TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:03:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: redukcija masnih naslaga i skidanje slaufa  (Pročitano 27604 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #147 poslato: Februar 18, 2016, 02:48:02 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na Forum...

Nemojmo se baviti hipotetikom...dakle, kreni sa treninzima, korigovanom ishranom i prati svoje telo...daj vremena svom telu za vidljive promene...

Predlažem da otvoriš svoju temu, gde možemo detaljno o svim smernicama oko ishrane( odabira namirnica, sastavljanja obroka, tj. plana ishrane), treninga i suplementacije...

Faktor individualnosti je jako bitan u celoj priči, neke stvari ne možemo predvideti unapred...tj. kako će tvoje telo reagovati na neke promene, ali postoje univerzalne preporuke koje važe za sve...dakle, krenimo od osnova...

Za nekoga ko nije u redovnom treningu, preporuka da se prvo ustale zdrave navike u ishrani( "clean ishrana"), kao i redovnost treninga, pa da se tek posle nekog vremena( 2-3) meseca krene sa nekim restriktivnijim režimom( "dijeta"...rad na skidanju masnih naslaga), ako za tim ima potrebe...

Pre nego kreneš sa treningom...obavezno odradi...lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), obavezno pratiti i vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija...poželjno odraditi i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja...

Nadam se da nema nekih zdravstvenih problema? Piješ neke lekove? Povrede?
Sačuvana
BiTurbo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #146 poslato: Februar 18, 2016, 02:29:45 pre podne »

Pozdrav svima,ja sam Stefan imam 19godina i imam slican problem kao i ovaj decko.
Neaktivan sam vec nekih godinu i po,i za to vreme sam nabacio stomak i dobio slauf.Sada zelim da se toga resim,i imam jaku volju.Sve sam shvatio,i koliko bitnu ulogu ima ishrana i koliko je bitan dobar trening.Ja sam student,imam stipendiju mesecno 60e i to bih davao na ishranu naravno.E sad mozda je glupo pitanje,ali me zanima da li i ja mogu da se pridrzavam treninga i jelovnika koji ste preporucili ili da menjam nesto ? Skroz sam nov u ovome,hvala Vam unapred !
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #145 poslato: Januar 25, 2016, 12:29:53 pre podne »

Baš tako...sve što doĂ°e i ako doĂ°e iz biljnih proteina je dobrodošlo...

Dakle, umereno, bez krajnosti, bez ekstrema i uspeh neće izostati...nikada...  ;)
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #144 poslato: Januar 24, 2016, 11:56:22 posle podne »

imam ja i veci unos dnevno od 1.5g proteina visoke bioloske vrednosti po kg, da da nije na odmet viska proteina razumeo sam, ali je ovih 1.5g proteina zivotinjskog porekla najvaznije, osnova, ok, hvala ;) a zeleni caj, hocu obavezno :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #143 poslato: Januar 24, 2016, 09:02:16 posle podne »

Moj savet bi bio da ti u svim kalkulacijama u prvom planu budu proteini visoke biološke vrednosti animalnog porekla, bar 1,5 gr po kg...a sve od biljnih što se možda i "iskoristi" svrsishodno, još bolje  ;)

Sa šoljom-dve kvalitetnog zelenog čaja dnevno nema greške  ;)
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #142 poslato: Januar 24, 2016, 07:15:28 posle podne »

sa zeludcem nemam problema, ali i ovako sam mislio samo na jednu solju zrlenog caja dnevno, tako da ok sto se toga tice ;) a znaci da ne kalkulisem mnogo proteine iz kikirikija sa proteinima iz hrane, ok, i ovako nisam hteo da ih kalkulisem :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #141 poslato: Januar 24, 2016, 05:20:55 posle podne »

Neki ljudi sa "osetljivim želucem" imaju problema sa zelenim čajem...tako da ga možeš uzeti i uz obrok, ili posle obroka...mada ne zaboravi da previše zelenog čaja, a uopšteno i čajeva, može "omesti" apsorpciju gvožĂ°a...i biti "uvod u anemiju"...

Biljni proteini su nekompletni, dakle, nemaju sve esencijalne amino kiseline( naše telo ih ne može samo proizvesti, pa se unose jedino hranom), nekada i odnosi izmeĂ°u prisutnih esencijalnih amino kiselina nisu prihvatljivi za naše telo...tako da se ne bih pouzdao u moć biljnih proteina...

A tu je fenomen biološke vrednosti proteina, koji se nadovezuje na prethodnu priču - Biološka vrednost proteina predstavlja sposobnost unesenog proteina iz hrane,da se iskoristi u cilju izgradnje tkivnih proteina…to je u suštini procena da li uneti protein sadrži esencijalne amino kiseline u odgovarajućem odnosu, koji je prihvatljiv za naše telo. Izražava se u procentima. A i merilo je svarljivosti, tj. apsorptivne sposobnosti unetog proteina.

Dakle, biljni proteini su uglavnom nekompletni i niske biološke vrednosti...osim npr. kinoe...mada tu su i one priče o komplementarnosti proteina koje nisu "potvrĂ°ene"...dakle, biljni proteini imaju energestku vrednost, ali ne i "upotrebnu"...

Na jezgraste plodove gledaj pre svega, kao na izvore zdravih masti...
« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 05:23:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #140 poslato: Januar 24, 2016, 09:23:29 pre podne »

cveklu cepam kao lud :D a zeleni caj sam mislio samo jedan ujutru na prazan stomak, potrazicu jedan od navedenih... Na kesici od kikirikija pise da na 100g kikirikija ima 28g proteina, pa vise ima proteina nego u belom mesu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #139 poslato: Januar 24, 2016, 04:41:03 pre podne »

Tako je, sok od cvekle i "nitrati" iz hrane...a cvekla ima i betaina...eh ta cvekla - eliksir zdravlja!

Obrati pažnju na GRUPU B: SUPLEMENTI KOJI SU POD RAZMATRANJEM

http://www.cis.edu.rs/suplementacija/prakticna-podela-suplemenata/

Zelen čaj rinfuz je najbolje rešenje, ali je bitna i vrsta...nefermentisan je No.1...preporuka za npr. japanski Senča (sencha) ili npr. kineski Gunpowder - Temple of Heaven...( sa kvalitetom, dolazi i cena  ;) )

Mada malo ljudi priča i o fenomenu teizma, tzv. "trovanje čajem", tj. hronično trovanje čajem...
Preteranim i dužim "konzumiranjem"( litre i litre iz dana u dan) zeleni čaj izaziva nesanicu, opstipaciju (zatvor i lenjost creva), otežano varenje, gubitak apetita i sistematsko slabljenje organizma. Ove posledice su zapažene u Kini, Engleskoj i severnoj Africi. Ipak, smatra se da je čaj manje toksičan u odnosu na kafu i da je zeleni čaj (nefermentisan) manje škodljiv. Zeleni čaj je i pored svega je veoma zdrav...ako se ne konzumira ekcesivno...

Po pitanju deksztoze u pwm, 15-30 gr...a tu je maltodekstrin( sastoji se od više molekula dekstroze, tj. glukoze - obično 3-17, dobija se postupkom enzimske hidrolize kukuruznog skroba... ), mada GI je "isti" kao i za dekstrozu( oko 105)...neki čak mixuju dekstrozu i maltodekstrin i odnosu 1:1...i same amino kiseline izazivaju skok insulina( naročito BCAA), tako da neki opovrgavaju upotrebni vrednost "prostih hidrata" u pwm...
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #138 poslato: Januar 23, 2016, 07:30:26 posle podne »

ma znam sta sve ljudi rade sa hranom samo da dobiju na kolicini i da bude lespe, svr znam i to veoma dobro :D pa skoro sve je domace kod mene cak i orasi ahahah imam i domacu cveklu, a vidim da je ona u svakom NO reaktoru, pa uzmem je iseckam, sunrm malo maslinovog ulja preko nje i jedem je tako... jedino sto nisam je omega3 ali to cu uzeti sad ove nedelje :D e da za zeleni caj cuo sam da je dobar ujutru na prazan stomak, ali dal je dobar uzimati onaj u filter kesicama, ili da nadjem negde ovako kao sto imaju oni sto prodaju na meru, kao pravi domaci caj, ali opet ne znam dal je stvarno taj caj na meru "pravi"... a dekstrozu sam uzimao pre, i batalio sam je, jel ona stvarno pozeljna posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #137 poslato: Januar 23, 2016, 12:14:58 posle podne »

E pa momce, jedini nacin da budes siguran u kvalitet namirnica koje imas na trpezi je taj...oznaka "domace", pogotovu ako je konzument istih bio upucen u "spravljanje istih"...sigurno da niko ne zeli da namerno "otruje" sam sebe i svoje bliznje...tu je iskljucen faktor "profita" koji je pokretac svih zala u oblasti ishrane i suplementacije...

Podjimo samo od price o margarinu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/vreme-je-za-margarin-revoluciju.html

Po pitanju suplementacije tako je...ali ne zaboravi dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti na racun ishrane, to je prva karika...

I oprezno sa reaktorom, drzi se preporucenih doza( pojedinci vole da samoinicijativno povecaju doze, jer ih zaboga posle odredjenog vremena reaktor "ne radi")...u danima odmora "reaktor free"...
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #136 poslato: Januar 23, 2016, 10:37:59 pre podne »

pa kod mene je sve skoro domace i jaja  i mleko i sir cak i piletina nekad domaca :D onda bcaa pre i posle treninga, NO.reaktor pre i whey posle treninga...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #135 poslato: Januar 22, 2016, 10:31:09 posle podne »

Siguran sam da će biti suprotstavljenih mišljenja..ali ako je mleko "domaće", procenat mlečne masti ide do oko 4-6 %...a mlečna mast je zadržala sve bitne "aktivne sastojke"...tako da tu sa moje strane nema zamerki iskreno...

Domaći mladi sir...bravo! Opet imaš plus sa moje strane...

Moj savet bi bio...da BCAA + reaktor možeš uzeti zajedno pre treninga...čak mnogi reaktori imaju i BCAA u svom sastavu...a posle treninga BCAA + proteinski suplement( slobodno)...minimalan "delotvorni dnevni unos" BCAA koji bih preporučio je 0,3 gr / kg...

BCAA možeš uzimati pre, u toku i posle treninga...

Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #134 poslato: Januar 22, 2016, 05:16:18 posle podne »

ali mogu samo dve merice ili dve merice bcaa ili dve merice wheya ili po jednu mericu od oba... ali ja pre bih uzeo ovaj no reaktor pred trening a posle treninga po mericu bcaa i wheya... smuckao u jedan sejker i popio?
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #133 poslato: Januar 22, 2016, 03:39:39 posle podne »

Bcaa cepaj 10 g pre i 10g posle treninga, ubaci dekstrozu posle treninga, mleko nije dobro da preterujes, ok je
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.