TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 08:05:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167283 puta)
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #222 poslato: April 23, 2014, 04:43:59 posle podne »

Da li se oštećenje hrskavice može videti na rengenskom snimku? Meni je rečeno da na mom nalazu ne postoji ništa naročito ali mi nije pojašnjeno na šta se to odnosi, na kosti samo ili i na hrskavicu?
Sačuvana
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #221 poslato: April 23, 2014, 04:22:10 posle podne »

Nije raĂ°en ultrazvuk.UraĂ°en je samo RTG(poslao sam vam na mail).Od vežbi za jačanje kvadricepsa radio sam :
- Podizanje pete sa guranjem kolena na dole(obična i varijanta sa peškirom ispod kolena)
- Noga u visini kukova sa stezanjem kvadricepsa
- sedenje u stolici sa ispruženom nogom itd.
Trenutno, posle pauze od nekih dvadesetak dana ponovo sam počeo sa izometrijskim vežbama i dok ih radim nemam osećaj bola ali po završetku istih  koleno počinje da boli.Posle prespavane noći koleno se smiri pa potom posle odreĂ°enog vremena(radio vežbe ili ne) počne da bolucka.Naglašavam da sam probao i da mirujem u smislu da ne radim nikakve vežbe i to tri meseca ali taj tup bol-bridenje je uvek manje više prisutno.Znači, vežbao ili ne, koleno ne prestaje.Samo se menja intenzitet bola, kada mirujem smanjuje se i obrnuto.Očajan sam i odlučio sam da narednih dana idem na magnetnu rezonancu jer vrag je odneo šalu.Makar ću da znam pravu prirodu problema.Iz svega opisanog interesuje me vaše mišljenje.Da li je u pitanju oštećenje mekih tkiva ili je stradala i hrskavica(bol je u središnjem delu prednjeg pola patele na mestu prelaska mišića preko čašice).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #220 poslato: April 19, 2014, 03:32:39 posle podne »

Sta si radio od vežbi za nogu proteklih meseci?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #219 poslato: April 19, 2014, 03:31:42 posle podne »

kakav ti kvadriceps te noge?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #218 poslato: April 19, 2014, 03:18:58 posle podne »

Ultrazvuk kolena nije radjen?
Sačuvana
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #217 poslato: April 17, 2014, 11:14:16 pre podne »

Ma svejedno je da li su mi noge savijene pod uglom od 90 stepeni ili nekom drugom, taj osećaj bridenja koji ne mogu da definišem u smislu da li je  trnjenje ili nešto slično se javlja i kad je noga ispružena.Kada pipnem onaj deo na čašici gde kvadriceps prelazi preko nje osetim tup bol.UbeĂ°en sam da je problem sa tom tetivom ali to traje već preko šest meseci.Naravno sada je stanje u velikoj meri bolje nego na početku kada je bilo i blagog otoka, velike bolnosti koja se intenzivirala prilikom hodanja, pogotovu stepenicama ,ali zašto posle toliko vremena ja još uvek imam problem?!
I šta treba da radim?! Jedni kažu strogo mirovanje, drugi da treba da jačam kvadriceps vežbama i vožnjom sobnog bicikla.Ne znam koga da sluišam.
Poslednja četiri dana strogo mirujem i ujutru i popodne po pet minuta stavljam led na koleno posle čega mažem fastum gel.U meĂ°uintervalima( u podne i pred spavanje) mažem Lioton 1000.Imam utisak da mi to pomaže ali videću.Poslao sam vam rengenske snimke koji ne mogu da pokažu promene na mekim tkivima ali barem da vidite da li postoji problem neke druge prirode.
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #216 poslato: April 17, 2014, 08:34:37 pre podne »

Kad sediš, osetiš bridenje - sedis sa nogama savijenim u kolenima (preko 90○)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #215 poslato: April 17, 2014, 08:33:12 pre podne »

Da li si radio neke vezbe, treninge u zadnje vreme?
Istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #214 poslato: April 17, 2014, 08:31:30 pre podne »

Da li ima bola pri izometrijskim vezbama?
Koje izometrijske vezbe si radio?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #213 poslato: April 17, 2014, 08:28:43 pre podne »

Kada uradim čučanj osetim blag bol na proksimalnom delu patele u središnjem delu.I posebno naglašavam najviše me boli u mirovanju, ne boli me  prilikom penjanja i silaženja stepenicama.Imam rendgenski snimak pa ako je moguće da ga vi pogledate bilo bi dobro.Samo mi recite na koji mail da vam pošaljem snimak.
mail dolphin7boy@yahoo.com
Sačuvana
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #212 poslato: April 15, 2014, 07:38:59 posle podne »

Kada uradim čučanj osetim blag bol na proksimalnom delu patele u središnjem delu.I posebno naglašavam najviše me boli u mirovanju, ne boli me  prilikom penjanja i silaženja stepenicama.Imam rendgenski snimak pa ako je moguće da ga vi pogledate bilo bi dobro.Samo mi recite na koji mail da vam pošaljem snimak.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #211 poslato: April 15, 2014, 09:23:32 pre podne »

Poštovani PeĂ°a,
Treba mi vaš savet s obzirom da imam problem sa levim kolenom. Još negde u septembru mesecu radeći vežbe istezanja(turski sed sa spuštanjem leĂ°a na podlogu) povredio sam koleno.Ortopedi su mi posle pregleda rekli da nije ništa strašno i da sam istegao tetivu kvadricepsa na pripoju sa čašicom.Odradio sam do sada dva ciklusa fizikalnih terapija(laser, struje, magnet) izometrijske vežbe,mažem biofreeze gelom,deeprelief gelom,probao sam i masti koje greju  ali bol i dalje postoji.Mogu nogu da ispravljam i savijam bez ikakvih problema - nema bola ali prilikom sedenja i mirovanja postoji tup bol koji ne retko više podseća na bridenje nego na klasičan  bol i često imam utisak da bol "šeta"  a nekada  boli samo u jednoj tački na samom pripoju tetive i patele,posebno kada pritisnem prstom to mesto.Popio sam i kutiju super colagen plus vit C.Od pre petnaestak dana počelo je da mi bridi i drugo koleno ali to je samo neko blago trnjenje u predelu čašice koje nije perzistentno(povremeno se javi) , slabog je intenziteta.
Pošto vežbam kung fu a pauzirao sam već šest meseci treba mi vaš savet kako da se rešim ovog problema da bih mogao što pre da  se vratim trenzima.Naglašavam, da sam išao kod dva različita ortopeda, kod jednog odmah posle povrede,kod drugog pre oko dva meseca i rečeno mi je isto.Rekli su takoĂ°e da je stvar očigledna i da nema potrebe raditi magnetnu rezonancu.
Molim vas da mi odgovorite što pre da znam šta mi je činiti.
Hvala
Pozdrav,  dobrodošao na PS forum,
da li ima bola pri nekim vežbama? Kad se penješ po stepenicama?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #210 poslato: April 15, 2014, 09:18:31 pre podne »

Ne brini oko te parcijalne lezije, ona zaraste oziljkom, treba rešiti hronicnu upalu pripkja tetive (entezopatiu/tendinkpatiju) kvadricepsa koja izaziva bolove....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #209 poslato: April 15, 2014, 09:16:55 pre podne »

Pedja,
Nisam uspela da pronadjem tvoj mail od 27 marta- Mozes li ga ponoviti.
Odradila sam vjezbe koje si mi prethodno preporucio. Okaciicu novu sliku kvadricepsa, kasnije. Sada pokusavam da jos nesto dodam na ove vjezbe koje stalno radim. Lagano trcim, par minuta dnevno i vozim biciklo bez opterecenja, 10 minuta.  Jos uvijek osjecam manje bolove kada se spustim u cucanj. Najveci bolovi su kada probam da uradim leg pres, to ne mogu. Radim vjezbe za kvadriceps gdje nemam bolova. Radim i Huber, skoro svaki dan, ali bol je jos uvijek tu.
U jednom od nalaza MR stoji da imam parcijalnu leziju, nekoliko milimetara na spoju kvadricepsa i casice.  Ako je dio snopova vlakana oko tetive i dalje ostecen kako se to leci. Kako  moze da se vidi, da li su ta vlakna jos uvijek prekinuta, raslojena ili otrgnuta sa pripoja. Da li bi trebalo da prekinem sa treninzima ili da jos radim fizikalnih terapija, masaze ili mozda samo mirujem?
Zahvaljujem jos jednom unapred na svemu-
Pozdrav   

Pozdrav, napisi mi tacno sve vežbe koje radiš za noge (tvoj program sa svim vežbama) trenutno sto radiš... napisi i koje vežbe bole, a koje ne....
Sačuvana
dicavla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #208 poslato: April 12, 2014, 11:20:47 posle podne »

Pedja,
Nisam uspela da pronadjem tvoj mail od 27 marta- Mozes li ga ponoviti.
Odradila sam vjezbe koje si mi prethodno preporucio. Okaciicu novu sliku kvadricepsa, kasnije. Sada pokusavam da jos nesto dodam na ove vjezbe koje stalno radim. Lagano trcim, par minuta dnevno i vozim biciklo bez opterecenja, 10 minuta.  Jos uvijek osjecam manje bolove kada se spustim u cucanj. Najveci bolovi su kada probam da uradim leg pres, to ne mogu. Radim vjezbe za kvadriceps gdje nemam bolova. Radim i Huber, skoro svaki dan, ali bol je jos uvijek tu.
U jednom od nalaza MR stoji da imam parcijalnu leziju, nekoliko milimetara na spoju kvadricepsa i casice.  Ako je dio snopova vlakana oko tetive i dalje ostecen kako se to leci. Kako  moze da se vidi, da li su ta vlakna jos uvijek prekinuta, raslojena ili otrgnuta sa pripoja. Da li bi trebalo da prekinem sa treninzima ili da jos radim fizikalnih terapija, masaze ili mozda samo mirujem?
Zahvaljujem jos jednom unapred na svemu-
Pozdrav   
Sačuvana
Stranice: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.041 sekundi sa 14 upita.