TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397137 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 23, 2024, 07:34:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zglob sake, blago nagnjecenje zivca  (Pročitano 18489 puta)
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #48 poslato: Oktobar 05, 2015, 05:45:52 posle podne »

poz
javljam se po dogovoru, ruke se dobro ponasaju koliko ja pratim, ponekad se dogodi da nakon treninga imam cudan osecaj u predelu zglobova , ne mogu da nazovem bol nego jednostavno cudan osecaj ali neprijatan ( ne odma nakon treninga nego nakon sat dva mozda )
da napomenem jos radim samo podlaktice i plan mi je jos ovu nedelju tako i onda polako da krenem od sledece nedelje rad i sa ostalim grupama misica ako se slazes i da li predlazes da koristim neke bandaze ili steznike za zglobove i gel pre i posle treninga tipa lioton ili konjska mast?
Sačuvana
mexez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #47 poslato: Septembar 30, 2015, 03:13:25 posle podne »

Bola nema pri pokretu ruke, utrnulost prstiju se smanjila malo... Kad se navalim na lakat tad pocinje trnjenje i to kada je saka u visem polozaju u odnosu na lakat je sve izrazenije. Bola nema ili ga ja ne osecam. Pri laganom kuckanju u lakat "struja" se i dalje javlja od lakta kroz podlakticu pa do malog prsta. Ja se nadam da ce proci samo od sebe ako budem odmarao. Hvala na savetima
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #46 poslato: Septembar 30, 2015, 10:51:54 pre podne »

ukoliko su tegobe jače izražene - može se primeniti i fizakalna terapija...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #45 poslato: Septembar 30, 2015, 10:51:21 pre podne »

važno je da odmaraš ruku od većih napora dok se tegobe ne povuku....
vitamin b uzimaj...
javi kako ide....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #44 poslato: Septembar 30, 2015, 10:50:36 pre podne »

povreda je nagnječenje ulnarnog živca koji prolazi tim delom...
sa vremenom bi trebalo da se popravlja stanje, tj da se tegobe povlače...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #43 poslato: Septembar 30, 2015, 10:49:18 pre podne »

da li ima bola pri pokretima ruke?
Sačuvana
mexez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #42 poslato: Septembar 28, 2015, 04:55:19 posle podne »

Citat
radi se o udarcu (kontuzija) ulnarnog nerva koji inerviše mali i domali prst ruke...
da li je bolje?

treba da uzimaš kompleks vitamina b, da odmoriš ruku, tj izbegavaš sve što izaziva bol
lokalno možeš 3x na dan utrljavati hepatrombin ili lioton gel....

uzimam kompleks b vitamina, ruku nisam bas odmarao, jer sam radio nesto malo oko kuce... cini mi se da se utrnulost malo smanjila, pri dodiru lakta izmedju vece i manje kosti sa unutrasnje strane osecam kako "struja" prolazi od lakta pa nanize do malog prsta...
Hvala na savetima
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #41 poslato: Septembar 25, 2015, 05:34:28 posle podne »

ok, javi kako ide...
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #40 poslato: Septembar 25, 2015, 10:05:09 pre podne »


ok, kako napreduješ?
prekljuce sam imao prvi dan sa tegovima, posle toga istezanje ruke se normalno ponasale tj zglobovi bez bolova...juce ceo dan sam imao blage bolove i neugodan osecaj ali kao sto sam rekao i ranije to mi se desavalo na promenu vremena...danas je sve ok kao da se nista nije desilo...tako da cu i danas odraditi trening sa tegovima
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #39 poslato: Septembar 24, 2015, 09:20:12 pre podne »

vitamin b (posebno b12) pomaže u regeneraciji nerava i stvaranja nervnih omotača)
 - http://www.pansport.rs/Vitamini/TW1077-Vitamin-B-50.html
- http://www.pansport.rs/Vitamini/NF1059-Vitamin-B12.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #38 poslato: Septembar 24, 2015, 09:17:46 pre podne »

Odlični izvori vitamina B su gljiva kombuha, krompir, banane, čili papričice, tempeh, mahunarke.
B vitamini se nalaze i u žitaricama. Belo brašno i pirinač sadrže B vitamine u minimalnim količinama. Odličan izvor B vitamina je i kvasac, posebno pivski.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #37 poslato: Septembar 24, 2015, 09:14:39 pre podne »

treba da uzimaš kompleks vitamina b, da odmoriš ruku, tj izbegavaš sve što izaziva bol
lokalno možeš 3x na dan utrljavati hepatrombin ili lioton gel....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #36 poslato: Septembar 24, 2015, 09:01:38 pre podne »

Pozdrav, izvinjavam se sto pisem ovde(mozda sam trebao novu temu da otvorim), ali imam slicnih tegoba...
Ranije sam imao problema sa laktom leve ruke, tacnije "golferski lakat", ali sam to uz istezanje i ledom+lioton sanirao i nisam imao problema sa tim. Pre neki dan sam blago udario lakat u vrata, i sutra ujutru kad sam se probudio utrnuli su mi mali i domali prst leve sake, znaci nema bola vec neka nelagoda i bockanje, pri kruznom pokretu u levom laktu mi se pojacava utrnulost prstiju i dela sake, u nekom polozaju mi se cak "ukoce" prsti kao da sami stiskaju pesnicu, osecaj je cudan ali ne boli. Mislio sam da ce proci, ali evo vec 5 dana su mi utrnuli prsti, ponekad osecam kao neko strujanje u malom u domalom prstu, retko kroz podlakticu, pri pritisku lakta se sve ovo pojacava... povremeno mi "igra" misic sake ispod palca ne znam da li to sad ima veze sa ovim. svaki odgovor bi mi puno znacio. hvala
radi se o udarcu (kontuzija) ulnarnog nerva koji inerviše mali i domali prst ruke...
da li je bolje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #35 poslato: Septembar 24, 2015, 09:00:14 pre podne »

nisam nasao lopticu, kupio sam gumu u obliku prstena za kuci i krenuo sam prvo sa njom par dana pa cu sa tegovima poceti, kazem javim se za par dana jel ima bolova ili ne :D
ok, kako napreduješ?
Sačuvana
mexez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #34 poslato: Septembar 19, 2015, 09:29:24 posle podne »

Pozdrav, izvinjavam se sto pisem ovde(mozda sam trebao novu temu da otvorim), ali imam slicnih tegoba...
Ranije sam imao problema sa laktom leve ruke, tacnije "golferski lakat", ali sam to uz istezanje i ledom+lioton sanirao i nisam imao problema sa tim. Pre neki dan sam blago udario lakat u vrata, i sutra ujutru kad sam se probudio utrnuli su mi mali i domali prst leve sake, znaci nema bola vec neka nelagoda i bockanje, pri kruznom pokretu u levom laktu mi se pojacava utrnulost prstiju i dela sake, u nekom polozaju mi se cak "ukoce" prsti kao da sami stiskaju pesnicu, osecaj je cudan ali ne boli. Mislio sam da ce proci, ali evo vec 5 dana su mi utrnuli prsti, ponekad osecam kao neko strujanje u malom u domalom prstu, retko kroz podlakticu, pri pritisku lakta se sve ovo pojacava... povremeno mi "igra" misic sake ispod palca ne znam da li to sad ima veze sa ovim. svaki odgovor bi mi puno znacio. hvala
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.