TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397121 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 22, 2024, 07:37:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 44 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moji rezultati sa takmičenja i snimci sa treninga  (Pročitano 94809 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #273 poslato: Novembar 25, 2014, 07:35:00 posle podne »

@milan
eto ipak je bilo malo treninga sa tegovima  ;D odličan je to napredak... retko ko u ovoj zemlji ima toliko staža u ovom sportu, što je dosta tužno. Mnogi su bilo 2-3 godine i batalili. A kakva je sad situacija, sumnjam da će se to popraviti any time soon  :-\
@pedjoni
opušteno, malo zajebancije nije na odmet, znam da si furao tu priču a la D. Grej za mrtvo.. što se tiče saveta bio je korektan, ali početnici nekad ne znaju to da cene na pravi način.
@dule
red je malo da spustiš loptu i bez previše adrenalina nastaviš sa deadliftom. Nadam se da nije ozbiljna povreda sa leĂ°ima, pa polako sutra novi list i čvršće u početnom položaju  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #272 poslato: Novembar 25, 2014, 06:46:35 posle podne »

A lednji misici su samo lepeze jel ? Bravo za tebe, posto ne znas da polemises, i ljutis se ko malo dete, onda nemamo sta da polemisemo vise. Svi ovde zele da pomognu, zato su i ovde, a ti cujes neke polusuplje informacije i prosipas ih, a ne znas ni sta znace. I ona forma sa snimka mrtvog je ocajna, zato sam ti i sugerisao sta ne valja, a ti radi po svome, ortopedija svakako najbolje radi u danasnjici. Da ne trolujemo vise temu coveku, bub
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #271 poslato: Novembar 25, 2014, 06:32:09 posle podne »

Ne, nego karikiram bzv, dakle ja i dalje cekam da nam pojasnis kakve veze ima lepeza sa kicmom i kako to lepeza ucestvuje u mrtvoj vuchi ? Kad neke tvrdnje izneses onda ih potkrepis argumentima.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #270 poslato: Novembar 25, 2014, 06:16:46 posle podne »

Pa niko strucan to nije rekao, nego konstatujes ti, kad nesto kazes iznesi ga do kraja. Kao prvo jel znas sta je kicma a sta su lepeze ? Kako to lepeze kicmu cuvaju ? Lepeze su angazovane 5% kod mrtve vuce ako se pravilno radi. Za lepeze su druge vezbe a ne vucha.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #269 poslato: Novembar 25, 2014, 06:08:42 posle podne »

Koju tacno ulogu imaju lepeze u dl ?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #268 poslato: Novembar 25, 2014, 04:43:46 posle podne »

Ja razumem sta si mi rekao, ali kako onda ti radis mrtvo ako ti moji saveti nisu pomogli ? Jer sam ti osnovne smernice dao kako skolski da ga odradis, tj podeli sa nama gde je zapelo konkretno, u kom delu pokreta ? Sta ti je najveci problem kod mrtvog ? Ja sam ti bio dao te smernice u odnosu na onaj snimak koji smo videli itd.. Naravno da svako treba da trazi svoju verziju da sto lakse izbaci teret, ako je u pitanju snaga, ali neke osnovne smernice su osnovne.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #267 poslato: Novembar 25, 2014, 04:35:19 posle podne »

@IRon  Da, bio sam pauzirao sa mrtvom vucom 2-3 god jer radim bb treninge oduvek, to stoji, ali ja rotiram stalno treninge, uvek ubacujem nesto novo inovativno zbog razbijanja monotonije bla bla, ali evo mrtvo mi osnova vec mesecima jer popunjavam donja ledja ,takodje i dubinu ledja modifikovanim veslanjima itd, a i popravljao sam generalno snagu celog tela, pa tu naravno mrtvo je prisutno. Naravno sve modifikovano u skladu sa mojim ciljevima, ali dosta cesto radim petice i trojke, i malo modifikovan snagaski trening, jer naravno zima je :)

To sto sam bio pricao ranije nije da postoje bolje vezbe, vec da ledja mogu i bez mrtvog da se izgrade sa ostalim vezbama, znam x primera,  jer postoje i druge vezbe za donja ledja kao sto su good morning, i hiperextenzija sa opterecenjem.
A i kako pocetnici rade mrtvo i tovare tezine strahota je samo gledati, tako da bolje da lagano i postepeno ulaze u kostac sa  tom jako kompleksnom vezbom. Svakako ono sto sam rekao decku i dalje ne vidim da je neki los savet, jednostavno mora biti svestan da konvencionalnim metodom kicma i donja ledja vise trpe, ako jednostavno kicma genetski je slaba i nema predispozicije za jake tezine, neka se fokusira na sumo i resice prob, ako mu je snaga prioritet a ne izgled i ostalo sto se tice BB.
Sačuvana
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #266 poslato: Novembar 25, 2014, 03:41:32 posle podne »

@Ironman
Ne ne, radio sam noge u bb maniru, ali solidno jako za moj uzrast tad.Npr leg press sa 400kg serije itd.Nisam radio cucanj i mrtvo, ali sam ostalo trenirao.Ima dosta i genetike tu :)
Necemo o tome koliko je ko skocio sto se tice tezinskih kategorija :D sa 105kg na 140kg za nekih 5 godina. Hocu da sledece god popravim hvat, resim strah na bencu i da cucanj bude ubedljiviji i mislim da sam ok za 5-6 god treninga
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #265 poslato: Novembar 25, 2014, 03:27:27 posle podne »

Ja noge nisam uopšte trenirao par godina i mogao sam da čučnem 3x60kg i posle tačno mesec i  5 dana  ja izadjem na takmičenje i čučnem 160kg sa 66kg :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #264 poslato: Novembar 25, 2014, 03:01:04 posle podne »

@pedzoni
sećam se da si negde ranije govorio da ne radiš mrtvo, jer ima boljih vežbi za leĂ°a... ispravi me ako grešim...
@milan
heh pa ima i takvih slučajeva, mada to ne znači da si bio apsolutno neaktivan fizički pre ta 3 meseca?
ja sam imao neki traljavi čučanj 180kg na paralelu bez bandaža i steznika, sa 85kg telesne težine, u ovo vreme pre 3 godine. Powerlfiting sam počeo da radim sad će uskoro 2 godine... a sad imam oko 105kg i čučanj sa steznicima oko 220-230. Dakle, nepredak od oko 40kg za 4 godine, i tri težinske kategorije gore  :D :D pound for poud ko da ništa nisam ni radio  :D :D   
Sačuvana
Arbeit macht frei.
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #263 poslato: Novembar 25, 2014, 01:32:37 posle podne »

Citat
Konačno, ta generalna pravila za svakog početnika su da nema CIMANJA, NAGLIH POKRETA, kilaža koje krive donja leĂ°a. Sve mora ići postepeno i polako. Niko preko noći nije stigao do 200kg na čučnju ili mrtvom... Ako mene pitaš početnici ne bi trebali da rade ništa peko 5 ponavljanja na 9 RPE. Dug je put do pokušaja na 1RM, samo što to ljudi teško mogu da prihvate...

Za oko 3 meseca rada, cucanj 210, vucenje 250 :D
Slazem se sa svime, bas lepo receno, nismo svi isti, ali neka opsta pravila su tu.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #262 poslato: Novembar 25, 2014, 11:55:47 pre podne »

@Marko Indjic Kad ste me vec pomenuli u celoj prici, da vidim kako sam ja tebi odmogo , i sta nije valjalo u mom postu i savetu za deadlift leba ti ?

@Ironman: Odakle ti to da ne radim deadlift ?

P.S. evo mog posta tadasnjeg pa da vidim sta u njemu nije valjalo :
Konvencionalni deadlift, raskorak probaj za par cm veci, gledaj da ti kolena i butine za nijansu ka spolja idu, ne unutra.. Cini mi se da vise vuces kicmom, poguraj vise dupetom kad krenes nagore.. ne savijaj kicmu naknadno dole..kada ga vracas natrag, neka ti klizi teg niz butine, i onda kad dodjes do kolena, vracas ga u pocetni polozaj.. Glava gore non stop, trudi se sto vise da su ti ledja fiksirana i prava, kao i vrat. Sve u svemu, nije lose, samo obrati paznju na ove tacke, sto pre ovladas tehnikom, tezine ce ici gore bez problema i povreda.
I da, svaki rep kreces silovito i snazno, da ti sve tacke budu pokrivene, da nisi klimav, nerazgiban i tome slicno.
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 11:59:35 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #261 poslato: Novembar 25, 2014, 10:37:11 pre podne »

Slusajuci savete od Pedjonija za deadlift samo sam pogorsao mrtvo i vise opteretio ledja...   

 :D :D :D kad slušaš čoveka koji ne radi mrtvo u svom treningu...

IStina je da smo svi različito graĂ°eni, imamo različite poluge i uglove u odreĂ°enim pozicijama, ali neka generalna pravila moraju postojati. Svakako ne postoji JEDAN UNIVERZALAN NAJBOLJI STIL za svakoga od nas.

Kako vreme prolazi (ako postoji napredak, jel) tako se i stil polako menja: meni je benč od hvata gde sam imao kažiprst na prstenu stigao za 5 godina do ultra uskog hvata gde mi mali prst stoji tik pored prstena, što je oko 20 cm uži hvat nego ranije. I sada sam dosta jači na benču. A svi će ti reći da treba da hvataš što šire, jer je tako putanja šipke kraća, jer možeš da uključiš više leĂ°a, zadnje rame, lat, teres... A kad hvataš uže, onda skoro sve ide na triceps. Ej! Meni triceps najlošija partija na telu, a od kad sam suzio hvat, ne bole me tetive na bicepsu i guram bolje nego ikad. Kakav apsurd?

Onda uzmeš čučanj: kad sam počinjao čučanj iskusniji od mene su mi baš na ovom forumu govorili da to ništa ne valja, da ide 'snap city' (povreda) u najavi, da ne može tako da se radi da kolena idu preko linije prstiju na nogama i slično. Ja nikad nisam imao problema sa kolenima, a možeš videti koliko daleko idu napred na čučnju kad radim. I dan danas radim čučanj manje-više isto kako sam radio pre 4 godine.

Mrtvo je bila priča NIPOŠTO KOLENA PREKO ŠIPKE! Što je opet bila nebuloza, ali nažalost ovde sam poslušao i dosta dugo vukao sa prilično krivim leĂ°ima standardni stil mrtvog. Onda sam skapirao (posle 4 godine!!!) da ima ljudi koji se lepo upakuju tako da kolena idu značajno preko šipke u početnom položaju, pa pokušao, i skontao da tako mogu da uključim mnogo više noge i guzicu u ceo pokret. Ali batalio sam standardni stil, jer mi se nije svideo taj pritisak na pršljenove koji sam stvarao, i prešao na sumo što mi je daleko lakše palo za leĂ°a. I opet, možeš videti na mojim snimcima da sumo kad se nameštam idem kolenima napred preko šipke, jer tako mogu da napravim daleko bolji pritisak u stomaku, mnogo bolji otpor i aktivaciju više mišića u početnom položaju...

Konačno, ta generalna pravila za svakog početnika su da nema CIMANJA, NAGLIH POKRETA, kilaža koje krive donja leĂ°a. Sve mora ići postepeno i polako. Niko preko noći nije stigao do 200kg na čučnju ili mrtvom... Ako mene pitaš početnici ne bi trebali da rade ništa peko 5 ponavljanja na 9 RPE. Dug je put do pokušaja na 1RM, samo što to ljudi teško mogu da prihvate...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #260 poslato: Novembar 24, 2014, 05:29:10 posle podne »

Probao sam pre neki dan i uopšte mi ne smetaju istezanja sve normalno radim i u tom trenutku mi bude bolje ali sutra dan me boli još više, tako da mislim da mi samo treba odmora.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #259 poslato: Novembar 24, 2014, 05:10:47 posle podne »

Tad u Petrovcu sam prvi put podigao 200kg a mesec dana pre toga sam se mucio sa 185kg. Ali tog dana mi je bilo u glavi da to moram da uradim i da ne puštam teg ni po koju cenu. Pakao je bio tih 10-12sec ali sam na kraju pobedio.Uvek radim tako , kad imaš volju sve je moguće.

Radiću od sad malo pametnije, u poslednjih godinu dana treniram sam i to mi je veliki problem. Ranije kad sam trenirao sa Ljupkom i Milošem bilo je drugačije radili smo svi zajedno po nekom planu. A ovako kad radim sam nemam volje da pratim plan ,čak sam i dosta teretana promenio jer sam se puno selio.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 44 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.223 sekundi sa 18 upita.