TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:58:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602310 puta)
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #2856 poslato: Mart 11, 2020, 10:05:46 pre podne »

Iskreno, ako imas problema sa insulinskom rezistencijom, dijabetes, takav "carb watch", tj. " GI watch" potreban, ovako nema razloga za stresiranje...sasvim sigurno da ne uzimas vise od 15-20 gr dekstroze u pwm...mada ko kaze da ti dekstroza i treba u pwm? 😉
Cilj mi je misicna definicija, a razumeo sam da bi dekstroza pomogla da dopremi taj protein lakse do misica i na taj nacin da ga nahrani, uzimam neku minimalnu kolicinu 10g ... Inace nemam nikakvih zdravstvenih problema :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2855 poslato: Mart 11, 2020, 09:59:45 pre podne »

Iskreno, ako imas problema sa insulinskom rezistencijom, dijabetes, takav "carb watch", tj. " GI watch" potreban, ovako nema razloga za stresiranje...sasvim sigurno da ne uzimas vise od 15-20 gr dekstroze u pwm...mada ko kaze da ti dekstroza i treba u pwm? 😉
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #2854 poslato: Mart 11, 2020, 09:52:47 pre podne »

Slavisa hvala na iscrpnom odgovoru. Samo sam hteo da proverim da li je i moja logika ok. Posto posle treninga unesem dekstrozu u sejku i na taj nacin iritiram insulin, da li je ok da u jos jednom obroku posle pwm-a , nakon jedan sat unesem uh sa visokim glikemijskim indeksom (pirinac)naravno  uz dozu vlakana i proteina? Takva mi je rutina vec neko vreme i rezultati su ok, ali da proverim za svaki slucaj :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2853 poslato: Mart 11, 2020, 01:39:32 pre podne »

Za sve nedoumice oko nutritivnog sastava pirinča( bez obzira na vrstu i "oblik", tj dužinu zrna, način pripreme)... https://nutritiondata.self.com/

Informativno... https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1442654

O nekim dilemama vezano za pirinač... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/cuvena-dilema-beli-ili-integralni-pirinac

Ako već moramo da baš detaljišemo koji je "najbolji"... https://www.nutritionletter.tufts.edu/ask-experts/which-type-of-rice-has-the-lowest-glycemic-index-score

As general advice, choose a parboiled rice or long grain brown rice over short-grain white rice, and remember that cooling rice or adding legumes to rice lowers the GI. Suitable grain substitutes that fall into the low-GI food category (under 55) include wild rice, pearl barley and quinoa; these may accompany your main dish very well in place of white rice.

Moj savet je "običan beli pirinač" uz dovoljno vlakana...ali ko ima mogućnosti, neka uklapa ;)

Lično koristim "kočanski"( Benlian food, trenutno :) )
« Poslednja izmena: Mart 11, 2020, 01:53:38 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #2852 poslato: Mart 10, 2020, 11:24:57 pre podne »

Koji sorta pirinca ima najvisi GI ? I jel moze preporuka za nekog proizvodjaca? Do sada sam jeo paraboiled kao izvor uh posle treninga, al sam video da on zapravo ima nizak Gi..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #2851 poslato: Oktobar 23, 2019, 07:59:26 pre podne »

Za bilo kakva pitanja tu je naš stručni tim da vam pomogne.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2850 poslato: Oktobar 23, 2019, 07:38:43 pre podne »

Dekishaaa ceo forum je kao jedan veliki vodič i za žene i za muškarce  i po pitanju treninga i po pitanju ishrane :)
Sačuvana
dekishaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #2849 poslato: Oktobar 21, 2019, 01:16:42 pre podne »

Ima li na forumu kao vodic neki za zene za vezbanje dubok struk zadnjice? Trazio po searchu nistavza sada. Ako neko moze neka ostavi lonk ma srpskom,mpo mogucstcu jer zena ne barata engleskim.. hvala unapred

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2848 poslato: Februar 26, 2019, 01:31:25 pre podne »

Kako izgledaju tvoji treninzi i ishrana, kakvo je trenutno stanje po pitanju viska kilograma ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2847 poslato: Februar 25, 2019, 12:54:05 pre podne »

Koliko je optimalno smrsati za mesec dana?

Pretpostavljam da je 2-3 kg malo a 10-11 kg puno

Sve zavisi od pristupa...restriktivnost dijeta...i sl.

Neko bi se osvrnuo i na udeo masnog tkiva i mišićne mase, ali i potkožne vode u ovom gubitku...

Sve u svemu, malo nesrećna formulacija pitanja koja ukazuje na potrebu boljeg informisanja na temu ishrane i treninga...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2846 poslato: Februar 24, 2019, 10:58:37 posle podne »

2-3kg je sasvim dovoljno ako je kontrolisana dijeta, ako u tih 2-3kg ne racunas gubitak vode i ako zelis da sacuvas sto vise misicne mase..
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2845 poslato: Februar 24, 2019, 10:22:15 posle podne »

Koliko je optimalno smrsati za mesec dana?

Pretpostavljam da je 2-3 kg malo a 10-11 kg puno
Pa i nije malo, tacnije sve zavisi od situacije i osobe koja zeli da smrsa, njenog pristupa i uopste cilja.

Uvijek sam zagovornik manje agresivnih dijeta, posebno u početku procesa skidanja kg kod osoba koje nemaju iskustva u svemu navedenom. Cilj je dovesti tijelo do procesa sagorijevanja masti, regulisanom ishranom, odredjenom dijetom, planom treninga i ostalog... a ne kostantnog izbacanja vode i tako varati sebe da smo smrsali, a u stvari samo smo izbacili vodu koju vratimo odmah po prestanku takozvane dijete.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Rari
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #2844 poslato: Februar 24, 2019, 10:11:04 posle podne »

Koliko je optimalno smrsati za mesec dana?

Pretpostavljam da je 2-3 kg malo a 10-11 kg puno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2843 poslato: Februar 15, 2017, 12:29:22 pre podne »

Moj savet će uvek biti da uštedimo i vreme i novac - redovnošću - u pogledu treninga i zdrave ishrane...

Ono što često ponavljam svima...

Zašto se kampanjski spremati samo za leto? Zašto moramo da svake godine konstatujemo kako smo se zimi ugojili i da moramo da se rešimo šlaufa? Zašto se zdrave ishrane i treninga setimo samo onda kada ugrozimo svoje zdravlje – povišen krvni pritisak, dijabetes, gojaznost, kardio-vaskularne bolesti, hormonski disbalans? Zar nije isplativije dobro izgledati 365 dana u godini? Zar nije isplativije ne misliti o bolestima savremenog sveta? Zar nije bolje sprečiti nego lečiti?

Uštedite i vreme i novac, okrenite se pravim vrednostima – dobro formulisanom planu treninga i kvalitetnoj, razovrsnoj i izbalansiranoj ishrani 365 dana u godini!

Smatram da je priča o pomenutom sagorevaču klasična zamena teza...čini mi se da mu se pridaju "magijska" svojstva...

Detaljnije se posveti priči o treningu i ishrani...tu ti stojimo na raspolaganju...za nekoga ko je tek na nivou "čitanja" neke stvari mogu biti problem...ipak, tu smo da zajedno objedinimo teoriju i praksu  ;)

Sve u svemu...moja preporuka bi bila da „tešku artiljeriju“( kompleksni sagorevači) čuvaš za kraj „dijet ciklusa“. Poslednje 4 nedelje tvoje „dijete“( uz dobro formulisan plan treninga), sagorevači će ostvariti maksimalan učinak…baš kada je to najpotrebnije! Dakle, kao final touch...a ne na početku...

Dovedimo ishranu i treninge na zavidan nivo...tek onda će strategijsko korišćenje sagorevača ostvariti max učinak...
Sačuvana
Driv3r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #2842 poslato: Februar 15, 2017, 12:16:51 pre podne »

Oko ishrane sam se bas nacitao i sad je korigujem,unosim vise proteina,manje uh,vise manjih obroka itd.

A za thermo drine sam se odlucio zbog iskustva par ljudi koji su skinuli par kg koristeci njega,a bas bi i ja toliko trebao da smrsam tj skinem stomak,takodje cena mu je pristupacna. Inace sam sa 82 kg smrsao na 71,i tad idalje stomak bio prisutan... kasnije sam se vratio na 76 nisam trenirao zbog obaveza,i na tu kilazu se zadrzao...pa krenuo ponovo pre mesec ipo dana...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.