TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:15:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hrana/Kalorije  (Pročitano 21668 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #42 poslato: Novembar 02, 2012, 10:13:09 posle podne »


citiraću još jedan deo iz istog teksta

"Britanac se ni najmanje ne brine za zdravlje svojih klijenata pa tako u svom restoranu "Park Slope Chip Shop" nudi i drugu superkaloričnu hranu kao što su pohovani komadi pice, pohovane čokoladice, makaroni sa sirom, a od skora je počeo da pohuje i hranu koju mušterije same donesu. "

šta reći...

Hehe pa Britancima je deep fried kuhinja tradicija! Jednom prilikom sam u Londonu probao pohovanu Mars čokoladicu prženu u fritezi .
[/quote]

Ja ne mogu da zamislim kako to izgleda...pohovana cokoladica! A o kalorijama necu ni da razmisljam.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #41 poslato: Novembar 02, 2012, 10:08:38 posle podne »

Sta sam ja ovde sve procitao, nevera.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #40 poslato: Novembar 02, 2012, 10:29:04 pre podne »

samo zamišljam posledice takve ishrane...za samo mesec dana npr....  ja bih izgledala kao medved  :o  :o  :o

ne samo što se gojiš, već kako počinješ da se osećaš ako praktikuješ takav način ishrane
Sačuvana
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #39 poslato: Novembar 01, 2012, 11:09:37 pre podne »

Dorucak od 1200 kalorija  :o http://www.b92.rs/zivot/vesti.php?yyyy=2012&mm=10&dd=31&nav_id=656462

citiraću još jedan deo iz istog teksta

"Britanac se ni najmanje ne brine za zdravlje svojih klijenata pa tako u svom restoranu "Park Slope Chip Shop" nudi i drugu superkaloričnu hranu kao što su pohovani komadi pice, pohovane čokoladice, makaroni sa sirom, a od skora je počeo da pohuje i hranu koju mušterije same donesu. "

šta reći...

Hehe pa Britancima je deep fried kuhinja tradicija! Jednom prilikom sam u Londonu probao pohovanu Mars čokoladicu prženu u fritezi .
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2012, 02:42:52 posle podne od strane dingo666 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Novembar 01, 2012, 11:01:31 pre podne »

Dorucak od 1200 kalorija  :o http://www.b92.rs/zivot/vesti.php?yyyy=2012&mm=10&dd=31&nav_id=656462

citiraću još jedan deo iz istog teksta

"Britanac se ni najmanje ne brine za zdravlje svojih klijenata pa tako u svom restoranu "Park Slope Chip Shop" nudi i drugu superkaloričnu hranu kao što su pohovani komadi pice, pohovane čokoladice, makaroni sa sirom, a od skora je počeo da pohuje i hranu koju mušterije same donesu. "

šta reći...
Sačuvana
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #37 poslato: Novembar 01, 2012, 09:10:29 pre podne »

Moje licno misljenje je da kad covek pocne da se mlati tako sa milion informacija je ili zato sto ne napreduje,pa trazi razlog na pogresnom mestu, ili zato sto stagnira,pa zeli da ucini nesto cudotvorno da telu da novi metod rada,i onda se tako uvali u gomilu brojki i informacija,umesto da uhvati gvozdje,trenira,napuni tanjir,spava, i tako iznova i iznova..

Najuspesniji ljudi u ovom sportu ni ne znaju sta je PH, niti o tome razmisljaju

Stara priča o klinu i ploči! Dakle ne diskutujemo o vežbanju i napretku nego o ishrani i ne vidim kakve veze ima dali najuspešniji ljudi u bodibildingu imaju pojma šta je ph?!? takoĂ°e mi nije jasno zašto priču o ph vrednosti kre-alkalyna i uticaja te vrednosti na apsorbciju istog tako ozbiljno shvatate dok vam je tu istu priču oko običnih namirnica toliko teško da svarite?

 
Ne bih se ja opterecivala ovako necim uopste...

A ko ti je rekao da treba da se opterećuješ?
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 31, 2012, 01:05:30 posle podne »

Dorucak od 1200 kalorija  :o http://www.b92.rs/zivot/vesti.php?yyyy=2012&mm=10&dd=31&nav_id=656462
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 30, 2012, 08:49:17 posle podne »

u pravu si skroz... ovo se ne odnosi samo na ishranu...

preopterećivanje nečim dovodi do "pucanja"...  najbolji lek za sve je AKCIJA,rad,rad i samo rad :)   

A red i disciplina  ? :P
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 30, 2012, 06:23:28 posle podne »

Moje licno misljenje je da kad covek pocne da se mlati tako sa milion informacija je ili zato sto ne napreduje,pa trazi razlog na pogresnom mestu, ili zato sto stagnira,pa zeli da ucini nesto cudotvorno da telu da novi metod rada,i onda se tako uvali u gomilu brojki i informacija,umesto da uhvati gvozdje,trenira,napuni tanjir,spava, i tako iznova i iznova..

Najuspesniji ljudi u ovom sportu ni ne znaju sta je PH, niti o tome razmisljaju

u pravu si skroz... ovo se ne odnosi samo na ishranu...

preopterećivanje nečim dovodi do "pucanja"...  najbolji lek za sve je AKCIJA,rad,rad i samo rad :)   
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:03:05 posle podne »

Pa Pedjoni, ovo je jedan od tvojih retkih postova sa kojima se u potpunosti slažem i mudro zboriš.


:D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:42:25 pre podne »

Ne bih se ja opterecivala ovako necim uopste...

ni ja

ali svako ima pravo da radi šta želi, prema tome...

a ovakav način nema šanse da se održi u dužem vremenskom periodu... svi živimo 100 na sat... ali ko voli nek izvoli

U sustini se moze postici, ako odlucis da samo na taj nacin posmatras namirnice i samo se tome posvetis. Ja bi stvarno volela da cujem da li takav nacin ishrane daje rezultate.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:30:31 pre podne »

Pa Pedjoni, ovo je jedan od tvojih retkih postova sa kojima se u potpunosti slažem i mudro zboriš.

Negde usput, kako se razvijala ta masovna komunikacija internetom sve (tačne i pogrešne) informacije su postale dostupne svima na ovom svetu, a od kada je sveta i veka ljudi pokušavaju da budu besmrtni...

Ameri prednjače u prevarama na ovom polju i naravno da će servirati priču o balansiranju Ph vrednosti kako bi te ubedili da ćeš živati duže ili kvalitetnije... I dok ne osporavam da sve to što se priča ima smisla, jednog dana ćemo da otegnemo papcima svi do jednog, jedina bitna stvar će biti šta smo uradili za tog života da bi nas drugi pamtili...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
pedjoni986
Gost
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 27, 2012, 02:12:43 posle podne »

 Moje licno misljenje je da kad covek pocne da se mlati tako sa milion informacija je ili zato sto ne napreduje,pa trazi razlog na pogresnom mestu, ili zato sto stagnira,pa zeli da ucini nesto cudotvorno da telu da novi metod rada,i onda se tako uvali u gomilu brojki i informacija,umesto da uhvati gvozdje,trenira,napuni tanjir,spava, i tako iznova i iznova..

Najuspesniji ljudi u ovom sportu ni ne znaju sta je PH, niti o tome razmisljaju
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2012, 02:17:58 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 27, 2012, 10:28:37 pre podne »

Ne bih se ja opterecivala ovako necim uopste...

ni ja

ali svako ima pravo da radi šta želi, prema tome...

a ovakav način nema šanse da se održi u dužem vremenskom periodu... svi živimo 100 na sat... ali ko voli nek izvoli
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 26, 2012, 08:58:05 posle podne »

a sada nam objasni kako da pravilno kombinujemo namirnice po tvom mišljenju?   pitala sam te da li misliš na odvajanje proteina i UH?

Ne mislim na odvajanje proteina i UH jer recimo i crveni pasulj, ječam, testenine, spanać, koštunjavo voće... su takoĂ°e namirnice koje organizam čine kiselim kao i meso, jaja, riba...

Mislim da je osim kalorija i sastava jako bitno uzeti u obzir i ph vrednost namirnica i truditi se da vrednosti obroka budu izbalansirane jer je za apsorbciju nutrijenata to jako bitna stvar a primetio sam da se jeko slabo spominje na ovom forumu!

Opste uzevsi, nije samo bitno za apsorpciju. Ali, ukoliko pogledas ishranu nekoga ko vezba, vidis da zapravo oni kombinuju namirnice pravilno. A vezbanje pospesuje eliminaciju kiselih materija iz organizma pa se uspesno odrzava optimalni Ph organizma.

Doktorka pa ne moram valjda Vama da objašnjavam da vežbanje do iscrpljenosti stvara neželjenu kiselu reakciju! (naglašavam, do iscrpljenosti jer se u bb upravo tako i vežba)

Opa! Evo još gluposti se rasipa?

Reci mi molim te koliko si ti sicrpljenih ljudi video u teretani i koliko bi recimo jednom vežbaču trebalo meseci da se oporavi od treninga do iscrpljenosti?

Možda se u teretani ipak trenin ra do oktaza mišića, a ti si taj treninga popbrkao sa zemljoradnjom jer kada se fizička aktivnost radi do iscrpljenosti to znači da više nije moguće raditi i da je telo...pa sama reč kaže - iscrpljeno.

Ono što je najbitnije je da ti treba još malo da čitaš to što si čito jer nisi baš najbolje shvatio šta se želi reći ;)

Dajte bre ljudi ne ložite se oko gluposti, valjda na forumu diskutujemo i razmenjujemo mišljenja i znanja? ne razumem taj nadrkani stav iz fazona mi smo prepametni a vi nemate pojma. Stvari koje sam spomenuo imaju smisla i primerene su temi o kojoj diskutujemo i nebi se složio sa tobom da su to gluposti a pogotovo ulazio u raspravu šta definišemo pod pojmom iscrpljenosti.

Bez uvrede dečkonjo, ali ja sam ceo svoj život posvetio ovom sportu i kada postaviš pitanje onda ga bar postavi precizno, jer ja razlikujem pojmove kao što su trening do otkaza i iscrpljenosti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 19 upita.