TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 383198 Teme od strane 24933 Članovi Poslednji član: DaleAbigai

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Novembar 30, 2022, 03:31:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega-3 masne kiseline  (Pročitano 787 puta)
Dr Nikola Todorov
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Septembar 23, 2022, 08:14:58 posle podne »

Istraživanje upotrebe koenzima Q10 za specifična stanja.

Srčana stanja. Pokazalo se da poboljšava simptome kongestivne srčane insuficijencije. Iako su nalazi različiti, Q10 može pomoći u smanjenju krvnog pritiska. Neka istraživanja takođe sugerišu da u kombinaciji sa drugim hranljivim materijama, Q10 može pomoći u oporavku kod ljudi koji su imali operacije bajpasa i srčanih zalistaka.
Dijabetes. Iako je potrebno više studija, neka istraživanja sugerišu da Q10 može pomoći u smanjenju lipoproteina niske gustine (LDL) i ukupnog holesterola kod ljudi sa dijabetesom, smanjujući njihov rizik od srčanih oboljenja.
Miopatija izazvana statinima. Neka istraživanja sugerišu da Q10 može pomoći u ublažavanju slabosti mišića i bolova koji su ponekad povezani sa uzimanjem statina.
Migrene. Neka istraživanja sugerišu da Q10 može smanjiti učestalost ovih glavobolja.
Fizičke performanse. Pošto je Q10 uključen u proizvodnju energije, veruje se da ovaj dodatak može poboljšati fizičke performanse. Međutim, istraživanja u ovoj oblasti dala su različite rezultate.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Septembar 23, 2022, 08:10:15 posle podne »

Sa godinama se kolagen i Q10 u organizmu značajno smanjuju, a jako su bitni. Zaista ih preporučujem svima. Na neki način ih gledam kao suplemente za usporenje starenja organizma.

Odlicne informacije.
Ja koristim oba suplementa, ali zaista nisam znao za sve benefite koje si navela.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Septembar 23, 2022, 08:09:11 posle podne »

Kolagen zbog zglobova, kostiju, a naravno pre svega zbog noktiju, kose i kože za koju je baš mnogo bitan.

Za poslednja tri sam rpetpostavio, ali za ove prve nisam znao...odlicno
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Napredni član
Na mreži Na mreži

« Odgovor #54 poslato: Septembar 23, 2022, 07:54:37 posle podne »

Sa godinama se kolagen i Q10 u organizmu značajno smanjuju, a jako su bitni. Zaista ih preporučujem svima. Na neki način ih gledam kao suplemente za usporenje starenja organizma.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #53 poslato: Septembar 23, 2022, 01:30:49 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.

Zasto si se resio bas za q10?
Zbog srca

Nisam znao da ima pozitivne efekte na srce...

Za zdravlje srca

Važna funkcija u energetskom metabolizmu ćelije

Moćan antioksidant

Do određene starosne granice, ukoliko se čovek pravilno i raznovrsno hrani svoje dnevne potrebe za koenzimom Q10 će podmiriti iz hrane i sopstvene proizvodnje u jetri. Međutim, jednolična ishrana, izloženost stresu, razne bolesti i duži životni vek stvaraju potrebu za dopunom tog koenzima u svakodnevnoj ishrani. Danas je, naime, pouzdano utvrđeno da se koncentracija koenzima Q10 u ćelijama sa starošću smanjuje. Kod 40-godišnjaka umanjena je za oko 30%, a kod osoba starijih od 60 godina čak i do 60% u odnosu na 20-godišnjake.
Uzroci koji dovode do manjka CoQ10 u organizmu mogu biti različiti. Stres i infekcije takođe smanjuju njegovu količinu u organizmu. Manjak CoQ10 u organizmu na jednostavan način se može nadoknaditi uzimanjem suplemenata koji sadrže CoQ10. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

« Odgovor #52 poslato: Septembar 23, 2022, 01:27:34 posle podne »

Takođe kolagen isto ima mnogo benefita za mišiće i srce.
Za kosti,kosu i noktiju sam znao ali za misice i srce nisam.Hvala lepo na informaciji.I dosad sam ga uzimao,ali odsad cu pogotovo.Samo dosad sam ga koristio uglavnom zbog kostiju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Napredni član
Na mreži Na mreži

« Odgovor #51 poslato: Septembar 23, 2022, 08:53:09 pre podne »

Takođe kolagen isto ima mnogo benefita za mišiće i srce.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Napredni član
Na mreži Na mreži

« Odgovor #50 poslato: Septembar 23, 2022, 08:39:06 pre podne »

Kolagen zbog zglobova, kostiju, a naravno pre svega zbog noktiju, kose i kože za koju je baš mnogo bitan.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Napredni član
Na mreži Na mreži

« Odgovor #49 poslato: Septembar 23, 2022, 08:36:24 pre podne »

Q10 se koristi za regulisanje krvnog pritiska,srčane insuficijencije i drugih srčanih stanja, možda može pomoći u poboljšanju nekih simptoma i smanjenju budućih srčanih rizika kada se kombinuje sa redovnim lekovima.

Iako su i dalje kontroverzni, neki preliminarni dokazi sugerišu da CoK10 može pomoći u prevenciji ili lečenju neželjenih efekata, kao što su bolovi u mišićima i problemi sa jetrom, uzimanja lekova za holesterol tipa statina.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Septembar 22, 2022, 08:16:33 posle podne »

Q10 je zaista odličan. Meni su on i kolagen definitivno favoriti.

Zasto bas ta dva?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Septembar 22, 2022, 08:16:12 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.

Zbog srca

Nisam znao da ima pozitivne efekte na srce...
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Napredni član
Na mreži Na mreži

« Odgovor #46 poslato: Septembar 22, 2022, 08:15:02 posle podne »

Q10 je zaista odličan. Meni su on i kolagen definitivno favoriti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

« Odgovor #45 poslato: Septembar 22, 2022, 03:27:23 posle podne »

Zbog srca
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Septembar 21, 2022, 08:38:18 posle podne »

To je dobro pitanje. Ja sam generalno za to da se napravi pauza u nekom trenutku. Ali ima puno sportista koji mnoge suplemente konzumiraju godinama, bez pauziranja, pa nema nikakvnih neželjenih efekata. Konkretno za omega-3 ne bi trebalo da bude nekih neželjenih efekata i kod dugotrajnog uzimanja.

Hvala na odgovoru. :)
Nema na čemu :)
Dušane, kako ti uzimaš suplemente? Da li praviš pauze i kod kojih konkretno?

Zavisi od perioda do perioda, kao i sa vrstom suplemenata.
Oni koji su mi direktno vezani za treninge ne pauziram. Dok sa suplementima u vidu minerala i vitamina pravim neke krace pauze povremeno.
Pretpostavio sam. Većina sportista ne pravi pauze recimo u korišćenju proteina. Za vitamine i minerale nema pravila. Neki vole da prave pauze, a neki ne prave.

Tako je, tu bih rekao da je bas izbor sportiste u pitanju.
Vi sportisti najbolje znate da osluškujete svoj organizam i da uvidite kako vam najviše odgovara da primenjujete suplemetaciju.

Svakako. Ali treba ipak i struku poslusati. Mzozda se momentalno ne oseti nesto, ali kasnije...
To se podrazumeva. A ima i onih koji ne razmišljaju na taj način i ne sagledavaju šta može da se desi na duže staze.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Septembar 21, 2022, 06:45:11 posle podne »

To je dobro pitanje. Ja sam generalno za to da se napravi pauza u nekom trenutku. Ali ima puno sportista koji mnoge suplemente konzumiraju godinama, bez pauziranja, pa nema nikakvnih neželjenih efekata. Konkretno za omega-3 ne bi trebalo da bude nekih neželjenih efekata i kod dugotrajnog uzimanja.

Hvala na odgovoru. :)
Nema na čemu :)
Dušane, kako ti uzimaš suplemente? Da li praviš pauze i kod kojih konkretno?

Zavisi od perioda do perioda, kao i sa vrstom suplemenata.
Oni koji su mi direktno vezani za treninge ne pauziram. Dok sa suplementima u vidu minerala i vitamina pravim neke krace pauze povremeno.
Pretpostavio sam. Većina sportista ne pravi pauze recimo u korišćenju proteina. Za vitamine i minerale nema pravila. Neki vole da prave pauze, a neki ne prave.

Tako je, tu bih rekao da je bas izbor sportiste u pitanju.
Vi sportisti najbolje znate da osluškujete svoj organizam i da uvidite kako vam najviše odgovara da primenjujete suplemetaciju.

Svakako. Ali treba ipak i struku poslusati. Mzozda se momentalno ne oseti nesto, ali kasnije...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.