu samo posle prelijem vodom/mlekom/proteinom i to je to...  nema ni dosadnog zvakanja ovsenih
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #50 poslato: Decembar 07, 2010, 07:40:46 posle podne »

vidim sad da mrki pise dal se treba kuvati ili rastapati... Ocu da ubacim u svoj jelovnik ovsene pa me zanima kako se prave tj koriste koliko se trebaju kuvati(dali se uopste trebaju kuvati)  itd...
ako uzimas usitnjene dovoljno je samo preliti kljucalom... mada i cele mozes, napravi se kasa... jedino ako hoces sa hladnim mlekom ili vodom onda moraju da stoje...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #49 poslato: Decembar 07, 2010, 01:28:54 posle podne »

Mislio sam da ih jedem sa whey-om, a dali se trebaju kuvati ili se samo  natope? I koliko se kuvaju/natapaju?

možeš svašta sa njima, a instant su isto super... sa whey-om, mlekom, jogurtom, kuvane, propržene sa jajima...

kad me ne mrzi sameljem ih i napravim brašno, dodam 2-3 jaja, malo mleka i soli i na tiganj... palačinkeee :)

E to, odlična varijanta, a isto tako home made lebac od ovsenih, jes da bude malo tvrĂ°i, ali i dalje je dobro rešenje ako se već jedu ovsene, a ne hleb, pa za sve one koji su navučeni na lebac ovako mogu da ubiju dve ili više muva LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #48 poslato: Decembar 07, 2010, 12:35:52 posle podne »

Hvala na predlozima :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #47 poslato: Decembar 07, 2010, 12:01:45 posle podne »

Mislio sam da ih jedem sa whey-om, a dali se trebaju kuvati ili se samo  natope? I koliko se kuvaju/natapaju?

možeš svašta sa njima, a instant su isto super... sa whey-om, mlekom, jogurtom, kuvane, propržene sa jajima...

kad me ne mrzi sameljem ih i napravim brašno, dodam 2-3 jaja, malo mleka i soli i na tiganj... palačinkeee :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #46 poslato: Decembar 07, 2010, 08:28:36 pre podne »

Mislio sam da ih jedem sa whey-om, a dali se trebaju kuvati ili se samo  natope? I koliko se kuvaju/natapaju?

Ja recimo sada kad sam na dijeti jedem ovsene sa jabukom, stavim ovsene i iseckanu jabuku u blender i dodam cimeta i malo vode, recimo pola dcl i sve to blendujem dok se ne pretvori u kašu, a onda ih ostavim preko noći i pojedem izjutra.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #45 poslato: Decembar 07, 2010, 07:24:39 pre podne »

Roberte pa za ujturu svakako :) potrebno je vremena za rizu, iako je brza od testa.

ovsene su ti instant, barem meni :)

probaj ujutru rizu pa za 3 sata na trening a izmedju nesto samo stavi u usta...

Ja i treniram 3 sata nakon doručka i tu mi pirinač definitivno ne odgovara.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12819


Never give up!

« Odgovor #44 poslato: Decembar 07, 2010, 01:16:55 pre podne »

Mislio sam da ih jedem sa whey-om, a dali se trebaju kuvati ili se samo  natope? I koliko se kuvaju/natapaju?

Mozes sa whey-om,ja ih do sada nikada u zivotu nisam kuvao vec samo natopio u vodi.
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #43 poslato: Decembar 07, 2010, 01:04:52 pre podne »

Mislio sam da ih jedem sa whey-om, a dali se trebaju kuvati ili se samo  natope? I koliko se kuvaju/natapaju?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12819


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Decembar 07, 2010, 12:58:45 pre podne »

vidim sad da mrki pise dal se treba kuvati ili rastapati... Ocu da ubacim u svoj jelovnik ovsene pa me zanima kako se prave tj koriste koliko se trebaju kuvati(dali se uopste trebaju kuvati)  itd...

Ja ih jedem suvo cisto bez icega.Blaza varijanta mi je u ciniju sipam malo vode pa se to natopi i onda jedem sa whey proteinom.
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #41 poslato: Decembar 07, 2010, 12:47:29 pre podne »

vidim sad da mrki pise dal se treba kuvati ili rastapati... Ocu da ubacim u svoj jelovnik ovsene pa me zanima kako se prave tj koriste koliko se trebaju kuvati(dali se uopste trebaju kuvati)  itd...
Sačuvana
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #40 poslato: Decembar 06, 2010, 11:33:50 posle podne »

jel ovsene moraju da se prokuvaju prethodno ili je dovoljno rastapati ih 15ak min u mleku,jogurtu..ili jogurtu sa wheyom?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12819


Never give up!

« Odgovor #39 poslato: Decembar 06, 2010, 02:59:29 posle podne »

Ponekad ni ja ne jedem ujutru rano pre prvog treninga jer jednostavno mi ne prija.Uzimanje suplementacije ne racunam.Mada opet to sam ja i tako mi odgovara,neki iz teretane pokusali su tako pa skoro nisu pali u nesvest.Ne odgovara svakome isti sistem i uglavnom savetujem svima da se ipak nesto malo mora jest pre treninga.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.234 sekundi sa 18 upita.