TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 356008 Teme od strane 24534 Članovi Poslednji član: DD93CIA

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 24, 2019, 05:28:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |  (Urednik: Ognjen Pedja Tutorov)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda tetive  (Pročitano 6347 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
Van mreže Van mreže

Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Februar 18, 2013, 10:27:56 pre podne »

Poslaću ti kasnije na p.p..stvar jeste ozbiljna ali nije tragična.Idem danas kod sportskog pa ću čuti najnovija mišljenja.

Što se gela tiče veruj mi ako nisi probala ketonal onda treba jer je meni posle armwars takmičenja kada su mi ruke od borbi bile unakažene i nisam mogao spavati od bolova upravo ketonal pomogao.On ne hladi već pomaže.Vredi probati.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2013, 03:21:28 posle podne »

Nisam,inače bio sam na snimanju rengenom i ultra zvukom pa znam šta je sve problem.Idem opet sada kod sportskog pa da se to terapijom sanira.
ajde napiši ovde ili na pm nalaze rendg i ultrazvuk...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2013, 03:19:51 posle podne »

zaboravila sam da napomenem da u poslednje vreme me izrazito boli kad se oslonim na tu petu..ne treniram jos od novembra zbog toga,i ne radim nikakve teze aktivnosti,cak ni ne cucim,nista od toga,jedina aktivnost mi je sto odem do faxa i nazad..sto se tice gela,hvala probacu,ali sumnjam da ce ista pomoci,imam osecaj kao da gel ne moze,da kazem,prodre do mesta bola,pa tako ne moze ni da deluje,jedino sto sam postizala mazuci gelove je da mi se noga smrzne
da li si radila skoro rendgen ili ultrazvuk?
Sačuvana
Dekybg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2013, 12:52:20 posle podne »

zaboravila sam da napomenem da u poslednje vreme me izrazito boli kad se oslonim na tu petu..ne treniram jos od novembra zbog toga,i ne radim nikakve teze aktivnosti,cak ni ne cucim,nista od toga,jedina aktivnost mi je sto odem do faxa i nazad..sto se tice gela,hvala probacu,ali sumnjam da ce ista pomoci,imam osecaj kao da gel ne moze,da kazem,prodre do mesta bola,pa tako ne moze ni da deluje,jedino sto sam postizala mazuci gelove je da mi se noga smrzne
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
Van mreže Van mreže

Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2013, 11:49:21 pre podne »

Nisam,inače bio sam na snimanju rengenom i ultra zvukom pa znam šta je sve problem.Idem opet sada kod sportskog pa da se to terapijom sanira.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2013, 03:01:43 posle podne »

Ja imam sličan problem samo je na ruci.Probaj ketonal gel meni je umrtvio dosta bol koji je bio izuzetno jak.
Ja imam sličan problem samo je na ruci.Probaj ketonal gel meni je umrtvio dosta bol koji je bio izuzetno jak.
zoli da li si probao lioton gel?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2013, 03:00:24 posle podne »

Izvini na kasnjenju , nisam bila u mogucnosti da odgovorim.
Boli i sa jedne i sa druge strane a kad se podizem na prste obicno svu tezinu prebacim na drugu nogu, posto nekad zaboli, nekad ne, kad duze mirujem, onda ne
pozdrav Marija, problem je hronična upala ahilove tetive. Potrebno je da sprovedeš odredjeni program rehabilitacije, za oporavak tetive. Potrebno je da budeš disciplinovana, moraš napraviti pauzu od težih opterećenja i treninga.
 Za početak je potrebno da 7 dana napraviš pauzu od treninga.... Dozvoljena je šetnja u umerenim distancama. Potrebno je da nabaviš silikonski podmetač pod petu, koji se nosi u obući. Masiraš ledom tetivu 3x dnevno, po 5-7 minuta, posle leda namažeš Lioton gel.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
Van mreže Van mreže

Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2013, 08:59:34 pre podne »

Sačuvana
Zare
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2013, 12:58:16 pre podne »

Pozdrav Marija.
Ja sam vec 2 tetive rasekao, i jako se tesko oporavlja i mozes da imas trajne posledice, moj savet je da sto vise mirujes, da ne bi doslo do operacije. Ostavi treninge neko vreme dok te sve to ne prodje. Zelim ti brz oporavak.
Sačuvana
Dekybg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2013, 12:45:04 pre podne »

Izvini na kasnjenju , nisam bila u mogucnosti da odgovorim.
Boli i sa jedne i sa druge strane a kad se podizem na prste obicno svu tezinu prebacim na drugu nogu, posto nekad zaboli, nekad ne, kad duze mirujem, onda ne
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2013, 07:37:30 posle podne »

da li je bol iznad petne ili sa unutrašnje strane zgloba?
da li boli kad ustaneš ujutru ili kad se podižeš na prste?
Sačuvana
Dekybg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2013, 02:14:14 posle podne »

Treniram borilacke vestine, pre 3 meseca mi je jedan decko na treningu stao na ahilovu petu, svojom petom, inace ista povreda mi se dogodila i 7 meseci pre toga, na identican nacin, ali nisam pridavala toliko tome znacaja. Sve sam mislila proci ce ako mirujem, pa sam to mirovanje praktikovala ne dovoljno dugo. Primetila sam da na treningu ne mogu da radim cucnjeve i sve ostale vezbe koje ukljucuju naprezanje stopala, pa sam te vezbe izbegavala. Posle nekoliko meseci otisla sam kod fizioterapeuta, dijagnoza je bila pokidani skocni zglob, prepisao mi je elektro terapiju i ultrazvuk, u medjuvremenu desila se i ta druga povreda, a terapija je ostala ista, nakon te zavrsene,prepisan mi je magnet i lampa, a kasnije i laser. Nista od toga mi nije pomoglo, pa me je fizioterapet poslao na rentgen, tamo su mi rekli da je u pitanju fraktura, i da nisam smela da idem na fizikalnu, i da mora gips. U medjuvremenu sam se savetovala i sa jednim privatnim lekarom, koji mi je rekao da je tetiva pocepana uzduz, i da trebam da mirujem sto vise. Posle rentgena su me poslali u KBC Zvezdara, gde su mi rekli da se "ulenjila tetiva" (?!), i da trebam da radim cucnjeve. Mogu da uradim cucanj, ali kasnije me noga jako boli ceo dan, pa ne postujem taj savet. Isla sam kod jos par lekara, i mnogi su rekli da mora operacija pa gips, neki samo gips, neki mirovanje, a neki kretanje. Sto se tice krema protiv bolova, koristila sam Bengay, Ihtiol, Diklofen, koji i nisu bas pomogli. Ne znam vise sta da radim, imate li neki savet? Hvala unapred  -Marija
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.619 sekundi sa 19 upita.