TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 07:03:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 426 427 [428] 429 430 ... 498 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vas poslednji obrok  (Pročitano 575091 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1052 poslato: Decembar 12, 2015, 03:08:24 posle podne »

Pwm

Junetina, tomatino, luk i zacini + 250g krompira
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1051 poslato: Decembar 12, 2015, 03:05:46 posle podne »

150g kuvano pileće belo
700g karfiola

što je najgore... gladan sam  ::)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #1050 poslato: Decembar 12, 2015, 12:23:16 posle podne »

Razani hleb, ella sir i belo meso :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1049 poslato: Decembar 11, 2015, 11:12:08 posle podne »

Boki moraću da "malo intervenišem" vezano za toljeni sir...iskreno nisam za isti...dobija se mešanjem raznih vrsta sira različite zrelosti sa emulgujućim agensom (razni fosfati, polifosfati i citrati) do dobijanja homogene mase. Osnovna uloga emulgatora je da se omogući rastvaranje i hidratacija mlečnih proteina, emulguju masti i stabilizuje emulzija, dakle, da se dobije jednolična struktura topljenog sira.

Skrećem pažnju da su sirovina za proizvodnju topljenog sira oštećeni i deformisani sirevi i oni sa mestimičnim plesnima (dakle, tu su i svi oni koji su povučeni iz prodavnica zbog isteka roka trajanja). Pored toga, kao sirovina se koriste i drugi proizvodi: šunka, salama, paprika, biber itd. Zaobilazite topljene sireve u širokom luku, jer to definitivno nije ok hrana!

P.S. stepen denaturacije kazeina značajan...

Inace doruckujem masti+p ali posto treniram uvek popodne stavim hidrate ispred i iza treninga ali samo tada,ali sutra moram ujutru na trening a stvarno ne mogu da jedem hidrate ujutru,tako da kazete jel ok imati u prvom p+m pa na trening ? Zbog kortizola i ostalog ...

Probaj, ja lično bez hidrata ne mogu u prvom jutarnjem obroku, a i moja preporuka bi se odnosila na iste...a to da li ne možeš, "smetaju ti"...to je ipak subjektivno...

Ima i drugih mišljenja...  ;)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1048 poslato: Decembar 11, 2015, 11:08:26 posle podne »

Ma znam ja da taj sir ne valja nego jeo sam ga pre 10 godina poslednji put pa čisto da se setim ukusa ;D Kad jedem sir onda preferiram domaći sir koji plaćam 250din/kg, ne sole mi i nije mnogo mastan. Što se tiče ostalih sireva, na duže staze nikad sem Elle i tog domaćeg..  :) Inače hvala Slaviša na detaljnom odgovoru, valja znati  8)
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 11:10:54 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #1047 poslato: Decembar 11, 2015, 10:46:22 posle podne »

Boki moraću da "malo intervenišem" vezano za toljeni sir...iskreno nisam za isti...dobija se mešanjem raznih vrsta sira različite zrelosti sa emulgujućim agensom (razni fosfati, polifosfati i citrati) do dobijanja homogene mase. Osnovna uloga emulgatora je da se omogući rastvaranje i hidratacija mlečnih proteina, emulguju masti i stabilizuje emulzija, dakle, da se dobije jednolična struktura topljenog sira.

Skrećem pažnju da su sirovina za proizvodnju topljenog sira oštećeni i deformisani sirevi i oni sa mestimičnim plesnima (dakle, tu su i svi oni koji su povučeni iz prodavnica zbog isteka roka trajanja). Pored toga, kao sirovina se koriste i drugi proizvodi: šunka, salama, paprika, biber itd. Zaobilazite topljene sireve u širokom luku, jer to definitivno nije ok hrana!

P.S. stepen denaturacije kazeina značajan...

Inace doruckujem masti+p ali posto treniram uvek popodne stavim hidrate ispred i iza treninga ali samo tada,ali sutra moram ujutru na trening a stvarno ne mogu da jedem hidrate ujutru,tako da kazete jel ok imati u prvom p+m pa na trening ? Zbog kortizola i ostalog ...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1046 poslato: Decembar 11, 2015, 10:34:05 posle podne »

Boki moraću da "malo intervenišem" vezano za toljeni sir...iskreno nisam za isti...dobija se mešanjem raznih vrsta sira različite zrelosti sa emulgujućim agensom (razni fosfati, polifosfati i citrati) do dobijanja homogene mase. Osnovna uloga emulgatora je da se omogući rastvaranje i hidratacija mlečnih proteina, emulguju masti i stabilizuje emulzija, dakle, da se dobije jednolična struktura topljenog sira.

Skrećem pažnju da su sirovina za proizvodnju topljenog sira oštećeni i deformisani sirevi i oni sa mestimičnim plesnima (dakle, tu su i svi oni koji su povučeni iz prodavnica zbog isteka roka trajanja). Pored toga, kao sirovina se koriste i drugi proizvodi: šunka, salama, paprika, biber itd. Zaobilazite topljene sireve u širokom luku, jer to definitivno nije ok hrana!

P.S. stepen denaturacije kazeina značajan...
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 10:39:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1045 poslato: Decembar 11, 2015, 07:09:38 posle podne »

7 kuvanih jaja,
180ml kiselog mleka 2.8%,
VojvoĂ°anka topljeni sir ultra masan ;D 2 trougla ona
malo pilećeg belog
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #1044 poslato: Decembar 11, 2015, 05:42:01 posle podne »

Pult je u pitanju, nije stolnjak :D Kud spomenu ellu covece :D ove nedelje nismo u ljubavi :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1043 poslato: Decembar 11, 2015, 07:51:58 pre podne »

8 belanaca, 2 cela jajeta na teflonu, 4 galete, šargarepa i malo kečapa.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #1042 poslato: Decembar 10, 2015, 09:22:26 posle podne »

Pileci batak sa krompirom :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #1041 poslato: Decembar 10, 2015, 09:10:13 posle podne »

Junetina, razani hleb, salata :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #1040 poslato: Decembar 10, 2015, 10:09:32 pre podne »

Poslednji obrok... bilo je 300g pileceg belog... pa onda svratio sa drugom na 2 girosa i cizburger, na kraju svega 1kg sladoleda, porodicno pakovanje. :D U nedelju zavrseno sa dijetom, pa par dana malo junk, da se vratim u zivot! :D

E to ja zovem jelom :D
Samo ja bih umesto sladoleda uzeo 1kg eurokrema :)
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #1039 poslato: Decembar 09, 2015, 07:17:19 posle podne »

150g pirinca i 200g belog mesa. :)
Sačuvana
Stefan Mirkovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200


« Odgovor #1038 poslato: Decembar 09, 2015, 04:53:03 posle podne »

Poslednji obrok... bilo je 300g pileceg belog... pa onda svratio sa drugom na 2 girosa i cizburger, na kraju svega 1kg sladoleda, porodicno pakovanje. :D U nedelju zavrseno sa dijetom, pa par dana malo junk, da se vratim u zivot! :D
Sačuvana
Telo je dom duse, zato ne dozvolite da vasa dusa zivi u rusevini!
Stranice: 1 ... 426 427 [428] 429 430 ... 498 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.