TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:05:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 203 204 [205] 206 207 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708321 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1169 poslato: Novembar 25, 2014, 04:07:59 posle podne »

Nećeš puno izgubiti za dve nedelje ali bilo bi dobro da i u tom periodu treniraš kod kuće ako nisi u mogućnosti da ideš u teretanu.Kao što ti je Slaviša već predložio pročitaj tekstove sa sajta i sastavi neki program da treniraš kod kuće :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1168 poslato: Novembar 25, 2014, 01:58:04 posle podne »

Nece sigurno da dodje do velikog gubitka za dve nedelje netreniranja
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1167 poslato: Novembar 25, 2014, 01:26:02 posle podne »

Ali ovaj unos nutrijenata Slavisa koji si naveo npr na 80 kg nema ni 1400 kalorija, a to je cak manje i od bazalnog metabolizma.

Ok, povećaj barem do nivoa bazalnog metabolizma( bazična odrednica 1gr proteina i 1 gr hidrata= oko 4 kCal, 1 gr masti= oko 9 kCal, odnos makronutrijenata bi trebalo da bude 50-55% hidrati, 20-25% proteini, 25% masti od energetske potrošnje)...da sam na tvom mestu više bih se uplašio nedostatka treninga i posledičnog gubitka mišićne mase, kao i mogućeg porasta "masnih zaliha", nego li "manjka" hrane...pogledaj tekstoteku( SAJT) Dušan Miletić je dosta pisao o nekim metodama alternativnog treninga( "kod kuće"), "ko želi taj naĂ°e način, ko ne želi, taj naĂ°e izgovor", ne zaboravi dve bitne odrednice - KONTINUITET i KVALITET!

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?

I Miki i Funta su ti dali odlične odgovore...

Čim je energetska potrošnja manja, manje su i potrebe za energijom...

Samo logika...GLAVNI STIMULANS ZA RAST MIŠIĆA JE TRENING SA OPTEREĆENJEM( čuveni trening hipetrofije)...ako nema "mišićnog stimulansa" treningom, nema ni rasta mišića...nema sedenja i ležanja i mišićnog rasta...

MIŠIĆ RASTE SAMO AKO JE POGOĂDEN TRENINGOM + DOBRO NAHRANJEN + DOVOLJNO ODMOREN =USPEH...ako jedna "karika" nedostaje nema uspeha...

Logika na prvom mestu...tvoja potrošnja energije( TDEE) se bliži bazalnoj(u stanju mirovanja BMR)...

A sa ovim unosom( koji si naveo), ode sve u "masne depoe"...0,8-1 gr proteina, 1,5-2 gr po kg ( složenih)hidrata, 0,5 gr po kg ( zdravih) masti - sasvim doovljno...
Kada radim misicnu masu jel u danima  kad ne treniram koliko otprilike da budem u suficitu?

U danima kada ne treniraš unos hidrata može da bude nešto manji...( naravno ako je akcenat na "kvalitetnom suficitu")...
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 01:58:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #1166 poslato: Novembar 25, 2014, 08:53:55 pre podne »

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?

I Miki i Funta su ti dali odlične odgovore...

Čim je energetska potrošnja manja, manje su i potrebe za energijom...

Samo logika...GLAVNI STIMULANS ZA RAST MIŠIĆA JE TRENING SA OPTEREĆENJEM( čuveni trening hipetrofije)...ako nema "mišićnog stimulansa" treningom, nema ni rasta mišića...nema sedenja i ležanja i mišićnog rasta...

MIŠIĆ RASTE SAMO AKO JE POGOĂDEN TRENINGOM + DOBRO NAHRANJEN + DOVOLJNO ODMOREN =USPEH...ako jedna "karika" nedostaje nema uspeha...

Logika na prvom mestu...tvoja potrošnja energije( TDEE) se bliži bazalnoj(u stanju mirovanja BMR)...

A sa ovim unosom( koji si naveo), ode sve u "masne depoe"...0,8-1 gr proteina, 1,5-2 gr po kg ( složenih)hidrata, 0,5 gr po kg ( zdravih) masti - sasvim doovljno...
Kada radim misicnu masu jel u danima  kad ne treniram koliko otprilike da budem u suficitu?
Svaki dan u istom :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1165 poslato: Novembar 25, 2014, 07:30:48 pre podne »

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?

I Miki i Funta su ti dali odlične odgovore...

Čim je energetska potrošnja manja, manje su i potrebe za energijom...

Samo logika...GLAVNI STIMULANS ZA RAST MIŠIĆA JE TRENING SA OPTEREĆENJEM( čuveni trening hipetrofije)...ako nema "mišićnog stimulansa" treningom, nema ni rasta mišića...nema sedenja i ležanja i mišićnog rasta...

MIŠIĆ RASTE SAMO AKO JE POGOĂDEN TRENINGOM + DOBRO NAHRANJEN + DOVOLJNO ODMOREN =USPEH...ako jedna "karika" nedostaje nema uspeha...

Logika na prvom mestu...tvoja potrošnja energije( TDEE) se bliži bazalnoj(u stanju mirovanja BMR)...

A sa ovim unosom( koji si naveo), ode sve u "masne depoe"...0,8-1 gr proteina, 1,5-2 gr po kg ( složenih)hidrata, 0,5 gr po kg ( zdravih) masti - sasvim doovljno...
Kada radim misicnu masu jel u danima  kad ne treniram koliko otprilike da budem u suficitu?
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1164 poslato: Novembar 25, 2014, 07:21:03 pre podne »

Ali ovaj unos nutrijenata Slavisa koji si naveo npr na 80 kg nema ni 1400 kalorija, a to je cak manje i od bazalnog metabolizma.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1163 poslato: Novembar 25, 2014, 12:24:37 pre podne »

Logika na prvom mestu...
I ja se služim logikom, ali uglavnom nisam u pravu...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1162 poslato: Novembar 25, 2014, 12:21:29 pre podne »

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?

I Miki i Funta su ti dali odlične odgovore...

Čim je energetska potrošnja manja, manje su i potrebe za energijom...

Samo logika...GLAVNI STIMULANS ZA RAST MIŠIĆA JE TRENING SA OPTEREĆENJEM( čuveni trening hipetrofije)...ako nema "mišićnog stimulansa" treningom, nema ni rasta mišića...nema sedenja i ležanja i mišićnog rasta...

MIŠIĆ RASTE SAMO AKO JE POGOĂDEN TRENINGOM + DOBRO NAHRANJEN + DOVOLJNO ODMOREN =USPEH...ako jedna "karika" nedostaje nema uspeha...

Logika na prvom mestu...tvoja potrošnja energije( TDEE) se bliži bazalnoj(u stanju mirovanja BMR)...

A sa ovim unosom( koji si naveo), ode sve u "masne depoe"...0,8-1 gr proteina, 1,5-2 gr po kg ( složenih)hidrata, 0,5 gr po kg ( zdravih) masti - sasvim doovljno...
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 12:25:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1161 poslato: Novembar 25, 2014, 12:14:05 pre podne »

Zanima me samo vase misljenje u vezi Kesten Pirea kao desertu. Ima malo masti, svega 1.6 i nesto secera. Koje je vase misljenje, da li se moze nekada uzeti kao desert i da li goji kao i ostali slatkisi ili ne?

Hidrati u kestenu su malo teži za varenje( skorb)...jednom nedeljno, jedan obrok će biti ok...ali bez preterivanja...

Kesten pire

Nutritivne vrednosti za 100 g
Kalorija: 234 kcal
Proteina: 2.2 g
UH: 54.3 g
Masti: 1.2 g


Koliko gr hidrata unosiš dnevno? Koji su ti izvori hidrata, ovo pitam, jer ta "neodoljiva" želja za "slatkim" je najčešće uzrokovana ishranom koja je siromašna izvorima složenih ugljenih hidrata, a bogata prostim ugljenim hidratima, koji brzo podižu insulin i za sobom ostavljaju, kompenzatornu hipoglikemiju, sva glukoza( šećer) iz krvi je došla do "ciljanih tkiva", u krvi nema "šećera" i eto osećaja gladi i stalne želje za slatkim..."začarni krug slatke pomame"  ;)

« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 12:16:18 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #1160 poslato: Novembar 24, 2014, 10:56:41 posle podne »

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?
Naravno da misicna masa ne moze da se poveca ako ne treniras. Isto tako, makronutrijente ne unosis istu kolicinu kad treniras i kad ne treniras.Ako si prestao, onda smanji hidrate, i unosi 1g proteina po kg, a ako pravis pauzu, onda samo samnji hidrate, i unosi kalorije shodnom svom TDEE kada ne treniras, jer nije isti.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1159 poslato: Novembar 24, 2014, 10:05:26 posle podne »

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?
Nece se povecavati misicna masa ako se ne trenira, moze da se poveca samo salo. Ako hoces da ostanes isti, izracunaj potreban dnevni unos kalorija i drzi se toga.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1158 poslato: Novembar 24, 2014, 09:58:50 posle podne »

Jel moze da se poveca misicna masa ako se samo jede kako treba (2g p/kg 6g uh/kg  1g m/kg) a ne trenira? Ili ako se pravi pauza sa treniranjem dve nedelje kako jesti u tom periodu?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1157 poslato: Novembar 24, 2014, 08:47:20 posle podne »

Zanima me samo vase misljenje u vezi Kesten Pirea kao desertu. Ima malo masti, svega 1.6 i nesto secera. Koje je vase misljenje, da li se moze nekada uzeti kao desert i da li goji kao i ostali slatkisi ili ne?
Tebe može da ugoji i nemasna piletina ako jedeš 5kg dnevno :D
Pa može ponekad
to "goji" je pojam koji ja ne bih koristio i prestao sam da ga koristim od kad sam počeo da se bavim ovom tematikom. "Goji" samo kalorijski suficit i loš izbor namirnica. Poneekad možeš uzeti bilo šta što nije "čisto" da bi razbio tu monotoniju
Dobro da preformulisem onda. Da li je ovo pogresan izbor namirnica ako se pojede jednom nedeljno po 200 grama koliko je pakovanje, recimo? :)
Nece ti nista faliti, a ako bas volis da jedes tako te stvari odvojis sebi svaki dan 200-250cal za to(ali da su ti ostali makronutrijenti sredjeni) ovo je neko moje misljenje, ali opet ne treba preterivati.
Pa ne mora baš svakog dana, mada to opet zavisi... Ako mu je cilj BB, onda ne bi trebalo, a ako mu estetika nije cilj, onda što da ne. Ali opet s druge strane, one zdravstvene... svi znamo da nije dobro svaki dan jesti taj broj kalorija iz slatkiša. Ovaj broj koji si naveo je pola čokolade, bukvalno... možda malo manje.
Nisam takmicar, u teretanu idem 'rekretavino' ali imam vrlo ozbiljne treninge i program ishrane. Uz to treniram i fudbal, sto mi izadje izmedju 9 i 11 treninga za 7 dana. I BF mi nije iznad 10.. Jedem puno, ali kontrolisano, ALI ta zelja za slatkim je strasna. A jos uvek ne mogu da nadjem neko realno resenje :) Zato mi je ideja bila taj kesten pire, eto.
Imas dosta recepata za "zdrave" kolace itd, a evo ti uzmes dva jaja i mali bananu i napravis palacinke, a imas i one pirincane galete mogu ti razbiti monotoniju
Sačuvana
NikolAS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 98


Train hard, play pro ^^^

« Odgovor #1156 poslato: Novembar 24, 2014, 08:00:04 posle podne »

Hvala na savetima.  :)
Sačuvana
I am who I am :)
NikolAS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 98


Train hard, play pro ^^^

« Odgovor #1155 poslato: Novembar 24, 2014, 07:48:10 posle podne »

Zanima me samo vase misljenje u vezi Kesten Pirea kao desertu. Ima malo masti, svega 1.6 i nesto secera. Koje je vase misljenje, da li se moze nekada uzeti kao desert i da li goji kao i ostali slatkisi ili ne?
Tebe može da ugoji i nemasna piletina ako jedeš 5kg dnevno :D
Pa može ponekad
to "goji" je pojam koji ja ne bih koristio i prestao sam da ga koristim od kad sam počeo da se bavim ovom tematikom. "Goji" samo kalorijski suficit i loš izbor namirnica. Poneekad možeš uzeti bilo šta što nije "čisto" da bi razbio tu monotoniju
Dobro da preformulisem onda. Da li je ovo pogresan izbor namirnica ako se pojede jednom nedeljno po 200 grama koliko je pakovanje, recimo? :)
Nece ti nista faliti, a ako bas volis da jedes tako te stvari odvojis sebi svaki dan 200-250cal za to(ali da su ti ostali makronutrijenti sredjeni) ovo je neko moje misljenje, ali opet ne treba preterivati.
Pa ne mora baš svakog dana, mada to opet zavisi... Ako mu je cilj BB, onda ne bi trebalo, a ako mu estetika nije cilj, onda što da ne. Ali opet s druge strane, one zdravstvene... svi znamo da nije dobro svaki dan jesti taj broj kalorija iz slatkiša. Ovaj broj koji si naveo je pola čokolade, bukvalno... možda malo manje.
Nisam takmicar, u teretanu idem 'rekretavino' ali imam vrlo ozbiljne treninge i program ishrane. Uz to treniram i fudbal, sto mi izadje izmedju 9 i 11 treninga za 7 dana. I BF mi nije iznad 10.. Jedem puno, ali kontrolisano, ALI ta zelja za slatkim je strasna. A jos uvek ne mogu da nadjem neko realno resenje :) Zato mi je ideja bila taj kesten pire, eto.
Sačuvana
I am who I am :)
Stranice: 1 ... 203 204 [205] 206 207 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.