TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:39:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 35 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje mišićne mase, bez povećanja masti  (Pročitano 132884 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #482 poslato: Septembar 15, 2015, 02:10:34 posle podne »

Mislim da mi je ishrana sreĂ°ena, ne bih sad da spamujem temu :). Masti 0,8-1g, proteini 2-2,5g, hidrate rotiram i postepeno povećavam pošto izlazim iz dijete.

Hvala na odgovorima, videću šta mi se najviše isplati od predloženog. Jedem ribu u par obroka nedeljno, a uzimam i riblje ulje (to je valjda ok?), tako da bih omega 3 preskočio za sada. Ne bih trošio pare ni na vitamine, nastaviću da koristim samo vitamin C (najobičniji iz apoteke može da proĂ°e?)
Jedino bih možda ubacio Mg, pošto koliko sam primetio jako ga malo ima u hrani. U kom je obliku najbolje da se uzima, pročitao sam da obične šumeće tablete ne vrede ničemu (magnezijum-karbonat)?

Po pitanju magnezijuma dobro si cuo...ako vec mozes da biras magnezijum u formu citrata i aspartata, kao i glukonata je ok...po pitanju magnezijum oksida koji ima "najlosiju apsorpciju" cak i je on bolja alternativa od magnezijum karbonata( magnezijum karbonat je poznat i kao mineral magnezit...koristi  se za dobijanje magnezijum oksida, jer se na temperaturi preko 540 °C razlaže na magnezijum oksid i ugljen dioksid...)

Na trzistu se pojavio i magnezijum-glicinat sa "impresivnom apsorpcijom"...

Riblje ulje - bravo...odlican izbor! Riblje ulje najstariji suplement na svetu  ;)

Mali osvrt na dva bitna minerala( cink i magnezijum)...ishrana i suplementacija...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sinergija-u-dodacima-ishrani-magnezijum-i-cink.html

Ne bi trebalo zaboraviti i na dovoljan unos kalijuma ishranom!  ;) Kalijum kralj minerala...  :D

Nadam se da je i unos voca i povrca na zavidnom nivou?!
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2015, 02:32:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #481 poslato: Septembar 15, 2015, 01:04:18 posle podne »

Mislim da mi je ishrana sreĂ°ena, ne bih sad da spamujem temu :). Masti 0,8-1g, proteini 2-2,5g, hidrate rotiram i postepeno povećavam pošto izlazim iz dijete.

Hvala na odgovorima, videću šta mi se najviše isplati od predloženog. Jedem ribu u par obroka nedeljno, a uzimam i riblje ulje (to je valjda ok?), tako da bih omega 3 preskočio za sada. Ne bih trošio pare ni na vitamine, nastaviću da koristim samo vitamin C (najobičniji iz apoteke može da proĂ°e?)
Jedino bih možda ubacio Mg, pošto koliko sam primetio jako ga malo ima u hrani. U kom je obliku najbolje da se uzima, pročitao sam da obične šumeće tablete ne vrede ničemu (magnezijum-karbonat)?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #480 poslato: Septembar 14, 2015, 09:28:52 posle podne »


Potrebna mi je pomoc oko izbora suplemenata. Upravo sam završio sa rotacijama i planiram da krenem polako sa masom. E sad, pošto sam finansijski ograničen, koji od ovih suplemenata bi bio najpametniji izbor: glutamin, kreatin ili zma? Whey se podrazumeva naravno.


Nadam se da je ishrana, kao osnovni preduslov "napretka" na polju mišićne mase( naravno uz adekvatnu trenažnu stimulaciju u ciljanoj zoni opterećenja) na zavidnom nivou...koliko planiraš proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou?

Moja preporuka ide za vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3, whey...ako ima mogućnosti i BCAA + glutamin...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #479 poslato: Septembar 14, 2015, 09:09:24 posle podne »

Kreatin :)
Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #478 poslato: Septembar 14, 2015, 09:01:47 posle podne »

Potrebna mi je pomoc oko izbora suplemenata. Upravo sam završio sa rotacijama i planiram da krenem polako sa masom. E sad, pošto sam finansijski ograničen, koji od ovih suplemenata bi bio najpametniji izbor: glutamin, kreatin ili zma? Whey se podrazumeva naravno.


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #477 poslato: Mart 16, 2015, 11:30:35 posle podne »

ne zelim ja da proteinom zamenim ishranu nego kao dodatak a sto se tice ulaganja u ishranu to je malo teze.Neznam kako je kod vas ali ovde kod nas u juznom delu srbije radimo za jako malu platu (ja 18000) plus sto smo u porodici 6 a ne ide da tu hranu sto kupim pojedem samo ja, tako da sa ovom platoom nemogu da svakodnevno unosim dovoljno proteina kroz hranu.O tome se radi daleko od toga da ja zelim da zamenim ishranu proteinom , samo sto nisam upucen bas u tu suplementaciju i vidim da ima vise vrsta proteina pa sam zbog toga dosao ovde kako bih se informisao.

Ja sam iz Leskovca, tako da dobro znam o čemu pričaš...ali, "posle glasanja nema kajanja"  ;) ...šalu na stranu...

Ne razumem ovo, imaš novca da odvojiš za protein, ali nemaš novca za npr. 500 gr mesa dnevno? Koliko si mislio pakovanje proteina da kupiš?( 500 gr, 900 gr, 2,23 kg) I koliko dugo da ga piješ?

Ili želiš ovo da kažeš, ako kupiš hranu ukućani će je "podeliti sa tobom", a protein ti neće dirati pa ga zato kupuješ... ?

Sve u svemu, manje nelogičnosti, a više hrane...OPET NAGLAŠAVAM DA TI NIJEDAN PROTEIN NEĆE ZAMENITI HRANU, IPAK SU TO SVE DODACI ISHRANI, A NE NJENA VERNA ZAMENA...NE MOŽE SE ŽIVETI NA PROTEINSKIM SUPLEMENTIMA!( tj. ne mogu ti biti glavni izvor proteina u ishrani)

Možeš pokušati sa bledovima, tj. proteinskim mešavinama koje sadrže više vrsta proteina, čime se postiže efekat produženog delovanja, tj. dobijate mix proteina brze i kontinuirane apsorpcije, bogatstvo amino kiselina različite strukture, a sve to znači da možete da povećate svoj dnevni unos proteina i obezbedite telu gradivni materijal za rast. Klasičan whey protein je najpogodniji izvor za uzimanje nakon treninga i u jutarnjem periodu kada je telu potrebno da se hitno nadoknade amino kiseline, ali izmeĂ°u obroka je pametno da se ova apsorpcija malo odloži i da amino kiseline postepeno pristužu u krv hraneći tako vaše mišiće u dužem periodu. Proteinske mešavine su idealan kompromis u ovom cilju (Power protein)... http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/PS252-Power-protein.html

Predlog za konzumaciju kao zamenu obroka je npr. merica blenda, ovesene pahuljice, kikiriki puter( izblendati)...
« Poslednja izmena: Mart 16, 2015, 11:44:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gymboy007
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #476 poslato: Mart 16, 2015, 03:59:20 posle podne »

ne zelim ja da proteinom zamenim ishranu nego kao dodatak a sto se tice ulaganja u ishranu to je malo teze.Neznam kako je kod vas ali ovde kod nas u juznom delu srbije radimo za jako malu platu (ja 18000) plus sto smo u porodici 6 a ne ide da tu hranu sto kupim pojedem samo ja, tako da sa ovom platoom nemogu da svakodnevno unosim dovoljno proteina kroz hranu.O tome se radi daleko od toga da ja zelim da zamenim ishranu proteinom , samo sto nisam upucen bas u tu suplementaciju i vidim da ima vise vrsta proteina pa sam zbog toga dosao ovde kako bih se informisao.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #475 poslato: Mart 16, 2015, 07:28:36 pre podne »

Slažem se sa Doktorom. Skoro me je jedan roĂ°ak pitao '' Da li da ISO pijem samo posle treninga ili da i doručak zamenim sa njime?'' :P
Odvoj malo vremena za spremanje hrane, uloži finansije u to, a ne u protein. Tih 5-6.ooo koje si namenio za whey uloži u ishranu i nemoj da te mrzi da spremaš hranu, ponekad i veče ranije za sl.jutro npr, ako ustaješ rano kao ja. Kroz kalorijski suficit iz kvalitetnih namirnica + jak trening + odmor gradi mišićnu masu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #474 poslato: Mart 15, 2015, 06:35:36 posle podne »

pozdrav svima , dosao sam ovde radi par saveta u vezi suprementacije.visok sam 186 a tezak 73kg hteo bih da dodam bar jedno 6-7 kg.treniram vec nekih 5 meseca redovno, 4 dana nedeljno.ishrana mi nije bas najbolja kako zbog materijalne situacije tako i zbog nedostatka vremena (posao).e sad nemam bas ni koga da pitam u vezi suprlementacije ali koliko sam citao trebao bih uzeti valjda neki protein.e sad vidim da ima vise vrsta proteina koncentrati / izolati i  izolati.zanima me koja je razlika i sta bih ja trebao da uzmem.da napomenem da sam jako dobro izgradjen (definisan) zbog fizicke aktivnosti.hvala unapred ucekujem koristan savet
Dobrodošao na Forum...

Mladi čoveče, ne računaj da će ti bilo koji proteinski suplement zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...

Proteinski suplementi su samo dodatak osnovi, tj. ISHRANI...dakle, dodatnih 40-60 gr proteina "na osnovnu ishranu"...a šta je sa ostalim POTREBNIM UNOSOM PROTEINA...SA SLOŽENIM UGLJENIM HIDRATIMA I ZDRAVIM MASTIMA, KOJE JEDINO ISHRANOM MOŽEŠ DA UNESEŠ?

NA ŠEJKOVIMA SE NE MOŽE ŽIVETI...a vremena za pripremu obroka IMA, samo se treba dobro organizovati...zar je toliko teško skuvati jaja, ispeći meso, spremiti salatu od presnog povrća, kupiti namirnice?

Ako je novac najveći problem, bolje ga uloži u ishranu, a sve što preostane usmeri na suplementaciju...u tvom je interesu...bez lenjosti, tvrdoglavosti i zabluda...ISHRANA, TRENING...PA SUPLEMENTACIJA!

PREPORUKA ZA DETALJNO ČITANJE NA TEMU ISHRANE( povećanja mišićne mase):

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
Sačuvana
Gymboy007
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #473 poslato: Mart 15, 2015, 06:25:29 posle podne »

pozdrav svima , dosao sam ovde radi par saveta u vezi suprementacije.visok sam 186 a tezak 73kg hteo bih da dodam bar jedno 6-7 kg.treniram vec nekih 5 meseca redovno, 4 dana nedeljno.ishrana mi nije bas najbolja kako zbog materijalne situacije tako i zbog nedostatka vremena (posao).e sad nemam bas ni koga da pitam u vezi suprlementacije ali koliko sam citao trebao bih uzeti valjda neki protein.e sad vidim da ima vise vrsta proteina koncentrati / izolati i  izolati.zanima me koja je razlika i sta bih ja trebao da uzmem.da napomenem da sam jako dobro izgradjen (definisan) zbog fizicke aktivnosti.hvala unapred ucekujem koristan savet
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #472 poslato: Novembar 27, 2014, 10:30:15 pre podne »

Najbolja varijanta ti je da poneseš nešto od kuće , već si dobio od kolega predloge šta bi i kako mogao :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #471 poslato: Novembar 27, 2014, 09:52:02 pre podne »

- poneseš mericu whey proteina, razmutiš ga sa mlekom ili vodom i pojedeš šačicu badema...
- konzervu tune poneseš, pirinač u drugoj posudi, izmešaš i imaš odličan obrok...
- belo meso, jaja, to sve dolazi u obir naravno...
- neki kvalitetniji sendvič sam napraviš, integralna kifla, parče mesa, povrće...
- ako treba nešto da kupiš uzmi belo sa roštilja...

najbolje je poneti od kuće, definitivno.... prvo što znaš šta jedeš, a drugo najekonomičnije je
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #470 poslato: Novembar 27, 2014, 07:35:13 pre podne »

Kupiš belo meso ili batak sa roštilja, ili ponesi od kuće, mada će te u tom slučaju čudno gledati. Možeš uzeti Ella jogurt ili slično nešto...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #469 poslato: Novembar 26, 2014, 11:52:18 posle podne »

Hvala svima na dobrim savetima,pogotovo tebi Slavisa  ;D samo bih jos pitao sta bih mogao da jedem u skoli posto kapiram da cu postati pekara ako nastavim ovako,znaci nesto na brzinu da bude a kvalitetno. Hvala

Ma opušteno, za sve što ti bude trebalo članovi "Pansport tima" su uvek tu...

Kažu - "jelo drži telo", a ja dodajem i da "jelo gradi telo"...EAT, TRAIN, SLEEP...REPEAT!

Može ubaciti i pivski kvasac, tako da malo "boostuješ apetit"...preporuka za čitanje...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/lekovitost-pivskog-kvasca.html

E da, dodatak...u školi se potrudi da poneseš nešto kvalitetne hrane sa sobom u adekvatnoj ambalaži...kuvana jaja, pirinač, čak i pileće belo...načina uvek ima...ok je i neka merica whey, proteinska čokoladica( ako ima mogućnosti)...
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2014, 12:00:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milos Ilic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #468 poslato: Novembar 26, 2014, 11:34:57 posle podne »

Hvala svima na dobrim savetima,pogotovo tebi Slavisa  ;D samo bih jos pitao sta bih mogao da jedem u skoli posto kapiram da cu postati pekara ako nastavim ovako,znaci nesto na brzinu da bude a kvalitetno. Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 35 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.