TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:44:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Serious mass 2.,5  (Pročitano 7589 puta)
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #59 poslato: Januar 24, 2018, 07:37:35 pre podne »

Vazi hvala samo posle treniga sa dex! I ja sam tako cuo po 1 g kreatina 75ml vode picu ja oko 3 l do 4l vode. Hvala ! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: Januar 24, 2018, 12:30:41 pre podne »

dex ti onda i nije potrebna  ;)

A ako ih "kombinuješ", možeš "smućkati" zajedno!

Izbegavaj preterivanje sa desktrozom...uzimaj samo posle treninga( ako baš moraš)...

Ne zaboravi i dovoljno vode "u smeši"...neki kažu 75 ml vode po gramu unetog kreatina...
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #57 poslato: Januar 23, 2018, 04:26:41 posle podne »

Nisam pri parama trenutnno zato pitam za dex,jel zajedno da smuckam ili posebno ?  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: Januar 22, 2018, 10:50:35 posle podne »

Btw...ko kaže da ti je dex potrebna? Posle treninga ide samo kreatin ili...?

Možeš ubaciti kreatin uz BCAA...ili uz whey...a ako baš "moraš" dex, i 15 gr će odraditi posao  ;)

A tek sinergija glutamin + kreatin + taurin...eh...
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #55 poslato: Januar 22, 2018, 08:17:21 pre podne »

Vazi hvala, nego samo da pitam posle treniga pijem sa dex jel da napravim zajedno pa popijem ili posebno(prvo kreatin a posle dex?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #54 poslato: Januar 22, 2018, 12:05:06 pre podne »

Pa to je to, nema tu više matematike...  ;)
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #53 poslato: Januar 21, 2018, 08:33:24 posle podne »

Ovako posto ne razumem neke stvari a citao sam i citao da ne kazete da nisam citao, ja cu da kazem moje misljenje kako sam shvatio za mene od 66 kg i 185cm.Znaci ako radim fazu punjenja 0.3 puta 66 to je oko 20 g kreatina na fazi punjenja, a na fazu odrzavanja 0.05 puta telensa tezina (66) to je 3 grama kreatina kazimo 5 g na fazi odrzavanja pa sad da pocnem da radim fazu punjenja sa 20 g prvih 5 dana, a posle samo 5 g na fazu odrzavanja posle treniga. Hvala! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #52 poslato: Januar 21, 2018, 12:04:39 pre podne »

Čitaj kao što je napisano...  ;)

Naravno, sačekajmo i druge članova PS tima da daju svoje mišljenje...
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #51 poslato: Januar 20, 2018, 11:45:36 posle podne »

Hvala na odgovoru citao sam ovaj tekst i pre pa sad samo pitanje znaci naprimer da krenem od sutra sa kreatinom 5 g pre i 5 g posle treniga ako sam dobro shvatio i tako malo vise od mesec dana pa idi wash out faza ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #50 poslato: Januar 20, 2018, 11:31:32 posle podne »

Možda smo i delili tekst na temu kreatina, možda i nismo...ali da ponovimo... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Fenomen punjenja kreatinom ima za cilj što bržu popunu kreatinskih rezrvi u našim mišićima. Uopštena preporuka je uzeti 0,3 gr kreatina / kg telesne težine u fazi punjenja. Ovu dozu bi trebalo podeliti u nekoliko dnevnih doza. Ne bi trebalo uzimati više od 5 gr po dozi( 3-5 gr). Faza punjenja bi trebalo da traje 5-7 dana. Ukoliko nastavite sa „dozom punjenja“ duže od ovoga, efekat će zasigurno izostati, a sav višak će otići „u toalet“ urinom i stolicom.

Faza održavanja ima za cilj održavanje „popunjenih rezervi kreatina“, a preporuke su da doziranje bude oko 0,05 gr kreatina po kg, ali se najčešće kao cifra pominje 5 gr kreatina. Postoje preporuke da faza održavanja ne bi trebalo da traje duže od 4-6 nedelja. „Dozu održavanja“ uzimati posle treninga.

U literaturi se pominje i „wash out“ faza, u bukvalnom značenju „čišćenje“ od kreatina koje bi trebalo da traje bar 4-8 nedelja. Ova faza ima za cilj „odmor“ naših „sistema čišćenja“ od povećanog unosa kreatina.

Da li nam je „faza punjenja“ neophodna?

Ne, „load kreatinom“ nije nephodan! Čak i sa „manjim dozama“ od oko 5-10 gr dnevno, za 3-4 nedelje svakodnevnog uzimanja će se postići slični efekti „popune rezervi kreatina“ kao kod „brzog load-a“. Dakle, za 5-7 dana ili 3-4 nedelje izbor je vaš? Ali ne zaboravite da više kreatina znači i više opterećenja za vaše „organe čistače“, mada za nekoga ko nema problema sa istima, odmerena faza punjenja neće biti fatalna i „oštećujuća“. Opet kažemo – „razlika između leka i otrova je doza“, oprezno sa doziranjem! Ne zaboravimo da sa godinama filtraciona sposobnost bubrega opada, nema potrebe da krajnostima po pitanju hrane, pića i suplementima to ubrzavamo!

Dakle, 3-5 gr pre i 3-5 gr posle treninga...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 20, 2018, 11:49:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #49 poslato: Januar 20, 2018, 02:20:40 posle podne »

E sad ovako planiram da pocnem sa kreatinom pa sad ako mozete da mi vi pomognete.Ne znam da li da radim fazu punjenja ili da krenem sa 5 pre i 5 posle treniga, samim tim sto imam 66 kg na 185 cm ne znam da li ako radim fazu punjena sa 20 g na dan da mi nije mnogo, samo da kazem da ja nisam za fazu punjenja pa sad kako vi kazete  ;D









Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #48 poslato: Januar 20, 2018, 11:52:35 pre podne »

Pa to je najvažnije i ne samo kod mrtvoga već svih vežbi.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #47 poslato: Januar 20, 2018, 11:34:02 pre podne »

Evo javljam se psole nekog vremena, nisam se snimao da vam pokazem kako radim mrtvo dizanje bili su tu neki likovi stariji u teretani pa sam ih pitao d ami obijasne tehniku izvodjenja i obijasnili su mi bas dobro sad radim bez problema nema bolova  :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #46 poslato: Januar 08, 2018, 10:07:17 pre podne »

Ukoliko nije problem postavi javno da vidimo pa ćeš dobiti odgovor od više članova Pansport tima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #45 poslato: Januar 07, 2018, 11:35:20 posle podne »

Ima i toga ali mozda postoje i propusti u tehnici zato najbolje da postavis snimke pa da vidimo. Ako ti je glupo da postavljas snimke mozes mi poslati u privatnim porukama.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.