TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:10:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 225 226 [227] 228 229 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708287 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #839 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:28:46 posle podne »

Ja redovno presnu crvenu papriku sa kupusom koristim kao dodatak mesu. Ona mi je baš ukusna.
Nekad mi sestra ispeče nekoliko kg crvene paprike, i samo dodam sirćeta i malo belog luka. Bez ulja (bilo kojeg). Znam da se tu izgube nutrijenti, ali je ukusno kao salata.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #838 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:24:11 posle podne »

Eh ti arhaizmi u ishrani...

Napomenuću da je paprika jedan od najboljih prirodnih izvora vitamina C...čim je termički obradite,( a vitamin C je termolabilan), svi korsini sastojci odu "u aut"...

Šta mislite o "presnim varijantama"?

Paprika (Capiscum annuum) je poreklom iz Južne Amerike ...

Paprike se razlikuju po boji i ukusu – zelene su za nijansu gorčije od ostalih, dok su crvene i žute sladje.

Šolja sveže crvene paprike obezbeĂ°uje 100 % dnevnih potreba za vitaminima C i A, a obiluje i vitaminom B6, likopenom, luteinom… Zelena paprika je odličan izvor vlakana, folata i vitamina K, kao i minerala molibdena i mangana.

Paprika i zdravlje

Paprike smanjuju rizik od kardiovaskularnih oboljenja, a zbog vitamina B6 i folne kiseline preporučuje se za prevenciju ateroskleroze i srčanih oboljenja koja su nastala kao posledica dijabetesa. Vitamin B i folna kiselina snižavaju nivo homocisteina, koji može da dovede do oštećenja krvnih sudova, a time i do povećanog rizika od srčanog i moždanog udara.

Paprika, takoĂ°e, obezbeĂ°uje i dovoljno hranljivih vlakana( dijetna vlakna) koja pomažu u snižavanju nivoa holesterola.

Crvena paprika sadrži likopen( antioksidans), karotenoid koji snižava rizik od raka prostrate, grlića materice, bešike i pankreasa.

Vitamin C, beta-karotin i folna kiselina smanjuju rizik od raka debelog creva.

Crvena paprika je bogata beta-kriptoksantinom, narandžasto-crvenim karotenoidom koji u značajnoj meri smanjuje rizik od raka pluća.

Paprike su bogate vitaminom A, a hrana bogata ovim vitaminom blagotvorno deluje na zdravlje pluća.

Paprike štite oči od razvoja katarakte, verovatno zbog sadržaja vitamina C i beta-karotina. Crvena paprika sadrži fitonutrijente lutein i zeaksantin, koji štite oči.

Zbog visokog sadražaja vitamina paprike jačaju imunitet. ALI ČIM PAPRIKU TERMIČKI OBRADITE, SVA OVA KORISNA SVOJSTVA SE GUBE!!!

Sastojak kapsaicin, kojim obiluju ljute paprike i papričice štiti od raka prostate i pluća.

Ajmo još o LEKOVITOM DELOVANJU PAPRIKE:

Pomenimo opet lekoviti sastojak paprike kapsaicin, inače ljutog ukusa, kojeg najviše ima u "unutrašnjim žilama" paprike, deluje i antiseptički, a u gastrointestinalnom traktu deluje kao "karminativ", koji sprečava razvoj bakterija truljenja.
Lekovitost paprike u narodnoj medicini, iako je novijeg datuma, nikad nije bila pod znakom pitanja.

Njen pozitivan uticaj na cirkulaciju možemo da pripišemo sastojku citrinu, koji utiče na elastičnost i propustljivost kapilara, što je korisno u lečenju ateroskleroze.

Paprika pospešuje apetit, a pri tom podstiče rad želuca, jer pojačava lučenje želudačnog soka, smiruje grčeve i podstiče peristaltiku( pokretljivost) creva.

Paprika sadrži dosta kalijuma, koji utiče na regulaciju nivoa vode u vašem telu, regulaciji krvnog pritiska, borbi protiv grčeva.

Od ljute paprike u narodnoj medicini postoji niz preparata za lečenje reumatskih bolesti, lumbaga, artritisa, itd. Sokom od paprike lečimo razne upalne procese kao što su upala grla, "začeci infektivnih oboljenja", kao i posledice infekcija (herpes zoster-pojasni herpes).
Sokom od paprike možemo i da sprečavamo opadanje kose( trljamo vlasište).

Prah ljute crvene paprike se koristi za lečenje smetnji u varenju i hemoroida.

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #837 poslato: Oktobar 23, 2014, 08:59:28 pre podne »

Ja sam ga jednom pravio...
Stavio sam: 3-4 paprike pečene sa roštilja, par ljutih paprika, jednu živu papriku, dosta belog luka, maslinovo ulje tek da pokrije dno šerpe i 2-3 supene kašike sirćeta.
Nisam solio, niti šećerio...
Recept je iz glave, tako da kontam da možda to i nije ajvar, ali bitno mi je da je ljuto...
:D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #836 poslato: Oktobar 23, 2014, 08:32:37 pre podne »

Kod ajvara čak nisam više siguran koji je lošijeg nutritivnog sastava, domaći ili kupovni...poznato je da domaćice u Srbiji ne štede na ulju i šećeru kada prave zimnicu  :P
ŠEĆERU?! Fuck, prestajem da ga jedem! Meni moji govore da ne stavljaju šećer, ah
Pa zavisi od ljudi do ljudi kako ga prave... Neki stave secer neki ne.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #835 poslato: Oktobar 23, 2014, 06:42:05 pre podne »

Kod ajvara čak nisam više siguran koji je lošijeg nutritivnog sastava, domaći ili kupovni...poznato je da domaćice u Srbiji ne štede na ulju i šećeru kada prave zimnicu  :P
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #834 poslato: Oktobar 22, 2014, 11:58:06 posle podne »

Nego momci znate kako kažu..."razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"...

Umerenost je bila i ostala osnova kvalitetne, raznovrsne i izbalansirane ishrane...

I malo kečapa vas neće ubiti...

Ni malo ajvara...

Ni po koja pečena paprika...

Ali ako težite savršenstvu...tj. maskimalnoj korekciji "nedostataka svoje linije" i ishrana mora biti takva..."cilj opravdava sredstvo"..."za velike uspehe su potrebne i velike žrtve"...  ;D

P.S. slažem se sa SrĂ°anom...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #833 poslato: Oktobar 22, 2014, 11:45:20 posle podne »

Ne moraš stavljati toliko masti (ulja) i soli...
Mislim, ukus ajvaru daje ipak paprika, a ne ulje...
:)
Jeste da je termički obradjena paprika, ali (mislim) da iko od nas neće za obrok pojesti 200-300 grama ajvara; po meni je OK ako se jede kao dodatak nečemu (krompir, meso, jaja...); naravno, i ako je houm mejd, a ne kupovni...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #832 poslato: Oktobar 22, 2014, 11:14:31 posle podne »

Ajmo jedno za ove kojima su domaca jela malo poznatija... Ajvar, koliko je zaista mastan tj. koliko ulja ima u sebi na 100g ? I da li se moze jesti na dijetama ? Ja to nemam pojma, aliiiiiii on tako dobro mi ide sa svim sto jedem.

Uvek sam govorio i govoriću da akcenat u ishrani treba "baciti" na presno povrće sa što manje termičke obrade...

PoĂ°imo od načina pripreme ajvara...

"Previše termičke obrade"..."prženje na ulju"...

U globalu i nije neko preveliko zlo...ali...

Na 100 gr...Energetska vrednost 450KJ/109kcal...nutritivna vrednost "okvirno" - Proteini 1,7gr, masti 7.7gr, ugljeni hidrati 6 gr...ako dodamo malo "trans masti", nutritivno obezvreĂ°eno povrće, plus "malo više soli"...od mene ajvar nema "zeleno svetlo"...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #831 poslato: Oktobar 22, 2014, 09:26:32 posle podne »

Ajmo jedno za ove kojima su domaca jela malo poznatija... Ajvar, koliko je zaista mastan tj. koliko ulja ima u sebi na 100g ? I da li se moze jesti na dijetama ? Ja to nemam pojma, aliiiiiii on tako dobro mi ide sa svim sto jedem.
Pa, zavisi koliko ga sipaš...
:D
Kontam da ako ga praviš sa maslinovim uljem, nije toliko strašno ako ga umereno jedeš...
:)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #830 poslato: Oktobar 22, 2014, 09:10:08 posle podne »

E da protein kosta 5000din ali ako ga koristis samo posle treninga kada ti je najpotrebniji moze trajati i po nekoliko meseci.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #829 poslato: Oktobar 22, 2014, 09:08:46 posle podne »

Koliko Ja znam protein je oko 5000 ?  Riblje ulje mi je prvo palo na pamet jer zvuci najprirodnije.. Moze li vise informacija o glutaminu?
Evo jednog teksta o glutaminu,da se malo informises pa posle razmisli :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #828 poslato: Oktobar 22, 2014, 09:01:54 posle podne »

Ajvar u dijeti ne, kad si na masi i sta ti ja znam, nece da ti skodi, ovako nema mesta ajvaru kad se seches, ima dosta kojestarija tu.
A ja reko domace=zdravije, bolje. Nvm. :(
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #827 poslato: Oktobar 22, 2014, 08:43:54 posle podne »

Ajvar u dijeti ne, kad si na masi i sta ti ja znam, nece da ti skodi, ovako nema mesta ajvaru kad se seches, ima dosta kojestarija tu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #826 poslato: Oktobar 22, 2014, 08:40:19 posle podne »

Ajmo jedno za ove kojima su domaca jela malo poznatija... Ajvar, koliko je zaista mastan tj. koliko ulja ima u sebi na 100g ? I da li se moze jesti na dijetama ? Ja to nemam pojma, aliiiiiii on tako dobro mi ide sa svim sto jedem.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #825 poslato: Oktobar 22, 2014, 05:24:15 posle podne »

Ja ipak mislim da ti je protein najisplativi i potrebniji, a postoje i oni bez laktoze.Kod oporavka  takodje pomaze i glutamin.Da li si mozda razmisljao o njemu ?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 225 226 [227] 228 229 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.