TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 09:24:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 45 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moji rezultati sa takmičenja i snimci sa treninga  (Pročitano 91561 puta)
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #279 poslato: Novembar 25, 2014, 01:32:37 posle podne »

Citat
Konačno, ta generalna pravila za svakog početnika su da nema CIMANJA, NAGLIH POKRETA, kilaža koje krive donja leĂ°a. Sve mora ići postepeno i polako. Niko preko noći nije stigao do 200kg na čučnju ili mrtvom... Ako mene pitaš početnici ne bi trebali da rade ništa peko 5 ponavljanja na 9 RPE. Dug je put do pokušaja na 1RM, samo što to ljudi teško mogu da prihvate...

Za oko 3 meseca rada, cucanj 210, vucenje 250 :D
Slazem se sa svime, bas lepo receno, nismo svi isti, ali neka opsta pravila su tu.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #278 poslato: Novembar 25, 2014, 11:55:47 pre podne »

@Marko Indjic Kad ste me vec pomenuli u celoj prici, da vidim kako sam ja tebi odmogo , i sta nije valjalo u mom postu i savetu za deadlift leba ti ?

@Ironman: Odakle ti to da ne radim deadlift ?

P.S. evo mog posta tadasnjeg pa da vidim sta u njemu nije valjalo :
Konvencionalni deadlift, raskorak probaj za par cm veci, gledaj da ti kolena i butine za nijansu ka spolja idu, ne unutra.. Cini mi se da vise vuces kicmom, poguraj vise dupetom kad krenes nagore.. ne savijaj kicmu naknadno dole..kada ga vracas natrag, neka ti klizi teg niz butine, i onda kad dodjes do kolena, vracas ga u pocetni polozaj.. Glava gore non stop, trudi se sto vise da su ti ledja fiksirana i prava, kao i vrat. Sve u svemu, nije lose, samo obrati paznju na ove tacke, sto pre ovladas tehnikom, tezine ce ici gore bez problema i povreda.
I da, svaki rep kreces silovito i snazno, da ti sve tacke budu pokrivene, da nisi klimav, nerazgiban i tome slicno.
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 11:59:35 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #277 poslato: Novembar 25, 2014, 10:37:11 pre podne »

Slusajuci savete od Pedjonija za deadlift samo sam pogorsao mrtvo i vise opteretio ledja...   

 :D :D :D kad slušaš čoveka koji ne radi mrtvo u svom treningu...

IStina je da smo svi različito graĂ°eni, imamo različite poluge i uglove u odreĂ°enim pozicijama, ali neka generalna pravila moraju postojati. Svakako ne postoji JEDAN UNIVERZALAN NAJBOLJI STIL za svakoga od nas.

Kako vreme prolazi (ako postoji napredak, jel) tako se i stil polako menja: meni je benč od hvata gde sam imao kažiprst na prstenu stigao za 5 godina do ultra uskog hvata gde mi mali prst stoji tik pored prstena, što je oko 20 cm uži hvat nego ranije. I sada sam dosta jači na benču. A svi će ti reći da treba da hvataš što šire, jer je tako putanja šipke kraća, jer možeš da uključiš više leĂ°a, zadnje rame, lat, teres... A kad hvataš uže, onda skoro sve ide na triceps. Ej! Meni triceps najlošija partija na telu, a od kad sam suzio hvat, ne bole me tetive na bicepsu i guram bolje nego ikad. Kakav apsurd?

Onda uzmeš čučanj: kad sam počinjao čučanj iskusniji od mene su mi baš na ovom forumu govorili da to ništa ne valja, da ide 'snap city' (povreda) u najavi, da ne može tako da se radi da kolena idu preko linije prstiju na nogama i slično. Ja nikad nisam imao problema sa kolenima, a možeš videti koliko daleko idu napred na čučnju kad radim. I dan danas radim čučanj manje-više isto kako sam radio pre 4 godine.

Mrtvo je bila priča NIPOŠTO KOLENA PREKO ŠIPKE! Što je opet bila nebuloza, ali nažalost ovde sam poslušao i dosta dugo vukao sa prilično krivim leĂ°ima standardni stil mrtvog. Onda sam skapirao (posle 4 godine!!!) da ima ljudi koji se lepo upakuju tako da kolena idu značajno preko šipke u početnom položaju, pa pokušao, i skontao da tako mogu da uključim mnogo više noge i guzicu u ceo pokret. Ali batalio sam standardni stil, jer mi se nije svideo taj pritisak na pršljenove koji sam stvarao, i prešao na sumo što mi je daleko lakše palo za leĂ°a. I opet, možeš videti na mojim snimcima da sumo kad se nameštam idem kolenima napred preko šipke, jer tako mogu da napravim daleko bolji pritisak u stomaku, mnogo bolji otpor i aktivaciju više mišića u početnom položaju...

Konačno, ta generalna pravila za svakog početnika su da nema CIMANJA, NAGLIH POKRETA, kilaža koje krive donja leĂ°a. Sve mora ići postepeno i polako. Niko preko noći nije stigao do 200kg na čučnju ili mrtvom... Ako mene pitaš početnici ne bi trebali da rade ništa peko 5 ponavljanja na 9 RPE. Dug je put do pokušaja na 1RM, samo što to ljudi teško mogu da prihvate...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #276 poslato: Novembar 24, 2014, 05:29:10 posle podne »

Probao sam pre neki dan i uopšte mi ne smetaju istezanja sve normalno radim i u tom trenutku mi bude bolje ali sutra dan me boli još više, tako da mislim da mi samo treba odmora.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #275 poslato: Novembar 24, 2014, 05:10:47 posle podne »

Tad u Petrovcu sam prvi put podigao 200kg a mesec dana pre toga sam se mucio sa 185kg. Ali tog dana mi je bilo u glavi da to moram da uradim i da ne puštam teg ni po koju cenu. Pakao je bio tih 10-12sec ali sam na kraju pobedio.Uvek radim tako , kad imaš volju sve je moguće.

Radiću od sad malo pametnije, u poslednjih godinu dana treniram sam i to mi je veliki problem. Ranije kad sam trenirao sa Ljupkom i Milošem bilo je drugačije radili smo svi zajedno po nekom planu. A ovako kad radim sam nemam volje da pratim plan ,čak sam i dosta teretana promenio jer sam se puno selio.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #274 poslato: Novembar 24, 2014, 09:26:04 pre podne »

Lose konstatujes xDDD da se ne pravim pametan i ja spadam u grupu kojoj se s*ebava forma al to znaci da imam velik disbalans u snazi odredjenih partija i treba teziti to ispraviti...

pogledaj sve najace liftere i videces da to nije slucaj :)
Željko ne praviš se pametan, upravu si 100%. Velika većina vežbača nikad ne shvati da nije 1RM težina koju mogu bilo kako da dignu već isključivo ona u kojoj je forma pravilna. Svako odstupanje od forme ima razlog baš u ovome što si ti i naveo "disbalans u snazi odreĂ°enih partija". Zna se gde i najjači lanac puca. Što se to pre shvati i prihvati manje su šanse za povrede.

Dušane imaš volju za svaku pohvalu, ali moraš svoj ego malo da obuzdaš. Ako si bio bolestan ili van sistematičnog treninga jednostavno ne smeš jer nemaš osnova da radiš kečeve. Kečevi se rade samo kad si spreman (u treningu), a ne kad se osećaš dobro ili jako. Ovde mislim na kečeve iz zone 100% tj. 1RM. Drugo ni sami takvi kečevi se ne preporučuj raditi često. U nižem procentu da, zbog pripreme CNS-a.
Kao i za BP i ovde moraš da brusiš tehniku. Ti imaš najgoru moguću kombinaciju: veliku snagu sa nedovoljno dobrom tehnikom za istu.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #273 poslato: Novembar 24, 2014, 08:40:29 pre podne »

Jeste da vučeš ogromne kilaže(naspram svoje telesne težine) ali nikako mi se ne sviĂ°a tvoje mrtvo sa tim cimanjem od dole...Sećam se kad si na takmičenju povukao 200kg, mislio sam da nećeš ostati čitav, borio si se sa tegom 10-ak sekundi a startovao si ga tako što si cimnuo agresivno od dole. Moje mišljenje je da sad paziš šta radiš sa tom povredom jer nije igra, leĂ°a kad se povrede zajebano je mnogo tako da samo pažljivo i brz oporavak !!  ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #272 poslato: Novembar 24, 2014, 12:11:40 pre podne »

Ma nisam hteo da idem kod doktora jer u većini slučajeva kada sam bio za neke druge stvari samo su mi još više pogoršali stanje.Sad odmaram i nadam se oporavku,ne boli me pri normalnom kretanju,mogu sve da radim jedino kad stegenem te mišiće i namestim se za polozaj čučnja ili mrtvog  osetim bol.
Ja sam ranije prelazio na sumo jer mi manje opterećuje leĂ°a i mnogo sam se bolje osećao,ali činilo mi se da mi dosta sporije napreduje i uvek se ponovo vraćao na konv.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #271 poslato: Novembar 23, 2014, 10:54:48 posle podne »

i ja ih sve vise gledam jedino sto bi rusi mogli malo engleski nauciti xDDDDD
Sačuvana
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #270 poslato: Novembar 23, 2014, 10:40:30 posle podne »

Sreca pa Pete nije reper za pamet :) Ugledajte se na Ruse i sve je jasno :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #269 poslato: Novembar 23, 2014, 09:21:30 posle podne »

pogrešno sam se izrazio: ''i mene zabole leĂ°a na tom donjem delu kad gledam video kako vučeš''  :D :D
inače kod mene za sad leĂ°a dosta dobro, da kucnem u drvo  ;D od kad sam prešao na sumo, dosta je manji pritisak na leĂ°a...
Rubiš može da kaže da je forma precenjena, kad ne može imati dobru formu i da hoće  ;D generalno, niko ne ocenjuje formu, bitno je koliko je tegova na šipci. Samo što je mali broj ljudi poput Rubiša koji može da traje na tim težinama sa takvom tarzanskom tehnikom
Sačuvana
Arbeit macht frei.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #268 poslato: Novembar 23, 2014, 08:12:29 posle podne »

Pete rubish je bas okacio video pre neki dan kako je forma overrejtovana :/ a i ja osetim da su donja ledja upaljena non stop u zadnje vreme od nove god menjam tehniku :/
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #267 poslato: Novembar 23, 2014, 05:57:38 posle podne »

A i to sto kazes :)
jbg milane, probaj nekad tog keca ko svet, lako je dobru formu držati na 100 kila ;D
@dule
i mene zabole leĂ°e na tom startu pokreta ;) to je samo loša navika koja ti može doneti ozbiljnu povredu (ako već nije). Slično je za sumo mislim da sam negde ranije komentarisao. Sve to može bolje da se upakuje i polako. Retko ko ima leĂ°a kao KK, Pit Rubiš, Haack... obično većina s tim stilom najebe s kičmom pre nego doĂ°e do 70% njihovih kilaža...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #266 poslato: Novembar 21, 2014, 06:59:48 posle podne »

Biće ovih dana, juče radio bench sa 9x107,5kg ali nisam snimao,pa tek sledeći trening. Za  čučanj i mrtvo ću morati da sačekam dok mi se leĂ°a skroz ne oporave jer neću da rizikujem da se pogorša povreda. Sada je sve ok i samo me malo boli  ali pre 4-5 dana nisam mogao da se pomerim iz kreveta, čim se pomerim ili pokušam da se podignem javljao mi se ostar bol i ostajao sam bez daha.Bukvalno nisam mogao da mrdnem iz kreveta i a kasnije sam na svaki pokret umirao od bolova. Ovo mi je bila velika lekcija i dosta sam naučio iz ovoga, srećom me prolazi i izgleda nije ništa ozbilno.Malo sam preterao sa kaišom i previše ga stegao,15 min sam pokušavao da se izvučem iz njega, možda je i to bio problem ali sve jedno, rešio sam da polako popravljam sve tehničke greške kako se ovakve stavri više ne bi ponavljale.
Pojas sam čak uspeo da stegnem na dužini od 60CM, upao je izmeĂ°u kukova i rebra  i izgledalo kao da ću se prepoloviti :D

Ranije je ova kilaža išla mnogo lakše, ali ja ne mogu da prihvatim da sam sa kilažom izgubio i snagu i počeo sam da se silim na treningu i tovarim kilaže za koje trenutno nisam spreman :)
https://www.youtube.com/watch?v=rj4bVLC8uhM
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #265 poslato: Novembar 21, 2014, 06:41:22 posle podne »

Kako god, ja tvrdim da sam video x video klipova da profiji na maksimalnom kecu se saviju. Cak sam video i u temi ''mrtvo dizanje'' na forumu. Ne zelim vise da se raspravljamo, ja nemam sanse da imam skroz dobro drzanje sa 150kg (moj max kec) i sa 100kg npr. Vama svaka cast ako mozete! :)
Da ne idemo u off, Dule daj jos neki dobar video.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 45 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 18 upita.