TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:56:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 603624 puta)
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #306 poslato: Decembar 27, 2013, 09:21:37 pre podne »

Najpribliznije sto mi se dopada moze se videti kod Miljane Stanojkovic. Znaci nikakva ekstremna hipertrofija, ovo je otprilike kategorija fitnes modela.

Napominjem inace da sam do pre 2 god imala 5 kg manje i uspela sam da dobijem tih sadasnjih 5 kg da mi BMI bude na granici normalnog, i sve je skoro otislo u misice a ne znam ni sama kako (cak mislim da je vise do ishrane nego treninga). Ko sto rekoh vec sada imam 49% misica i vaga stvarno ne laze, teoretski kazu za bilderke do oko 55% da mogu da idu, tako da za mene realno nema nekog velikog prostora u korekciji i u jednom i u drugom pravcu. Znate i sami za dva vida hipertrofije, kod mene se sigurno ne radi o sarkoplazmatskoj, a i verovatno zbog puno kardia misici izgledaju izduzeno i vretenasto, a nemaju neki volumen... a i prirodni ektomorfi bez vecih suplemenata tesko nesto ozbiljno mogu da naprave...

No odgovore na sva pitanja koja su me zanimala sam dobila, i nemam sto se bar mene tice sta dalje da trazim i zahtevam, na meni je samo da radim  ;D
 Poslednje sto sam pitala bilo je za HIIT, posto znam ljude koji su tako "smrsali", ali sada kada citam ovo pre bih rekla da su oni izgubili misice radeci to 3 puta nedeljno nego salo...

Obecavam da cu postaviti sliku cim budem u prilici...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #305 poslato: Decembar 27, 2013, 07:31:46 pre podne »

Postavi sliku sadasnje forme
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #304 poslato: Decembar 26, 2013, 11:52:49 posle podne »

Nzm u kom smeru bi ti da ides ali najbolje je da nam okacis sliku neke vezbacice cijem izgledu tezis pa da znamo sta ti zelis od sebe da napravis....jer deset godina treniranja je veoma dug period i do sada bi vec trebalo da imas formu takmicarke... kad vec pominjes buduce klijente vecina njih tezi izgledu koji ima njihov trener...nesto i nisam siguran da bi vecina devojaka htela da izgleda kao ti...po meni nema tu dovoljno misica....i ta dva kg misisca ti nece nista pomoci treba ti dosta vise no kao sto ti rece o ukusima se ne raspravlja....kad uspes da nadjes formulu da zamenis ta dva kg sala za 2 kg misica javi mi se spreman sam da platim za informaciju kako  da zamenim ja svojih 10kg masti za upola misica  :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #303 poslato: Decembar 26, 2013, 11:34:38 posle podne »

Rekla sam vec na samom pocetku CILJ, a to je zadrzim okvirno BMI od 18.5 i da 2 kg sala "zamenim" sa 2 kg misica, tj. da istovremeno uradim i masu i definiciju. Izvinjavam se sto sam tako reagovala, stekla sam utisak da neki zele da me odvrate od cilja zato sto sam po njihovim kriterijumima previse mrsava ili sta vec, a nije u redu polemisati o estetskim merilima jer se ona razlikuju. Pitanje je samo da li je nesto izvodljivo ili ne, u ovom slucaju mislim da je cilj prilicno realan i da nije u pitanju ogromna korekcija jer znam koliko sam masti ranije imala, i to bez upotrebe bilo kog suplementa ili sagorevaca.

Fitnes nije samo snaga, ima tu i izdrzljivosti i jos kojecega, gde se ja bolje snalazim jer mnogo duze razvijam te sposobnosti. Isto tako znam dosta o ishrani, ali priznajem da i dalje nisam nacisto sa UH u smislu koliko sme ili ne da se prepise klijentu... nekad pomislim da se radi o individualnoj toleranciji.

A to sto se ne umaram lako je i stvar sportskog srca, to su mi dijagnostifikovali na pregledu. Imam duge i prilicno jake treninge, trcim i uzbrdo, sprinteve, dizem polovinu svoje tezine itd. i neko sa strane nece reci da je to imalo lako. Jedino ako sam pretrenirana, pa sam izgubila subjektivan osecaj...

I 80% saveta sam ovde usvojila i vidim napredak... ali ne mogu da usvojim neciji savet da ne spustam dalje masti i slicno jer je to moja licna odluka.

Pozdrav svima, i verujem da poslednji postovi nisu sa losom namerom. Marko, hvala za poslednji savet :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #302 poslato: Decembar 26, 2013, 10:23:32 posle podne »

Htedoh i ja nesto da pitam: da li je moguce postici definiciju bez znacajno redukovanog unosa UH i sta mislite o programima tipa CrossFit, Insanity za topljenje masti? Ima li neko iskustva?  :)
Definicija se moze postici i n 50% UH od ukupnog dnevnog unosa,ali ukupan kalorijski unos mora biti prilagodjen bazalnom metabolizmu i ukupnoj potrosnji kalorija ,odnosno kalorijskom deficitu kroz ishranu i trening (koji mora biti intezivan i u zoni hipertrofije kada se radi o anaerobbnom treningu ) i u prvoj zoni dugog obima kada je rec o aerobnom treningu.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #301 poslato: Decembar 26, 2013, 09:37:32 posle podne »

Pa kad treniras 10 godina,kako ne znas osnovne stvari o ishrani?

Dusan je upravu,ti ne znas stvarno sta hoces,ili ces da mrsas ili ces na bulking,ja sam prestao da ti odgovaram bas zbog toga!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #300 poslato: Decembar 26, 2013, 08:01:36 posle podne »

Pedjoni..... :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #299 poslato: Decembar 26, 2013, 07:42:40 posle podne »

Ma koja fitnes kategorija, na slici je samo skinny girl, nema tu ni f od fitnesa. Ali dobro da slika je od pre 4 godina, verovatno sada je to bolje (nadam se da nakon 10 god treniranja je kolko tolko bolje od that picture).
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #298 poslato: Decembar 26, 2013, 07:39:31 posle podne »

Izgubicu zelju da postujem na ovom forumu. Ne znam zasto se svi bave mojom tezinom, visinom i ostalim i zasto mislite da svaki post mora da se odnosi na mene. Cak i da hocu da topim masti, sta znate, mozda zelim da se takmicim u fitnesu, mozda postoji logican razlog? I ponavljam da je slika od pre 4 godine, i najbolje bi bilo da je skinem sto cu i da uradim...

Inace 10 godina treniram sto fitnes sto atletiku - duge staze, trcim polumaratone i sa izdrzljivoscu nemam ama nikakvih problema. Zapravo imam problem da se umorim, jer moj trening umerenog intenziteta moze da traje i po 3 sata! Zato zelim nesto jako poput CrossFit-a, sto ce da me razdrma, jednom recju ubije :) Da osetim i ja posle 3-4 godine upalu misica... ;D

Mislim takodje da covek treba uvek da tezi da bude bolji, da otkriva nove stvari... kad pomislite da ste dostigli plato i budete zadovoljni, to je kraj. Rad na telu je proces i uvek moze bolje  ;)
kakva glupost....pa ti mozes da radis i kros fitt i pl i wl i aerobik i bilo koji drugi sport ali ako tu nema dovoljno inteziteta i obima onda se i ne umaras ...siguran sam da tvoji treninzi samo nisu dovoljno jaki bilo da se radi o tegovima ili da su u pitanju aerobni treninzi...i da zaboravio sam jos jednu stvar to sto ces se naljtiti i napustti forum ne verujem da ce nekoga ovde potresti...predstavljas se kao buduca takmicarka i fitnes strucnjak a znanje i iskustvo u fitnesu ti je malo jace od nule i vidi se na tvom telu rezultat tog znanja...mozes ovo da shvatis kako hoces ali bolje ce biti za tebe da prvo ustanovis cilj kojem tezis i da onda poslusas ljude sa ovog foruma koji imaju znanje i iskustvo vece od tvog...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #297 poslato: Decembar 26, 2013, 07:01:14 posle podne »

Draga forumašice,

Došla si na forum i počela da postavljaš milion i jedno pitanje,na svim živim temama,pišeš preobimno itd. A sa druge strane ne želiš da ti se "pomogne" tj. da adekvatan savet.Mislim da ni sama ne znaš šta hoćeš i nije u redu da tako nešto napišeš ljudima koji su samo imali najbolju nameru,a to je da ti daju najbolji mogući savet ;)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #296 poslato: Decembar 26, 2013, 02:51:12 posle podne »

Izgubicu zelju da postujem na ovom forumu. Ne znam zasto se svi bave mojom tezinom, visinom i ostalim i zasto mislite da svaki post mora da se odnosi na mene. Cak i da hocu da topim masti, sta znate, mozda zelim da se takmicim u fitnesu, mozda postoji logican razlog? I ponavljam da je slika od pre 4 godine, i najbolje bi bilo da je skinem sto cu i da uradim...

Inace 10 godina treniram sto fitnes sto atletiku - duge staze, trcim polumaratone i sa izdrzljivoscu nemam ama nikakvih problema. Zapravo imam problem da se umorim, jer moj trening umerenog intenziteta moze da traje i po 3 sata! Zato zelim nesto jako poput CrossFit-a, sto ce da me razdrma, jednom recju ubije :) Da osetim i ja posle 3-4 godine upalu misica... ;D

Mislim takodje da covek treba uvek da tezi da bude bolji, da otkriva nove stvari... kad pomislite da ste dostigli plato i budete zadovoljni, to je kraj. Rad na telu je proces i uvek moze bolje  ;)
Sačuvana
kobe_b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #295 poslato: Decembar 26, 2013, 01:27:49 posle podne »

ok,hvala na detaljnom odgovoru :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #294 poslato: Decembar 26, 2013, 01:12:16 posle podne »

Opetse vracamo na to da nasoj koleginici Fintess Trkacici sve to nije potrebno

apsolutno.

Fitnes trkačica, koliko je tvoja visina-težina?  da izračunamo BMI...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #293 poslato: Decembar 26, 2013, 01:05:05 posle podne »

Opetse vracamo na to da nasoj koleginici Fintess Trkacici sve to nije potrebno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #292 poslato: Decembar 26, 2013, 01:00:00 posle podne »

HIT ima svoje prednosti tek kasnije, kada je aerobna baza izgraĂ°ena i temeljna, i uvek se radi u kombinaciji sa aerobnim treningom, u odnosu bar 3:1 ili 4:1  , gde je veći deo posvećen aerobnom.

Bez aerobne osnove i dobrog poznavanja stanja osobe HIT je rizičan i opasan po zdravlje, kao i izuzetno iscrpan.

Čak i visoko utrenirani sportisti nikad ne praktikuju isključivo hit trening, uvek se radi u kombinaciji sa treninzima nižeg intenziteta. U suprotnom dolazi do iscrpljivanja i katabolizma.

Trener mora poznavati klijenta, njegovo zdravstveno stanje, zone, i mora imati periodizaciju programa.  Bez toga sve je nagaĂ°anje i gaĂ°anje mete sa zatvorenim očima.

Naša fiziologija je takva, i telu je potrebno prisustvo kiseonika za sagorevanje masnoća - aerobni rad. Viši intenziteti troše isključivo ugljene hidrate kao izvor energije.

Efekti koje pominjemo kod HIt-a  - ubrzanje metabolizma, veća potrošnja kalorija itd... i tekako imaju smisla, ali to je mač sa dve oštrice i mora se DOBRO poznavati  KADA, KAKO I KOME se daje i u kom obimu i kom intenzitetu

Ovo sve govorim iz iskustva... sa ljudima sa kojima sam radila, a ima ih puno, je situacija kao priča o kornjači i zecu... treba strpljenja, discipline, treba ići postepeno i pametno... a ne samo srljati u visokointenzivne treninge misleći da je "što više to bolje"... nažalost ovo je pogrešan pristup
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2013, 01:10:25 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Stranice: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.