TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 11:01:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 332 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 142992 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4794 poslato: Avgust 29, 2024, 01:50:32 posle podne »

Nadam se da ove promene klime ne izazivaju veće zdravstvene promene kod ljudi.

Ne znam koliko je istiniti sto pisu po novinama kako mladi masovno padaju usled ovih vrucina.
Kod nas ne samo u novinama pisu nego i na grobljima nazalost,tako da je istinito....

Molim?!
Napisao si da ne znas koliko je istinito to sto pisu po novinama koliko ih je umrlo,na sta sam ti ja odgovorio da kod nas u Topoli ne pisu samo u novinama nego i na ulazu u groblje.....svaki dan ih imas po 5-6 po ovim vrucinama.Prekjuce je umro jedan 25 godisnjak.Infarkt....nikakav predznak,bolest....
Jaoj, ne mogu da verujem. Jako sam sokrian.
Strasno i to sve zbog ovih extremno velikih vrucina....

Da, da, jasno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4793 poslato: Avgust 29, 2024, 08:50:11 pre podne »

Muslim da je I preko 40° ali ako prognoza tako kaze. 😅
Možda se sada meri zvanična temperatura ispod klime ;D
Pa u nekoj velikoj hladovinu definitivno. Ali sto kaze Miki- u danasnje vreme me nista ne bi cudilo.
Danas u parku kod nas u 18 casova uvece sam merio 42 stepeni.....
To je baš mnogo. Čak je i preko noći veoma toplo.
Ujutru u 4 kod mene na terasi u hladu je bilo 29 stepeni.....a ja zivim u kuci okruzen drvecem ne u stanu....
Teško je ovih dana rashladiti se. Najbolje bi bilo kada bi svi mogli biti okruženi nekom prirodom ili na nekom brdu.
Da odemo svi kompletno na Zlatibor. ;)
Planina je verovatno sada najbolji izbor.
U Africi nije toliko toplo sada kao ovde....kod nas dosla africka vrucina a kod njih otislo ono nase prijatnih 3O stepeni....
Inace moj drug je danas bio na Zlatiboru i kaze da je tamo sada extra!
Gde bas sada da pricas o Zlatiboru i odmoru,kada sam na poslu :D Samo provociras ;D ;D ;D
Pa kad ti mozes stalno sa nekom hranom onda mogu i ja sa necim.... ;D ;D ;D
I kod mene isto....moci cu na godisnji negde tamo u novembru....
Međusobno udaramo zazubice, što hranom, što odmorom ;D ;D ;D
Srećom mi možemo praktično i da biramo. Ali ja sada još radim.

Kada krece tvoj doktorski odmor od mesec dana? :D
Hahahah Ne toliko. To je skoro na godisnjem nivou.

Nemoguce.
Moj odmor iznosi 6 nedelja godisnje. Da li je mnogo ili malo ne znam.
Mi ikmamo godisnje 4 nedelje i to iz 2 dela....

Blago tebi! To je retkost.
To bi svako trebao da ima jer toliko ti sledi po zakonu....pa jos ako imas minuli rad itd itd....

Koliko firmi se zaista pridrzava zakona?
Kada vidim da se drzavni praznici ne postuju....sta dalje reci
Drugo je drzavni praznik i drugo je vanredno stanje....
Ali mislim da ce vremenom promeniti i taj zakon i bice od 45 ili 50 stepeni....isto kao sto su povecali i starosnu granicu za penziju....

Naravno, zasto se ne bismo mucili vise? :D
Slazem se sa tobom,ali je to nedovoljno....ja i ti ne donosimo ovakve odluke....
Nerealno je koliko se te neke granice pomeraju.

Kad smo primorani.
To pokusavam da ti objasnim.Niko nas ne pita,oni donose zakone pa ti radi.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4792 poslato: Avgust 29, 2024, 08:49:07 pre podne »

Ono što smatram da su radili u ovom periodu pakleni vrućina je da su smanjivali temperatura nego što zaista jeste.
Da su zapravo prikazivali morali bi proglasiti vanredno stanje.

Mislim da to rade svake godine.
Takodje, i da se ne bi izazvala panika.
Da,radi se ,o tome smo vec pricali.I zbog panike,mada licno mislim da je ovako kada ljudi ne znaju ili nagadaju jos veca panika nego kad bi se rekla isina.To rade zbog toga da bi imao ko da radi,jer da je vanredna situacija ne bi smeli da radimo....

Pa i ne treba da radimo.
Naravno da ne ali ko ce nas pitati?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4791 poslato: Avgust 29, 2024, 08:48:21 pre podne »

Muslim da je I preko 40° ali ako prognoza tako kaze. 😅
Možda se sada meri zvanična temperatura ispod klime ;D
Pa u nekoj velikoj hladovinu definitivno. Ali sto kaze Miki- u danasnje vreme me nista ne bi cudilo.
Danas u parku kod nas u 18 casova uvece sam merio 42 stepeni.....
To je baš mnogo. Čak je i preko noći veoma toplo.
Ujutru u 4 kod mene na terasi u hladu je bilo 29 stepeni.....a ja zivim u kuci okruzen drvecem ne u stanu....
Teško je ovih dana rashladiti se. Najbolje bi bilo kada bi svi mogli biti okruženi nekom prirodom ili na nekom brdu.
Da odemo svi kompletno na Zlatibor. ;)
Planina je verovatno sada najbolji izbor.
U Africi nije toliko toplo sada kao ovde....kod nas dosla africka vrucina a kod njih otislo ono nase prijatnih 3O stepeni....
Inace moj drug je danas bio na Zlatiboru i kaze da je tamo sada extra!
Gde bas sada da pricas o Zlatiboru i odmoru,kada sam na poslu :D Samo provociras ;D ;D ;D
Pa kad ti mozes stalno sa nekom hranom onda mogu i ja sa necim.... ;D ;D ;D
I kod mene isto....moci cu na godisnji negde tamo u novembru....
Međusobno udaramo zazubice, što hranom, što odmorom ;D ;D ;D
Srećom mi možemo praktično i da biramo. Ali ja sada još radim.

Kada krece tvoj doktorski odmor od mesec dana? :D
Hahahah Ne toliko. To je skoro na godisnjem nivou.

Nemoguce.
Moj odmor iznosi 6 nedelja godisnje. Da li je mnogo ili malo ne znam.
Mi ikmamo godisnje 4 nedelje i to iz 2 dela....

Blago tebi! To je retkost.
Dusane, da li ti imas kraci odmor?
Kraci u trajanju od dva dana.
Na to sto ti radis to je i dosta... ;D ;D ;D
\
Ma nemoj, a zasto to? :D
Iz solidarnosti prema tebi.
Pa nemas nijednu sliku na Ig ili na FB da nesto radis uvek neka opustencija,kafa,motori,voznja more itd....Nisam video slike da kopas,kosis travu,gradis nesto itd... ;D ;D ;D

To ne mora da se reklamira :D
A ovo drugo MORA ili ti hoces da se reklamira?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4790 poslato: Avgust 29, 2024, 08:47:12 pre podne »

Zelene površine sa dosta drveća, uz neku vodu, mesta na većoj nadmorskoj visini su sada zaista najbolji izbor za očuvanje zdravlja po ovako velikim vrućinama.

Jos da ljudi imaju pravo na rad od kuce !
Pravo da ti kazem nije ni to uvek dobro resenje. Od kako je bila pandemija, moj drug radi od kuce. Sada samo jednom nedeljno ode do firme,a ovako od kuce radi. I sam kaze da je bolje da ima stalno komunikaciju sa drugima. Ovako postane i apatican.
Slažem se sa kolegom.
Ja sam cak razmisljao sta bi bilo kada bih ja mogao da radim od kuce neki posao. A onda sam video kako je drugima. Ne bih voleo tako sigurno.

U Kini postoje online lekari inace....
Samo mu daj ideje..... ;D ;D ;D
Necu da citiram serije, ali ima jedna scena u Dva ipo muskarca.

Sada vec moras :D
Carli dobija dijagnozu preko skajpa,samo se nakaslje. A lekar mu kaze da ima glaukom ;D ;D ;D

Bolje nego da gugla i sazna da umire :D
To se mom sinu desilo....
Boleo ga stomak pa je guglao i doao do zakljucka da ima rak....pa sam mu onda objasnio neke stvari....

Svi smo to prosli.....neki put kada ne mzoes da docekas red na lekara, rkenes tim putem....
Ja idem privatno,inace bih sve poredao tamo u cekaonici.... ;D ;D ;D
Svi bi radili sklekove ili cucnjeve dok cekamo...

Pa i svodi se da moramo privatno. ALi zasto nam onda uzimaju osiguranje od plate?
To ni meni nikad nije bilo jasno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4789 poslato: Avgust 29, 2024, 08:46:20 pre podne »

Za loši dan kreću opet vrućine oko 38 i tako dve nedelje bar.
I to je zadnji talas tropskih vrucina. ;)

Jeste , kako da nije. Evo, sada i vidimo.
Tropski znaci preko 35 Dusane,sada je solidnih 32. ;)

To sto neko kaze 32, nije 32. ....Miki :D
Nemoj zaboraviti da ja u basti imam termometar. ;)
Tako da je to 100% tako a ne zato sto mi je neko tako rekao.
Sada je toplije.

Onda najbolje da nam ti dojavljujes vrednosti.
Nikakav problem,koliko placas? ;) ;D

Pa valjda bi kolegama gratis :D
Ako dr.Anita gratis nam uradi onu terapiju  onda mogu da vam dojavljujem temperaturu gratis. :P :P :P
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4788 poslato: Avgust 29, 2024, 08:44:16 pre podne »

Zelene površine sa dosta drveća, uz neku vodu, mesta na većoj nadmorskoj visini su sada zaista najbolji izbor za očuvanje zdravlja po ovako velikim vrućinama.

Jos da ljudi imaju pravo na rad od kuce !
Pravo da ti kazem nije ni to uvek dobro resenje. Od kako je bila pandemija, moj drug radi od kuce. Sada samo jednom nedeljno ode do firme,a ovako od kuce radi. I sam kaze da je bolje da ima stalno komunikaciju sa drugima. Ovako postane i apatican.
Slažem se sa kolegom.
Ja sam cak razmisljao sta bi bilo kada bih ja mogao da radim od kuce neki posao. A onda sam video kako je drugima. Ne bih voleo tako sigurno.

U Kini postoje online lekari inace....
Samo mu daj ideje..... ;D ;D ;D
Necu da citiram serije, ali ima jedna scena u Dva ipo muskarca.
Hocemo citat
To mora da se odgleda. Kad mu lekar kaze nakaslji se preko kompa ;D
Zamislio sam scenu....ili kako ce grlo da mu joj pogleda?
Da se razumemo. Prednosti medicine na daljinu su velike. U pojedinim zemljama se već godinama praktikuje telemedicina. Nama su o tome govorili još tokom studija.
Recimo hirurg je u nekom američkom gradu i pomoću kompjutera upravlja robotom koji se nalazi u nekom kanadskom gradu. Dakle, pacijenta operiše robot kojim upravlja lekar iz druge države.
Meni je teško nekako da prihvatim te inovacije.
Iako sam uglavnom otvoren za svakakve inovacije ovo je i meni tesko prihvatiti....
Kao kada udjete u neki japanski hotel, a ono nema zive duse. Robot na recepciji, spavaju kao u nekim kapsulama.
To ne volim,ljudski kontakt je ljudski kontakt.
Slažem se. Kao kada su mi pričali da postoje teretane u nekim zemljama gde nema radnika za pultom. Sve se reguliše elektronski.
Da,to vec ima i u madarskoj,ali oni tako regulisu "samo" trening.Ako hoces da popijes neki protein ili bilo sta to ne mozes elektronski....
Ovo je dobar primer. Treninzi mogu i online ali najbolje je kada treba neko da vas motiviše ili posavetuje da to bude uživo.
I ja sam više za to da bude uživo. Nekako mi je sigurnije, da bi se sigurnije ispratila adekvatna forma u vežbanju. Ali je online vežbanje naročito postalo popularno za vreme pandemije kovida.
Meni je to dobra varijanta. Ima tih vođenih video treninga koji su mi super, postoji par programa koji su prilagođeni i početnicima i naprednim vežbačima i sve vreme tokom treninga instruktori daju savete tačno kako se koja vežba vodi i motivišu ljude. Naravno, ovde su u pitanju zaista visokostručni ljudi. Verujem da ima online programa koji nisu dobri i čak su kontraproduktivni.
I to sam video da praktikuju neke osobe. Sigurno da ima i dobrih i loših programa. Važno je da istražimo i procenimo, kao i uvek. A ima i onih koji recimo preko zum platforme imaju treninge sa svojim trenerom i koji prati njihov trening preko kamere.
Svako neka radi to sta mu najvise odgovara i sta mu najvise daje rezultate. ;)
Tako je. Postoje metode koje nekome odgovaraju,drugome neke druge.
Evo recimo Arnold je dnevno vezbao po 3=4 sata dok je Dorian Yates vezbao po 45 minuta dnevno.Dorian je osvojio 6 titule Mr.Olimpije Arni 7....

Verujem da treba krenuti od tela.
Svakako treneri danasnjice preporucuje treninge u trajanju od 1-1.5h
E sad, zavisi od sporta i ambicija.
Sa prvom i trecom recenicom se slazem.U pravu si i u drugoj recenici samo to protivreci mnogim stvarima koje si napisao u prvoj i trecoj recenici. ;)

Ok, kazem sta se preporucuje...verujem nezavisno od tela vec optimalnog opterecenja misica, itd.
Jasno mi je.Ja se opet ne slazem sa tim.Znam da se to preporucuje,opet praksa je pokazala nesto sasvim drugo...

Sta je po tvom misljenju u redu?
Kao sto sam vec napomenuo nekom je dosta i 45 minuta treninga dnevno a nekima po 2-3 sata.Ne mozes svakog da stavis u kutiju i kazes da je 1,5 sata dosta.Nekima je to previse,a nekima malo.
Dok sam trenirao strongman pogotovo discipline nikako nisam mogao da treniram ispod 3 sata....sada bi mi bilo dosta i sat vremena,sto ja recimo uradim za 1,5 sata.
U redu je to sto si naveo jer vecina tako vezba,ali to je opet generalizovanje....
Uzmimo na primer atleticare.
Oni imaju trening na stazi,pa u teretani pa strecing sve u svemu bar 4-5 sata dnevno....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4787 poslato: Avgust 29, 2024, 08:39:23 pre podne »

Nadam se da ove promene klime ne izazivaju veće zdravstvene promene kod ljudi.

Ne znam koliko je istiniti sto pisu po novinama kako mladi masovno padaju usled ovih vrucina.
Kod nas ne samo u novinama pisu nego i na grobljima nazalost,tako da je istinito....

Molim?!
Napisao si da ne znas koliko je istinito to sto pisu po novinama koliko ih je umrlo,na sta sam ti ja odgovorio da kod nas u Topoli ne pisu samo u novinama nego i na ulazu u groblje.....svaki dan ih imas po 5-6 po ovim vrucinama.Prekjuce je umro jedan 25 godisnjak.Infarkt....nikakav predznak,bolest....
Jaoj, ne mogu da verujem. Jako sam sokrian.
Strasno i to sve zbog ovih extremno velikih vrucina....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4786 poslato: Avgust 29, 2024, 08:38:24 pre podne »

Zelene površine sa dosta drveća, uz neku vodu, mesta na većoj nadmorskoj visini su sada zaista najbolji izbor za očuvanje zdravlja po ovako velikim vrućinama.

Jos da ljudi imaju pravo na rad od kuce !
Pravo da ti kazem nije ni to uvek dobro resenje. Od kako je bila pandemija, moj drug radi od kuce. Sada samo jednom nedeljno ode do firme,a ovako od kuce radi. I sam kaze da je bolje da ima stalno komunikaciju sa drugima. Ovako postane i apatican.
Slažem se sa kolegom.
Ja sam cak razmisljao sta bi bilo kada bih ja mogao da radim od kuce neki posao. A onda sam video kako je drugima. Ne bih voleo tako sigurno.

U Kini postoje online lekari inace....
Samo mu daj ideje..... ;D ;D ;D
Necu da citiram serije, ali ima jedna scena u Dva ipo muskarca.
Hocemo citat
To mora da se odgleda. Kad mu lekar kaze nakaslji se preko kompa ;D
Zamislio sam scenu....ili kako ce grlo da mu joj pogleda?
Da se razumemo. Prednosti medicine na daljinu su velike. U pojedinim zemljama se već godinama praktikuje telemedicina. Nama su o tome govorili još tokom studija.
Recimo hirurg je u nekom američkom gradu i pomoću kompjutera upravlja robotom koji se nalazi u nekom kanadskom gradu. Dakle, pacijenta operiše robot kojim upravlja lekar iz druge države.
Meni je teško nekako da prihvatim te inovacije.
Iako sam uglavnom otvoren za svakakve inovacije ovo je i meni tesko prihvatiti....
Kao kada udjete u neki japanski hotel, a ono nema zive duse. Robot na recepciji, spavaju kao u nekim kapsulama.
To ne volim,ljudski kontakt je ljudski kontakt.
Slažem se. Kao kada su mi pričali da postoje teretane u nekim zemljama gde nema radnika za pultom. Sve se reguliše elektronski.
Da,to vec ima i u madarskoj,ali oni tako regulisu "samo" trening.Ako hoces da popijes neki protein ili bilo sta to ne mozes elektronski....
Ovo je dobar primer. Treninzi mogu i online ali najbolje je kada treba neko da vas motiviše ili posavetuje da to bude uživo.
I ja sam više za to da bude uživo. Nekako mi je sigurnije, da bi se sigurnije ispratila adekvatna forma u vežbanju. Ali je online vežbanje naročito postalo popularno za vreme pandemije kovida.
Meni je to dobra varijanta. Ima tih vođenih video treninga koji su mi super, postoji par programa koji su prilagođeni i početnicima i naprednim vežbačima i sve vreme tokom treninga instruktori daju savete tačno kako se koja vežba vodi i motivišu ljude. Naravno, ovde su u pitanju zaista visokostručni ljudi. Verujem da ima online programa koji nisu dobri i čak su kontraproduktivni.
I to sam video da praktikuju neke osobe. Sigurno da ima i dobrih i loših programa. Važno je da istražimo i procenimo, kao i uvek. A ima i onih koji recimo preko zum platforme imaju treninge sa svojim trenerom i koji prati njihov trening preko kamere.

Meni se svidja kada neki treneri javno pokazu videe nekih trenera kao ili influensera koji pokazuju vezbe i objasne zasto su te vezbe potpuno idiotske i kako ne sluze nicemu.
Naravno jer sa time daju primer kako NE TREBA raditi.... ;)

Tako je i ono malo da te osveste da nije dobro sve sto vidis da neko negde radi. Jedan se bas ismevao cak i treninzima Kardashian sestara.....kao u fazonu, ovim vezbama ne postizete nista
I u pravu je maksimalno...to kako one rade....

Pa da, a one su poznate licnosti i prati ih mnogo ljudi i imaju kao bitnog trenera, a istina je zapravo drugacija.
Tu si maximalno u pravu!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4785 poslato: Avgust 29, 2024, 07:41:29 pre podne »

Muslim da je I preko 40° ali ako prognoza tako kaze. 😅
Možda se sada meri zvanična temperatura ispod klime ;D
Pa u nekoj velikoj hladovinu definitivno. Ali sto kaze Miki- u danasnje vreme me nista ne bi cudilo.
Danas u parku kod nas u 18 casova uvece sam merio 42 stepeni.....
To je baš mnogo. Čak je i preko noći veoma toplo.
Ujutru u 4 kod mene na terasi u hladu je bilo 29 stepeni.....a ja zivim u kuci okruzen drvecem ne u stanu....
Teško je ovih dana rashladiti se. Najbolje bi bilo kada bi svi mogli biti okruženi nekom prirodom ili na nekom brdu.
Da odemo svi kompletno na Zlatibor. ;)
Planina je verovatno sada najbolji izbor.
U Africi nije toliko toplo sada kao ovde....kod nas dosla africka vrucina a kod njih otislo ono nase prijatnih 3O stepeni....
Inace moj drug je danas bio na Zlatiboru i kaze da je tamo sada extra!
Gde bas sada da pricas o Zlatiboru i odmoru,kada sam na poslu :D Samo provociras ;D ;D ;D
Pa kad ti mozes stalno sa nekom hranom onda mogu i ja sa necim.... ;D ;D ;D
I kod mene isto....moci cu na godisnji negde tamo u novembru....
Međusobno udaramo zazubice, što hranom, što odmorom ;D ;D ;D
Srećom mi možemo praktično i da biramo. Ali ja sada još radim.

Kada krece tvoj doktorski odmor od mesec dana? :D
Hahahah Ne toliko. To je skoro na godisnjem nivou.

Nemoguce.
Moj odmor iznosi 6 nedelja godisnje. Da li je mnogo ili malo ne znam.
Mi ikmamo godisnje 4 nedelje i to iz 2 dela....

Blago tebi! To je retkost.
To bi svako trebao da ima jer toliko ti sledi po zakonu....pa jos ako imas minuli rad itd itd....

Koliko firmi se zaista pridrzava zakona?
Kada vidim da se drzavni praznici ne postuju....sta dalje reci
Drugo je drzavni praznik i drugo je vanredno stanje....
Ali mislim da ce vremenom promeniti i taj zakon i bice od 45 ili 50 stepeni....isto kao sto su povecali i starosnu granicu za penziju....

Naravno, zasto se ne bismo mucili vise? :D
Slazem se sa tobom,ali je to nedovoljno....ja i ti ne donosimo ovakve odluke....
Nerealno je koliko se te neke granice pomeraju.

Kad smo primorani.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4784 poslato: Avgust 29, 2024, 07:40:15 pre podne »

Zelene površine sa dosta drveća, uz neku vodu, mesta na većoj nadmorskoj visini su sada zaista najbolji izbor za očuvanje zdravlja po ovako velikim vrućinama.

Jos da ljudi imaju pravo na rad od kuce !
Pravo da ti kazem nije ni to uvek dobro resenje. Od kako je bila pandemija, moj drug radi od kuce. Sada samo jednom nedeljno ode do firme,a ovako od kuce radi. I sam kaze da je bolje da ima stalno komunikaciju sa drugima. Ovako postane i apatican.
Slažem se sa kolegom.
Ja sam cak razmisljao sta bi bilo kada bih ja mogao da radim od kuce neki posao. A onda sam video kako je drugima. Ne bih voleo tako sigurno.

U Kini postoje online lekari inace....
Samo mu daj ideje..... ;D ;D ;D
Necu da citiram serije, ali ima jedna scena u Dva ipo muskarca.
Hocemo citat
To mora da se odgleda. Kad mu lekar kaze nakaslji se preko kompa ;D
Zamislio sam scenu....ili kako ce grlo da mu joj pogleda?
Da se razumemo. Prednosti medicine na daljinu su velike. U pojedinim zemljama se već godinama praktikuje telemedicina. Nama su o tome govorili još tokom studija.
Recimo hirurg je u nekom američkom gradu i pomoću kompjutera upravlja robotom koji se nalazi u nekom kanadskom gradu. Dakle, pacijenta operiše robot kojim upravlja lekar iz druge države.
Meni je teško nekako da prihvatim te inovacije.
Iako sam uglavnom otvoren za svakakve inovacije ovo je i meni tesko prihvatiti....
Kao kada udjete u neki japanski hotel, a ono nema zive duse. Robot na recepciji, spavaju kao u nekim kapsulama.
To ne volim,ljudski kontakt je ljudski kontakt.
Slažem se. Kao kada su mi pričali da postoje teretane u nekim zemljama gde nema radnika za pultom. Sve se reguliše elektronski.
Da,to vec ima i u madarskoj,ali oni tako regulisu "samo" trening.Ako hoces da popijes neki protein ili bilo sta to ne mozes elektronski....
Ovo je dobar primer. Treninzi mogu i online ali najbolje je kada treba neko da vas motiviše ili posavetuje da to bude uživo.
I ja sam više za to da bude uživo. Nekako mi je sigurnije, da bi se sigurnije ispratila adekvatna forma u vežbanju. Ali je online vežbanje naročito postalo popularno za vreme pandemije kovida.
Meni je to dobra varijanta. Ima tih vođenih video treninga koji su mi super, postoji par programa koji su prilagođeni i početnicima i naprednim vežbačima i sve vreme tokom treninga instruktori daju savete tačno kako se koja vežba vodi i motivišu ljude. Naravno, ovde su u pitanju zaista visokostručni ljudi. Verujem da ima online programa koji nisu dobri i čak su kontraproduktivni.
I to sam video da praktikuju neke osobe. Sigurno da ima i dobrih i loših programa. Važno je da istražimo i procenimo, kao i uvek. A ima i onih koji recimo preko zum platforme imaju treninge sa svojim trenerom i koji prati njihov trening preko kamere.

Meni se svidja kada neki treneri javno pokazu videe nekih trenera kao ili influensera koji pokazuju vezbe i objasne zasto su te vezbe potpuno idiotske i kako ne sluze nicemu.
Naravno jer sa time daju primer kako NE TREBA raditi.... ;)

Tako je i ono malo da te osveste da nije dobro sve sto vidis da neko negde radi. Jedan se bas ismevao cak i treninzima Kardashian sestara.....kao u fazonu, ovim vezbama ne postizete nista
Ne treba se ismevati ali treba pokazati da je to nepravilno.

Nisam mislio bukvalno. Argumentovano je pokazao neispravnost vezbi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4783 poslato: Avgust 29, 2024, 07:39:11 pre podne »

Ono što smatram da su radili u ovom periodu pakleni vrućina je da su smanjivali temperatura nego što zaista jeste.
Da su zapravo prikazivali morali bi proglasiti vanredno stanje.

Mislim da to rade svake godine.
Takodje, i da se ne bi izazvala panika.
Da,radi se ,o tome smo vec pricali.I zbog panike,mada licno mislim da je ovako kada ljudi ne znaju ili nagadaju jos veca panika nego kad bi se rekla isina.To rade zbog toga da bi imao ko da radi,jer da je vanredna situacija ne bi smeli da radimo....

Pa i ne treba da radimo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4782 poslato: Avgust 29, 2024, 07:38:09 pre podne »

Muslim da je I preko 40° ali ako prognoza tako kaze. 😅
Možda se sada meri zvanična temperatura ispod klime ;D
Pa u nekoj velikoj hladovinu definitivno. Ali sto kaze Miki- u danasnje vreme me nista ne bi cudilo.
Danas u parku kod nas u 18 casova uvece sam merio 42 stepeni.....
To je baš mnogo. Čak je i preko noći veoma toplo.
Ujutru u 4 kod mene na terasi u hladu je bilo 29 stepeni.....a ja zivim u kuci okruzen drvecem ne u stanu....
Teško je ovih dana rashladiti se. Najbolje bi bilo kada bi svi mogli biti okruženi nekom prirodom ili na nekom brdu.
Da odemo svi kompletno na Zlatibor. ;)
Planina je verovatno sada najbolji izbor.
U Africi nije toliko toplo sada kao ovde....kod nas dosla africka vrucina a kod njih otislo ono nase prijatnih 3O stepeni....
Inace moj drug je danas bio na Zlatiboru i kaze da je tamo sada extra!
Gde bas sada da pricas o Zlatiboru i odmoru,kada sam na poslu :D Samo provociras ;D ;D ;D
Pa kad ti mozes stalno sa nekom hranom onda mogu i ja sa necim.... ;D ;D ;D
I kod mene isto....moci cu na godisnji negde tamo u novembru....
Međusobno udaramo zazubice, što hranom, što odmorom ;D ;D ;D
Srećom mi možemo praktično i da biramo. Ali ja sada još radim.

Kada krece tvoj doktorski odmor od mesec dana? :D
Hahahah Ne toliko. To je skoro na godisnjem nivou.

Nemoguce.
Moj odmor iznosi 6 nedelja godisnje. Da li je mnogo ili malo ne znam.
Mi ikmamo godisnje 4 nedelje i to iz 2 dela....

Blago tebi! To je retkost.
Dusane, da li ti imas kraci odmor?
Kraci u trajanju od dva dana.
Na to sto ti radis to je i dosta... ;D ;D ;D
\
Ma nemoj, a zasto to? :D
Iz solidarnosti prema tebi.
Pa nemas nijednu sliku na Ig ili na FB da nesto radis uvek neka opustencija,kafa,motori,voznja more itd....Nisam video slike da kopas,kosis travu,gradis nesto itd... ;D ;D ;D

To ne mora da se reklamira :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4781 poslato: Avgust 29, 2024, 07:35:10 pre podne »

Zelene površine sa dosta drveća, uz neku vodu, mesta na većoj nadmorskoj visini su sada zaista najbolji izbor za očuvanje zdravlja po ovako velikim vrućinama.

Jos da ljudi imaju pravo na rad od kuce !
Pravo da ti kazem nije ni to uvek dobro resenje. Od kako je bila pandemija, moj drug radi od kuce. Sada samo jednom nedeljno ode do firme,a ovako od kuce radi. I sam kaze da je bolje da ima stalno komunikaciju sa drugima. Ovako postane i apatican.
Slažem se sa kolegom.
Ja sam cak razmisljao sta bi bilo kada bih ja mogao da radim od kuce neki posao. A onda sam video kako je drugima. Ne bih voleo tako sigurno.

U Kini postoje online lekari inace....
Samo mu daj ideje..... ;D ;D ;D
Necu da citiram serije, ali ima jedna scena u Dva ipo muskarca.

Sada vec moras :D
Carli dobija dijagnozu preko skajpa,samo se nakaslje. A lekar mu kaze da ima glaukom ;D ;D ;D

Bolje nego da gugla i sazna da umire :D
To se mom sinu desilo....
Boleo ga stomak pa je guglao i doao do zakljucka da ima rak....pa sam mu onda objasnio neke stvari....

Svi smo to prosli.....neki put kada ne mzoes da docekas red na lekara, rkenes tim putem....
Ja idem privatno,inace bih sve poredao tamo u cekaonici.... ;D ;D ;D
Svi bi radili sklekove ili cucnjeve dok cekamo...

Pa i svodi se da moramo privatno. ALi zasto nam onda uzimaju osiguranje od plate?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4780 poslato: Avgust 29, 2024, 07:33:30 pre podne »

Za loši dan kreću opet vrućine oko 38 i tako dve nedelje bar.
I to je zadnji talas tropskih vrucina. ;)

Jeste , kako da nije. Evo, sada i vidimo.
Tropski znaci preko 35 Dusane,sada je solidnih 32. ;)

To sto neko kaze 32, nije 32. ....Miki :D
Nemoj zaboraviti da ja u basti imam termometar. ;)
Tako da je to 100% tako a ne zato sto mi je neko tako rekao.
Sada je toplije.

Onda najbolje da nam ti dojavljujes vrednosti.
Nikakav problem,koliko placas? ;) ;D

Pa valjda bi kolegama gratis :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 332 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.328 sekundi sa 18 upita.