TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:37:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 35 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje mišićne mase, bez povećanja masti  (Pročitano 132857 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #497 poslato: Mart 03, 2020, 11:55:19 posle podne »

Kombinacija je odlična, ali probaj BCAA u prahu - isplativije( na duže staze), a i doziranje je primereno preporukama...poređenja radi - koliko ti kapsula treba da uneseš 5 gr BCAA?

Šta planiraš posle "reaktora i BCAA"? Možda kreatin + bcaa? Proteinski suplement? A vitaminsko-mineralni kompleksi? Omega-3?
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #496 poslato: Mart 03, 2020, 01:50:26 posle podne »

N.O mp assault + whey ÷ Scitec bcaa u kapsulama top kombinacija koristim navedeno vec 3 meseca i prezadovoljan sam.
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #495 poslato: Januar 18, 2018, 08:39:13 posle podne »

Upotrebu kalcijuma i magnezijuma bih odvojio. Ja koristim kalcijum ujutro a magnezijum uveče.
Vezano za oblike u kojima se prodaju. Preporučio bih oblik citrata u oba sučaja što se tiče našeg tržišta, a ko može da nabavi, Mg glicinat bi bio još bolji oblik.
Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #494 poslato: Decembar 17, 2017, 07:32:39 posle podne »

Hvala na objašnjenu, tako ću I uraditi. Nabaviti odvojeno Ca I Mg, u pomenutim oblicima, I uzimati ih u različito vreme.
Naravno forum je sjajan I od velike pomoći, sve pohvale!  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #493 poslato: Decembar 17, 2017, 05:16:00 posle podne »

Nije moje da o tome diskutujem...već da dam najbolji mogući predlog za naše forumaše...

Svakako da helatno vezani minerali ne stupaju u pomenute interakcije( "zabronjavajuće"), ali ako mene pitaš, odvajao bi ih...pogotovu Ca i Mg u suplementima...

Pomenute oblike magnezijuma smatram prioritetnim...

Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #492 poslato: Decembar 17, 2017, 02:44:25 pre podne »

Hvala na odgovorima Slaviša. Što znači da mineral kompleks I ova kombinacija kalcijuma, magnezijuma I cinka nisu baš I najbolja opcija. Zbog čega onda postoji toliki broj suplenemenata u izboru na vasem sajtu koji su kombinacija Mg I Ca? Misliš li da je bolje uzeti samo Mg kao zaseban dodatak ishrani?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #491 poslato: Decembar 17, 2017, 02:23:01 pre podne »

Ako mene pitaš, neka me kolege iz PS tima, isprave ako grešim, izbegavao bih istovremeno uzimanje magnezijuma i kalcijuma...

Od suplemenata magnezijuma bih se uvek opredelio za helate - citrat, glicinat, bisglicinat...

ZMB6 će svakako biti koristan pogotovu oko kvalitetnijeg sna i odmora...

Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #490 poslato: Decembar 16, 2017, 05:19:03 posle podne »

Dodatak bitnih minerala mi je važniji, pa se dvoumim izmedju prva dva suplementa.
A ZMA znam da donosi minorni boost, a I u mojim godinama. (22) mi nije potreban. Vise zbog efekta koji daje u snu I odmoru sam razmatrao ZMB.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #489 poslato: Decembar 16, 2017, 03:39:20 posle podne »

Zavisi sta zelis da postignes upotrebom pomenutih suplemenata..."dodatak" bitnih minerala / testosteron boost?
Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #488 poslato: Decembar 16, 2017, 02:46:17 posle podne »

Zanima me šta bi ste vi pre uzeli izmedju ova 2, kao dodatak ishrani :

https://www.pansport.rs/minerali/calcium-zinc-magnesium-0?sku=20
https://www.pansport.rs/minerali/multi-mineral-complex?sku=781

ili mozda cak i ZMB pored toga ili umesto toga

https://www.pansport.rs/povecanje-testosterona-i-hormona-rasta/zmb6?sku=107

Pozdrav  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #487 poslato: Novembar 02, 2015, 09:51:40 posle podne »

Gde mogu nabaviti mg u formi citrusa, ili aspartata ili glukonata?

Misliš u formi citrata...  ;)

Predlog iz naše ponude...

http://www.pansport.rs/Minerali/NF508-Magnesium-400mg.html

Ako baš ciljaš na formu magnezijuma sa najvećim stepenom apsorpcije, trenuntno je hit - magnezujum glicinat, a ostale pomenute forme imaš u suplementima različitih proizoĂ°ača...tako da u potragu, prvo do obližnje apoteke...  ;)


« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 09:59:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #486 poslato: Novembar 02, 2015, 09:03:17 posle podne »

Gde mogu nabaviti mg u formi citrusa, ili aspartata ili glukonata?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #485 poslato: Septembar 15, 2015, 10:29:23 posle podne »

Znači ZMA bi bio najbolji izbor :)

Na kalijum nisam obraćao pažnju. Vdeću da ubacim namirnice koje ga sadrže u ishranu, mada izbor nije neki.

Voće sam se trudio da izbegavam na definiciji, tako da ne znam koje količine bi bile ok. A bez povrća ne bih mogao da progutam ni zalogaj piletine :D.

Na kraju će biti nešto od ovog: Whey + ZMA i kreatin ili BCAA ili glutamin. (kreatin i zma bi bila najeftinija opcija)


ZMA, tj. ZMB6 imaju moju toplu preporuku...ne samo sa aspekta minornog testo-boosta( koji ti u tim godina nije potreban, ipak, tvoje telo je na vrhuncu po tom pitanju), već i aspekta sinregizma i mnogim bitnim funkcijama u tvom telu...

Nemoj tako o kralju minerala - kalijumu...  :D

Na FB sam pre nekog vremena pokušao da skraćeno prikažem značaj ovog bitnog minerala...a o izvorima...

Драги моји вежбачи, вечерас причамо о једном "заборављеном" минералу...алфа и омега минерала - КАЛИЈУМ!

ЈЕР КАЛИЈУМ ЖИВОТ ЗНАЧИ  ;D

Дошло је лето...време "крви, суза и зноја" у теретанама  ;D Ах то знојење, ах...да, зној има функцију расхлађивања нашег тела, али знојем се губи велика количина калијума коју ваља надокнадити...

Прва асоцијација већини "стручњака" је да је КАЛИЈУМ одлично средство против грчева ( поготову оних изазваних злоупотребом кленбутерола)...али...има ту још много тога...КАЛИЈУМ ЈЕ МИНЕРАЛ "БРОЈ ЈЕДАН" ЗА УНУТАРЋЕЛИЈУСКУ РЕХИДРАТАЦИЈУ...ДА, КАЛИЈУМ УЛАЗЕЋИ У ЋЕЛИЈУ ЗА СОБОМ ВУЧЕ "ДРАГОЦЕНУ" ВОДУ...подсетићемо вас да КРЕАТИН део својих ефеката остварује преко КАЛИЈУМА...тј. сви "кусате" декстрозу и креатин...декстроза(глукоза), подиже инсулин, инсулин "вуче" са собом ДЕКСТРОЗУ, КРЕАТИН, КАЛИЈУМ И ВОДУ!
Зато та КРЕАТИНСКА ПУМПА емотикон wink више калијума=више воде = испуњеност свих предуслова за опоравак и раст мишића!

Калијум је неоходан за нормално функционисање вашег нервног система и мишића, јер се преко "натријум-калијум пумпе" у вашим ћелијама, преносе разни импулси, надражаји, а и одржава нормална обскрбљеност ћелија водом.

Дакле, КАЛИЈУМ је неопходан за нормално функционисање ваших мишића, нерава, бубрега, срца, мозга...свих тзв. "ексцитабилних"(надражљивих ткива)...КАЛИЈУМ учествује и у регулацији вашег крвног притиска, неопходан је за нормалан развој костију...користи се и у превенцији остеопорозе...

МАЊЕ КАЛИЈУМА= МИШИЋНИ ЗАМОР=ГРЧЕВИ=ОСЕЋАЈ ПРЕМОРЕНОСТИ=ПОРЕМЕЋАЈИ У РАДУ СРЦА, МОЗГА...

Наравно, унос превише калијума је ретка ствар, обично је везан за злоупотребу диуретика - ласикс, спиронолактон ( у преттакмичарским припремама у боди-билдингу)...проблеми са срцем могу бити фатални - "срчани застој"...

Сматра се да "храна савременог доба" има премало калијума, отуд и проблеми са притиском... а и "донекле" целулитом( гомилање поткожне воде на нежељним местима)

Најбољи извори калијума су ПРИРОДНИ ИЗВОРИ - БАНАНА, ПАРАДАЈЗ, КРОМПИР, ПАСУЉ, КАЈСИЈЕ, ЛУБЕНИЦА, МЛЕКО и млечни производи, рибље месо, КАО И СУВЕ КАЈСИЈЕ, УРМЕ, СМОКВЕ( једина мана им је превише шећера  ;) )...постоје и разни суплементи на бази "калијум-хлорида" који јесу корисни, али изазивају превелико оптерећење и иритацију за ваш желудац и црева, може се јавити затвор, као и надимање,повраћање, тако да се узимају уз оброк( прашкасти облик, таблете )

Калијум је No.1  ;D


P.S. nije svo voće isto...moja preporuka ide bobičastom voću( jagode, kupine, maline...), citrusi( kivi, grejp, limun...), jabuke..."razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"...to se odnosi i na voće...ipak, mislim da nemaš ambicija za binu...ne uskraćuj sebi bitne stvari u ishrani...

Malo o jagodama, npr.

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mo-jagoda.html
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2015, 11:10:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #484 poslato: Septembar 15, 2015, 10:03:41 posle podne »

Ako ti je cilj masa onda kao što sam već napisao moj glas ide kreatinu, mislim da ti je po tom pitanju mnogo važniji od bcca i glutamina. Ako ti  je ishrana pojačana i kvalitetna onda ni ne vidim potrebu za ovim bcaa i glutaminom.
Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #483 poslato: Septembar 15, 2015, 03:25:14 posle podne »

Znači ZMA bi bio najbolji izbor :)

Na kalijum nisam obraćao pažnju. Vdeću da ubacim namirnice koje ga sadrže u ishranu, mada izbor nije neki.

Voće sam se trudio da izbegavam na definiciji, tako da ne znam koje količine bi bile ok. A bez povrća ne bih mogao da progutam ni zalogaj piletine :D.

Na kraju će biti nešto od ovog: Whey + ZMA i kreatin ili BCAA ili glutamin. (kreatin i zma bi bila najeftinija opcija)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 35 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.