TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 09:57:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 205127 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #634 poslato: Decembar 18, 2015, 06:38:03 posle podne »

Pozdrav i od mene...

Čime se rukovodiš u sastvaljanju obroka? Parametrima energetske potrošnje? Koliko imaš proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou?

U obroku pre počinak izbegavaj ugljene hidrate, a pogotovu one proste tipa banane...

Obavezno pročitaj...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Upoznaj se upotrebnom vrednošću namirnica i planiranjem obroka...

Zdravstveno sve ok? Da li si u skorije vreme odradila lab. pregled krvi i urina? Glikemija? Trgliceridi? HLD, LDL...? Anemija? Ekg? Piješ neke lekove?

Sačuvana
AndjelaZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #633 poslato: Decembar 18, 2015, 04:23:31 posle podne »

A i tad kod kuce kad spremam obroke, to bude riba ili meso, (cesce riba), sa prilogom od povrca (brokoli i sargarepa) ili salatom, ili pica gde koristim cureca prsa i umesim ntegralno testo. Problem su mi ovi obroci van kuce, jer uglavnom kupujem nepreradjenu hranu, koristim kokosovo ili bundevino ulje, proteinske hlebove (kupujem preko) itd. Samo sto mi tempo zivota ne dozvoljava da vise jedem kod kuce, jer jednostavno nisam tu, a i kad dodjem konacno, nemam bas snage da kuvam, iako volim, pa mi se to svede na vikend. A od tunjevine mi je vise muka. :(
Sačuvana
AndjelaZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #632 poslato: Decembar 18, 2015, 04:09:34 posle podne »

Jedem uglavnom van kuce preko dana, jer imam privatan biznis i skolujem se jos, pa ne stignem drugacije.. Ujutru idem fixno na dorucak, tri jaja i grilovano povrce, crni caj sa malo mleka, eventualno cedjena ili voda, ne pijem sokove, mada popijem nekad espresso umesto caja. (prelazim na zeleni caj kad uzmem sagorevac, jer ne sam procitala da ne ide dobro uz crni). Drugi obroci mi dosta variraju, mada pocela sam da nosim sa soboom sirovo povrce, sargarepu i celer uglavnom, bademe, banane i proteinske cokoladice. - Uozbiljala sam se dosta sad u decembru. :)
Sto se tice vecere, to mi je ugavnom sejk posle treninga u dane kad treniram, samo sto dodam smrznute bobice i pola banane, avokado, chia seme, laneno seme, golicu i tako te stvarcice pa bude pravi pravcati obrok. 3-4 puta nedeljno jedem ribu ili neko drugo meso, uglavnom tamo oko 4, to mi je kao rucak, mada je po satnici kasno, uglavnom preskocim taj rucak. (znam da moram biti pametnija), kad ne treniram uvece napravim nesto kod kuce ili odem na veceru. nisam sklona slatkisima, mada ponakad se pogostim nekim jelom sa prilogom od paste sa onim prelivima itd. Mada, kao sto rekoh, postala sam ozbiljnija sad u decembru, i imam sve vise ovih idealnih dana, kad jedem pravu hranu i obracam paznju na razmake izmedju obroka, zato hocu da uvrstim i suplemente u ishranu da malo pojacam te efekte dok sam inspirisana. :)
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2015, 04:15:51 posle podne od strane AndjelaZ » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #631 poslato: Decembar 18, 2015, 03:30:46 posle podne »

Pre kupovine sagorevaca bilo bi pozeljno da sredis ishranu sto je vise moguce.Napisi kako ti trenitno izgleda jedan dan po pitanju ishrane onako po obrocima ispisano :)
Sačuvana
AndjelaZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #630 poslato: Decembar 18, 2015, 02:49:33 posle podne »

Zdravo svima, trebali bi mi neki saveti oko suplemenata, naime, rekreativni sam sportista (21 god), ali u poslednjih godinu/ dve dana zbog zanemarenog vezbanja, lose ishrane (preskakanja obroka, dosta ugljenih hidrata, itd.)  i tempa zivota sam nagomilila nekih 10kg viska.  Sto se tice treninga, pocela sam (ponovo) sa tri srednje do jaka treninga nedeljno, i dva lagana kardia prepodne (ili plivanje) medjutim posle tri meseca skinula sam "samo" 4kg (vratila sam se kako tako uravnotezenoj ishrani, iako ne sasvim). - Sad imam 68kg na 172cm. Medjutim, hocu sad malo da "unapredim"  stvari i uozbiljem se, nikad do sad nisam koristila suplemente (osim protein praska), prvo bih volela da pocnem sa nekim sagorevacem, jer imam "kriticna" podrucja, butine, bokovi, zadnjica (taj deo mi ne smeta :) dosta radim gluteus), ali nisam sigurna sta mi osim sagorevaca jos treba, unosim dosta povrca, zdravih masti, ribe (3-5 puta/ nedeljno) , ali msm da imam nedovoljno mesnih obroka i ovih sa zdravim secerima. Da li postoji neki jos suplement koji bi mi preporucili, osim sagorevaca koji bi mi pomogli da smanjim procenat masti u org.? i da se vratim koliko toliko u formu.. ? Mislila sam da pocnem sa l- carnitinom, da vidim kako se slazemo. :)
I jedno jos dodatno pitanje vezano za treninge, sta mislite treba li da odustanem od svojih squat treninga dok ne vratim zeljenu tezinu, ili oni ne smetaju u procesu?
Hvala unapred na pomoci. :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #629 poslato: Decembar 12, 2015, 12:35:32 pre podne »

Ujedno, upućujem javni poziv doktoru Slaviši za kafanu. Da se službeno upoznamo i popričamo. Kad istopim masti. :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #628 poslato: Decembar 12, 2015, 12:17:52 pre podne »

Dobro barem si iskren :D Nisam se tom odgovoru nadam, mislio sam koji vid dijete planiras, ali vidim da imas druge planove :)

Pa rekoh, nastavljam trening za telo, ali i za dušu :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #627 poslato: Decembar 12, 2015, 12:09:00 pre podne »

Dobro barem si iskren :D Nisam se tom odgovoru nadam, mislio sam koji vid dijete planiras, ali vidim da imas druge planove :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #626 poslato: Decembar 12, 2015, 12:07:02 pre podne »

Kada se ta kratka low carb sa jednim junk obrokom dijeta zavrsi, tj kad bude prestala da daje rezultate sta onda planiras ?? :)

Da idem u kafanu :)

Da pojačam UH, odnosno da treniram sve jače bez kalorijskog deficita. Pa šta bude :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #625 poslato: Decembar 12, 2015, 12:03:53 pre podne »

Kada se ta kratka low carb sa jednim junk obrokom dijeta zavrsi, tj kad bude prestala da daje rezultate sta onda planiras ?? :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #624 poslato: Decembar 11, 2015, 11:57:04 posle podne »

Da, ali ne da to preraste u cheat day, već "samo" cheat meal...svi ostali obroci, akcenat na "kvalitet"... ;)

Dogovoreno. Hvala.

Da li nešto menja ako taj cheat obrok bude negde u toku nedelje, u dane kada treniram ?!

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #623 poslato: Decembar 11, 2015, 11:48:40 posle podne »

Da, ali ne da to preraste u cheat day, već "samo" cheat meal...svi ostali obroci, akcenat na "kvalitet"... ;)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #622 poslato: Decembar 11, 2015, 11:42:24 posle podne »

Hm, moja parola je - ljudski je grešiti, ali je neljudski istrajati u tome...  ;D

Da li je to "neljudski" - Božanski ili demonski...vreme će reći...  ;)

Punjenje je ok u danu odmora, nedelju...

I varanje u istom danu kada i punjenje ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #621 poslato: Decembar 11, 2015, 11:40:12 posle podne »

Hm, moja parola je - ljudski je grešiti, ali je neljudski istrajati u tome...  ;D

Da li je to "neljudski" - Božanski ili demonski...vreme će reći...  ;)

Punjenje je ok u danu odmora, nedelju...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #620 poslato: Decembar 11, 2015, 11:35:28 posle podne »

Bobane, ne zaboravite da bar 1 nedeljno unos hidrata "podignete" na 3-4 gr po kg( idealno u danu odmora), ako već tokom "radnih dana" idete na "nizak unos istih"( mada pitanje je i koliko nizak)...i pravilo, 1 cheat meal, jednom nedeljno, dozvoljeno nutritivno sagrešenje...  ;)

Obratite pažnju i na unos zdravih masti...bar 0,6 gr po kg...

Znam to doktore, to će biti nedelja. A cheat meal je najbolji deo dijete :) Planiram ga takodje nedeljom, dakle kada odmaram i kada je "UH punjenje". Nadam se da je to OK, mada mi je svejedno koji dan ću da "sagrešim".

Baj d vej, grešiti je ljudski, ali je osećaj božanski.  :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.