TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:57:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 204501 puta)
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #199 poslato: April 14, 2014, 10:43:28 posle podne »

Pozdrav svima :)
Imam 27 godina visok sam 190, a tezina 107kg.
Krenuo sam u teretanu ima 15tak dana, isti dan sam kupio protein na savet instruktora teretane koji pijem ujutru uz dorucak i nakon treninga.
Ishranu sam isto regulisao pa me sad zanima da li je ona ok...?

1. Dorucak  ( 7 kasika ovsenih pahuljica + mleko + protein ) uglavnom ustajem oko 11-12 sati pa mi je tada dorucak.
2. Rucak ( 120 grama Krompira kada idem u teretanu + 200 grama belog mesa + kupus salata jedna cinija nemam meru za salatu) to je oko 16:00h
3. Vecera ( 120 grama pirinca + 200grama piletine belo meso+ salata kupus-paradajz=zelena nesto od te 3) vreme 21:00h  - 21:30h.
4. Jos jedna vecera  posle 12 ne svaki put ali posto sam navikao nocu da jedem pojedem konzervu-dve tunjevne.

Znaci za ovih 15tak  jedem samo ovo sto sam vam napisao bez hleba, ne pijem sokove i alkohol samo vodu i kiselu vodu i to gledam da bude 4l minimum dnevno.
Sto se tice treninga i dalje radim neke kruzne treninge nista odredjeno znaci sprave i na kraju treninga idem  pola sata na kardio (traka-hodanje-otkucaji 130).

Zanima me da li je ishrana okej i da li bi trebao jos neke preparate uzimati?





Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #198 poslato: Mart 26, 2014, 07:16:40 pre podne »

Da
Sačuvana
milos26
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #197 poslato: Mart 25, 2014, 11:25:46 posle podne »

Znaci kad' popijem ovo pola kilograma kreatina da napravim pauzu od 3. nedelje pa mogu opet da ga koristim?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #196 poslato: Mart 25, 2014, 09:28:56 posle podne »

Kada popijes sve napravis pauzu 3 nedelje.
Sačuvana
milos26
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #195 poslato: Mart 25, 2014, 09:25:19 posle podne »

Mene zanima jos nesto u vezi kreatina,posto sam uzeo 500g kreatina monohydrate ,da li ja kad' popijem sve da pauziram odredjeno vreme ili ranije da prestanem da ga pijem?? hvala unapred
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #194 poslato: Mart 25, 2014, 08:32:51 posle podne »

Koristi suplemente kao i do sada.Nema potrebe da uzimaš novi i jači sagorevač,jer ti je ostalo malo viška i imaš jak kardio.Tako da će to samo otići.
ispod ti je napisano kada i šta da piješ.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #193 poslato: Mart 24, 2014, 10:43:09 posle podne »

..Ja sam vec kupila BCAA XPRESS, Glutmaine micronized,.L-carnitine + chrome..samo mi napisite kako sta uzimam danima kad treniram i kad odmaram.Hvala
BCAA pre i nakon treninga 5 g,glutamin ujutru,nakon treninga i uvece 5 g,l carnitin ujutru ili pre treninga .Sve isto koristi i kada ne treniras .
Sačuvana
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #192 poslato: Mart 24, 2014, 08:12:33 posle podne »

Napisala sam par poruka unazad  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #191 poslato: Mart 24, 2014, 07:45:23 posle podne »

..Ja sam vec kupila BCAA XPRESS, Glutmaine micronized,.L-carnitine + chrome..samo mi napisite kako sta uzimam danima kad treniram i kad odmaram.Hvala

A ti nam prvo napiši kako treniraš :) Odnosno,koliko puta nedeljno treniraš? Da li radiš samo teretanu ili imaš i kardio treninge?
« Poslednja izmena: Mart 25, 2014, 08:30:34 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
milos26
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #190 poslato: Mart 24, 2014, 05:37:39 posle podne »

DA imam kreatin,whey,glutamin,bcaa,dekstrozu.. Pa cu uzimati tako kao sto si mi ti rekla.Hvala
Sačuvana
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #189 poslato: Mart 24, 2014, 12:30:45 posle podne »

..Ja sam vec kupila BCAA XPRESS, Glutmaine micronized,.L-carnitine + chrome..samo mi napisite kako sta uzimam danima kad treniram i kad odmaram.Hvala
Sačuvana
amnezija87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #188 poslato: Mart 24, 2014, 01:43:27 pre podne »


Onda je ovo sasvim korektno. Po meni ne moras odvajati zuance kada je u pitanju ta kolicina jaja, ali prati pa za neko vreme napravi presek stanja tj kontrolu masnoca. Dosta si mlad da bi vec imao masnu jetru. Koliko dugo se hranis ovako?

S ovom dijetom sam počeo kada i sa teretanom - znači ni nepunih 2 meseca. Što se tiče ishrane pre toga, od januara se još trudim da se zdravije hranim, ali ranije generalno mislim da sam se jako loše hranio, previše ugljenih hidrata i mlečnih proizvoda sam imao u ishrani uz nedovoljnu fizičku aktivnost. Nadam se da će ova ishrana sa treningom dati rezultate i što se tiče holesterola i što se tiče jetre.


Da li sameljes ovsene ili uzimas gotovu ovsenu kasu, onu Dobro? Sto se tice keksa i cokolade, nije problem sto ces to ponekad pojesti vec sto to bude uvece. Bolje pojedi u toku dana negde. 

Kupim obične ovsene pahuljice, na meru. Ne meljem ih nego ih prelijem vrućom vodom, tj poparim, zasladim medom i ponekad nekom voćkom. Kontam da je to ok? Trener se čudio što mogu tako da jedem, i to s vodom, ali meni ne smeta. Ponekad uzmem Dr. Oetker musli, ali neka light verzija sa manje šećera ima baš dosta ovsenih pahuljica (nije onaj crunchy ili slično), pa popijem sa 0.5% mlečne masti mleka, ali gledam da to bude max 2 puta nedeljno.

Od suplemenata za pocetak mozes uzeti omega tri masne kiseline, bice ti dobre i kao zastita krvnih sudova. 

Jel bih mogao ovaj Cholesterol balance http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI047-Cholesterol-Balance.html ili ipak da idem na Omega 3 masne kiseline baš? Jel je ok onda ovo recimo http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html ?

I znam da nije mesto, ali da ne bih tražio sada po forumu da li je negde pisano, da li ima razlike u ceni proizvoda u prodavnici i preko neta? Pošto bih otišao do prodavnice, da ne plaćam bezveze poštarinu.

I za kraj, doktorka, hvala puno na savetima!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #187 poslato: Mart 23, 2014, 11:08:20 posle podne »

Imam jos jedno pitanje???
Da li da pijem sta od suplemenata danima kada ne vezbam,tj.odmaram(tih jednom sedmicno ili dvaput)?Hvala

Kreatin pijes ujutru, 5 g, a mozes i whey. BCAA bolje sacuvaj za dane treninga, a ako se osecas umorno ili iscrpljeno mozes uzeti glutamin uvece. To je sve sto imas od suplementacije, jel tako?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #186 poslato: Mart 23, 2014, 11:01:37 posle podne »

Dijetu sam dobio od trenera u teretani u kojoj idem.
Voće samo za sebe, kao doručak, uzimam baš retko, samo kad sam u žurbi.
Što se tiče ovsene kaše, ne znam kako da unesem protein s ovsenom kašom? Stavim ponekad neko voće u nju ili malo meda, ali koliko znam, tu proteina nema.

Što se tiče jaja pojedem 3 belanca i jedno žumance, često napravim sa pečurkama kao omlet i jednom sam sa goveĂ°om pršutom. Što se tiče zdravlja, da, imao sam nešto povišen loš holesterol (dobar holesterol je bio odličan) i imam masnu jetru. Uz jaja uzmem samo ella sir, možda sam uzeo parče tonus hleba par puta. Salatu pojedem uglavom neku uz kajganu, inače gledam da jedem raznovrsno povrće.

Znači, vi preporučujete da uz ručak (i večeru?) ipak unesem i nešto ugljeih hidrata u vidu pirinča i krompira? S obzirom da zaista neočekivano sam smanjio kilažu, svakako sam planirao da uvedem povremeno integralni pirinač i testeninu. Krompir mi je rekao trener da ipak ne unosim, sad šta znam.

Zaboravih da dodam da uzmem kao užinu povremeno bananu ili neko već voće -  preko dana, uveče izbegavam. Jedino čega ne mogu da se odreknem je par komada ocake keksa uveče uz jogurt ili par kockica crne čokolade, a pretpostavljam da bih trebao.

Da dodam da meso i jaja uglavnom spremam na tefal tiganju bez trunke ulja.

Onda je ovo sasvim korektno. Po meni ne moras odvajati zuance kada je u pitanju ta kolicina jaja, ali prati pa za neko vreme napravi presek stanja tj kontrolu masnoca. Dosta si mlad da bi vec imao masnu jetru. Koliko dugo se hranis ovako?

Da li sameljes ovsene ili uzimas gotovu ovsenu kasu, onu Dobro? Sto se tice keksa i cokolade, nije problem sto ces to ponekad pojesti vec sto to bude uvece. Bolje pojedi u toku dana negde.

Od suplemenata za pocetak mozes uzeti omega tri masne kiseline, bice ti dobre i kao zastita krvnih sudova.
Sačuvana
amnezija87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #185 poslato: Mart 23, 2014, 06:58:08 posle podne »

molio bih i meni odgovor što se tiče suplementacije (dok nisam potrošio pare koje sam odvojio za to :) )
Sačuvana
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.