TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 08:36:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167286 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #732 poslato: Novembar 06, 2015, 01:07:06 posle podne »

Onda cu poraditi na skidanju jos par kg :)
Znaci pored istezanja i suplementacije, da radim staticku kontrakciju koliko puta nedeljno. Krenuo sam ujutru sa vezbama: u sedecem polozaju podignuta noga zadrska 30sek, u lezecem na boku podignuta nogga ispravljena zadrska 30 sek, i tri puta svakom nogom po 10-15 ponavlja.ja lezeci na ledjima to je vec nekome pre preporuceno za jacanje kvadricepsa...
ok, da taj program je dobar za tvoj problem, za početak....
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #731 poslato: Novembar 04, 2015, 06:13:52 posle podne »

Nema bola u kolenu prilikom vezbi istezanja
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #730 poslato: Novembar 04, 2015, 06:08:06 posle podne »

Onda cu poraditi na skidanju jos par kg :)
Znaci pored istezanja i suplementacije, da radim staticku kontrakciju koliko puta nedeljno. Krenuo sam ujutru sa vezbama: u sedecem polozaju podignuta noga zadrska 30sek, u lezecem na boku podignuta nogga ispravljena zadrska 30 sek, i tri puta svakom nogom po 10-15 ponavlja.ja lezeci na ledjima to je vec nekome pre preporuceno za jacanje kvadricepsa...
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #729 poslato: Novembar 04, 2015, 06:01:29 posle podne »

Sad sam probao ovu vezbu znaci bez problema polozim sake na pod kao na slici i pri tom ispravljene noge u kolenima. Mozda nisam pogodio bf ali stvarno nemam mnogo viska, noge jesu atrofirale sobzirom da ne radim cucnjeve i druge vezbe za kvadriceps.
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #728 poslato: Novembar 04, 2015, 05:58:05 posle podne »

Sad sam probao ovu vezbu znaci bez problema polozim sake na pod kao na slici i pri tom ispravljene noge u kolenima. Mozda nisam pogodio bf ali stvarno nemam mnogo viska, noge jesu atrofirale sobzirom da ne radim cucnjeve i druge vezbe za kvadriceps.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #727 poslato: Novembar 04, 2015, 01:06:25 posle podne »

Faktori stabilnosti čašice
Glavni stabilizator čašice je četvoroglavi mišić buta (mišić kvadriceps).
Za pravilno usmerenje čašice pri kretanju, važan je odnos spoljašnje i unutrašnje glave butnog mišića. Njihova snaga i fleksibilnost obezbedjuju pravilno usmerenje čašice kolena. Ukoliko je smanjena snaga unutrašnje glave (medijalni vastus), a smanjenja fleksibilnost spoljašnje glave butnog mišića (lateralni vastus), čašica klizi prema spolja pri savijanju/opružanju kolena. Takodje, na stabilnost čašice utiču: oblik i položaj čašice(visoka ili niska čašica, okrugla ili trouglasta...), tip kolena (x ili o noge, zabačena kolena), karakteristike žleba na butnoj kosti.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #726 poslato: Novembar 04, 2015, 12:58:25 posle podne »

preveliki pritisak čašice o butnu kost, zbog skraćenosti i zategnutosti mišića kvadricepsa - dovodi do iritacije i oštećenja hrskavice čašice...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #725 poslato: Novembar 04, 2015, 12:54:56 posle podne »

Bol u prednjem delu kolena
Bol u prednjem delu kolena je česta pojava i problem, kako kod sportista, tako i u svakodnevnom životu. Bol se javlja pri dužem sedenju, pri ustajanju, penjanju po stepenicama. Bol u prednjem delu kolena se javlja zbog povečanog trenja izmedju čašice i butne kosti. Pri pokretima savijanja i opružanja kolena čašica se kreće po žlebu na butnoj kosti. Pri nepravilnom kretanju čašice po žlebu na butnoj kosti, dolazi do pojačanog pritiska na hrskavicu čašice, sa njene spolašnje ili unutrašnje strane. Pojačan pritisak na hrskavica dovodi do njene iritacije, razmekšanja i pojave bola.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #724 poslato: Novembar 04, 2015, 12:23:33 posle podne »

MR pregled desnog kolena
Zakljucak
MR pregled desnog kolena ukazuje na hondromalaticnu promenu u projekciji medijalnog faseta patele prema interfasetnom grebenu (gradus II), mukoidnu degeneraciju zadnjeg roga medijalnog meniskusa pocetnog I gradusa, minimalan rezidualni retropaelarni izliv, diskretnu subhondrijalnu leziju na artikularnoj povrsini lateralnog kondila femura, incipijentnu gonartozu.
  Indikovana je korelacija sa klinickim nalazima, konsultacija nadleznog ortopeda.
29.07.2015
- oštećenje hrskavice čašice (drugi stepen - umereno izraženo, može se lečiti)
- manje oštećenje meniskusa, nije za lečenje - potrebni su jaki mišići stabilizatori kolena, fleksibilnost zgloba kolena (prevencija povreda meniskusa za fudbal, basket, skijanje, tenis - rekreativno...)
- manje oštećenje ha hrskavičnoj površini spoljašnjeg dela zglobne površine butne kosti (posledica nestabilnosti čašice)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #723 poslato: Novembar 04, 2015, 12:03:35 posle podne »

da li možeš privući stopalo prema zadnjici (da li ima bola u butini - mišiću kvadricepsu?)? bola u predelu čašice pri tome?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #722 poslato: Novembar 04, 2015, 11:53:11 pre podne »

koliko se možeš spustiti u pretklon do poda sa pravim kolenima?
(koliko fali cm od vrhova prstiju do poda?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #721 poslato: Novembar 04, 2015, 11:48:12 pre podne »

Poceo sam da pijem glukozamin 3x dnevno imao sam ga od ranije pa sam prekinuo sad sam poceo opet i uzimam govedji zelatin. Imam bengej kremu da li ima efekta i nju koristiti?

glukozamin treba 1500mg na dan, 3 meseca u kontinuitetu...
bengay nije neophodan...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #720 poslato: Novembar 04, 2015, 11:47:19 pre podne »

Znam da je nezahvalno davati prognoze ali onako na osnovu ovog mr pregleda i vaseg iskustva u radu sa povredjenim sportistima da li je izvestan oporavak i koji bi to bio period okvirno i neko postepeno vracanje treningu nogu? Naravno ako se ispostuje sve dole navedeno!

da, mislim da će sve biti dobro, da se povreda može izlečiti, ali morate u potpunosti saradjivati, tj da se pridržavate saveta, terapije i programa koji ćete dobijati...
treba nekoliko sedmica (recimo tri, zavisi kako bude išao oporavak) - da se povreda izleči...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #719 poslato: Novembar 04, 2015, 11:45:01 pre podne »

pokušaću da vam dam sve odgovore i da vam dam program za lečenje povrede...
 :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #718 poslato: Novembar 04, 2015, 11:42:04 pre podne »

Bol je ispod casice pozadi nema bola visok sam 178, 75kg trenutna tezina bf oko 10%

za visinu 178cm, idealno bi bilo 70 (do 72-3kg) po toleranciji za godine, ako je hipertrofisana mišićna masa onda takodje korekcija...
sa vrednostima 178/75 bf od 10% je previše nisko (nerealno, netačno), ponavljam  - jedino ako je hipertrofisana miš masa u većem stepenu...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 19 upita.