TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:00:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj pocetak  (Pročitano 36712 puta)
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #101 poslato: Decembar 21, 2011, 10:27:54 posle podne »

To je broscience, mislim da je poreklo x proteina po obroku da moze da se iskoristi od nekog meal replacement-a, posto je merica sadrzala 30g proteina. I onda su pisali po casopisima kako moze tih 30g da se iskoristi samo, pa kad su povecali mericu na 42g prot po servingu onda si magicno mogao da "iskoristis" 42g po obroku.
Sve u svemu iskoristices sve sto uneses, a sta je optimalno , verovatno ~2-3g leucina da pogodis

iskoristices ali u koje svrhe, moze i u salo da ide :D poenta je misic, zato sad i nagadjamo tu cifru, a izgleda svako iz svog iskustva
To da li ces dobiti salo zavisi od unesenih i potrosenih kalorija, nema veze sa gramima proteina po obroku


naravno slazem se u potpunosti...samo sam napomenuo da moze da ode i u salo (tesko da je kod nekog slucaj) kao sto i recimo u nedostatku UH-a dolazi do oksidacije proteina u energetske svrhe
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #100 poslato: Decembar 21, 2011, 10:25:38 posle podne »

To je broscience, mislim da je poreklo x proteina po obroku da moze da se iskoristi od nekog meal replacement-a, posto je merica sadrzala 30g proteina. I onda su pisali po casopisima kako moze tih 30g da se iskoristi samo, pa kad su povecali mericu na 42g prot po servingu onda si magicno mogao da "iskoristis" 42g po obroku.
Sve u svemu iskoristices sve sto uneses, a sta je optimalno , verovatno ~2-3g leucina da pogodis

iskoristices ali u koje svrhe, moze i u salo da ide :D poenta je misic, zato sad i nagadjamo tu cifru, a izgleda svako iz svog iskustva
To da li ces dobiti salo zavisi od unesenih i potrosenih kalorija, nema veze sa gramima proteina po obroku

Da jos dodam , da nisu sve kalorije iste , znaci nije jednako kad uneses istu kol. kalorija iz eurokrema ili cistog mesa.
Kao sto nije bas kcal in , kcal out , bitno je sta jedes , kolko toga pojedes i kad.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #99 poslato: Decembar 21, 2011, 10:15:57 posle podne »

To je broscience, mislim da je poreklo x proteina po obroku da moze da se iskoristi od nekog meal replacement-a, posto je merica sadrzala 30g proteina. I onda su pisali po casopisima kako moze tih 30g da se iskoristi samo, pa kad su povecali mericu na 42g prot po servingu onda si magicno mogao da "iskoristis" 42g po obroku.
Sve u svemu iskoristices sve sto uneses, a sta je optimalno , verovatno ~2-3g leucina da pogodis

iskoristices ali u koje svrhe, moze i u salo da ide :D poenta je misic, zato sad i nagadjamo tu cifru, a izgleda svako iz svog iskustva
To da li ces dobiti salo zavisi od unesenih i potrosenih kalorija, nema veze sa gramima proteina po obroku
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #98 poslato: Decembar 21, 2011, 10:10:23 posle podne »

E pa eto, danas sam nauchio neshto novo
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #97 poslato: Decembar 21, 2011, 10:09:49 posle podne »

Koliko ja znam protein ne mozhe da ode u salo. Mozesh samo prirodnim putem da izbacish vishak.
I protein moze u salo.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #96 poslato: Decembar 21, 2011, 10:05:28 posle podne »

Koliko ja znam protein ne mozhe da ode u salo. Mozesh samo prirodnim putem da izbacish vishak.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #95 poslato: Decembar 21, 2011, 10:04:45 posle podne »

To je broscience, mislim da je poreklo x proteina po obroku da moze da se iskoristi od nekog meal replacement-a, posto je merica sadrzala 30g proteina. I onda su pisali po casopisima kako moze tih 30g da se iskoristi samo, pa kad su povecali mericu na 42g prot po servingu onda si magicno mogao da "iskoristis" 42g po obroku.
Sve u svemu iskoristices sve sto uneses, a sta je optimalno , verovatno ~2-3g leucina da pogodis

iskoristices ali u koje svrhe, moze i u salo da ide :D poenta je misic, zato sad i nagadjamo tu cifru, a izgleda svako iz svog iskustva
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #94 poslato: Decembar 21, 2011, 09:59:04 posle podne »

Protein svakako nije jeftin, kao ni ishrana koja je potrebna za ovaj sport.
Inace upravo ovde na ovom forumu je bila navedena cifra od oko 30g proteina , koja je potrebna samo za podizanje imunog sistema , tako da nikako ne mislim da ce mu merica proteina (20g) , kao i par belanaca biti suvisno.
A jos narocito , kad je momak naveo da mu je sledeci obrok oko 13h.

@DM drugar stari :D nisam video to za imuni sistem..ali sam citao raznorazne tacne a i netacne stvari pa zato sad znam i da lupim ponesto :D
onda ako pravi toliku pauzu bolje da ide sa cvrstim obrokom ili blend
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #93 poslato: Decembar 21, 2011, 09:54:36 posle podne »

To je broscience, mislim da je poreklo x proteina po obroku da moze da se iskoristi od nekog meal replacement-a, posto je merica sadrzala 30g proteina. I onda su pisali po casopisima kako moze tih 30g da se iskoristi samo, pa kad su povecali mericu na 42g prot po servingu onda si magicno mogao da "iskoristis" 42g po obroku.
Sve u svemu iskoristices sve sto uneses, a sta je optimalno , verovatno ~2-3g leucina da pogodis
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #92 poslato: Decembar 21, 2011, 09:45:42 posle podne »

da slazem se da mu treba jaci unos sto se tice rasta...nema 110 ima 95kg i (sigurno ima problem sa viskom sala, posto koristi sagorevac)... opet iz licnog iskustva mislim da moze nesto da smanji unos, mozda recimo ta belanca, nesto kasnije. Bas me zanimaju misljenja i ostalih forumasa??
 Poenta mog posta je bio optimalan unos, lako je reci da se pici po proteinima, ali verujem da je velikoj vecini jako tesko da obezbedi dovoljno kesa za sve to + pored toga voditi neki normalan zivot...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #91 poslato: Decembar 21, 2011, 09:27:58 posle podne »

Protein svakako nije jeftin, kao ni ishrana koja je potrebna za ovaj sport.
Inace upravo ovde na ovom forumu je bila navedena cifra od oko 30g proteina , koja je potrebna samo za podizanje imunog sistema , tako da nikako ne mislim da ce mu merica proteina (20g) , kao i par belanaca biti suvisno.
A jos narocito , kad je momak naveo da mu je sledeci obrok oko 13h.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #90 poslato: Decembar 21, 2011, 09:16:27 posle podne »

Nisam planuo samo LOL - ujem ;)

Ukoliko ima 110kg onda mu treba i više nego meni jer sa 16 godina će još da raste i to ko alva ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #89 poslato: Decembar 21, 2011, 09:06:05 posle podne »

Zar dnevni unos proteina nije = kilaza x 2.0  ??

To je vec totalno druga pricha.

Nije bash to neka mera. Sve to zavisi od brdo faktora, ja se uopshte ne oslanjam na to vec samo unosim i uglavnom unesem i vishe od toga...

Nemoj puno da se opterecujesh tom formulom to je sve onako grubo recheno :)

Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Centar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


Idemoo :)

« Odgovor #88 poslato: Decembar 21, 2011, 08:50:01 posle podne »

Zar dnevni unos proteina nije = kilaza x 2.0  ??
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #87 poslato: Decembar 21, 2011, 07:38:56 posle podne »

naravno da trebaju... ajde sad ti meni reci posto si odmah planuo... jel jednom pocetniku sa 16god koji je prvi put usao u teretanu treba ista kolicina proteina kao tebi sa sta ti ja znam kolko puta vecom misicnom masom???
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.