TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:45:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 193001 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #79 poslato: Maj 13, 2013, 01:35:49 posle podne »

Treba jesti oko sat i po pre treninga.
Sačuvana
keepcalm1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #78 poslato: Maj 13, 2013, 01:32:54 posle podne »

hvala na sugestijama..e sad da pitam jos kad sam tu,da li mogu da treniram na prazan stomak sa kapsulom u njemu ili treba i pre trninga jestiili samo posle?!i posto ja radim i kardio 25min pola sata da li da ga radim posle trninga snage ili pre?!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #77 poslato: Maj 12, 2013, 09:05:03 posle podne »

Može ali i ne mora da znači. :)

Whey, sam po sebi, neće mnogo učiniti na transformaciji tvog tela. Trening i dobra ishrana zato hoće. :) Zbog toga je tvoje pitanje malo pogrešno formirano ili možda ima pogrešnu predstavu o učinkovitosti suplemenata.

U svakom slučaju, za nekoliko meseci se može napraviti solidna tranformacija.

Sačuvana
Armin Dacic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #76 poslato: Maj 12, 2013, 08:31:37 posle podne »

Zdravo imam jedno pitanje,dali je dovoljno 3kg wheya-amino da bi se promijenilo moje tijelo ? :) Da li bi mi delovalo !
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #75 poslato: Maj 11, 2013, 12:29:50 posle podne »

Ok, monohidrat je u pitanju, ali, dok god pazis sta jedes ( pre svega mislim na ugljene hidrate ) ne mora da povlaci mnogo vode pa ce biti ok. Inace, ne znam koliko si citao o tome, uz kreatin treba piti dosta vode, obavezno.

Nije nikakav problem, napisacu ti par stvari u vezi ishrane, a najbolje bi bilo da u delu foruma o ishrani napises kako se hranis trenutno, pa da to prokomentarisemo na samom primeru.

Sto se tice izbora namirnica, proteini idu iz mesa ( i crveno i belo ), jaja, mleko i mlecni proizvodi ( sa manjim procentom masnoce ), ribe..
Ugljeni hidrati iz kvalitetnih izvora - ovsene, pirinac ( beli i integralni ), krompir, zdrave masti iz kostunjavog voca ( badem, orasi, lesnik, pistaci, indijski orah, kikiriki peceni, bez soli - sve to po par komada, ili saku, dovoljno ), maslinovog ulja.... Uz to, voce i povrce obavezno zbog vitamina i minerala, povrce u sto vecim kolicinama a oprezno sa vocem, nemoj preterivati jer i u njemu ima secera. Izbegavaj slatkise, grickalice, gazirane sokove, beli hleb (mozes umesto njega crni ili integralni ), pij dosta vode. 
Sačuvana
keepcalm1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #74 poslato: Maj 11, 2013, 12:15:30 posle podne »

i bio bih zahvalan ako bi mi sugerisali u vezi ishrane samo okvirno
Sačuvana
keepcalm1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #73 poslato: Maj 11, 2013, 12:11:35 posle podne »

ne smem se mnogo zalecati jer imam neku intervenciju hirursku uskoro pa cu posle mirovanja malo vise da se fokusiram,sad bih samo da vezbam intenzivnije dok mogu..uzeo sam kreatin fuel kapsule privremeno,nadam se da nisam pogresio?!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #72 poslato: Maj 11, 2013, 09:55:59 pre podne »

hvala na odg..a koji bib bio fazon sa kre alkinom?!..da se ne zalecem za pocetak


Krealkalyn ne povlaci vodu pa ne izaziva kreatinsku nadutost, ima digestivne enzime u sebi pa se bolje podnosi, jaci je od monohidrata, to su mu glavne prednosti u odnosu na monohidrat. Posto monohidrat povlaci vodu, ako vec hoces da mrsavis, onda je bolje da uzmes krealkalyn.

Sta jos imas od suplemenata?
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #71 poslato: Maj 11, 2013, 07:42:37 pre podne »

kre alkalyn je 96% monohidrat a 4% je kao taj bafer koji ima magicne efekte. tako da ulozi pametno pare i kupi obican monohidrat
Sačuvana
"scientia est potentia"
keepcalm1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #70 poslato: Maj 11, 2013, 02:56:55 pre podne »

hvala na odg..a koji bib bio fazon sa kre alkinom?!..da se ne zalecem za pocetak
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #69 poslato: Maj 08, 2013, 08:35:10 pre podne »

Što se tiče energetskog efekta - možda neki od sagorevača, preporuka za Dymatize Dyma burn. Samo oprezno sa korišćenjem, prvih par dana kreni sa manjom dozom - 1,2 kapsule, a postepeno povećavaš do 4 ako ti je ok.

Što se tiče oporavka, protein bi bio ok, ako možeš uz to dodati i glutamin i bcaa bilo bi super. 
Sačuvana
keepcalm1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #68 poslato: Maj 07, 2013, 09:33:07 posle podne »

pozdrav..visok 180 tezak 95,cilj mi je da malo skinem visak uz kardio i ishranu a pritom treniram vec neko vreme u kucnoj varijanti bodyweight..e sad pitanje sta bi mi preporucili za jaci trening(bez teretane) vise snage energije mozda oporavak bolje performanse jednom recju?!pri tom je misicna masa na zavidnom nivou hvala pozdrav
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #67 poslato: April 27, 2013, 08:21:22 pre podne »

Što se tiče sagorevača masti - od ta dva koja si pomenuo preporučila bih Xenadrine, takoĂ°e moja preporuka ide i za Dyma Burn Dymatize.  Kod ovih tipova sagorevača bitno je da kreneš postepeno, sa dozama, za početak 1-2 kapsule dnevno i postepeno povećavaš dozu, npr 2 ujutru pre doručka ili kardio treninga i 2 poslepodne, u razmaku od 6 sati minimum, i da ih ne piješ pre spavanja, odnosno par sati pre spavanja da ne doĂ°e do nesanice.

Whey protein svakako - Gorana je već pomenula da surutka u prahu nije dobra iz razloga što ne sadrži ništa kvalitetno što nama treba, a to je pre svega protein.   Protein surutke je druga priča jer on je čist 80% protein surutke, a sve ostalo je svedeno na minimum minimuma - ugljeni hidrati, masti laktoza...
Uz whey možeš ubaciti glutamin, bcaa, to je uvek dobrodošlo.

200 trbušnjaka - ne znači ništa, ako cimaš leĂ°ima, bolje je da uradiš 3 serije po 15-20 ponavljanja ali da pokret ide isključivo iz stomaka, da osetiš da gori i da minimalno angažuješ druge mišićne grupe - time povećavaš efikasnost, aktiviraš trbušne mišiće i smanjuješ rizik od povrede - pogotovo lumbalnog dela leĂ°a.

Veći broj trbušnjaka neće dovesti do definisanja stomaka. To se postiže ishranom.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #66 poslato: April 26, 2013, 09:59:15 posle podne »

Mozes jesti cela jaja, ako ih unosis bas dosta onda mozes da pojedes samo belanac. Belanac i surutka u prahu nisu bas najbolje resenje, ne znam koliko ce ti zapravo pomoci. Whey je nesto sasvim drugo, on je pozeljan u svakoj kombinaciji i nesto je osnovno od suplementacije, sa njim ne mozes pogresiti.
Sačuvana
EnergyVa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #65 poslato: April 26, 2013, 04:20:52 posle podne »

Hvala na brzom odgovoru, i na savetima. Ishranu sam korigovao koliko sam to u mogucnosti, vise manjih obroka dnevno, ubacio sam tunjevinu, kuvana jaja (belance) ujutru i uvece, banane posle treninga, belanca u prahu, surutku u prahu, i jos nekih sitnica. I dalje koristim L-karnitin, ali planiram kupovinu nekog malo ozbiljnijeg sagorevaca. Ubacio sam kardio treninge 3 puta nedeljno, voznja bicikle, trcanje, pre svakog treninga u teretani po 200 trbusnjaka kao neko zagrevanje. I sad mi ostaje samo da istrajem u tome, i eventualno da korigujem jos neke stvari, neke super serije u teretani.

Zanima me Vase misljenje o Thermo Detonator-u ili o Xenadrine Ripped? Koji je bolji od ova dva sagorevaca? I da li bilo pozeljno da kombinujem nesto uz njega, neki whey protein, odnosno da li valja to da se kombinuje ili ne?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.