TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:32:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti VI deo  (Pročitano 54116 puta)
Djole ;)
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #263 poslato: Februar 25, 2013, 01:07:12 posle podne »

Dobar dan, imam 18 godina i zeleo bih da mi date 1 savet.Visok sam 176 a tezak 70 kg.Treniram 5xnedeljno u teretani.Sad preko zime sam poceo vise da jedem i dobio sam par kg,medjutim ja bih zeleo jos.Bar do 80 kg da dodjem.Ali zelim telesnu masu,ne cistu misicnu.Pa me zanima sta bih ja trebao da jedem i koliko puta dnevno (sad jedem oko 6 x dnevno)? ??? I da li imate neki dobar program (treninga) za masu?I samo jos da kazem da imam veoma brz metabolizam i sporo dobijam na kilazi.Pozdrav 
Sačuvana
herewego
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #262 poslato: Februar 24, 2013, 09:19:21 posle podne »

Pozdrav ljudi. Da vas pitam. Imam problem,jel' velika mana da se trenira uvece oko 9,pola 10 najkasnije? Ja ranije ne mogu,ceo dan provedem u jurnjavi,imam samo fore da sednem i jedem. Ishrana mi je sasvim ok,pazim sta jedem. Treniram kuci,opremljen sam solidno. E sad ne znam koliko ce to imati efekta posto je to vece,realno tad bi trebao da odmaram. I kad treniram,ne jurim kao sivonja,jedan dan jedan deo tela drugi dan drugi deo pa treci odmor. Trenutno sam na takvom rezimu. E i kako se hraniti uvece ako treniram tako kasno? Hvala :)

Vreme treninga je manje bitno, ako i dalje dobijaš dovoljno odmora posle treninga možeš trenirati u bilo koje doba...

Trening jedne mišićne grupe po treningu je manje efikasan, ako mene pitaš svaki mišić treba raditi minimum 2 puta nedeljno.

Ishrana posle treninga je uvek ista, bez obzira kada treniraš. Proteini i UH iz pirinča, krompira ili nešto slično.
     Imam odmora dovoljno,jer mi traje trening sat,nekad i vise.

Ima mesec dana kako sam na ovom ''rezimu'' ima napredka,ali ne drasticno,sada imam u planu da se prebacim na drugaciji sistem,4/5 dana treninga pa jedan odmor. Imam jos nekih solucija,volim da promenim s'vremena na vreme,cisto da mi ne dosadi trening,a i da uvedem nesto novo.

Ishrana je ok,unosim zadovoljavajucu kolicinu proteina,UH. Hvala za odg i sve najbolje!



Kako to misliš "ima mesec dana..." pa šta očekuješ da će se desiti za mesec dana?

Ako radim kvalitetno,meni se u roku od mesec dana vidi napredak. A te promene sto sam pomenuo nisu ogromne,poneka nova vezba ili tako nesto. Ne menjam ja posle mesec dana ceo trening,ako si na to mislio.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #261 poslato: Februar 24, 2013, 09:00:04 posle podne »

Pozdrav ljudi. Da vas pitam. Imam problem,jel' velika mana da se trenira uvece oko 9,pola 10 najkasnije? Ja ranije ne mogu,ceo dan provedem u jurnjavi,imam samo fore da sednem i jedem. Ishrana mi je sasvim ok,pazim sta jedem. Treniram kuci,opremljen sam solidno. E sad ne znam koliko ce to imati efekta posto je to vece,realno tad bi trebao da odmaram. I kad treniram,ne jurim kao sivonja,jedan dan jedan deo tela drugi dan drugi deo pa treci odmor. Trenutno sam na takvom rezimu. E i kako se hraniti uvece ako treniram tako kasno? Hvala :)

Vreme treninga je manje bitno, ako i dalje dobijaš dovoljno odmora posle treninga možeš trenirati u bilo koje doba...

Trening jedne mišićne grupe po treningu je manje efikasan, ako mene pitaš svaki mišić treba raditi minimum 2 puta nedeljno.

Ishrana posle treninga je uvek ista, bez obzira kada treniraš. Proteini i UH iz pirinča, krompira ili nešto slično.
     Imam odmora dovoljno,jer mi traje trening sat,nekad i vise.

Ima mesec dana kako sam na ovom ''rezimu'' ima napredka,ali ne drasticno,sada imam u planu da se prebacim na drugaciji sistem,4/5 dana treninga pa jedan odmor. Imam jos nekih solucija,volim da promenim s'vremena na vreme,cisto da mi ne dosadi trening,a i da uvedem nesto novo.

Ishrana je ok,unosim zadovoljavajucu kolicinu proteina,UH. Hvala za odg i sve najbolje!



Kako to misliš "ima mesec dana..." pa šta očekuješ da će se desiti za mesec dana?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
herewego
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #260 poslato: Februar 22, 2013, 12:23:36 pre podne »

Pozdrav ljudi. Da vas pitam. Imam problem,jel' velika mana da se trenira uvece oko 9,pola 10 najkasnije? Ja ranije ne mogu,ceo dan provedem u jurnjavi,imam samo fore da sednem i jedem. Ishrana mi je sasvim ok,pazim sta jedem. Treniram kuci,opremljen sam solidno. E sad ne znam koliko ce to imati efekta posto je to vece,realno tad bi trebao da odmaram. I kad treniram,ne jurim kao sivonja,jedan dan jedan deo tela drugi dan drugi deo pa treci odmor. Trenutno sam na takvom rezimu. E i kako se hraniti uvece ako treniram tako kasno? Hvala :)

Vreme treninga je manje bitno, ako i dalje dobijaš dovoljno odmora posle treninga možeš trenirati u bilo koje doba...

Trening jedne mišićne grupe po treningu je manje efikasan, ako mene pitaš svaki mišić treba raditi minimum 2 puta nedeljno.

Ishrana posle treninga je uvek ista, bez obzira kada treniraš. Proteini i UH iz pirinča, krompira ili nešto slično.
     Imam odmora dovoljno,jer mi traje trening sat,nekad i vise.

Ima mesec dana kako sam na ovom ''rezimu'' ima napredka,ali ne drasticno,sada imam u planu da se prebacim na drugaciji sistem,4/5 dana treninga pa jedan odmor. Imam jos nekih solucija,volim da promenim s'vremena na vreme,cisto da mi ne dosadi trening,a i da uvedem nesto novo.

Ishrana je ok,unosim zadovoljavajucu kolicinu proteina,UH. Hvala za odg i sve najbolje!

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #259 poslato: Februar 21, 2013, 06:40:05 pre podne »

Izvini druze ako imas 5 minuta da mi objasnis nesto bio bih veoma zahvalan.
Idem u teretanu mesec dana i treniram rukomet 5 godina. Jedan decko iz teretane mi je preporucio da pijem WHEYS proteine. E sad da te pitam da li to moze da utice ne moje zdravlja i da li moze da mi pomogne i u kom smislu ? Imam 15ipo godina visok sam  175 i imam 64kg. Takodje pijem crni caj pre treninga da li je to dobro i da li mi pomaze ? Hvala unapred

Mislim da suplementacija nije za tebe i da ako želiš da uaziš u taj svet moraš dosta toga da naučiš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #258 poslato: Februar 21, 2013, 06:39:05 pre podne »

Pozdrav ljudi. Da vas pitam. Imam problem,jel' velika mana da se trenira uvece oko 9,pola 10 najkasnije? Ja ranije ne mogu,ceo dan provedem u jurnjavi,imam samo fore da sednem i jedem. Ishrana mi je sasvim ok,pazim sta jedem. Treniram kuci,opremljen sam solidno. E sad ne znam koliko ce to imati efekta posto je to vece,realno tad bi trebao da odmaram. I kad treniram,ne jurim kao sivonja,jedan dan jedan deo tela drugi dan drugi deo pa treci odmor. Trenutno sam na takvom rezimu. E i kako se hraniti uvece ako treniram tako kasno? Hvala :)

Vreme treninga je manje bitno, ako i dalje dobijaš dovoljno odmora posle treninga možeš trenirati u bilo koje doba...

Trening jedne mišićne grupe po treningu je manje efikasan, ako mene pitaš svaki mišić treba raditi minimum 2 puta nedeljno.

Ishrana posle treninga je uvek ista, bez obzira kada treniraš. Proteini i UH iz pirinča, krompira ili nešto slično.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
PeraSV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #257 poslato: Februar 20, 2013, 11:32:48 posle podne »

Izvini druze ako imas 5 minuta da mi objasnis nesto bio bih veoma zahvalan.
Idem u teretanu mesec dana i treniram rukomet 5 godina. Jedan decko iz teretane mi je preporucio da pijem WHEYS proteine. E sad da te pitam da li to moze da utice ne moje zdravlja i da li moze da mi pomogne i u kom smislu ? Imam 15ipo godina visok sam  175 i imam 64kg. Takodje pijem crni caj pre treninga da li je to dobro i da li mi pomaze ? Hvala unapred
Sačuvana
herewego
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #256 poslato: Februar 15, 2013, 09:58:09 posle podne »

Pozdrav ljudi. Da vas pitam. Imam problem,jel' velika mana da se trenira uvece oko 9,pola 10 najkasnije? Ja ranije ne mogu,ceo dan provedem u jurnjavi,imam samo fore da sednem i jedem. Ishrana mi je sasvim ok,pazim sta jedem. Treniram kuci,opremljen sam solidno. E sad ne znam koliko ce to imati efekta posto je to vece,realno tad bi trebao da odmaram. I kad treniram,ne jurim kao sivonja,jedan dan jedan deo tela drugi dan drugi deo pa treci odmor. Trenutno sam na takvom rezimu. E i kako se hraniti uvece ako treniram tako kasno? Hvala :)
Sačuvana
JakeSully
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #255 poslato: Februar 12, 2013, 06:49:31 posle podne »

Hvala na odgovoru, poslušaču Vas. Pozdrav.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #254 poslato: Februar 12, 2013, 12:16:47 pre podne »

Друже, да ли се креатин може пити тако што се 5г стави у уста па залије водом? Јесте уврнуто, али кад мешам са водом половина креатина се не раствори и остане ми.

Tako ga i ja pijem većinu vremena ;)
+ 1 :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #253 poslato: Februar 11, 2013, 11:05:45 posle podne »

Друже, да ли се креатин може пити тако што се 5г стави у уста па залије водом? Јесте уврнуто, али кад мешам са водом половина креатина се не раствори и остане ми.

Tako ga i ja pijem većinu vremena ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #252 poslato: Februar 11, 2013, 11:04:22 posle podne »

Pozdrav

I ja imam jedno pitanje vezano za fudbal  :)

Igram ga na nekom poluprofeisonalnom nivou, znači ništa ozbiljno, ali kada već "trošim" vrijeme na nešto, želim da to što radim bude što kvalitetnije.
Ishranu sam dosta sredio, zna mi se ponekada desiti da pojedem nešto što ne želim ili što ne bih trebao, ali u globalu zadovoljan sam.
Ove godine sam malo ranije sredio obaveze na fakultetu, tako da čitavo ljeto mogu posvetiti fudbalu.
Od suplementacije koristim dymatize iso 100 whey u kombinaciji sa dextrozom, poslije treninga, te omega 3 (2-3 kapsule za vrijeme nekog obroka).
Jednom sam pokušao da koristim kreatin (čini mi se da je u pitanju bio britanski proizvoĂ°ač phd), meĂ°utim čim bi ga popio  u roku od nekih 15 minuta, morao sam na wc šolju gdje bi se sadržao nekih pola sata, a onda bi se sve vratilo u normalu, tako da sam nakon nekih 10 dana odustao i prosljedio ga drugu, koji nije imao takvih problema.

E sada, čitao sam po forumima, i našao sam da fudbalerima preporučuju beta alanin, kreatin, whey, kofein..
Pa imam pitanje za neke od njih :)
Za kofein mi je drug, koji je inače veoma obrazovan na polju medicine, trenutno radi u Katru na velikoj sportskoj akademiji, rekao da ne koristim, da mi to ne treba, jer nije baš dobro za srce. Ali želio bih da čujem još neko mišljenje, te da li postoji neka alternativa za njega?
TakoĂ°er interesuje me da li će svaki kreatin da utiče na mene kao taj od phd-a, ili možda da probam od nekog drugog proizvoĂ°ača?

Ja bih tu suplementaciju koristio radi malog energetskog kika, ali najvažnije radi mišićnog oporavka, jer na početku sezone nikada nemam problema sa "energijom" meĂ°utim kako dani odmiču, javlja mi se sve veći zamor mišića i moje "energetske" mogućnosti opadaju.

Pa ako mislite da mi nešto od ovoga ne treba ili da mi je nešto potrebnije, što ja nisam naveo, volio bih da čujem.

Kofeinske tablete će oštetiti srce koliko i dve ili tri kafe dnevno...u stvari mislim da će kafa napraviti veći problem...postoje istraživanja koja tvrde da veće doze kofeina podižu krvni pritisak i time potencijalno mogu uticati na srce...

Što se kreatina tiče to je problem kod dosta vežbača i rešenje može biti neka druga vrsta kreatina, recimo kreatin malat ili etil ester jer obično ove vrste kreatina ne opterećuju probavu do te mere, a daće rezultate na snazi.

To što ti se dešava da si premoren kako sezona ide to je samo znak da ti je regeneracija nedovoljna za količinu opterećenja koje stavlja na svoje telo. Ono što možeš da uradiš je da imaš ishranu sa dosta proteina i kvalitetnih UH, da se odmaraš dovoljno i suplementacija koju si naveo bi trebala da bude dovoljna da ti poboljša oporavak. Možeš da dodaš i tribulus kada primetiš da ti snaga pada, ali po meni ne treba ti ništa više.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #251 poslato: Februar 11, 2013, 08:29:44 posle podne »

Друже, да ли се креатин може пити тако што се 5г стави у уста па залије водом? Јесте уврнуто, али кад мешам са водом половина креатина се не раствори и остане ми.
Sačuvana
JakeSully
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #250 poslato: Februar 10, 2013, 08:12:31 posle podne »

Pozdrav

I ja imam jedno pitanje vezano za fudbal  :)

Igram ga na nekom poluprofeisonalnom nivou, znači ništa ozbiljno, ali kada već "trošim" vrijeme na nešto, želim da to što radim bude što kvalitetnije.
Ishranu sam dosta sredio, zna mi se ponekada desiti da pojedem nešto što ne želim ili što ne bih trebao, ali u globalu zadovoljan sam.
Ove godine sam malo ranije sredio obaveze na fakultetu, tako da čitavo ljeto mogu posvetiti fudbalu.
Od suplementacije koristim dymatize iso 100 whey u kombinaciji sa dextrozom, poslije treninga, te omega 3 (2-3 kapsule za vrijeme nekog obroka).
Jednom sam pokušao da koristim kreatin (čini mi se da je u pitanju bio britanski proizvoĂ°ač phd), meĂ°utim čim bi ga popio  u roku od nekih 15 minuta, morao sam na wc šolju gdje bi se sadržao nekih pola sata, a onda bi se sve vratilo u normalu, tako da sam nakon nekih 10 dana odustao i prosljedio ga drugu, koji nije imao takvih problema.

E sada, čitao sam po forumima, i našao sam da fudbalerima preporučuju beta alanin, kreatin, whey, kofein..
Pa imam pitanje za neke od njih :)
Za kofein mi je drug, koji je inače veoma obrazovan na polju medicine, trenutno radi u Katru na velikoj sportskoj akademiji, rekao da ne koristim, da mi to ne treba, jer nije baš dobro za srce. Ali želio bih da čujem još neko mišljenje, te da li postoji neka alternativa za njega?
TakoĂ°er interesuje me da li će svaki kreatin da utiče na mene kao taj od phd-a, ili možda da probam od nekog drugog proizvoĂ°ača?

Ja bih tu suplementaciju koristio radi malog energetskog kika, ali najvažnije radi mišićnog oporavka, jer na početku sezone nikada nemam problema sa "energijom" meĂ°utim kako dani odmiču, javlja mi se sve veći zamor mišića i moje "energetske" mogućnosti opadaju.

Pa ako mislite da mi nešto od ovoga ne treba ili da mi je nešto potrebnije, što ja nisam naveo, volio bih da čujem.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #249 poslato: Decembar 22, 2012, 08:23:10 posle podne »

Bavim se fudbalom vec 10 godina, stalno treniram, 5 treninga nedeljno i 6 dan utakmica. Imam 18godina, visok sam 185, tezak 70kg. Brz sam, ali mrsav, i voleo bih da dobijem malo na masi, da budem jaci u duel igri, da ne izgubim brzinu i eksplozivnost, a takodje mi treba i nesto sto bi mi dalo vise snage. I sada me zanima, koji preparat da koristim?( U teretani vezbam samo u pripremnim periodima jer nemam toliko vremena da idem stalno. Ali ako vi savetujete da mora da se ide konstantno u teretanu potrudicu se :) Hvala unapred!

Kad god me fudbaler pita za savet znam da ga neće poslušati, ali ajde ;)

Nisi ti mršav zato što ne treniraš sa tegovima nego zato što se loše hraniš. Baš sam prisustvovao jednoj seriji seminara koju je organizovala antidoping agencija Srbija i tamo su jedno vreme pratili ishranu sportista i jedna grupa bili su fudbaleri za koje je konstatovano da najmanje vode računa o ishrani...Dakle ako želiš koju kilu onda popravi ishranu.

Sa druge strane ne želiš da povećavaš kilažu naglo jer se moraš navikavati da radiš fudbal sa većom telesnom masom. Recimo da dobijaš kilogram mesečno bi bilo idealno.

Pored treninga fudbala bi trebalo da radiš sa tegovima, ali dovoljno je da vežbaš dva puta nedeljno i to celo telo.

Od suplementacije ti treba samo protein od surutke i to će ti biti dovoljno, bar ja tako mislim...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.