TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:02:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda tetive  (Pročitano 17483 puta)
gashonie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2013, 07:20:09 posle podne »

i danas ipak promena misljenja, ali naravno i dalje bez misljenja ortopeda. Sutra idem sa uputom kod njega da pregleda. Da li je tetiva ili petna kost.
Posto danas sam pipkao i tetiva je ok, tj ta zila, zavrsetak tetive koji se nastavlja na petnu kost boli ipak. Da li i ako je petna kost moze da se maze sa nekim gelom kao sto je burov ili konjskom mascu kao sto pomaze kod svih koji imaju problema sa tetivom ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2013, 07:12:01 posle podne »

Potrebno je uraditi ultrazvuk tetive da se vidi koliko je oštećena, da bi se program rehabilitacije i lečenja napravio....
Sačuvana
gashonie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #15 poslato: Mart 09, 2013, 04:52:10 posle podne »

Nisam razumeo kako si se povredio?  da li si imao neke terapije, radio neke vežbe?

radio sam vezbe u sali, parket je dole. sa obicne klupe, koja nije vislja od pola metra, skakao najobicnije sa obe noge gore dole. i od nekih pedeset puta sam skocio na petu umesto na prste, tj na prednji deo. rengen lik mi kaze da nije nista slomljeno niti uganuce. kad me boli, boli donji deo pete i sa zadnje strane nekih 5,6 cm od pete na gore prema listu. ali najveci bol je tu, kad bih obukao patiku, pa naslon za petu gde dodje e taj deo.

nisam imao nikakve terapije sem sto sam poslusao bio lika sa rengena da mirujem sto vise i odmaram nogu, ako imam neku mast da mazem i da ce proci. ne prolazi mesecima, jedino sto nisam bio bas kod ortopeda da mi kaze sta i kako je, ovo je radnik na rengenu koji mi je prijatelj i koji se svakodnevno susrece sa tim povredama itd

Sad sam uzeo malo da guglam ostale sajtove u vezi povrede i nasao da je moja povreda ahilova tetiva
http://www.trcanje.rs/zdravlje/povrede/ahilova-tetiva/
mesto na slici gde pise upala tetive ili delimicno pucanje tetive je moja povreda i moj bol koji sam objasnjavao, sta raditi ljudi
« Poslednja izmena: Mart 10, 2013, 09:31:04 posle podne od strane gashonie » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Mart 09, 2013, 03:54:49 posle podne »

Nisam razumeo kako si se povredio?  da li si imao neke terapije, radio neke vežbe?
Sačuvana
gashonie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2013, 12:52:22 posle podne »

ja takodje imam isti problem , sem sto sam uleteo na forum da potrazim protein i sagorevac za ovu god(posto od prosle god, leta, skocio sam sa klupe dok sam radio vezbu od 50 x jednom na peti i od tad isti bol kao kod marije sto opisuje i kao sto je neko od vas pomenuo. Kada ustanem zaboli me onako pokvareno, kada stojim duze , isto. Imam velki problem i ne znam kako da ga resim, da li ce pomoc jedna od ta dva gela koji ste rekli i gde mogu da ga nabavim
bio sam na rengen , snimio i nista. Nema preloma nema uganuca , nista. A mene boli, i to evo skoro god dana. Kao odmaraj, setaj ovo ono, nista od toga ne pomaze. Bio sam na bolovanju mesec i jace dana, lezao donosili me sve na tacnu i nista. Odmor nije lek za ovaj problem
« Poslednja izmena: Mart 09, 2013, 12:54:02 posle podne od strane gashonie » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Februar 18, 2013, 10:27:56 pre podne »

Poslaću ti kasnije na p.p..stvar jeste ozbiljna ali nije tragična.Idem danas kod sportskog pa ću čuti najnovija mišljenja.

Što se gela tiče veruj mi ako nisi probala ketonal onda treba jer je meni posle armwars takmičenja kada su mi ruke od borbi bile unakažene i nisam mogao spavati od bolova upravo ketonal pomogao.On ne hladi već pomaže.Vredi probati.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2013, 03:21:28 posle podne »

Nisam,inače bio sam na snimanju rengenom i ultra zvukom pa znam šta je sve problem.Idem opet sada kod sportskog pa da se to terapijom sanira.
ajde napiši ovde ili na pm nalaze rendg i ultrazvuk...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2013, 03:19:51 posle podne »

zaboravila sam da napomenem da u poslednje vreme me izrazito boli kad se oslonim na tu petu..ne treniram jos od novembra zbog toga,i ne radim nikakve teze aktivnosti,cak ni ne cucim,nista od toga,jedina aktivnost mi je sto odem do faxa i nazad..sto se tice gela,hvala probacu,ali sumnjam da ce ista pomoci,imam osecaj kao da gel ne moze,da kazem,prodre do mesta bola,pa tako ne moze ni da deluje,jedino sto sam postizala mazuci gelove je da mi se noga smrzne
da li si radila skoro rendgen ili ultrazvuk?
Sačuvana
Dekybg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2013, 12:52:20 posle podne »

zaboravila sam da napomenem da u poslednje vreme me izrazito boli kad se oslonim na tu petu..ne treniram jos od novembra zbog toga,i ne radim nikakve teze aktivnosti,cak ni ne cucim,nista od toga,jedina aktivnost mi je sto odem do faxa i nazad..sto se tice gela,hvala probacu,ali sumnjam da ce ista pomoci,imam osecaj kao da gel ne moze,da kazem,prodre do mesta bola,pa tako ne moze ni da deluje,jedino sto sam postizala mazuci gelove je da mi se noga smrzne
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2013, 11:49:21 pre podne »

Nisam,inače bio sam na snimanju rengenom i ultra zvukom pa znam šta je sve problem.Idem opet sada kod sportskog pa da se to terapijom sanira.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2013, 03:01:43 posle podne »

Ja imam sličan problem samo je na ruci.Probaj ketonal gel meni je umrtvio dosta bol koji je bio izuzetno jak.
Ja imam sličan problem samo je na ruci.Probaj ketonal gel meni je umrtvio dosta bol koji je bio izuzetno jak.
zoli da li si probao lioton gel?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2013, 03:00:24 posle podne »

Izvini na kasnjenju , nisam bila u mogucnosti da odgovorim.
Boli i sa jedne i sa druge strane a kad se podizem na prste obicno svu tezinu prebacim na drugu nogu, posto nekad zaboli, nekad ne, kad duze mirujem, onda ne
pozdrav Marija, problem je hronična upala ahilove tetive. Potrebno je da sprovedeš odredjeni program rehabilitacije, za oporavak tetive. Potrebno je da budeš disciplinovana, moraš napraviti pauzu od težih opterećenja i treninga.
 Za početak je potrebno da 7 dana napraviš pauzu od treninga.... Dozvoljena je šetnja u umerenim distancama. Potrebno je da nabaviš silikonski podmetač pod petu, koji se nosi u obući. Masiraš ledom tetivu 3x dnevno, po 5-7 minuta, posle leda namažeš Lioton gel.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2013, 08:59:34 pre podne »

Ja imam sličan problem samo je na ruci.Probaj ketonal gel meni je umrtvio dosta bol koji je bio izuzetno jak.
Sačuvana
Zare
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2013, 12:58:16 pre podne »

Pozdrav Marija.
Ja sam vec 2 tetive rasekao, i jako se tesko oporavlja i mozes da imas trajne posledice, moj savet je da sto vise mirujes, da ne bi doslo do operacije. Ostavi treninge neko vreme dok te sve to ne prodje. Zelim ti brz oporavak.
Sačuvana
Dekybg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2013, 12:45:04 pre podne »

Izvini na kasnjenju , nisam bila u mogucnosti da odgovorim.
Boli i sa jedne i sa druge strane a kad se podizem na prste obicno svu tezinu prebacim na drugu nogu, posto nekad zaboli, nekad ne, kad duze mirujem, onda ne
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 18 upita.