TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:23:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega-3 masne kiseline  (Pročitano 4051 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #69 poslato: Septembar 26, 2022, 09:39:00 pre podne »

Kod nas je najpoznatija knjiga Lečenje lekovitim biljem, koju je napisao akademik Jovan Tucakov. Imam tu knjigu i smatram da je izuzetno korisna. Smatra se da je Tucakov dao najveći doprinos u proučavanju lekovitog bilja na prostoru bivše SFRJ.
Da,odlicna knjiga.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #68 poslato: Septembar 26, 2022, 09:38:17 pre podne »

Međutim, ipak je za nas karakteristično da se čaj pije kada je neko bolestan. Ovako retko. Ja povremeno popijem neki čaj. Ali nemam ni ja neku posebnu naviku u ispijanju čaja. A zaista bi trebalo da nam postane jedna korisna navika. Jedna od važnih stvari i koliko dugo se pije neki čaj. Ne mogu svi čajevi da se piju u nedogled. Ima određenih pravila.
Ja sam tako pre par godina recimo preterao sa ispijanjem crnog caja.Svidao mi se ukus jako,ali ako koristite pravi crni caj a ne onaj sto je u filterima onda je to jaci i od kafe,sadrzi vise kofeina,tako da sam imao povisen krvni pritisak,pa posle kada sam prestao sa ispijanjem istog onda se normalizovalo.Sada ga ubacim ponekad cisto zobg ukusa. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #67 poslato: Septembar 26, 2022, 09:33:03 pre podne »

Nema, na žalost. Nama je kulturološki nametnuto ispijanjem kafe ili rakije u društvu još od davnina. Sa rakijom se lako mirimo, kafu mnogo lakše kritikujemo (što se dalo videti u drugim temama), a čajeve apsolutno zanemarujemo.
Tako je!!!!Bravo!
Inace i ja sam veliki ljubitelj kafe,ali recimo u normalnim kolicinama,ujutru popijem jednu i eventualno jednu posle podne i to je to,ali isto tako imam obicaj i da pijem cajeve i to ne samo kada sam bolestan.To me je jos otac navikao koji je bio profesor biologije pa me naucio koja "trava"(kamilica,kopriva,menta,sipak itd) zasto je dobra. ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #66 poslato: Septembar 25, 2022, 08:18:57 posle podne »

Međutim, ipak je za nas karakteristično da se čaj pije kada je neko bolestan. Ovako retko. Ja povremeno popijem neki čaj. Ali nemam ni ja neku posebnu naviku u ispijanju čaja. A zaista bi trebalo da nam postane jedna korisna navika. Jedna od važnih stvari i koliko dugo se pije neki čaj. Ne mogu svi čajevi da se piju u nedogled. Ima određenih pravila.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #65 poslato: Septembar 25, 2022, 08:18:40 posle podne »

Kod nas je najpoznatija knjiga Lečenje lekovitim biljem, koju je napisao akademik Jovan Tucakov. Imam tu knjigu i smatram da je izuzetno korisna. Smatra se da je Tucakov dao najveći doprinos u proučavanju lekovitog bilja na prostoru bivše SFRJ.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #64 poslato: Septembar 25, 2022, 07:43:59 posle podne »

Nema, na žalost. Nama je kulturološki nametnuto ispijanjem kafe ili rakije u društvu još od davnina. Sa rakijom se lako mirimo, kafu mnogo lakše kritikujemo (što se dalo videti u drugim temama), a čajeve apsolutno zanemarujemo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #63 poslato: Septembar 25, 2022, 04:05:48 posle podne »

Slazem se za cajeve,ali tu je Nikola u pravu da kod nas ispijanje caja nazalost nema tu kulturu kao kod Engleza recimo,a puno je zdravije od kafe.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #62 poslato: Septembar 25, 2022, 12:40:44 posle podne »

Čajevi sadrže mnogo više  zdravih sastojaka nego što se globalno zna. Lečenje i prevencija bolesti lekovitim biljem je ozbiljna stvar, cela nauka.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #61 poslato: Septembar 24, 2022, 09:00:10 posle podne »

Samo što kultura ispijanja čaja kod nas nije baš izražena. Baš naprotiv.
Pošto je koleginica Anita spomenula čaj, voleo bih da znam kakve su vaše navike u ispijanju čaja.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #60 poslato: Septembar 24, 2022, 08:19:49 posle podne »

Tianin
L-tianin je amino kiselina koncentrisana u određenim čajevima, uključujući zeleni čaj.

Neka istraživanja pokazuju da suplementacija sa L-tianinom može pomoći u poboljšanju funkcije mozga kod odraslih i zaštiti od disfunkcije jetre povezane sa starenjem, oksidativnog stresa i upale...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #59 poslato: Septembar 24, 2022, 08:18:11 posle podne »

Vitamini za Anti-age: Vitamin C, o kome je već dovoljno pisano, a posebno vitamin E koji ja lično dosta favorizujem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #58 poslato: Septembar 24, 2022, 08:14:38 posle podne »

Iako starenje ne možemo zaustaviti postoji par supkemenata koji nam mogu pomoći da usporimo starenje i da se što bolje nosimo sa godinama. Navela sam već q10 i kolagen.
Još neki od favorita su mi:
 Epigalokatehin galat (EGCG) -dobro poznato polifenolno jedinjenje koncentrisano u zelenom čaju. Nudi impresivne zdravstvene prednosti, uključujući smanjeni rizik od određenih karcinoma i srčanih bolesti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #57 poslato: Septembar 23, 2022, 08:14:58 posle podne »

Istraživanje upotrebe koenzima Q10 za specifična stanja.

Srčana stanja. Pokazalo se da poboljšava simptome kongestivne srčane insuficijencije. Iako su nalazi različiti, Q10 može pomoći u smanjenju krvnog pritiska. Neka istraživanja takođe sugerišu da u kombinaciji sa drugim hranljivim materijama, Q10 može pomoći u oporavku kod ljudi koji su imali operacije bajpasa i srčanih zalistaka.
Dijabetes. Iako je potrebno više studija, neka istraživanja sugerišu da Q10 može pomoći u smanjenju lipoproteina niske gustine (LDL) i ukupnog holesterola kod ljudi sa dijabetesom, smanjujući njihov rizik od srčanih oboljenja.
Miopatija izazvana statinima. Neka istraživanja sugerišu da Q10 može pomoći u ublažavanju slabosti mišića i bolova koji su ponekad povezani sa uzimanjem statina.
Migrene. Neka istraživanja sugerišu da Q10 može smanjiti učestalost ovih glavobolja.
Fizičke performanse. Pošto je Q10 uključen u proizvodnju energije, veruje se da ovaj dodatak može poboljšati fizičke performanse. Međutim, istraživanja u ovoj oblasti dala su različite rezultate.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #56 poslato: Septembar 23, 2022, 08:10:15 posle podne »

Sa godinama se kolagen i Q10 u organizmu značajno smanjuju, a jako su bitni. Zaista ih preporučujem svima. Na neki način ih gledam kao suplemente za usporenje starenja organizma.

Odlicne informacije.
Ja koristim oba suplementa, ali zaista nisam znao za sve benefite koje si navela.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #55 poslato: Septembar 23, 2022, 08:09:11 posle podne »

Kolagen zbog zglobova, kostiju, a naravno pre svega zbog noktiju, kose i kože za koju je baš mnogo bitan.

Za poslednja tri sam rpetpostavio, ali za ove prve nisam znao...odlicno
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.