TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:34:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti VI deo  (Pročitano 55257 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #248 poslato: Decembar 22, 2012, 10:43:40 pre podne »

od juce sam poceo da koristim ova dva suplementa http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html da li je to uredu posto whey ima u sebi dobar broj amino kiselina da li je dobro da ih unosim dodatno,pogotovo zato sto protein pijem odma posle treninga kao i dozu bcaa. hvala unapred

Naravno da jeste, možeš da probaš i jednu dozu posle svakog glanovg obroka. To je isto dobra opcija.

Poslije svakog glavnog obroka, prije treninga i poslije treninga ILI samo poslije svakog glavnog obroka?
Mislim koliko puta bi trebalo, koji je nabolji "razmak" i tako to, ako možeš malo da objasniš oko BCAA. Hvala

Ne može ti to niko sa preciznošću reći.

Logika u mojoj glavi je sledeća i ovo se uglavnom odnosi na sportiste na dijeti kojima je ionako problem unos viška kalorija:

Ukoliko se ne jede dovoljno proteina životinjskog porekla i ako prihvatimo da BCAA (posebno leucin) imaju značajan uticaj na izgradnju mišića onda ćeš težiti tome da imaš odreĂ°enu količinu BCAA i opet leucina po svakom obroku kako bi osigurao mišićni rast ili bar održavanje istog. Dakle ako ti fali BCAA u nekom obroku, a imaš odreĂ°eni proračun koji ti zahteva odreĂ°enu količinu BCAA po obroku onda je najbolja opcija da se uzima BCAA supleentacija odmah po obroku.

Lično ne znam nikoga ko radi ili ume da uradi ovakvu kalkulaciju, a siguran sam da nikome ni ne treba.

Druga ta opcija je da uzimaš BCAA pre/posle treninga jer se nadaš da će ti BCAA doći do mišića pre nego što stres izazvan treningom pokrene proces koji se popularno na forumu zove katabolizam. I ova opcija nije baš skroz logična jer znamo da je različito vreme apsorpcije BCAA i da je potrebno i koeliko sati da doĂ°u do mišića...ovako posmatrano najviše smisla ima da se uzme BCAA suplementacija pre treninga...

Opet kažem ovo ima više smisla ako si na diejti, u suprotnom je protein i dalje bolja opcija, a uzima se po istoj logici.

Znači kako sam shvatio u ovoj zadnjoj rečenici ti si "pobornik" toga da je bolje uzimati BCAA preko hrane i wheya, nego da se kupuje BCAA posebno?

Ne, ja sam pobornik toga da se sva hranjiva materija unosi kroz prirodnu hranu, a kad god se za potrebe bodybuildinga naĂ°e za potrebno uzima odgovarajuća suplementacija kako bi se omogućio bolji napredak.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bogy28manutd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #247 poslato: Decembar 20, 2012, 05:28:43 posle podne »

Bavim se fudbalom vec 10 godina, stalno treniram, 5 treninga nedeljno i 6 dan utakmica. Imam 18godina, visok sam 185, tezak 70kg. Brz sam, ali mrsav, i voleo bih da dobijem malo na masi, da budem jaci u duel igri, da ne izgubim brzinu i eksplozivnost, a takodje mi treba i nesto sto bi mi dalo vise snage. I sada me zanima, koji preparat da koristim?( U teretani vezbam samo u pripremnim periodima jer nemam toliko vremena da idem stalno. Ali ako vi savetujete da mora da se ide konstantno u teretanu potrudicu se :) Hvala unapred!
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #246 poslato: Decembar 19, 2012, 01:20:06 posle podne »

od juce sam poceo da koristim ova dva suplementa http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html da li je to uredu posto whey ima u sebi dobar broj amino kiselina da li je dobro da ih unosim dodatno,pogotovo zato sto protein pijem odma posle treninga kao i dozu bcaa. hvala unapred

Naravno da jeste, možeš da probaš i jednu dozu posle svakog glanovg obroka. To je isto dobra opcija.

Poslije svakog glavnog obroka, prije treninga i poslije treninga ILI samo poslije svakog glavnog obroka?
Mislim koliko puta bi trebalo, koji je nabolji "razmak" i tako to, ako možeš malo da objasniš oko BCAA. Hvala

Ne može ti to niko sa preciznošću reći.

Logika u mojoj glavi je sledeća i ovo se uglavnom odnosi na sportiste na dijeti kojima je ionako problem unos viška kalorija:

Ukoliko se ne jede dovoljno proteina životinjskog porekla i ako prihvatimo da BCAA (posebno leucin) imaju značajan uticaj na izgradnju mišića onda ćeš težiti tome da imaš odreĂ°enu količinu BCAA i opet leucina po svakom obroku kako bi osigurao mišićni rast ili bar održavanje istog. Dakle ako ti fali BCAA u nekom obroku, a imaš odreĂ°eni proračun koji ti zahteva odreĂ°enu količinu BCAA po obroku onda je najbolja opcija da se uzima BCAA supleentacija odmah po obroku.

Lično ne znam nikoga ko radi ili ume da uradi ovakvu kalkulaciju, a siguran sam da nikome ni ne treba.

Druga ta opcija je da uzimaš BCAA pre/posle treninga jer se nadaš da će ti BCAA doći do mišića pre nego što stres izazvan treningom pokrene proces koji se popularno na forumu zove katabolizam. I ova opcija nije baš skroz logična jer znamo da je različito vreme apsorpcije BCAA i da je potrebno i koeliko sati da doĂ°u do mišića...ovako posmatrano najviše smisla ima da se uzme BCAA suplementacija pre treninga...

Opet kažem ovo ima više smisla ako si na diejti, u suprotnom je protein i dalje bolja opcija, a uzima se po istoj logici.

Znači kako sam shvatio u ovoj zadnjoj rečenici ti si "pobornik" toga da je bolje uzimati BCAA preko hrane i wheya, nego da se kupuje BCAA posebno?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #245 poslato: Decembar 19, 2012, 12:57:13 posle podne »

od juce sam poceo da koristim ova dva suplementa http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html da li je to uredu posto whey ima u sebi dobar broj amino kiselina da li je dobro da ih unosim dodatno,pogotovo zato sto protein pijem odma posle treninga kao i dozu bcaa. hvala unapred

Naravno da jeste, možeš da probaš i jednu dozu posle svakog glanovg obroka. To je isto dobra opcija.

Poslije svakog glavnog obroka, prije treninga i poslije treninga ILI samo poslije svakog glavnog obroka?
Mislim koliko puta bi trebalo, koji je nabolji "razmak" i tako to, ako možeš malo da objasniš oko BCAA. Hvala

Ne može ti to niko sa preciznošću reći.

Logika u mojoj glavi je sledeća i ovo se uglavnom odnosi na sportiste na dijeti kojima je ionako problem unos viška kalorija:

Ukoliko se ne jede dovoljno proteina životinjskog porekla i ako prihvatimo da BCAA (posebno leucin) imaju značajan uticaj na izgradnju mišića onda ćeš težiti tome da imaš odreĂ°enu količinu BCAA i opet leucina po svakom obroku kako bi osigurao mišićni rast ili bar održavanje istog. Dakle ako ti fali BCAA u nekom obroku, a imaš odreĂ°eni proračun koji ti zahteva odreĂ°enu količinu BCAA po obroku onda je najbolja opcija da se uzima BCAA supleentacija odmah po obroku.

Lično ne znam nikoga ko radi ili ume da uradi ovakvu kalkulaciju, a siguran sam da nikome ni ne treba.

Druga ta opcija je da uzimaš BCAA pre/posle treninga jer se nadaš da će ti BCAA doći do mišića pre nego što stres izazvan treningom pokrene proces koji se popularno na forumu zove katabolizam. I ova opcija nije baš skroz logična jer znamo da je različito vreme apsorpcije BCAA i da je potrebno i koeliko sati da doĂ°u do mišića...ovako posmatrano najviše smisla ima da se uzme BCAA suplementacija pre treninga...

Opet kažem ovo ima više smisla ako si na diejti, u suprotnom je protein i dalje bolja opcija, a uzima se po istoj logici.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #244 poslato: Decembar 18, 2012, 11:41:59 posle podne »

od juce sam poceo da koristim ova dva suplementa http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html da li je to uredu posto whey ima u sebi dobar broj amino kiselina da li je dobro da ih unosim dodatno,pogotovo zato sto protein pijem odma posle treninga kao i dozu bcaa. hvala unapred

Naravno da jeste, možeš da probaš i jednu dozu posle svakog glanovg obroka. To je isto dobra opcija.

Poslije svakog glavnog obroka, prije treninga i poslije treninga ILI samo poslije svakog glavnog obroka?
Mislim koliko puta bi trebalo, koji je nabolji "razmak" i tako to, ako možeš malo da objasniš oko BCAA. Hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #243 poslato: Decembar 18, 2012, 10:20:40 posle podne »

I to je OK opcija.

Generalno ideja je da imaš dovoljno AK tokom dana i ako ti obroci sadrže dovoljno namirnica životinjskog porekla onda ti je dovoljno i samo oko treninga, a ako ti treba dodatno pred spavanje i to je dobra opcija.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
rocko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #242 poslato: Decembar 16, 2012, 05:26:33 posle podne »

jel bi onda bilo u redu da popijem dozu aminokiselina pre treninga i pred spavanje a protein posle treninga?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #241 poslato: Decembar 15, 2012, 08:53:54 posle podne »

od juce sam poceo da koristim ova dva suplementa http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html da li je to uredu posto whey ima u sebi dobar broj amino kiselina da li je dobro da ih unosim dodatno,pogotovo zato sto protein pijem odma posle treninga kao i dozu bcaa. hvala unapred

Naravno da jeste, možeš da probaš i jednu dozu posle svakog glanovg obroka. To je isto dobra opcija.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #240 poslato: Decembar 12, 2012, 10:38:02 pre podne »

Koliko sati prije spavanja bi trebalo da ne jedemo UH?

Zavisi, a i nebitno je jer možeš ti jesti UH kad hoćeš samo će rezultati biti drugačiji. Ako ne radiš ništa, najedeš se šećera i odeš da spavaš - ugojićeš se, a ako odtreniraš do 22h i legneš da spavaš oko ponoći onda ti trebaju UH za taj poslednji obrok.

Generalno pravilo da se UH uvek jedu posle treninga, nebinot da li si na dijeti ili ne... i ako treniraš pre podne ili bar jedno 8 sati pre spavanja onda bi već trebalo da si imao bar jedan obrok sa UH posle treninga i ako paziš da se ne ugojiš ne treba da jedeš UH u poslednjem obroku.

Tako da nema neka tačna satnica jer zavisi od uslova.

Pa treniram od 4 do 6, odnosno u teretani sam ta 2 sata. Pa oko 7-8 znači mi je post workout meal, od UH je to riža, nekad pire krompir, nekad čaša makarona... Znači ok je, samo u manjim količinama.

Hvala Alene
Sačuvana
rocko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #239 poslato: Decembar 12, 2012, 10:03:54 pre podne »

od juce sam poceo da koristim ova dva suplementa http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html da li je to uredu posto whey ima u sebi dobar broj amino kiselina da li je dobro da ih unosim dodatno,pogotovo zato sto protein pijem odma posle treninga kao i dozu bcaa. hvala unapred
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #238 poslato: Decembar 12, 2012, 01:07:17 pre podne »

Koliko sati prije spavanja bi trebalo da ne jedemo UH?

Zavisi, a i nebitno je jer možeš ti jesti UH kad hoćeš samo će rezultati biti drugačiji. Ako ne radiš ništa, najedeš se šećera i odeš da spavaš - ugojićeš se, a ako odtreniraš do 22h i legneš da spavaš oko ponoći onda ti trebaju UH za taj poslednji obrok.

Generalno pravilo da se UH uvek jedu posle treninga, nebinot da li si na dijeti ili ne... i ako treniraš pre podne ili bar jedno 8 sati pre spavanja onda bi već trebalo da si imao bar jedan obrok sa UH posle treninga i ako paziš da se ne ugojiš ne treba da jedeš UH u poslednjem obroku.

Tako da nema neka tačna satnica jer zavisi od uslova.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #237 poslato: Decembar 09, 2012, 04:28:53 posle podne »

Koliko sati prije spavanja bi trebalo da ne jedemo UH?
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #236 poslato: Decembar 09, 2012, 01:25:45 pre podne »

Ok, trudicu se da ishranu ispostujem maximalno. A sto se kardia tice trenutno u teretani mogu bajs da motam... Vreme za trcanje vise nije, nikako. Hvala na odgovoru, ocekujem rezultate!  :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #235 poslato: Decembar 08, 2012, 10:52:44 posle podne »

Pozdrav Alene! Imam neka pitanja. Vezbam oko 7 meseci, imam 25 god, visok 188 cm, tezak oko 95, ali variram 2-3 kg, uglavnom u minusu, pa se opet vratim na 94-5. Od kako sam poceo, pa do sada ima dosta napredka. Rasirio sam se, povecao ruke, izdefinisao malo grudi, poravnao stomak i td, klasika. Ali kao svaki napaljenko, krenuo sam u gym da bih bio masivan i telesno i misicno. Malo me je sve proslo to, jer sam donekle i uradio nesto povodom toga. Sad bi da predjem na neki sledeci nivo. Zeleo bi da rad malo definiciju, ali bez gubljenja misicne mase, samo sala. Imam malo viska na bokovima, stomaku i grudima. Takodje imam i deblju kozu. Razmisljam da ubacim neki sagorevac masti. Od suplemenata trenutno koristim kre-alkalin, vitamine, b kompleks... Ishrana je tu i tamo ok. Izbacio sam alkohol, slatkise, gazirano. Gledam da uvek pre i posle treninga jedem sto je kvalitetnije moguce. Jaja, jogurt, meso, ribu i td. Pijem i dex posle treninga (ne znam da li je to pametno s obzirom sta hocu da uradim?). Da li mogu da ubacim BCAA i sagorevac, jel ide to zajedno? Kako sa ishranom i ugljenim hidratima? Na treningu da li da forsiram tezine ili manje, ali vise ponavljaja? Planiram i da ubacim kardio, koliko i kada? Sta ti mislis o svemu ovome?? Hvala unapred.

Ti sada tražiš neku kratku formulu za skidanje sala, ali to ne postoji.

Već neko vreme se baviš ovim sportom i znaš šta bilderi jedu, meso, većm apiletinu i ribu, pirinač, krompir, povrća i kad se tako hraniš nema šanse da dobijaš ili ne gubiš salo. Tada skoro da i nema veze koliko te hrane jedeš i dalje ćeš samo napredovati. Dakle nemoj da komplikuješ sa dijetama nego se samo hrani kao bilder, ako već hoćeš da izgledaš kao jedan.

Trening je uvek ista priča, nema ništa posebno da se radi jer i dalje treba da dižeš što veće težine i dalje treba da radiš izmeĂ°u 6 i 12 ponavljanja i generalno sve isto kao i kad radiš masu, samo imaš više kardio treninga, koliko treba...kreneš sa dva puta nedeljno, pa svake nedelje povećavaš za po još jedan dan nedeljno.

Kontam da ti je ovo dosta za početak, a ako sve ovo ispoštuješ nema šanse da gubiš mišič...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #234 poslato: Decembar 08, 2012, 06:24:37 posle podne »

Pa ne spajam ponavljanja nego resetujem svaki put, ali poradicu na formi.Hvala na odgovoru.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 18 upita.