TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:49:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 208 209 [210] 211 212 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 707663 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1094 poslato: Novembar 20, 2014, 08:59:01 posle podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)
Mozes. Sigurno ne ides u krevet pre 11, 12. Pa pred spavanje ela sir ili neki sir slicnog sastava.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1093 poslato: Novembar 20, 2014, 08:40:56 posle podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Da li moze tipa oko 9h uvece da se unese 100g rise cake(razlog je taj sto idem u suficit  300-500cal, a nisam stigao pre toga da unesem)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1092 poslato: Novembar 20, 2014, 07:20:40 posle podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Mislio sam na beli hleb, desi se ponekad da ostanem bez hrane, sa malo para, pa se odlucim da od tih para kupim jaja ili ako imam dovoljno za meso i onda posto nemam nikakve hidrate od cimera uzem hleb. Nekad 3 puta na dan jedem ovsene, kad nemam pirinac ili krompir... A to za taj krug je stvarno tako, posle nekog vremena opet ogladin i to vise i nekako bih opet da pojedem tu "losu" hranu.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1091 poslato: Novembar 20, 2014, 01:05:42 posle podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?

"Biti ili ne biti, pitanje je sad"...zavisi o kom izvoru hidrata se radi? "Čista" dekstroza? Voće? Slatkiši(koji)?

Jedino od cele negativne slike "odudara" fruktoza( voćni šećer) koja ima niži glikemički indeks, jer našem telu ipak treba vremena da je iskoristi,tj. da je pretvori u glukozu(dextrozu)...( svi ugljenih hidrati koje unosimo hranom se "svode" na nivo dekstroze)...

I sam znaš da su prosti hidrati, brzi hidrati...BRZ I NAGLI SKOK INSULINA, SVA GLUKOZA MUNJEVITO DOLAZI DO "CILJANIH TKIVA"...GLUKOZE "SKORO" I DA NEMA U KRVI...STIŽU SIGNALI "GLADI"...KREĆE ZAČARANI KRUG...

Neko će reći postepeno ih unositi, u manjim količinama..."lagana infuzija"...ali opet prosti hidrati su prosti hidrati...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1090 poslato: Novembar 20, 2014, 12:57:27 posle podne »

Teško bez hidrata  :P
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1089 poslato: Novembar 20, 2014, 12:49:47 posle podne »

Kad nemamo slozene uh, da li je bolje da unesemo proste ili da ih uopste ne unesemo?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1088 poslato: Novembar 20, 2014, 12:44:06 posle podne »

Kupi modlu, pa možeš i u rerni da ga pečeš...
:)
Sačuvana
Laufer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #1087 poslato: Novembar 20, 2014, 12:39:02 posle podne »

Ništa, onda ostaje izgleda izbor izmedju Trivita i hleba od koprive... ili da kupim pekač za hleb :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1086 poslato: Novembar 19, 2014, 01:00:05 posle podne »

Mah, nije komplikovanje, samo sam i sam više zbunjen šta je šta... pogotovu kad krenu umesto tipa XY00 da navode graham brašno i slično, ali, eto, konkretno Klas Crni Hleb piše prvo: "proizvodi se od 100% brašna tip 1100"

a zatim sledeći sastav: T-1100 brašno (min. 58%), voda, pšenični griz, svež pekarski kvasac, mešavina aditiva, sojino brašno, sredstvo protiv zgrušavanja, antioksidans, kuhinjska so, pšenični gluten, konzervans

Jel onda takav hleb OK "dozvoljen" da se jede? Pitam jer deluje povoljno - 70tak dinara 450g :)

PS - I nije da ne mogu bez hleba, već bih ga zbog kalorijskog a i unosa UH uzimao povremeno, a i zbog razbijanja monotonije.

Ok...u globalu je brašno tip 1100 jako kvalitetno...tj. crno pšenično brašno (tip 1100 i tip 1600) po svojim nutritivnim karakteristikama je visokokvalitetno brašno jer sadrži vitamine, minerale, kao i dijetetska vlakana. Upotrebljava se u domaćinstvu prvenstveno za pripremu proizvoda od kiselog testa (hleb, pecivo...). Hleb napravljen od crnog brašna ima "vlažniju sredinu", pun ukus, a pre svega bolje zadržava svežinu od belog hleba.

E sad uvek ima ono ALI  što nam sreću kvari - ADITIVI...dakle, kao što već napisah...jedini hleb u koji si siguran je onaj koji sam "ispečeš", od brašna od PROVERENO celog zrna( kvalitet mlevenja i obrade)...

P.S. Oznaka tipa brašna ukazuje na količinu perifernog dela zrna, a što je tip brašna veći, brašno sadrži veću količinu perifernog dela zrna i tamnije je boje...tj. "integralnije je"  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2014, 01:05:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1085 poslato: Novembar 19, 2014, 11:33:15 pre podne »

SrĂ°ane, odličan kombo po pitanju mixa brašna za hleb...
I ja nešto da potrefim...
:D

Sta komplikujete sa tim hlebovima. Najlakse je uvece/ujutru skuvati pirinac/krompir za ceo dan ili dva. Ovsene su uvek spremne, dodas malo vode i sacekas 5 min. :)
Ali nekad' dobro dodje da se odmoriš od kuvanja pirinča...
:)

Kad je u pitanju razbijanje monotonije onda uradi sta god je potrebno. A u buducnosti, nemoj da dozvolis da upadnes u monotoniju po pitanju izbora namirnica vec ih konstantno menjaj.
Ja sam pre koju nedelju "otkrio" palentu...
:D
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #1084 poslato: Novembar 19, 2014, 08:51:13 pre podne »

Kad je u pitanju razbijanje monotonije onda uradi sta god je potrebno. A u buducnosti, nemoj da dozvolis da upadnes u monotoniju po pitanju izbora namirnica vec ih konstantno menjaj.
Sačuvana
Laufer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #1083 poslato: Novembar 19, 2014, 03:53:53 pre podne »

Mah, nije komplikovanje, samo sam i sam više zbunjen šta je šta... pogotovu kad krenu umesto tipa XY00 da navode graham brašno i slično, ali, eto, konkretno Klas Crni Hleb piše prvo: "proizvodi se od 100% brašna tip 1100"

a zatim sledeći sastav: T-1100 brašno (min. 58%), voda, pšenični griz, svež pekarski kvasac, mešavina aditiva, sojino brašno, sredstvo protiv zgrušavanja, antioksidans, kuhinjska so, pšenični gluten, konzervans

Jel onda takav hleb OK "dozvoljen" da se jede? Pitam jer deluje povoljno - 70tak dinara 450g :)

PS - I nije da ne mogu bez hleba, već bih ga zbog kalorijskog a i unosa UH uzimao povremeno, a i zbog razbijanja monotonije.
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2014, 03:55:28 pre podne od strane Laufer » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1082 poslato: Novembar 18, 2014, 11:54:48 posle podne »

Sta komplikujete sa tim hlebovima. Najlakse je uvece/ujutru skuvati pirinac/krompir za ceo dan ili dva. Ovsene su uvek spremne, dodas malo vode i sacekas 5 min. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1081 poslato: Novembar 18, 2014, 11:50:36 posle podne »

Po pitanju hleba i moja preporuka ide za Tonus...

Inače, osnovno pravilo bi bilo da jedini hleb u koji si siguran po pitanju kvaliteta je onaj koji sam "ispečeš" od brašna u čiji si "sastav" siguran - "celo zrno"( obratiti pažnju na proces "mlevenja zrna")...

SrĂ°ane, odličan kombo po pitanju mixa brašna za hleb...

I sada malo reklame za "spelta" pšenicu...topla preporuka za čitanje...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/penica-spelta-krupnik.html...  vratimo na naše trpeze kvalitet i zdrave namirnice!
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1080 poslato: Novembar 18, 2014, 09:12:34 posle podne »

T1100 ti je integralno brasno. Medjutim moras da pazis, ako pise "mesavina" ne valja, posto je sigurno mesavina sa nekim belim brasnom, uvek citaj sastav. Razeni hleb je meni najbolji od integralnih. Malo su skuplji, ali koliko para toliko muzike.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 208 209 [210] 211 212 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 19 upita.