TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:25:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta jesti pre i posle treninga  (Pročitano 31922 puta)
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #91 poslato: Septembar 20, 2012, 06:28:41 posle podne »

Ja sam svoje edukovao. :)
Cim mi nestane whey ,odmah narucuju novi :D

Blago tebi,ja moram krisom da stekam pare za whey :D a sto je najjace moji su doktori nauka,a protiv su... :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #90 poslato: Septembar 20, 2012, 04:17:03 posle podne »

Nasi roditelji i danas zive u zabludi sto se ishrane i suplementacije tice,cast izuzetcima.Ali ne treba im zameriti tako su nauceni,vec pokusati ih malo edukovati iako znam da je to dosta tesko.
Zoi, ja se u POTPUNOSTI slazem s tobom. Ispravi me ako gresim, ali i ti si se susreo sa slucajem kad pokusavas nekom nesto da objasnis, a taj neko nece ni da te saslusa iako zna da nije u pravu? E takav je slucaj kod mene kuci, ja ih samo ignorisem...

Naravno,sve je to meni jako poznato.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #89 poslato: Septembar 20, 2012, 03:31:10 posle podne »

Drugari ,prekosutra roditelje za ruku i pravo na seminar. :D
Verujem da cete posle toga s njima svratiti da neke PanSport prodavnice i vratiti se kuci sa kanticom whey-a. :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #88 poslato: Septembar 20, 2012, 02:34:05 posle podne »

Glavni problem je mešanje suplementacije i dopinga...  suplementi su relativno nova stvar kod nas, ljudi ne razumeju o čemu se radi, šarene tablete i praškovi deluju neprirodno, opasno po zdravlje...

sve su to velike zablude...

da podsetim,  seminar za dva dana u Beogradu  - antidoping agencija Srbije sa kojom imamo saradnju

Da, mora se objasniti ljudima, jer kad pomenes suplemente i sportiste u istoj recenici, reakcija bude "da, znam, to su ona doping sredstva..." Generalno, ljudi koji nisu u toj prici malo znaju o svemu tome pa su zato i jako skepticni.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #87 poslato: Septembar 20, 2012, 12:23:33 posle podne »

Polako ,meni je trebalo 6 godina da ih ubedim ,samo budi uporan ;)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #86 poslato: Septembar 20, 2012, 12:16:32 posle podne »

Ja sam svoje edukovao. :)
Cim mi nestane whey ,odmah narucuju novi :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #85 poslato: Septembar 20, 2012, 11:17:47 pre podne »

Glavni problem je mešanje suplementacije i dopinga...  suplementi su relativno nova stvar kod nas, ljudi ne razumeju o čemu se radi, šarene tablete i praškovi deluju neprirodno, opasno po zdravlje...

sve su to velike zablude...

da podsetim,  seminar za dva dana u Beogradu  - antidoping agencija Srbije sa kojom imamo saradnju
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #84 poslato: Septembar 20, 2012, 08:53:29 pre podne »

Nasi roditelji i danas zive u zabludi sto se ishrane i suplementacije tice,cast izuzetcima.Ali ne treba im zameriti tako su nauceni,vec pokusati ih malo edukovati iako znam da je to dosta tesko.
Covek objasnio! :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #83 poslato: Septembar 20, 2012, 08:40:12 pre podne »

Nasi roditelji i danas zive u zabludi sto se ishrane i suplementacije tice,cast izuzetcima.Ali ne treba im zameriti tako su nauceni,vec pokusati ih malo edukovati iako znam da je to dosta tesko.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #82 poslato: Septembar 19, 2012, 10:13:23 posle podne »

To je ta stara prica sta je bolje...celo drustvo posle izlaska ode na pljesakvice,a ja umutim 2 jajeta,whey i pravim gumeni mafin...zadremam gledajuci ga u mikrotalasnoj...u sustini,msm da je poenta da u svemu treba biti umeren...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #81 poslato: Septembar 19, 2012, 06:14:48 posle podne »

Bolje jesti zumance, nego pusiti, piti alkohol, koka kolu... Posteno :)

Realno....
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #80 poslato: Septembar 19, 2012, 05:59:19 posle podne »

Ljudi oprezno sa žumancima,holesterol ubija.
necu da pametujem ali mislim da to nema veze sa istinom , bar u mom slucaju... porodicni biznis nam je bio proizvodnja jaja i to je nesto sto sam najcesce jeo odkad znam za sebe a par puta u zivotu kada sam radio neke labaratorijeske rezultate holesterol mi je uvek bio kao skolski primer...opet moj komsija covek 55 god jaja jeo 3 puta u zivotu ishrana mu se svodi na pekaru ima hol za ginisa... mislim da je to izvikana prica raznih lobija kojim aje u interesu da jedes nesto drugo a ne jaja ...slicno kao sto se godinama tvrdilo da je mast otrov a da je zejtin zdrav...

To samo potvrdjuje cinjenicu da mnogo drugih faktora utice na vrednosti holesterola. Ishrana jeste jako bitna ali tu je i fizicka aktivnost, pusenje, genetski faktor.. ( svaki organizam je prica za sebe )
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #79 poslato: Septembar 19, 2012, 05:51:57 posle podne »

Nije poenta koliko holesterola, već šta utiče na povećanje istog u serumu odnosno na odnos lipoproteinskih partikula

Upravo tako! Nije svaki holesterol "los", postoji i "dobra" frakcija holesterola i zbog toga je bitno poznavati ( pored celokupnog lipidnog statusa ) njihove vrednosti i znati u kakvom su odnosu.
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #78 poslato: Septembar 19, 2012, 03:58:12 posle podne »

Nije poenta koliko holesterola, već šta utiče na povećanje istog u serumu odnosno na odnos lipoproteinskih partikula
mudro zboris :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #77 poslato: Septembar 19, 2012, 03:53:56 posle podne »

Nije poenta koliko holesterola, već šta utiče na povećanje istog u serumu odnosno na odnos lipoproteinskih partikula
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.