TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:04:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda primicaca  (Pročitano 17471 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #97 poslato: Novembar 11, 2017, 11:38:10 posle podne »

Saljem slike istezanja, jačanja za aduktore
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #96 poslato: Novembar 11, 2017, 11:36:19 posle podne »

Evo i danas, izdrzao sam utakmicu, sve normalno. I pre i za vreme i posle utakmice osecam taj bol. Nije velik ali je prisutan. Kad sam imao prvu povredu 2 septembra ja sam se oporavio za dve nedelje. A sad mi ovo traje dugo. Ista povreda isto mesto. I danas su se pozalila jos cetvorica saigraca na primicace. Igramo fudbal, teren nam je malo tvrdji, i moram priznati da nemamo teske treninge. Nedeljno odradimo 4 treninga plus utakmica. Za prednju lozu sam mislio na kvadriceps, ali snasao sam se.
Ove nedelje nisam radio nista od onih vezbi, samo sam trenirao sa ekipom. Niti sam hladio niti bilo sta drugo radio. Aj kao da probam da samo treniram, da ne opterecujem primicac jos sa vezbama

Što Marko reče, nešto u pripremnom periodu nije dobro odrađeno. Da li su u pitanju vežbe snage ili nedovoljna posvećenost istezanju...ili oba
Svakako mišići trpe

Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #95 poslato: Novembar 08, 2017, 01:24:05 posle podne »

Na vezi smo.
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #94 poslato: Novembar 07, 2017, 08:08:21 posle podne »

Ok, hvala jos jednom na odgovorima i savetima.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #93 poslato: Novembar 07, 2017, 02:58:48 posle podne »

I ja sam vrlo slicnu povredu primicaca vukao 1,5 godinu :) povreda od spage s opterecenjem. Tako da kao sto ti rekoh, takve povrede nazalost se dugo lece.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #92 poslato: Novembar 07, 2017, 02:57:39 posle podne »

Od povrede je moguce da se stvorio kalcifikat na mestu ozlede tetive,pa to stvara zadebljanje. Pauzu u fudbalu iskoristi da snimis tu povredu. A ovo za pripremu nisam mislio da odmah krenes, nego kad nakon pauze ( i neophodnog odmora) krenes s pripremama.
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #91 poslato: Novembar 07, 2017, 08:48:19 pre podne »

I kad stiskam loptu kolenima osecam bol
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #90 poslato: Novembar 07, 2017, 08:33:34 pre podne »

Brate, pa ja jedva cekam kraj sezone da mirujem malo. Da probam kako ce izgledati nakon totalnog odmora od bar 2 nedelje. Mene buni to sto nit mi je bolje nit gore, jedno isto stanje koje traje mesec dana. I u odnosu na drugi primicac tj aduktor imam neko zadebljanje. Nije otok vise nego zadebljanje.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #89 poslato: Novembar 04, 2017, 11:56:14 posle podne »

Kada ekipa pocne kolektivno da pati od istih povreda, to je znak da fali bazican trening snage, teretana na prilagodjen nacin za fudbal. Jer trcanja skracuju misice usled stalne amortizacije stopala o tlo. To cini noge i donja ledja skracenim. Ako usled ove prirode doticnog sporta, fali rad na snazi, amplitudi pokreta kroz vezbe snage, skracenje se desi jako brzo. I onda tako skraceni misici kada izvode promene pravca, sprinteve i druge reakcije dozive povredu usled velike dinamike koje ne mogu da ispostuju.
Savet je mnogo vise rada na snazi u offseason :)
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #88 poslato: Novembar 04, 2017, 10:56:53 posle podne »

Ove nedelje nisam radio nista od onih vezbi, samo sam trenirao sa ekipom. Niti sam hladio niti bilo sta drugo radio. Aj kao da probam da samo treniram, da ne opterecujem primicac jos sa vezbama
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #87 poslato: Novembar 04, 2017, 10:54:17 posle podne »

Evo i danas, izdrzao sam utakmicu, sve normalno. I pre i za vreme i posle utakmice osecam taj bol. Nije velik ali je prisutan. Kad sam imao prvu povredu 2 septembra ja sam se oporavio za dve nedelje. A sad mi ovo traje dugo. Ista povreda isto mesto. I danas su se pozalila jos cetvorica saigraca na primicace. Igramo fudbal, teren nam je malo tvrdji, i moram priznati da nemamo teske treninge. Nedeljno odradimo 4 treninga plus utakmica. Za prednju lozu sam mislio na kvadriceps, ali snasao sam se.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #86 poslato: Novembar 03, 2017, 01:03:56 pre podne »

I jos jedna mala pomoc. Gde da nadjem odeljak za istegnuce prednje loze?

Ne razumem ovo
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #85 poslato: Novembar 03, 2017, 01:02:40 pre podne »

Druga opcija je da uradis ultrazvuk ...da se vidi ako  ima bilo kakvih strukturnih promena
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #84 poslato: Novembar 03, 2017, 12:59:11 pre podne »

Pre podne sam radio dinamicke vezbe za jacanje. Trbusnjake za donji deo, sa elasticnim lastizom opterecenje, istezao nakon toga pa ledirao. Odradio trening malo pre sa ekipom, nisam samo sutirao. U toku igre osecam blago zatezanje ali sam mogao da trcim. Sad, da li sam pogresio ili trebao samo da odmaram... A ja to ne znam, ne mogu a da ne treniram.

Ne znam koliko je izvodljivo da odmaras dok ne prodje bol...
pa posle lagano...
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2017, 01:01:06 pre podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #83 poslato: Novembar 03, 2017, 12:58:15 pre podne »

Pa tamo gde je ona mala ljubicasta tackica. Jesam mirovao 3 dana. I nakon toga blago trenirao

Sve dok ima bola ne bi trebalo da se treniras.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.