TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:20:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako se dobija i šta je zapravo whey izolat?!  (Pročitano 23902 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Avgust 02, 2020, 02:59:12 posle podne »

WPC može kod osetljivih izazvati tegobe( laktozna intolerancija), zbog većeg udela laktoze...mada pre bih rekao da je u pitanju i proizvođač, tj kvalitet proteina...
Jel mozes ti Slavisa kao iskusniji da navedes protein koji je dobar?
Trenutno koristim vas power whey isolate vanila, uzeo dok sam bio u Leskovcu ali sam pri kraju...

Svi WPC i whey izolati iz naše ponude zavređuju poverenje...tako da se više opterećujmo ishranom i treninzima, a manje odabirom proteinskog suplementa koji nije "must have"...i uz "balansiranu" ishranu i treninge se može napredovati i bez whey proteina...
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #54 poslato: Avgust 02, 2020, 08:25:30 pre podne »

WPC može kod osetljivih izazvati tegobe( laktozna intolerancija), zbog većeg udela laktoze...mada pre bih rekao da je u pitanju i proizvođač, tj kvalitet proteina...
Jel mozes ti Slavisa kao iskusniji da navedes protein koji je dobar?
Trenutno koristim vas power whey isolate vanila, uzeo dok sam bio u Leskovcu ali sam pri kraju...
Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Avgust 02, 2020, 01:24:45 pre podne »

WPC može kod osetljivih izazvati tegobe( laktozna intolerancija), zbog većeg udela laktoze...mada pre bih rekao da je u pitanju i proizvođač, tj kvalitet proteina...
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #52 poslato: Avgust 01, 2020, 01:27:56 posle podne »

Od izolata sam probao izolat whey zero od skajteka i onaj od biotech-a, a od klasicnog whey-a samo skajtekov.... U zadnjih god dana uzimam redovno, a ranije sam uzimao povremeno. Poceo sam sa klasicnim whey-om, a sada samo izolat koristim jer mi vise prija stomaku. Vrv nije tako kod svake osobe ali kod mene jeste.
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #51 poslato: Avgust 01, 2020, 01:10:17 posle podne »

Meni whey izolati strasno prijaju. Osecam se potpuno normalno kad pijem za razliku od klasicnog wheya koji mi cesto stvara nadutost i gasove.
Kako u ishrani tako i u suplementaciji treba birati najcistije i najbolje hranljive materije (barem je to moj stav) i zato dizem obe ruke za izolat i preporucujem ga svima jer po meni bolje je uzeti jednu mericu izolata nego 2-3 merice klasicnog wheya......ako su finansije problem.
Daj neki predlog ako moze. Poredjaj ili navedi njih jedno 4/5
Sačuvana
MM
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #50 poslato: Avgust 01, 2020, 12:11:52 posle podne »

Meni whey izolati strasno prijaju. Osecam se potpuno normalno kad pijem za razliku od klasicnog wheya koji mi cesto stvara nadutost i gasove.
Kako u ishrani tako i u suplementaciji treba birati najcistije i najbolje hranljive materije (barem je to moj stav) i zato dizem obe ruke za izolat i preporucujem ga svima jer po meni bolje je uzeti jednu mericu izolata nego 2-3 merice klasicnog wheya......ako su finansije problem.
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #49 poslato: Oktobar 25, 2013, 01:40:01 posle podne »

Sve mozes naci ovde-------> http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sve-o-kreatinu.html
A znam da kreatina ima u mesu.. riba, junetina itd..
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #48 poslato: Oktobar 23, 2013, 09:38:53 posle podne »

A, možda ga je  zanimalo i koliko se whey proteina može dobiti iz 10 l surutke, tj. da li celokupna količina proteina u sirovoj surutki uspe da se "koncentruje" u novi proizvod. :)

Upravo too, znači interesuje me da li se iskoristi čitav kapacitet proteina iz mlijeka-tj.surutke, kad skontam dobro oni zaraĂ°uju :D E sad pošto nemam iskustva sa kreatinom iz čega se on dobija i kojom metodom?
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 23, 2013, 07:15:39 pre podne »

A, možda ga je  zanimalo i koliko se whey proteina može dobiti iz 10 l surutke, tj. da li celokupna količina proteina u sirovoj surutki uspe da se "koncentruje" u novi proizvod. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #46 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:54:20 posle podne »

Jedna casa mleka ima oko 8 g proteina, a na litru ide oko 33 g proteina. Ali kroz mleko unosis i masti i laktozu, mlecni secer pa se i o tome mora voditi racuna.
Kreatin nema veze sa surutkom, sintetise se u nasem organizmu iz tri aminokiseline ( arginin, metionin i glicin ), a ima ga u crvenom mesu i ribi, ako si to zeleo da pitas.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 08:57:50 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #45 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:29:16 posle podne »

Danas sam prisustvovao (i malo pomagao u organizaciji) na simpozijumu na (mom) Hemijskom fakultetu u Beogradu....

Znači svaka ti čast na tekstu, dosta poučno. E sad zanimljivo bi bilo ako neko zna da odgovori koliko se može dobiti proteina iz recimo 1l mlijeka ili iz 10l svedno(tj. surutke)?? Još me zanima i da li se i kreatin dobija iz surutke ili iz čega tačno?
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 08:49:13 posle podne od strane sasasale » Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #44 poslato: Mart 15, 2013, 03:21:16 posle podne »

Ja od pocetka pijem isolate i super je,ali sam hteo cisto da vidim koja je razlika izmedju njih,a i cena im je skoro ista

Cena ista, kako to momche ? :D Nesto si ti gadno pobrkao ;)
A vidim da sam se zeznuo xD
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #43 poslato: Mart 15, 2013, 01:01:34 posle podne »

Kao rekreativcu ti je svejedno :)
Izolat je brzi i cistiji--mnogo skuplji,a neces sigurno primetiti da ces se vise "napucati" ako uzmes izolat naspram koncentrata il mesavine :)

tačno,  samo što je mešavina već druga stvar, razlikuje se dosta, ja imam kući i mešavinu i whey...  mešavina je ok kao zamena za obrok, dosta je "teška", tako da posle treniga definitivno whey

..znaci po ovome npr: elit whey koji se sastoji iz mesavine izolata+koncentrata ne bi trebalo za posle treninga? 

ne, elite je ekstra :)  pod pojmom protienska mešavina mislimo na mešavinu više vrsta proteina - poput miksa proteina surutke, mlečnog proteina (kazeina), proteina iz jaja, soje.. itd :)

kod mene takve mesavine zovu blendom,zamenom za obrok,mislio sam mesavinu koncentrat+izolat da ce mu isto dodje..nesporazum :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Mart 15, 2013, 12:56:11 posle podne »

Kao rekreativcu ti je svejedno :)
Izolat je brzi i cistiji--mnogo skuplji,a neces sigurno primetiti da ces se vise "napucati" ako uzmes izolat naspram koncentrata il mesavine :)

tačno,  samo što je mešavina već druga stvar, razlikuje se dosta, ja imam kući i mešavinu i whey...  mešavina je ok kao zamena za obrok, dosta je "teška", tako da posle treniga definitivno whey

..znaci po ovome npr: elit whey koji se sastoji iz mesavine izolata+koncentrata ne bi trebalo za posle treninga? 

ne, elite je ekstra :)  pod pojmom protienska mešavina mislimo na mešavinu više vrsta proteina - poput miksa proteina surutke, mlečnog proteina (kazeina), proteina iz jaja, soje.. itd :)
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #41 poslato: Mart 15, 2013, 11:34:39 pre podne »

Kao rekreativcu ti je svejedno :)
Izolat je brzi i cistiji--mnogo skuplji,a neces sigurno primetiti da ces se vise "napucati" ako uzmes izolat naspram koncentrata il mesavine :)

tačno,  samo što je mešavina već druga stvar, razlikuje se dosta, ja imam kući i mešavinu i whey...  mešavina je ok kao zamena za obrok, dosta je "teška", tako da posle treniga definitivno whey

..znaci po ovome npr: elit whey koji se sastoji iz mesavine izolata+koncentrata ne bi trebalo za posle treninga? 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.