TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:34:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ramenu  (Pročitano 1569 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #27 poslato: Februar 01, 2024, 11:55:50 pre podne »

Uvek je važno dobro se zagrejati.

Nema  na čemu nas tim je tu da pomogne.
Sačuvana
Tijana Dobric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #26 poslato: Januar 31, 2024, 02:33:25 posle podne »

Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze sta da radim  :D. Pre 3 dana sam osetila bol u ramenu prilikom sklekova, kao da je nesto puklo. Od tad me pri odredjenim pokretima  boli rame i prilikom soavanja. Bol nije velika ali je jako neprijatno. Ne boli me kad podignem ruku, vec samo kad je omeram nazad i napred. Da i, bol se pruza ka vratu. O cemu se radi? HELPPP  :-\
I ja mislim da je tetiva u pitanju,ali u svakom slucaju se javi ortopedu,on ce ti znati dati tacan odgovor,kao i sta da radis kao terapiju.
Hvala sivima na odgovru!! Pomogli ste mi  :D :D :D
Sačuvana
Tijana Dobric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #25 poslato: Januar 31, 2024, 02:32:40 posle podne »

Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze sta da radim  :D. Pre 3 dana sam osetila bol u ramenu prilikom sklekova, kao da je nesto puklo. Od tad me pri odredjenim pokretima  boli rame i prilikom soavanja. Bol nije velika ali je jako neprijatno. Ne boli me kad podignem ruku, vec samo kad je omeram nazad i napred. Da i, bol se pruza ka vratu. O cemu se radi? HELPPP  :-\
I ja mislim da je tetiva u pitanju,ali u svakom slucaju se javi ortopedu,on ce ti znati dati tacan odgovor,kao i sta da radis kao terapiju.

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #24 poslato: Januar 31, 2024, 09:35:39 pre podne »

I neki ortaci u teretani su isto skoro imali povredu ramena,zbog benca. Treba i tu voditi dosta racuna.
Mnogi zanemaruju zagrevanje pred benc ili pred bilo koji trening ne samo benc ili rade sa presirokim hvatom sto naravno opet dovodi do povreda ramenog pojasa.
Ja kao pocetnik u teretani nisam se ni zagrevao. Velika greska sa moje strane. Ali sam kasnije to korigovao.
Ni ja,i bas zato i savetujem svima da ne naprave istu gresku kao ja.Isto tako i lagano istezanje posle treninga je jako dobro. ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #23 poslato: Januar 30, 2024, 04:10:35 posle podne »

I neki ortaci u teretani su isto skoro imali povredu ramena,zbog benca. Treba i tu voditi dosta racuna.
Mnogi zanemaruju zagrevanje pred benc ili pred bilo koji trening ne samo benc ili rade sa presirokim hvatom sto naravno opet dovodi do povreda ramenog pojasa.
Ja kao pocetnik u teretani nisam se ni zagrevao. Velika greska sa moje strane. Ali sam kasnije to korigovao.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #22 poslato: Januar 30, 2024, 11:10:26 pre podne »

I neki ortaci u teretani su isto skoro imali povredu ramena,zbog benca. Treba i tu voditi dosta racuna.
Mnogi zanemaruju zagrevanje pred benc ili pred bilo koji trening ne samo benc ili rade sa presirokim hvatom sto naravno opet dovodi do povreda ramenog pojasa.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2024, 04:04:00 posle podne »

I neki ortaci u teretani su isto skoro imali povredu ramena,zbog benca. Treba i tu voditi dosta racuna.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #20 poslato: Januar 28, 2024, 08:45:27 posle podne »

Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze sta da radim  :D. Pre 3 dana sam osetila bol u ramenu prilikom sklekova, kao da je nesto puklo. Od tad me pri odredjenim pokretima  boli rame i prilikom soavanja. Bol nije velika ali je jako neprijatno. Ne boli me kad podignem ruku, vec samo kad je omeram nazad i napred. Da i, bol se pruza ka vratu. O cemu se radi? HELPPP  :-\
I ja mislim da je tetiva u pitanju,ali u svakom slucaju se javi ortopedu,on ce ti znati dati tacan odgovor,kao i sta da radis kao terapiju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2024, 03:06:52 posle podne »

Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze sta da radim  :D. Pre 3 dana sam osetila bol u ramenu prilikom sklekova, kao da je nesto puklo. Od tad me pri odredjenim pokretima  boli rame i prilikom soavanja. Bol nije velika ali je jako neprijatno. Ne boli me kad podignem ruku, vec samo kad je omeram nazad i napred. Da i, bol se pruza ka vratu. O cemu se radi? HELPPP  :-\
Verovatno je povreda tetiva ali svakako ortoped i fizijatar su neophodni za dalju dijagnostiku i kako bi se što pre povreda zalečila.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #18 poslato: Januar 28, 2024, 12:37:34 posle podne »

Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze sta da radim  :D. Pre 3 dana sam osetila bol u ramenu prilikom sklekova, kao da je nesto puklo. Od tad me pri odredjenim pokretima  boli rame i prilikom soavanja. Bol nije velika ali je jako neprijatno. Ne boli me kad podignem ruku, vec samo kad je omeram nazad i napred. Da i, bol se pruza ka vratu. O cemu se radi? HELPPP  :-\
Moj savet je da odeš fizijatru. Da se tačno utvrdi pregledom da li je samo istegnuće mišića u pitanju. Onda će odlučiti o modalitetima fizikalne terapije.
Sačuvana
Tijana Dobric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #17 poslato: Januar 28, 2024, 12:10:43 posle podne »

Ako neko moze da mi pomogne da mi kaze sta da radim  :D. Pre 3 dana sam osetila bol u ramenu prilikom sklekova, kao da je nesto puklo. Od tad me pri odredjenim pokretima  boli rame i prilikom soavanja. Bol nije velika ali je jako neprijatno. Ne boli me kad podignem ruku, vec samo kad je omeram nazad i napred. Da i, bol se pruza ka vratu. O cemu se radi? HELPPP  :-\
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2023, 07:04:58 posle podne »

Hmm probacu sledeci trening 100, ali samo uski hvat.. I ja povezujem siroki hvat sa ovim bolovima, jer su tada i poceli.. Bolje da radim 2-3 puta uski benc nego jednom nedeljno siroki.. A onda ako se opet pojavi, napravicu pauzu i posle cu raditi kosi s bucicama i propadanja neko vreme, pa cemo videti.. Hvala puno na savetima
Nema na cemu,uvek!!!!
A i kod uskog ako prihvatis jedan savet,doduse to zavisi i od toga koliko je uski ali ako je jako uski onda ga spustaj na 10cm od grudi,jer ako kod skroz uskog spustas svako ponavljanje na grudi onda ce ti se upaliti tetiva kod lakta.Retko cu ovo reci da kod benca nemoj spustati na grudi,jer se stalno borim oko toga da kod benca teg TREBA da dodiruje grudi,ali kod uskog sam na svojoj kozi osetio da je bolje ako ga ne spustim skroz na grudi.I zbog upale tetive kao i zbog toga da ce ti se tako misic tricepsa dodatno jacati jer ce celo vreme biti kontrahovan. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Mart 18, 2023, 01:36:45 posle podne »

Nema na čemu,javi nam ovde kakvo je stanje posle nekog vremena.
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2023, 11:11:36 posle podne »

Hmm probacu sledeci trening 100, ali samo uski hvat.. I ja povezujem siroki hvat sa ovim bolovima, jer su tada i poceli.. Bolje da radim 2-3 puta uski benc nego jednom nedeljno siroki.. A onda ako se opet pojavi, napravicu pauzu i posle cu raditi kosi s bucicama i propadanja neko vreme, pa cemo videti.. Hvala puno na savetima
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2023, 11:37:07 pre podne »

Ja bih barem mesec dana pauzirao sam bencom uopste,sve ostalo mozes da radis za grudi a taj siroki benc zaboravi jer to samo donosi probleme ili kod grudnih misica ili kod ramena,ali nisam cuo da neko ko je radio bas siroki hvat i nije pokupio neku povredu grudi ili ramena.I ja licno sam imao problema sa tim,i meni su ramena bolela.Upalile se tetive i morao sam mirovati sa bencom i posle je proslo.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.