TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:30:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 319 320 [321] 322 323 ... 422 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za danas  (Pročitano 925613 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #1523 poslato: Decembar 12, 2014, 12:45:37 pre podne »

eXe super je ovo,odličan napredak u odnosu na prošlu godinu.Još uvek te savija u leĂ°ima, sve je odlično samo kad ustaješ iz rupe prvo podigneš dupe pa ispravljaš leĂ°a, probaj to da popraviš :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1522 poslato: Decembar 11, 2014, 10:30:48 posle podne »

čučanj
200x3x3
benč
140x3x3
---
Sačuvana
Arbeit macht frei.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1521 poslato: Decembar 11, 2014, 02:36:40 posle podne »

cucanj 50x10 70x5 90x5 110x3 130x1 145x1(sa pojasom) 160x1 162.5x1 165x1
prednji 95 3x3
gm 105 3x5
leg press 3x8
rumunsko mrtvo 3x8 120
trbusnjaci 3 serije

https://www.youtube.com/watch?v=X5r5d8mF7Qc&list=UUkrhWEfuIEqkOaf8Tf-lk6g
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #1520 poslato: Decembar 11, 2014, 11:39:16 pre podne »

Lat masina 4serije ispred 8do10pon
Lat iza 4 serije 10do15pon
Lat obrnutim hvatom 4 serije 8do10pon
Veslanje sipkom 4serike 8do10ppn
Jednorucno vesl bucicama 4serije 10do12pon
Veslanje masini 3 serije 15pon
Sačuvana
Nenad Glisovic
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #1519 poslato: Decembar 10, 2014, 09:27:41 posle podne »

Mrtvo i čučanj još uvek ne radim i verovatno ću odmoriti jos malo više od mesec dana( što će sa ovim ranije biti 2-3 meseca pauze).Za to vreme ću akcenat staviti na bench press.

Današnji trening je izgledao ovako :

Floor press 3x100kg,1x105kg,1x110kg
Bench press 1x90kg,1x100kg,1x110kg, 6x110kg
Kosi bench 5x80kg,5x90kg,5x95kg
Lat masina za triceps 4 serija 12x35kg
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #1518 poslato: Decembar 10, 2014, 03:58:30 posle podne »

Ramena
Potisak bucicama iznad glave 4 ser 8do10 pon
Lateralno dizanje 4 ser 10do12 pon
Pravo dizanje ploce 5 opadajucih serija
Lateralno dizanje sa pretklonom 4ser 10ak pon
Sleganje 3 serije 15pon
Sačuvana
maja Pavlovic
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1517 poslato: Decembar 09, 2014, 10:13:55 posle podne »

Poslednji težak trening nogu pred Stena kup 27.12. izašao dosta dobro

-Čučanj - radne serije 142 kg 2x, 153.5kg 2x, 162kg 2x bez bandaža, samo pojas, dosta lagano izašlo ovih 162kg, mislio sam da će mnogo gore otići a pržio sam dubinu žešće. Drugar kaže da osetio nisam težine  :D

-Plitki čučanj 211kg 5x, 231kg 5x, 251kg 5x sa bandažima i pojasom. Na 211kg sam dosta šurio dole ali pošto je bio samo jedan drugar sa mnom nisam smeo više da me ne asfaltira ali osetio sam da ga imam i niže B|

-Zadnja loža-šut 25kg x 8, 8, 9.

-Nožna ekstenzija 40kg x 8, 8, 11.

-Abduktor sve x 16, 18, 20.

-Listovi nešto grdilo serija  8)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1516 poslato: Decembar 08, 2014, 03:07:24 posle podne »

dl 60x10 100x5 130x5 160x3 180x2 200x1 220x1 230x1 240x1 (fali mi dosta cvrstine u ledjima jbg xD od nove godine sve beltless inace poslednji heavy dl pred takm)
deficit 170 2x4
jednorucno veslanje,lat pulldown,glut ham raise,trbusnjaci sve po 3 serije

https://www.youtube.com/watch?v=Rvb3K35jgGk&feature=youtu.be
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1515 poslato: Decembar 08, 2014, 01:48:51 posle podne »

U svakom sportu se ljudi vrte oko najboljih i najjačih. Tako svi propagiraju nečiji stil čučnja, i svi se ugledaju na njega. A to je pogrešno, jer svako od tih ljudi treba da naĂ°e svoj stil čučnja u kom je najjači, a ne da po svaku cenu imitira čoveka koji ima jak čučanj.

To je ravno klincima koji u detinjstvu počnu da se oblače isto kao svoji idoli, kako bi što više bili kao oni. Ali ta faza nas proĂ°e i shvatimo da ne možemo da budemo kao naši idoli, i počnemo da gradimo neki sebi svojstven-individualan stil. Ali izgleda da mnogi od nas to ne mogu da skapiraju i ceo život tabanaju u mestu pokušavajući da budu kao neko drugi, večito u proseku, kao blede kopije svojih idola/uzora..   

Ista priča je sa bodibildingom i momcima koji skidaju sa neta trening rutinu ili tip ishrane Roni Kolmana, Dorijana Jejtsa i ostalih, pa rade otprilike kako treniraju šampioni. I to je čista budalaština, ali ljudi misle da je tu neka tajna da se makar malo približe tim ljudima... tako i u powerlifitngu: Niko na mrtvom nije ''jenkovao'' šipku pre deadlifta, dok se nije pojavio Den Grin kome je taj prvi cim lični pečat mrtvog dizanja - kao tik koji ima pre lifta. I gle odjednom se pojavljuje gomila ljudi koja cima šipku pre nego počne zaista da vuče. Ludost.

Opet ti ponavljam: NE POSTOJI NEŠTO ŠTO SE ZOVE ''SAVRŠEN ČUČANJ''. Bret Kontreras je snimio video o biimehanici čučnja> https://www.youtube.com/watch?v=0fN3NhZ5Ifc
imaš gomilu materijala na netu o položaju kuka i butne kosti tj. o ležištu ''ball and socket'' gde ulazi veliki trokanter u kuk, i kako taj skeletni momenat kod ljudi može biti veoma različit i koji limitira čoveka na odreĂ°eni stil čučnja __ http://themovementfix.com/the-best-kept-secret-why-people-have-to-squat-differently/

Toliko je informacija online, sve je dostupno, možeš da upadneš u Pentagon ako si malo veštiji, a za informacije ovog tipa dovoljno je samo malo volje i zainteresovanosti da se čovek informiše na pravi način za sve što mu padne na pamet. Nema razloga da budemo robovi nekih predrasuda i propagande koja je daleko od istine, pogotovo ''zato što je to tamo neko rekao''. Moga bi pokazati te linkove i profesoru koji priča o ''savršenom čučnju''  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #1514 poslato: Decembar 08, 2014, 12:22:16 posle podne »

Taman posla da sam odustao, bio sam juce ceo dan u Bg-u na Dog Show.

Znaci, nisam nikakav poznavalac pl, vec sam se ubacio na osnovu procitanih diskusija ljudi koji znaju (najcesce sa ex yu, koji propagiraju kretanje iz kuka i fiksna kolena) i iz nekog licnog iskustva gde mi je profesor biomehanike prakticno pomerao telo kako bih uradio savrsen cucanj, kada sam shvatio da mi je to nemoguce zbog gradje. To je sve, nastavimo sa temom kao i ranije, svako dobro svima!
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1513 poslato: Decembar 08, 2014, 09:50:11 pre podne »

Sinoć

zagrevanje- koje se neplanirano pretvorilo u mini maraton od malo preko pola sata  ;D
onda kad sam se već zaverglao reko da odradim malo benča pre internacionalnog dana za benč_
benč
125x5 2s
lat, biceps, triceps po 3 serije
ide pauza nekoliko dana jer sam na putu...
---

Iako je Murbi odustao od dalje diskusije, ipak se vraćam na onaj čučanj i čuvena ''pravila'' naših forumaša kako treba da se radi. Ovo pišem isključivo zbog ljudi koji su novi u powerliftingu, i koji mogu izgubiti dosta vremena da dostignu nešto što njihova anatomija ne može da realizuje + što mogu da se ozbijno povrede nastojeći da svoje telo postave u neprirodan položaj dok je šipka natovarena teretom. Zapravo šta se dešava: srljaju u povredu slušajući neupućene ljude koji ih savetuju o tehnici kako se ne bi povredili.

To je nekako postalo opšte mesto-opšti profil čoveka sa foruma: već posle nekoliko meseci aktivnog učešća na forumu oseća iskonsku potrebu da PODELI ''ZNANJE'' (stečeno samo na forumu) I POMOGNE svima koje nešto interesuje i traže pomoć. A pomoć se ulgavnom svodi na savete a la Milan Tarot. Nije bitno da li je u pitanju univerzalni sistem za masu, definiciju, kuru, dehidraciju, powerlifting, bodybuilding, strongman. A upitan za referencu, čovek navodi šta je negde rekao neki iskusniji član, ili uspešan takmičar u tom sportu, što logično i prirodno čovek-forumaš uzima za opšte pravilo i univerzalnu forumu uspeha- mantru koju dalje ponavlja dosledno kao jedini način da se uspe.     

Ilustrovaću sa nekoliko y2b primera stilove čučnja, gde se kilaža prvo lomi u kolenima (ili u isto vreme kao i kukovi), i gde kolena idu napred. Svi primeri koje postavim su takmičari u IPF-u, visoko rangirani na IPF RAW nacionalnom ili internacionalnom nivou. Dakle, BEZ BANDAŽA na kolenima, BEZ ODELA za čučanj - IPF RAW (samo STEZNICI). Napominjem da NIKO IZ SRBIJE nije NI BLIZU rezultata u čučnju ili totalu ovih momaka.   

Brajs Luis; Amerikanac, najveći čučanj na takmičenju 265kg u kat.-93kg - ovo je primer njegove tehnike izvoĂ°enja čučnja:
http://youtu.be/M_MNWgQFe2w?t=3m27s
Tom Martin; Englez,  prvak Velike Britanije u IPF RAW kat.-93kg, redovan učesnik IPF RAW svetskih takmičenja
https://www.youtube.com/watch?v=cEE842kic1U
Aleks Edvard Raus, Estonac; vlasnik svetskog rekorda u čučnju u kat.-105kg (330kg)
https://www.youtube.com/watch?v=e9XLDMfxQOw
Majk Tušerer, Amerikanac, u svetskom vrhu IPF RAW već dugi niz godina u kat.-120kg
https://www.youtube.com/watch?v=BrGIh84HBzg
Artem Kovalčuk, Rus, uvek u top5 na IPF RAW internacionalnim takmičenjima, kat.+120kg.
https://www.youtube.com/watch?v=gwep7QNBKCo

Ovi stilovi NISU JEDINI NAČIN na koji može da se radi čučanj, JER NE POSTOJI UNIVERZALNI, NAJBOLJI, NAJIDEALNIJI I NAJPERFEKTNIJI ČUČANJ. Na kraju se računa samo koliko kilograma je uspešno izašlo gore, a tehniku komentarišu žene, kao što sa drugaricama komentarišu frizuru i boju noktiju ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1512 poslato: Decembar 07, 2014, 01:20:56 posle podne »

Cuj, decko kaze na osnovu fizike haha.. Ajmo malo da ubacimo i kvantnu mehaniku, dosta je bilo teorije relativiteta :D
Pun djavo fizicara i teoreticara, ali im nesto ne ide u prakticnom polju fitnesa.. Dzabe teoretisanje, kad ovde jedino rezultati i iskustvo piju vodu.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1511 poslato: Decembar 07, 2014, 01:17:26 pre podne »

i ja kontam sto ironmen kaze nekoliko desetina hiljada cucnjeva i tehnika mora biti dobra :)
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #1510 poslato: Decembar 06, 2014, 09:22:47 posle podne »

Peki, legenda si! Furas sliku od nekog tamo lika sa Tasa haha legendarno  ;D I na fejs si stavio :P
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1509 poslato: Decembar 06, 2014, 09:20:26 posle podne »

Ok izvini sto ne znam da citam sta su ljudi hteli da napisu.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 319 320 [321] 322 323 ... 422 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.