TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:26:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dekstroza - optimalna kolicina po kilogramu telesne mase!  (Pročitano 84160 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #208 poslato: Mart 13, 2010, 06:02:47 pre podne »

dex pijes posle treninga sa opterecenjem sa whey proteinom...DEX NIKAD ne pijes sam....i nikad ga ne pijes osim posle treninga

  ZASTO NE SME DEXTROZA SE PIJE SAMA POSLE TRENINGA? JA UZ DEX POPIJEM I DVE KAPSULE KRE ALKALYN-A I BCAA 

i ja,uz jedno 10IU insa :D kako bre nesto sto prostruji kroz tebe moze znacajno popuniti glikogen?? ako uzimate pomenute doze insa OK hoce,ali ti prvo natural treba da iziritiras ins tim dexom pa dok ovo dok ono....slaba vajda od popune glik,to nek rade complex carbs u obroku posle


a to mozda mislis da ces bolje ugraditi taj kreatin ili bcaa...nonsence bolje cuvaj ins osetljivost za vreme kada budes imao EAA ili bar whey
« Poslednja izmena: Mart 13, 2010, 06:05:08 pre podne od strane TeH FiLiP » Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #207 poslato: Mart 10, 2010, 09:54:19 posle podne »

nema veze sa popunjavanjem depoa....ti ako uneses vise od 20-30g recimo ti ces da popunavas jednim delom depoe...ali to je zanemarljivo,a ako uneses vise onda vecinom ce to otici u salo jer ta kolicina prostog secera ne moze da u takvom brzom vremenskom periodu da resintetise glikogen a posto insulin je jako dignut to negde mora da ide,u ovom slucaju fats...dakle prost secer sluzi samo za iritiranje pankreasa na insulin... tu se svaka prica zavrsava

ovo bas i nije tacno, glukoza popunjava depoe odmah, nema razloga da ne pravi glikogen, to je jedna od jednostavnijih reakcija metabolizma, samo se povezuju molekuli u lanac i grade glikogen, dakle pored stimulacije lucenja insulina, naravno da utice na popunjavanje depoa.

MA POPUNJAVA ona glikogen ali TO NIJE NJENA NAMENA u pwm....a i koliko ti glikogena mozes da sintetises u 30 min koliko dex moze maximalno da bude u organizmu???razmisljajte malo pobogu.... a to da se samo povezuju molekuli u lanac,kamo srece da je tako lako...sad zasto ,stvarno me mrzi da pisem ..u ostalom to je nebitno za rekreativca
Sačuvana
Zemunac90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


MuNzE KoNzA

« Odgovor #206 poslato: Mart 10, 2010, 06:06:07 posle podne »

dex pijes posle treninga sa opterecenjem sa whey proteinom...DEX NIKAD ne pijes sam....i nikad ga ne pijes osim posle treninga

  ZASTO NE SME DEXTROZA SE PIJE SAMA POSLE TRENINGA? JA UZ DEX POPIJEM I DVE KAPSULE KRE ALKALYN-A I BCAA 
Sačuvana
Zemunac
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #205 poslato: Mart 10, 2010, 05:32:59 posle podne »

nema veze sa popunjavanjem depoa....ti ako uneses vise od 20-30g recimo ti ces da popunavas jednim delom depoe...ali to je zanemarljivo,a ako uneses vise onda vecinom ce to otici u salo jer ta kolicina prostog secera ne moze da u takvom brzom vremenskom periodu da resintetise glikogen a posto insulin je jako dignut to negde mora da ide,u ovom slucaju fats...dakle prost secer sluzi samo za iritiranje pankreasa na insulin... tu se svaka prica zavrsava

ovo bas i nije tacno, glukoza popunjava depoe odmah, nema razloga da ne pravi glikogen, to je jedna od jednostavnijih reakcija metabolizma, samo se povezuju molekuli u lanac i grade glikogen, dakle pored stimulacije lucenja insulina, naravno da utice na popunjavanje depoa.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Randymoss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #204 poslato: Mart 10, 2010, 05:14:32 posle podne »

Ok...necu da budem dosadan,ali mozes mi reci zbog cega se neuzima sam dex posle bilo kakvog treniga?
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #203 poslato: Mart 09, 2010, 01:57:24 posle podne »

dex pijes posle treninga sa opterecenjem sa whey proteinom...DEX NIKAD ne pijes sam....i nikad ga ne pijes osim posle treninga
Sačuvana
Randymoss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #202 poslato: Mart 09, 2010, 12:18:27 posle podne »

Ljudi,da li mogu da dobijem odgovor(od sada pijem samo dex....) za dex posle kardio treninga(Atletskog treninga,koji traje 1.30 min)...???
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #201 poslato: Mart 05, 2010, 12:14:23 pre podne »

nema veze sa popunjavanjem depoa....ti ako uneses vise od 20-30g recimo ti ces da popunavas jednim delom depoe...ali to je zanemarljivo,a ako uneses vise onda vecinom ce to otici u salo jer ta kolicina prostog secera ne moze da u takvom brzom vremenskom periodu da resintetise glikogen a posto insulin je jako dignut to negde mora da ide,u ovom slucaju fats...dakle prost secer sluzi samo za iritiranje pankreasa na insulin... tu se svaka prica zavrsava
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #200 poslato: Mart 04, 2010, 05:14:28 posle podne »

Prost secer posle treninga se ne koristi u svrhe popune glikogenskih depoa...  ;)

Naravno da se koristi u tu svrhu kao i u svrhu naglog lucenja insulina, preko kojeg se kasnije prenose ostali nutrienti po misicima.

btw, kad se vec ne slazes samnom i kad si dao svoje misljenje... potrudi se pa dopisi pored zasto mislis da nisam u pravu... tj. cemu sluzi prost secer posle treninga ;)
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #199 poslato: Mart 04, 2010, 04:46:05 posle podne »

Prost secer posle treninga se ne koristi u svrhe popune glikogenskih depoa...  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #198 poslato: Mart 03, 2010, 11:00:25 posle podne »

Naravno ako bas nemas dex da mozes ponekad da ga zamenis medom... 
znam da se dex brze vari tj brze puni glikogenske depoe od meda.

jos bolja kombinacija posle treninga ti je mesavina maltodextrina i dexa u razmeri 3:1

Ja ga malo drugacije pijem na 1kg malto-a dodam 0,5kg dexa samo iz razloga sto volim slatko :D a malto je bez slasti... kao brasno :)
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #197 poslato: Mart 03, 2010, 09:52:18 posle podne »

batali med idi dex
Sačuvana
Randymoss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #196 poslato: Mart 03, 2010, 09:27:07 posle podne »

Posle treninga obavezno pijem dex,a ponekad i med,pa vas pitam da li mogu i njega u zamenu za dex...?  Da li moze obrazlozenje zasto moze,tj ne moze med...  I da li da pijem dex posle jakog treninga Atletike...?
« Poslednja izmena: Mart 03, 2010, 09:53:51 posle podne od strane Randymoss » Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #195 poslato: Januar 28, 2010, 03:58:15 posle podne »

Pa ljudi pobogu dali vi pijete vodu za vreme treninga  :D
1-1.5l za vreme treninga.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #194 poslato: Januar 28, 2010, 02:28:01 posle podne »

Pa ljudi pobogu dali vi pijete vodu za vreme treninga  :D
U toplijim mesecima 7-10 dcl u toku treninga + 4-5 u pwm-u. U hladnijim mesecima svega 2-3 dcl u toku i 4-5 dcl posle treninga.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.