TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:50:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vežbanje i ishrana  (Pročitano 25727 puta)
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #88 poslato: Novembar 20, 2015, 01:53:59 posle podne »

Iskreno 5-6 sati sna nekima je premalo...hm, mozda i hronicna neispavanost uzima danak?!

Ne mogu duže da spavam od toga. 5-6 sati u cugu i to je to. Čak i subotom i nedeljom ustajem ko veštica jel ne mogu duže da spavam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #87 poslato: Novembar 20, 2015, 01:52:16 posle podne »

Iskreno 5-6 sati sna nekima je premalo...hm, mozda i hronicna neispavanost uzima danak?!
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #86 poslato: Novembar 20, 2015, 01:49:12 posle podne »

Pa idem na trening  oko 7 pola 8, najkasnije 8. Legnem sad kasnije ali gledam da zaspim pre ponoći. Onda odspavam u cugu 5-6 sati taman kad ustajem za posao.
Rekao si mi Slaviša već za kofein , da uzimam pola tablete pošto pijem sagorevače, sad se setih.
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2015, 01:52:51 posle podne od strane DZV » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #85 poslato: Novembar 20, 2015, 01:37:38 posle podne »

Ok probacu sa kofeinom.

Sve je to lepo...ali kofein nam ne moze dati motivaciju koja nam nedostaje ;) ...kofein i taurin mogu biti dobar izbor...

Samo bi trebalo obratiti paznju na osetljivost na kofein, i tajming unosa...ne bi ga trebalo uzimati 4-6 sati pre odlaska na pocinak, moguca pojava nesanice...ako se ne varam ti treniras u kasnim vecernjim satima, oko 2 sata pre pocinka?

Dakle, oprezno sa doziranjem, i tajmingom unosa...

Pocetna doza 80-100 mg pre treninga...

Moj predlog po pitanju "boost" suplementacije... http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Stimulanti-na-bazi-kofeina-i-taurina/BI332-Power-Force.html

1-2 kapsule pre treninga...

Probaj i sa zelenim cajem...
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #84 poslato: Novembar 20, 2015, 01:06:50 posle podne »

Ok probacu sa kofeinom.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #83 poslato: Novembar 20, 2015, 12:39:19 posle podne »

Kofein pre treninga i ja preporucujem mene odlicno digne....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #82 poslato: Novembar 20, 2015, 12:36:42 posle podne »

Ako ti je problem taj psihički umor sa posla, probaj sa kofeinom pre treninga :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #81 poslato: Novembar 20, 2015, 11:21:09 pre podne »

Ok, to je vec nesto drugo...

Mislim da je zapelo oko motivacije...znam da ce mozda zvucati surovo, ali, kao sto to stalno ponavljamo - " ko zeli ,taj nadje nacin, ko ne zeli taj nadje izgovor "...

Vecina stvari u ovoj prici je strogo individualna, pocev od genetike, tj. brzine metabolizma, nacina reagovanja na promene nacina ishrane, sistema treninga, pa do motivacije...

Samo covek je koji je istinski nezdovoljan moze menjati sebe i svet oko sebe...na bolje...

Poradi na motivaciji, a manje na izgovorima i sve ce to biti mnogo bolje...trening bi trebalo da pored svih aspekata koji se ticu napredovanja u pogledu misicne mase i snage, kao i redukcije masnih naslaga bude neka vrsta opustanja, "oslobadjanja od stresa"...ili se jednostavno ne pronalazis u ovom nacinu treninga, koji mozda posmatras kao suvoparno dizanje tereta od tacke A do tacke B( zato i pitanja o pilatesu, jogi, grupnim aktivnostima), zato i rezultati izostaju, jer ti samo "otaljavas trening", tek da kazes sebi, eto, odradila sam...menjaj tempo, ucini svoj trening raznovrsnijim, treniraj sa nekim iskusnijim, mozda bi trebalo da angazujes i kompetentnog personalnog trenera...

Monotonija treninga ubija  ;)
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #80 poslato: Novembar 20, 2015, 07:38:22 pre podne »

Zdravstveno stanje mi je dobro. Bila sam na kompletnom pregledu i sve je ok. Spavam dobro i dovoljno oko 6 sati. Umorim se  na poslu. Više psihički, imam stresan posao i to me umori. Ne treniram redovno koliko bi želela i možda je i to razlog što ne postižem rezultate kakve bi trebalo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #79 poslato: Novembar 20, 2015, 12:03:44 pre podne »

Izvini, ali mi je krajnje simptomatično to isticanje - "nemam snage, ne mogu, umorna sam"...kada si poslednji put odradila lab. pregled krvi i urina? Ekg?

Konkretno sumnjam na anemiju...hormonski je sve ok? Ciklusi redovni?

Nekoliko pitanja, konstatacija...javlja se umor, malaksalost, otežano podnošenje napora?! Da li se često javlja bledilo lica i pojava lupanja i preskakanja srca? Da li imaš glavobolju i otežano gutanje? Kakav ti je "kvalitet" kože, kose , noktiju? Da li kosa je istanjena i pojačano opada? "Pucanje" na uglovima usana?

Predlažem obaveznu posetu izabranom lekaru?

Kako spavaš? Dovoljno?

Ako se ne varam nisi "od juče" u treningu, tako da bi trebalo da neke stvari budu savladane, a i da si došla do odreĂ°enog stepena utreniranosti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #78 poslato: Novembar 19, 2015, 03:38:52 posle podne »

Nemas potrebe za tih 15 min trake, ulozi tu energiju i vreme da pojacas trening sa tegovima. Povecaj na 3-4 serije.
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #77 poslato: Novembar 19, 2015, 03:25:27 posle podne »

Problem je Slaviša što budem jako umorna od posla i imam dosta obaveze pa nestignem da idem svaki put. Kardio trening radim po preporukama, ali ove sa opterecenjem baš i ne mogu. Nemam snage. Moram postepeno. Drugo ne mogu da trčim zbog kolena i težine i da radim sve vežbe zbog istog tako da radim koliko mogu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #76 poslato: Novembar 19, 2015, 03:21:07 posle podne »

Misici "su slabi", jer je i trening "slab", a i ishrana je idalje na nivou pukog prezivljavanja...molim za malo bolje sagledavanje uzrocno posledicnih veza u treningu...mozda je taj gubitak od 1 kg ne samo masno tkivo, vec i voda i misicna masa, hm? Razmisljaj i na taj nacin?!

Mislim da je vreme za "restart"? Ne moze se doveka biti na dijeti...

Po pitanju treninga najkrace moguce...

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65-70% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min( idealan za početnike), a druga opcija je HIIT, visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65-70% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

Za naprednije početnike preporuka za 2 treninga nedeljno HIIT + 2 puta nedeljno kardio trening niskogintenziteta.
Kardio trening najbolje raditi posle treninga sa opterećenjem, ili možete i ujutru na prazan želudac, a popodne teretana...ili možete da se odlučte da jedan dan bude samo dan za kardio, drugi dan samo teretana, to ostavljamo vama, naravno, u skladu sa obavezama, tj. dnevnim aktivnostima...mogućnostima, željama...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa težinom kojom ćete u seriji odraditi 6-12 ponavljanja, tj.70-80% od 1MR, piramidalno povećavati opterećenje u svakoj narednoj seriji...za svaku mišićnu partiju raditi po 3-4 vežbe, u svakoj vežbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi).


Ako se ne varam sve smo ovo vec rekli...ali izgleda da nasi saveti saveti nisu prihvaceni...  ;)

Po pitanju suplemenata magnezijuma...topla preporuka za... http://www.pansport.rs/Minerali/NF508-Magnesium-400mg.html

Ima i Natrolov Energizer magnezijum, ali oko 50 mg po tableti( serving), i to magnezijum oksida...
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #75 poslato: Novembar 19, 2015, 03:09:10 posle podne »

Pa odvojim ja, jedan dan kardio jedan dan tegovi. Možda nisam jasno napisala :) Jedino na kraju treninga sa tegovima odradim 15min trake, hodanje. Misliš da treba to da promenim?Na  koliko serija da povećam?
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2015, 03:10:55 posle podne od strane DZV » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #74 poslato: Novembar 19, 2015, 03:01:33 posle podne »

Meni se ne dopada takav nacin vezbanja,malo kardio malo tegovi. Da sam na tvom mestu odvojio bih ova dva teninga i povecao bih broj serija.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.