TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397073 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 02:22:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 333 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 146582 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3999 poslato: Jul 01, 2024, 01:36:57 posle podne »

To je problem danasnjice....i buduce generacije ce jos manje znati bas iz vec pomenutih razloga da ne smes da das jedinicu,ne sme da se ponavlja razred,ok je ako u petom razredu osnovne skole jos uvek ne znas tablicu mnozenja ili ne znas na klasicnom satu da kazes koliko je sati itd....
To da, danas tu ima dosta problema, roditelji ne uče decu da uče i rade, a nastavnici popuštaju. Ima i individualne želje za znanjem. Neko voli da uči i zna, neko da pametnije, a nekog ništa ne interesuje.


Ja imam drugaciji utisak. Deca se daju na privatne casove iz mnogih predmeta.
A mi smo sami sedeli i ucili, ako eventualno imas nesto nejasno, pitas roditelje i to je to.
I to je veliki problem,ali to je drugi problem.To rade roditelji zato jer grade svoje karijere ili hoce da njihovo dete bude doktor ili advokat a niko nece da mu bude dete automehanicar,keramicar,frizer itd....to davanje na privatne casove je vise moda.....

ne razumem, zasto bi to to znacilo?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3998 poslato: Jul 01, 2024, 01:35:39 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Možeš da to pretočiš u knjigu, ako već to nisi napisao za ovu što planiraš da izdaš. A mogao bi da držiš motivacione govore direktno svojoj publici. A ti si možda zamislio da razgovaraš sa nekim voditeljem, a da publika sluša. I to je dobra ideja.
Da,to mi je nekako najposrednije.Naravno moze i neke slike da se pokazu ali ja sam vise mislio na razgovor.Na vise lokacija sa istim sagovornikom.Pocnem recimo sa onim najosnovnijem,ispricam neke dogodovstine iz zivota i onda sagovornik me pita par pitanja gde ja odgovaram i posle ubacimo i publiku da i oni pitaju slobodno sta ih interesuje.....
To je zanimljivo. Ja sam imao prilike da uzivo gostujem na jutarnjem programu jedne televizije. Bas lepo iskustvo za mene. Pricao sam kratko o strucnoj temi.
Ja sam vise puta bio na tv,ali 99% slucajeva u vezi sporta ili uspeha u sportu i samo jednom ili dva puta u vezi privatnog zivota....

Sto je sasvim logicno :D
Do tog trenutka dok sam se takmicio jeste,ali posle toga sta sam sve preziveo i kako sam preziveo nije logicno....

Sta ti tacno nije logicno?
Da ne citas samo zadnje postove video bi da sam napisao da mi nije logicno da se posle takmicenja novinari bave se samo o mom takmicarskom delu zivota iako je ostati ziv i postati svetski prvak nakon toga sto su me bukvalno proglasili mrtvim je puno veci podvig. ;)

Dobro, sad mi je jasno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3997 poslato: Jul 01, 2024, 01:34:45 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D

Cek, a sta ti se desilo?
Nista konkretno nego od prevelike vrucine sam osetio da sam izgubio puno elektrolita iz sebe,verovatno i soli i odjednom mi se jelo nesto slano....to je bilo onih dana kada je bilo +35 stepeni
A jel ti se cesto desava tako u letnjim mesecima?
Sad mi se desilo prvi put....za pad secera se desava 2-3 puta godisnje,ali ovo za so mi je prvi put.
Organizam je lepo signalizirao da si izgubio dosta vode i elektrolita.

DObro je kada organizam salje sam signale.
Organizam UVEK salje signale samo treba znati slusati. ;)

kao i kada trazi pljeskavicu :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3996 poslato: Jul 01, 2024, 01:34:21 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.
Uh to je jako lose,onda su duplo umoris....imas osecaj kao da si odradio trening sa tegovima i jedan dobar kardio....
Iako odradim i jedno i drugo. Zbog dosta prozora je naročito sparno na spratu teretane, u odnosu na prizemlje.
Mi smo imali slicne uslove,ali zadnjih 10 godina treniram napolju u dvoristu i u  garazi zimi. ;)

I nije ti hladno u garazi? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3995 poslato: Jul 01, 2024, 01:33:48 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Ja inace jako malo jedem cips mozda 2 puta godisnje i to malo ali onda sam jednostavno morao.
Ja ga vise ne jedem. Kao mali jesam voleo.
I ja ga jedem jako retko,ali onda mi je to bilo najlaksi nacin,ali drugi put cu nesto zdravije....recimo neku fetu...
Odlična ideja. Feta je dosta slan sir. Dobar je u tim situacijama. Ja inače volim neslane sireve.
Ja volim sve sireve!!!!

Oooo daaaa!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3994 poslato: Jul 01, 2024, 01:32:41 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Ja inace jako malo jedem cips mozda 2 puta godisnje i to malo ali onda sam jednostavno morao.
Ja ga vise ne jedem. Kao mali jesam voleo.

A da li volis neke druge grickalice?
Kikiriki,semenke,pistaciju,lesnik...ako to spada medu grickalice.

Spada ako su kikiriki i semenke przene i slane :D
I znas sta sam zaboravio a obozavam ga,a nisam ga dugo jeo....smoki!Obozavam ga!Moracu jesti ovih dana.Sorry dr.Anita,znam da nije zdravo ali ponekad mogu.
Naravno da ponekad može. Ali PONEKAD! 😂

Anita, priznaj koliko cesto ti to jedes :D
Svega par puta u životu. 😄

Bas neobicno :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3993 poslato: Jul 01, 2024, 01:32:07 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D

Cek, a sta ti se desilo?
Nista konkretno nego od prevelike vrucine sam osetio da sam izgubio puno elektrolita iz sebe,verovatno i soli i odjednom mi se jelo nesto slano....to je bilo onih dana kada je bilo +35 stepeni
A jel ti se cesto desava tako u letnjim mesecima?
Sad mi se desilo prvi put....za pad secera se desava 2-3 puta godisnje,ali ovo za so mi je prvi put.
I meni se nekada desi da krene da mi pada šećer. Ali retko je to.

U kojim situacijama npr?
Nekada, ako recimo odspavam malo popodne, pa mi se desi možda da osetim kao neku slabost, pa onda odmah uzmem nešto da pojedem. Recimo jabuku.

meni deluje kao bas cudan trenutak za tako nesto...
Jel se tebi nekada desilo da ti padne šećer?

kada ga nisam unosio...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3992 poslato: Jul 01, 2024, 01:31:37 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.
Uh to je jako lose,onda su duplo umoris....imas osecaj kao da si odradio trening sa tegovima i jedan dobar kardio....
Iako odradim i jedno i drugo. Zbog dosta prozora je naročito sparno na spratu teretane, u odnosu na prizemlje.

Da si trenirao u staklenoj teretani, pored bazena, bez klima..... :D
Jesi imao prilike i u takvim da treniraš? Kako je izgledalo?

Tako da je trener u teretani me pitao da li sam normalan i da li hocu srce da mi stane..... porred toga, svaki put posle treninga bih osecao hlor u nosu kao da sam plivao....
Jedna teretana u kojoj sam ja trenirao jedno vreme tokom studija ovako izgleda. U podrumu je nove zgrade,a ima bazen. I isparenja se uvek osećaju. Jeste da ima dobre klime, ali je bio problem više zimi. Jer se odvojena prostorija za istezanje i grupne treninge nije zagrevala.

Eto, svasta smo prosli radi treninga. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3991 poslato: Jul 01, 2024, 01:30:48 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D

Cek, a sta ti se desilo?
Nista konkretno nego od prevelike vrucine sam osetio da sam izgubio puno elektrolita iz sebe,verovatno i soli i odjednom mi se jelo nesto slano....to je bilo onih dana kada je bilo +35 stepeni
A jel ti se cesto desava tako u letnjim mesecima?
Sad mi se desilo prvi put....za pad secera se desava 2-3 puta godisnje,ali ovo za so mi je prvi put.
Organizam je lepo signalizirao da si izgubio dosta vode i elektrolita.

DObro je kada organizam salje sam signale.
Uglavnom uvek šalje. Samo je pitanje ko ume da ih prepozna.

Imam prijatelje, profi sportiste koji se fazon ni ne zagrevaju, jedu djubre od hrane, itd. i telo im nista ne pokazuje,
Misliš nema nikakvog negativnog uticaja na njihov organizam?

Mislim da ima , ali da ce se tek kasnije pokazati....Naravno i par izuzetaka
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3990 poslato: Jul 01, 2024, 01:30:05 posle podne »

Naočare za sunce treba da štite od UVA i UVB zraka. Nezaštićeno izlaganje očiju svetlosti može da uzrokuje glavobolju, naročito ako je vreme promenljivo, na primer sunčano i oblačno u razmaku od nekoliko sati.

Koliko ljudi uopste razmislja o tome?
To ćete vi bolje meni iz iskustva reći. Zdravstveni radnici znaju tu informaciju i savetuju okolinu.
Naocare za sunce veoma vazne u letnjim mesecima,pre svega.
Ali da ima pravu zastitu,ne one kineske....jer to jos vise stete napravi

a kreme za zastitu od sunca, misljenje?
Štite od UV zraka. Ali je bilo i slučajeva takvih krema sa potencijalno kancerogenim sastojcima.

E upravo to. O tome sam dosta citao....i ajde sad budi pametan
Evo da kažem kako ja praktikujem. Pa ti kaži svoja iskustva. Ne sunčam se u najvrelijim satima i ne koristim kreme.

ja znam da budem npr. u 12h na suncu, ali ne dugo....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3989 poslato: Jul 01, 2024, 01:29:29 posle podne »

Takođe ono što je specifično kod glavobolja prilikom zahlađenja je da sa padom temperature naglo smanjimo unos vode. Promenom vremena često menjamo i prehrambene navike. Kada se usred leta pojavi nekoliko svežijih dana, skloni smo smanjenju unosa vode. Istraživanja su pokazala da je manjak unosa vode jedan od vodećih uzročnika nastanka glavobolje.
Ovo je važno znati. Često se to dešava kod nekih osoba da zbog smanjenog unosa vode imaju glavobolje.

Ja sam taj primer, tacno znam kada mi je glavobolja od nedovoljno vode. Dok npr. znam primere ljudi koji popiju 1 casu vode dnevno i nista....
To je individualno. Jos jedan dokaz.

ALi meni nije jasno kako njima uopste funkcionise organizam bez unosa vode?
I to je zanimljiva tema za istraživanje. Trebalo bi i to proučiti.

Nemoguce da se neko nije bavio time do sada....
Moja neka laicka teorija jeste da npr. rak dobijaju osobe koje ne unose dovoljno tecnosti plus mentalno stanje.
Mogu se naći radovi o uticaju smanjenog unosa vode na zdravlje.

I sta kazu?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3988 poslato: Jul 01, 2024, 01:29:03 posle podne »



Ali kako se neko seca necega iz npr. srednje skole, a neko nicega?
[/quote]
Obično one teme koje su nam zanimljive, njih se duže sećamo. To je individualno.
[/quote]

Ja poznajem osobu koja se nicega ne seca.....a inteligentna je i odlikas bila....
[/quote]
Teško je da se baš ničega ne seća. Ima dosta predmeta i tema o kojima se može pričati, da bi se to utvrdilo. Jedino ako je neko učio baš napamet.
[/quote]

Jasno, ali mislim da nije do toga....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3987 poslato: Jul 01, 2024, 01:28:14 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.

Klime ili ventilacija?
Klime su u pitanju. Ali ima dosta prozora, a pre svega je problem na spratu, pre nego u prizemlju.

I do stolarije je i njene energetske efikasnosti...
Pa stariji su objekti, ali ne mnogo. Dobro razmišljaš. Ne znam jesi završio građevinu ili nešto drugo. Definitivno znaš na šta treba obratiti pažnju.

Sticajem okolnosti znam neke stavri :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3986 poslato: Jul 01, 2024, 01:27:47 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Ja inace jako malo jedem cips mozda 2 puta godisnje i to malo ali onda sam jednostavno morao.
Ja ga vise ne jedem. Kao mali jesam voleo.

A da li volis neke druge grickalice?
Lešnike, bademe, leblebije, pistaće. Uglavnom to.

Znaci ne grickalice :D
Samo zdrave grickalice. Odavno ne jedem druge.

Zasto si prestao?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3985 poslato: Jul 01, 2024, 01:27:22 posle podne »

Naočare za sunce treba da štite od UVA i UVB zraka. Nezaštićeno izlaganje očiju svetlosti može da uzrokuje glavobolju, naročito ako je vreme promenljivo, na primer sunčano i oblačno u razmaku od nekoliko sati.

Koliko ljudi uopste razmislja o tome?
To ćete vi bolje meni iz iskustva reći. Zdravstveni radnici znaju tu informaciju i savetuju okolinu.
Naocare za sunce veoma vazne u letnjim mesecima,pre svega.
Ali da ima pravu zastitu,ne one kineske....jer to jos vise stete napravi
Naravno. UV zaštita i može i polarizacija, za odbijanje. To je više za pecaroše, ali je nekada važno i u vožnji.

A koza?
Jel koristiš kreme za zaštitu od sunca?

Ne koristim...nesto sam protiv njih
Sačuvana
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 333 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.