TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:01:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 601795 puta)
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1206 poslato: Novembar 28, 2014, 12:11:36 pre podne »

Ja sada vršim neki mini eksperiment na meni. Ovsene jedem ujutru, a popodne sam samo na testenini, 3 obroka po 150gr testenine. Zanima me da li će ti skokovi insulina stvarno na meni izazvati neko gojenje ili će mi samo koristiti tako što ću moći više da jedem. Jer kada jedem pirinač imam problem sa varenjem, stomak me boli, a moram da ga jedem.
Hm, po vecini izvora testenina ti ima manji GI nego pirinac. Jedino ako jedes testeninu od T-500 psenicnog brasna, sto ti nikako ne preporucujem jer licno imam losa iskustva sa istom po pitanju insulina i sala!

Jesi mislio da jedes testeninu odvojeno ili sa nekim proteinom? Posto znas i sam da bilo koji UH vise dize insulin kad se odvojeno konzumira.. ja med recimo jedem sa grckim jogurtom i mlevenim orasima i van punjenja zitaricama ovo mi je zasad naj alternativa koju sam pronasla a da ne dize puno insulin.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1205 poslato: Novembar 27, 2014, 11:58:32 posle podne »

Ja sada vršim neki mini eksperiment na meni. Ovsene jedem ujutru, a popodne sam samo na testenini, 3 obroka po 150gr testenine. Zanima me da li će ti skokovi insulina stvarno na meni izazvati neko gojenje ili će mi samo koristiti tako što ću moći više da jedem. Jer kada jedem pirinač imam problem sa varenjem, stomak me boli, a moram da ga jedem.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1204 poslato: Novembar 27, 2014, 11:50:55 posle podne »

@Slavisa - Nisam opsesivna, samo kao neko koga zanima i ko se trudi da dublje prodre u ovu nauku tragam za odgovorima na pitanja koja nisu sasvim jednostavna, i razumem da to moze nekad da izritira one za koje klasican BB program za masu i defku savrseno radi. Druga stvar, ne zelim da imam - kao sto neko ovde rece- pogresnu predstavu o svome telu i da umisljam za nesto sto je potkozna voda da je salo i slicno, i da onda bezrazlozno zahtevam od tela nesto sto ne moze da izvede. Duze vreme kod mene postoji ideja o takmicenju za odredjenu kategoriju, ali treba neke kockice da se poklope i nadje se vreme za sve to. Uglavnom, kao neko ko se bavi menadzmentom u turizmu i fitnesu, ako nista drugo zelim da izgledam najbolje sto mogu i drzim pribliznu formu tokom cele godine. Mnogo ljudi i klijenata me je pitalo mnoga od ovih pitanja i naravno da se covek oseca bezveze kada nema pravi odgovor.

Inace ovo je najbolji odgovor koji sam dosad dobila od tebe :D Mnogo stvari koje pominjes kao moguce se poklapa, i vidim da kad malo vise mirujem, kao da se "izduvam"... mozda je to ta retencija vode koju pominjes u sprezi sa kortizolom... anyway ako ikad naletis o dobar clanak o tom problemu retencije, bice mi drago da procitam ;)

A ovo za UH nisam pitala za izvore jer ih ima takoreci svuda, ali ne mozes se de facto puniti na pr. mlecnim proizvodima ili kostunjavim jer ti trebaju enormne kolicine plus unosis gomilu drugih nepotrebnih stvari... puno UH ima samo u zitaricama i prirodnim prostim secerima - med, voce, dzem i sl. koliko znam. U svakom slucaju ne pada mi na pamet da se punim dzankom, pokusacu mozda da jedem odvojeno slozene UH i proteine u dva obroka, mozda ce onda nestati problemi sa varenjem i naglim padom energije....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1203 poslato: Novembar 27, 2014, 11:19:51 posle podne »

Meni je paznju privukao jedan tekst koji bih da podelim sa vama:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/11/uticaj-ljudske-genetike-na-osetljivost.html

Ono sto me interesuje jeste moze li se puniti BILO KOJOM vrstom hidrata (sem vlakana naravno) tj. ako nekom odgovara vise na pr. prosti secer moze li to zameniti zitarice tj. skrob? Kako se puni ovo brdo bildera na paleo kao nacinu prehrane?
Takodje, da li ste nekad primetili da vas je isti deo tela nekad tvrdji, a nekad mekaniji? (na pr. deo izmedju kukova i gluteusa) Ima li to veze sa tim koliko su pune zalihe glikogena, ili ta mekanost moze da ukaze da je krenulo potkozno salo da se talozi? Ovo me nekad bas zbuni, ne bih da se bez razloga tripujem ako je stvar u tome da se ne napunim dovoljno nakon treninga. Anyone? :)

Tekst je odličan...

Ja bih rekao da je kod tebe u pitanju retencija potkožne vode..kortizol plus mogući problem sa odnosom estrogeni/androgeni...

Distrubucija masnog tkiva je i hormonski i genetski predodreĂ°ena...

Bez uvrede, ali na neka od tvojih pitanja ne bi mogao da odgovori ni nastručniji endokrinolog, nutricionista i biohemičar...

Prosti hidrati imaju veze za "vodenastim" izgledom( imaju veze i sa bržom popunom glikogenskih depoa, skok insulina...), povećan unos soli( NaCl)...mnogo faktora, mnogo mogućih objašnjenja...

Vidim u navedenom tekstu se pominju Günter Schlierkamp, Dorian Yates, kao i Ben Pakulski, ovi "momci" su za svaki respekt, i u pogledu uspeha na "bb sceni" i u pogledu znanja iz raznih oblasti...ali svi naglašavaju individualnost u procesu treninga i ishrane...oni su odavno prevazišli osnove, i otišli nekoliko svetlosnih godina od toga...pronašli su modus uspeha za svoje telo...taj modus uspeha je različit za svakog od nas...zato treba eksperimentisati, učiti o sebi, menjati, ispravljati greške...ali biti svestan da je za neke stvari vezane za savršen izgled potreban i "mali hemijski boost",( ne)dozvoljena sredstva kao "igrači sa klupe" koji se po potrebi ubacuju u igru...  ;)

A i čemu toliko opsesivnosti u svemu ovome? Spremaš se za neko takmičenje?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1202 poslato: Novembar 27, 2014, 11:19:07 posle podne »

Pa postoje dane kada se pune depoi, ako si na to mislila
Čekaj, sad ne razumem, ti tražiš neki izvor UH ?
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1201 poslato: Novembar 27, 2014, 11:16:29 posle podne »

Zato je meni cudno kako ti bilderi koji su trajno na paleo postizu cvrstu definiciju? Cime se pune? Suplementi ili sta? Valjda cu jednog dana dobiti odgovor na ovo pitanje..

OK ocigledno se ne napunim dovoljno zitaricama, nisam na low carb nikako ali su mi se potpuno smucile, dok sam na mahunarke pak od malena alergicna te ih ne jedem - i stvarno vise nemam ideju cime da ih zamenim. Za dorucak jos ajde ali kasnije u toku dana bas mi prave problem i to je jedina stvar za koju sam 100% sigurna da se ne tripujem.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1200 poslato: Novembar 27, 2014, 11:05:54 posle podne »

Pa naravno, najviše mrzim kad sam na dijeti i neko pita da pipne ruku npr. a ono ko sunĂ°er bude. Low carb čini svoje depoima glikogena.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1199 poslato: Novembar 27, 2014, 11:02:58 posle podne »

Ako si 100% siguran, resio si mi takoreci najveci problem  ;D Mislila sam prvo da ima veze sa osetljivoscu na insulin - tipa previse UH u obroku, ili preobilan obrok generalno, mada je cudno da nakon dugog treninga unesem i do 100g UH, sto je u mom slucaju triput vise od ovih 0.6g/kg preporucenih...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1198 poslato: Novembar 27, 2014, 10:44:15 posle podne »

Definitivno ima veze sa glikogenom
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1197 poslato: Novembar 27, 2014, 10:39:34 posle podne »

Meni je paznju privukao jedan tekst koji bih da podelim sa vama:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/11/uticaj-ljudske-genetike-na-osetljivost.html

Ono sto me interesuje jeste moze li se puniti BILO KOJOM vrstom hidrata (sem vlakana naravno) tj. ako nekom odgovara vise na pr. prosti secer moze li to zameniti zitarice tj. skrob? Kako se puni ovo brdo bildera na paleo kao nacinu prehrane?
Takodje, da li ste nekad primetili da vas je isti deo tela nekad tvrdji, a nekad mekaniji? (na pr. deo izmedju kukova i gluteusa) Ima li to veze sa tim koliko su pune zalihe glikogena, ili ta mekanost moze da ukaze da je krenulo potkozno salo da se talozi? Ovo me nekad bas zbuni, ne bih da se bez razloga tripujem ako je stvar u tome da se ne napunim dovoljno nakon treninga. Anyone? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1196 poslato: Novembar 27, 2014, 01:15:08 posle podne »

Slaviša da nisi pogrešio u onom objašnjenju kod insulina, tj.količini UH-a koji je potreban pre i posle treninga? Ako je 4 i 6 gr. UH po kg telesne mase, onda bi vežbač od 100 kg trebao da unosi 400 gr pre i 600 gr posle treninga. Ili sam ja nešto zabotovao...  :P

Da, da...greška je u pitanju...0,4 i 0,6 gr po kg...ko radi taj i greši...

Uvek smo otvoreni za konstruktivne kritike...

Drago mi je da je "tekstić" privukao vašu pažnju...dosta (endokrinološki) logičnih stvari...uticaj "malih" modifikacija ishrane na naš hormonski status...

I ne zaboravite da "sve ide iz glave"...tj. iz hipotalamusa...neko bi rekao da je hipotamus vrsta našeg "unutrašnjeg procesora" preko koga mozak komunicira sa svim ostalim organima i tkivima...

Vaš najveći neprijatelj - STRES...

VIŠE STRESA=VIŠE CRF(oslobaĂ°ajući faktor za kortikotropin hipotalamusa)=VIŠE ACTH( produkt hipofize)=VIŠE KORTIZOLA=MANJE MIŠIĆA...

"Psiho-somatika" na delu...  ;)

Prema onim brojkama nakon tih (40 i 60 g), verovatno je reč o 0,4 i 0,6 g po kg. :)
Opet malo...

Gledaj to samo kao preporučeni unos hidrata pre i posle treninga, a ne kao jedini unos hidrata u toku dana...
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2014, 01:17:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1195 poslato: Novembar 27, 2014, 09:16:07 pre podne »

Prema onim brojkama nakon tih (40 i 60 g), verovatno je reč o 0,4 i 0,6 g po kg. :)
I ja mislim.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1194 poslato: Novembar 27, 2014, 08:42:59 pre podne »

Prema onim brojkama nakon tih (40 i 60 g), verovatno je reč o 0,4 i 0,6 g po kg. :)
Opet malo...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1193 poslato: Novembar 27, 2014, 08:40:44 pre podne »

Prema onim brojkama nakon tih (40 i 60 g), verovatno je reč o 0,4 i 0,6 g po kg. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1192 poslato: Novembar 27, 2014, 07:43:58 pre podne »

Slaviša da nisi pogrešio u onom objašnjenju kod insulina, tj.količini UH-a koji je potreban pre i posle treninga? Ako je 4 i 6 gr. UH po kg telesne mase, onda bi vežbač od 100 kg trebao da unosi 400 gr pre i 600 gr posle treninga. Ili sam ja nešto zabotovao...  :P
Sačuvana
Stranice: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 2.813 sekundi sa 18 upita.