TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:30:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 205035 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #364 poslato: Septembar 08, 2014, 06:47:36 pre podne »

Vazi ! Hvala svima puno. Zelim samo noge da zategnem al to mi nije primarno, ruke su mi nekako prioritet jer su jako mrsave za razliku od nogu koje su krupnije. Ramena uska i to. Samo ruke i ramena su mi nekako sad prioritet, radicu naravno sve vezbe ali to mi je nekako. Danas krecem u teratanu od tatinog drugara, kucna varijanta al ima dosta sprava i ima traku za trcanje itd .. Ješću meso i jaja koliko budem mogla zbog proteina, sta da radim, a a kad dobijem pare ubacicu suplemente i opet aizbaciti mleko i jaja , sta kazete ?
Ako baš hoćeš da izbaciš nešto, izbaci mleko. Meso i jaja ostavi. Ta fama oko vegana je više fora ljudi kojima je dosadno, koji nemaju neka osnovna znanja o nutricionizmu i guraju to kao lajfstajl. Svaka čast za odluku, koristi što širi spektar zdravih namirnica, treniraj i budi umerena u svemu. :)
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #363 poslato: Septembar 07, 2014, 05:48:38 posle podne »

Veganstvo i vegetarijanstvo su po meni precenjeni, a svako ko je nov na tom polju, bez dovoljno iskustva i stručnog nadzora može sebi naneti više štete nego li koristi...
+1
Poznajem devojku koja je vegetarijanka vec par godina... Mrsava, a body fat ogroman. Takodje i anemicna.
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #362 poslato: Septembar 07, 2014, 02:37:36 posle podne »

Drago nam je da su naši napori da te vratimo "na pravi put" urodili plodom...

Ništa što je ekstremno neće ti doneti rezultate...

Umerenost je osnova uspeha...dakle, kvaliteteni izvori proteina, složeni hidrati i zdrave masti...u pravilnom odnosu...

Veganstvo i vegetarijanstvo su po meni precenjeni, a svako ko je nov na tom polju, bez dovoljno iskustva i stručnog nadzora može sebi naneti više štete nego li koristi...

Samo napred, izveštavaj nas kako napreduješ...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #361 poslato: Septembar 07, 2014, 02:05:55 posle podne »

Bravo za odluke, pametno. E sad, ti stalno spominjes te suplemente... kupicu cim dobijem pare itd. Nemoj to da radis, i ja i svi smo mislili u fazonu jao kutijice, praskovi, ovo ono... od toga ima extra da porastem i ostalo. Nije bas tako, mnogo vise posla radi ishrana nego suplementi. Znaci prvo obezbedi sebi dobru hranu, npr. 5 cistih odbroka dnevno. Vremenom ces videti da li mozes da priustis sebi protein, ne zuri nigde. Spominjala si amino kiseline. To tebi ne  treba, ne bacaj pare. Samo whey, vit.-min. kompleks, omega 3- ako ne unosis dovoljno i ako imas novca.
Pozdravljam odluku da krenes da jedes mesa i jaja.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #360 poslato: Septembar 07, 2014, 11:54:36 pre podne »

Nemoj izbacivati ništa.  Protein može delimično da nadoknadi protein koji ti je potreban, ali ne može da zameni niti treba da zamenjuje proteine unete putem hrane.  Ako si već meso izbacila, dok ne stekneš malo više iskustva u veg. ishrani, ja bih ti savetovala da još uvek unosiš bar jaja i mladi sir, jogurt, kefir....  može se i bez toga, ali to zahteva malo duže odricanje i iskustvo.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #359 poslato: Septembar 07, 2014, 11:29:02 pre podne »

Vazi ! Hvala svima puno. Zelim samo noge da zategnem al to mi nije primarno, ruke su mi nekako prioritet jer su jako mrsave za razliku od nogu koje su krupnije. Ramena uska i to. Samo ruke i ramena su mi nekako sad prioritet, radicu naravno sve vezbe ali to mi je nekako. Danas krecem u teratanu od tatinog drugara, kucna varijanta al ima dosta sprava i ima traku za trcanje itd .. Ješću meso i jaja koliko budem mogla zbog proteina, sta da radim, a a kad dobijem pare ubacicu suplemente i opet aizbaciti mleko i jaja , sta kazete ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #358 poslato: Septembar 05, 2014, 08:00:45 posle podne »

Hvala svima puno ljudi. Nisam mislila sama odmah nego kad dobijem stipendiju samo prvih mesec dana da angazujem trenera, a onda bih kupovala suplemente u vidu proteina i amino-kiselina. Zato kazem necu odmah teretanu. A inace idem na Avalu svaki vikend peske od podnozja do gore i nazad. Za pocetak ce to valjda biti ok. Jedem kropmir,tonus ne uzimam uvek, nekad obicni hleb jedem tj cesce, nekad uzmem pirincano mleko.  Vooce unosim csto to obozavam, povrce mi i dosadi al voce nikako. Uzela sam razne namirnice poreklom iz Maroka pa i to sad jedem. Znaci, mogu da pocnem cesce da idem na Avalu , dali bi to za pocetak bilo dovoljno, bez nekih fizickih napora jer osecam veliki umor i neispavanost zbog ishrane. Kasnije bih uvela te proteine od januara kad dobijem stipendiju i onda bih mogla da treniram ? Hvala svima jos jednom ! Bice slika,bice. Nemam ja salo uopste,samo bih da ruke povecam jer su mi noge krupne i listovi, pa onda nije srazmerna gradja.
Hodanje uz Avalu uglavnom ce biti u nekoj zoni kiseonickog kardio treninga,tj potrosnja energetska ce biti primarno iz kiseonika,veoma malo iz masti.Dobijaces na kondiciji uglavnom !Ukoliko zelis skidanje masti treba da hodas umerenim intezitetom od 65% od maksimalnog srcanog ritma sat vremena minimum 3 puta nedeljno i da ubacis trening sa sopstvenim opterecenjem,vezbe na parteru 3 puta nedeljno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #357 poslato: Septembar 05, 2014, 06:52:00 posle podne »

Najbolji način da preoblikuješ telo je da kreneš u teretanu, to ponavljamo kao papagaji, ali tako je i tu nema diskusije :) 

pokušaj bar 4 x nedeljno da rasporediš fiizičku aktivnost - ako ne teretana onda npr plivanje, ili brzi hod, vožnja bajsa...  probaj tako mesec dana pa ćeš videti da li se osećaš bolje.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #356 poslato: Septembar 05, 2014, 02:52:00 posle podne »

Bolje je imati vise manjih fizickih aktivnosti tokom nedelje nego samo jednu vecu. Sacekaj sa suplementacijom kao sto zamislila.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #355 poslato: Septembar 05, 2014, 11:46:49 pre podne »

Hvala svima puno ljudi. Nisam mislila sama odmah nego kad dobijem stipendiju samo prvih mesec dana da angazujem trenera, a onda bih kupovala suplemente u vidu proteina i amino-kiselina. Zato kazem necu odmah teretanu. A inace idem na Avalu svaki vikend peske od podnozja do gore i nazad. Za pocetak ce to valjda biti ok. Jedem kropmir,tonus ne uzimam uvek, nekad obicni hleb jedem tj cesce, nekad uzmem pirincano mleko.  Vooce unosim csto to obozavam, povrce mi i dosadi al voce nikako. Uzela sam razne namirnice poreklom iz Maroka pa i to sad jedem. Znaci, mogu da pocnem cesce da idem na Avalu , dali bi to za pocetak bilo dovoljno, bez nekih fizickih napora jer osecam veliki umor i neispavanost zbog ishrane. Kasnije bih uvela te proteine od januara kad dobijem stipendiju i onda bih mogla da treniram ? Hvala svima jos jednom ! Bice slika,bice. Nemam ja salo uopste,samo bih da ruke povecam jer su mi noge krupne i listovi, pa onda nije srazmerna gradja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #354 poslato: Septembar 03, 2014, 07:59:25 pre podne »

Pa, brzih rezultata sigurno neće biti, ali je sigurno da ćeš vrlo brzo početi da se osećaš bolje - bolje jer imaš cilj, bolje jer na treningu isprazniš negativnu energiju, bolje jer napreduješ svakim danom....  a vreme iovako brzo prolazi, samo pomisli gde možeš da budeš za godinu dana.  Sve kreće iz glave. "Negative self talk"  ne može dovesti do pozitivnih rezultata, nikako :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #353 poslato: Septembar 02, 2014, 11:17:57 posle podne »

Ticoni, covece samo kukas ! :D Nisi bila napadna, naprotiv. Malo si nerealna cini mi se, kazes da nemas finansijka sredstva za ishranu a onda kazes da hoces da angazujes privatnog trenera a trening je 10e to je neka cena u globalu kod nas.
Ne jedes jaja, a posto se hranis vegetarijanski, kada pocnes sa treningom hipertrofije sta mislis da das telu kao gradivni materijal ?
Pirinac ne jedes, jedes samo tonus hleb (od hidrata) koji je preskup. Ni ja nisam voleo pirinac, niti garantujem bilo ko ovde sa foruma, ali se naviknes vremenom. Nije potrebno samo da se finansijki potrudis... Mozes da jedes i krompir, ovsene, slatki krompir (pocinje mu sezona). Malo  ce biti cudno dok se ne naviknes, kasnije vidis samo protein, hidrate, masti i vlakna i predje u rutinu. Nema neki veliki izbor namirnica ovde, ali meni licno to i odgovara jer tacno znam sta mogu da spremim i to vrdim u krug.
Da li ti je trener stvarno potreban, razmisli jos jednom. Naravno da bi bilo super da ti neko pokaze vezbe i objasni, ali bolje je da za taj novac kupis namirnice i protein ako bi morala da biras. Jedi dosta povrca i umereno sa vocem i mislim da ti vitamini i minerali u obliku suplementa nece trebati.

Koliko si se ugojila i koliko bi volela da smrsas kila ciste masti ? Neka slika ? Ni Rim nije izgradjen u jednom danu, tako da samo kreni sto pre da treniras, ne prvog, ne od ponedeljka, kreni vec sutra/prekosutra. I batali te cigare, sacuvaces zdravlje i ustedeces mnogo. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #352 poslato: Septembar 02, 2014, 10:11:24 posle podne »

"Put od jedne ili hiljadu milja započinje jednim korakom"...dakle, kreni, probaj...nek ti trening ponovo "uĂ°e u krv", tu smo za bilo kakav savet ili preporuku...polako, strpljivo, bez previše rasplinjavanja ili restriktivnosti u ishrani...
Ništa ne dolazi preko noći...zato strpljivo, planski, napravi dobar sistem, angažuj i trenera ako treba...

Izveštavaj nas kako je krenulo...
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #351 poslato: Septembar 02, 2014, 09:39:29 posle podne »

Moj je pravi problem kod treniranja sto hocu sve i odmah,sto bi se reklo. Brze rezultate a to ne moze. Svesna sam toga,samo imala sam povredu koja ja uticala da prestanem kosarku da treniram,a trebala sam da igram za reprezentaciju,ispala sam u finalbom izboru ali sam dobila ponude za inosttanstbo.To mi je bio tezak period i od tada ne treniram. Posle toliko godina,izgubila sam motivaciju,dobila mnogo kilograma,pocela da pusim,pijem,jefem brzu hranu. Sada zelim opet da pocnem da treniram ali zelim da se vratim u top formu. Nebzelim vise da cekam,a tako ne moze. Preko novi se nece nista primeniti. Sada imam zelju,ali treba mi trener personalni jerbznam da ce me onda neko gurati davrafim i bice mi lakse.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #350 poslato: Septembar 02, 2014, 09:34:26 posle podne »

E to ste u pravu,cekam uvek maksimalne uslove.
Naravno,znam da ste ovde svi kako bi nam svima pomogli. Imala sam utisak da je intonacija bila uzlazna pa sam reagovala u skladu sa tim. Slazem se da sam mogla kupiti toliko jaja ali ih ne jedem. Tacno je i za pirinac ali bi mi se smucio vise od porcije jefnom u tri dana. Tonus mogu uvek da jedem. Kajsije sam kupula jer mi je taj savrt dat ovde a to je bila namirnica koju dugo nisam jela i zato sam ih kupila. Ishrana je jednolicna nemam mnogo izbora i zato stalno moram da menjam namirnice,a to opterecuje. Mislim,moram da razmisljam koja doza cega kad sta i kako. Zato pitam za vestacke. Da,hvala,videla sam za te stvari zasladjivaci;boje... obratila bih paznju kad bi to kupovala. Slazem se za vodu i sve. Ako cemo tako nista nije zdravo sto nam se servira. Ne bukvalno naravno. Samo pitam jer kazu da to moze biti stetnije od mesa ako ne pazim etiketu,al ako kupim dovre vestacke onda mogu biti bolji od mesa,mleka i jaja. U smislu veganski macin ishrane sa dobrim vitaminskim tabletama. Naravno najbolje bi bilo samo preko voca ,povrca i zitarica ali to treba voditi racuna,kada koju i u kojoj dozi. Hvala svima,i izvinjavam se ako sam ja odala takav utisak da burno reagujem ali ja sam samo shvatila da je takva intonavija bila upucena meni. Ne od strane svih naravno. Ako je greska moja izvinjavam se.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.