TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:19:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke zanimljive činjenice o hrani- šta kažu stručnjaci  (Pročitano 11874 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #298 poslato: Januar 16, 2023, 12:54:39 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.

A opet neki lekari kazu ne mlecnim proizvodima....
To zavisi od pojedinca.Ja recimo kao klinac sam pio litru-dve mleka na dan.Komsije imaju krave pa prodavaju mleko,tako da sam se mleka napio i mlecnih proizvoda,a danas ne mogu da pijem mleko.Jogurt i kiselo mleko mogu,ali od mleka imam problema od pre nekih godinu i po.Tako da to zavisi od pojedinca do pojedinca.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #297 poslato: Januar 16, 2023, 12:52:35 posle podne »

Koliko vode bismo trebali popiti da telo dovedemo u normalu?
"Da bi bubrezi mogli da izvuku te kiseline iz tela, potrebna im je voda. Zato treba da pijemo oko 2 litra vode dnevno.
Ja mislim da je to minimalno koliko bismo trebali popiti dnevno.Ispod toga vec dolaze do ozbiljnih bolesti.

Mislim da je 2l minimum za zensku osobu, manje tt, bez sportskih aktivnosti u toku tog dana....ili npr. Starije osobe...
Tu se svi slazemo. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #296 poslato: Januar 16, 2023, 11:13:33 pre podne »

Alergeni su dosta opasna stvar.Ako na nešto niste alergični bili to ne znači da u budućnosti nećete biti.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #295 poslato: Januar 15, 2023, 07:50:49 posle podne »

Danas se baš mnogo priča o alergenima, gluten, laktoza, prosto za nepoverovati da su sada svi alergični, a do pre 10 godina nisu bili.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #294 poslato: Januar 14, 2023, 06:36:16 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Tako je. Najbolje je sami da napravimo voćni jogurt. Onaj u prodavnicama sadrži dodati šećer.

Ja sam pre za pravljenje kefira.
Jel sam praviš kefir?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #293 poslato: Januar 14, 2023, 06:35:52 posle podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sto se cokolade tice slazem se,obozavam crnu cokoladu,ali nikad u zivotu ni kao dete nisam mogao pojesti jednu kocku!Minimum pola table ili nista.Pokusao sam i ovu metodu rastapanja u ustima,ali ni to nije pomoglo.Mozda sam trebao vise verovati u to.
Ovako čokolade više i ne jedem, ali ranije nikad ni ja nisam mogao da se zadržim na jednoj kocki :)

Zasto i kako si prestao?
Prestao sam, jer nisam hteo da unosim toliko slatkiša. A ne mogu da kažem na koji način. Samo sam prekinuo da konzumiram. Moji čak nekada kupe, ali ja ne jedem. Tako da imam čeličnu volju, što se toga tiče. Nekada, kada se napravi neki kolač, onda pojedem to, ali samu čokoladu nisam jeo dugo vremena.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #292 poslato: Januar 14, 2023, 06:31:45 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.

A opet neki lekari kazu ne mlecnim proizvodima....
Obično za kravlje mleko se govori dosta često da nije dobar izbor. I ja ga ne unosim duže vremena, pa nekada sa rezancima pojedem. Što nije loše. Ali ako pogledamo ljude na Kavkazu, koji su jedni od najdugovečniji, oni jedu mlečne proizvode i mleko, pre svega kozje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #291 poslato: Januar 14, 2023, 06:29:47 posle podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sto se cokolade tice slazem se,obozavam crnu cokoladu,ali nikad u zivotu ni kao dete nisam mogao pojesti jednu kocku!Minimum pola table ili nista.Pokusao sam i ovu metodu rastapanja u ustima,ali ni to nije pomoglo.Mozda sam trebao vise verovati u to.

Zasto je skoro receno da brasno nije stetno?
Misliš na pšenino belo brašno? Ako pogledamo šta su naši jeli na selu i koliko su živeli, onda i ne deluje da je nešto štetno. Ali ako pogledamo studije sve je to i dalje misterija. Ne znamo da li su zaista rezultati studija tačni ili namešteni, jer se forsiraju određene namirnice. A toga je bilo tokom 20.veka. Masti optužene za srčane bolesti, a onda su fabrike čokolada procvetale. A broj osoba sa srčanim bolestima povećavao.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #290 poslato: Januar 14, 2023, 06:25:16 posle podne »

Baš zbog tog teškog kontrolisanja i zaustavljanja na 2 badema ili na 1 kockicu čokolade  ja uopšte u ne preporučujem. Treba proceniti ko kakvu motivaciju i volju ima pa davati preporuke, ne može baš univerzalno, posebno kad je hrana u pitanju. Recimo i ja imam problem sa slatkišima, tako da se prva ne zaustavlja dok ne pojedem celu. E sad kod mene je to baš retko da jedem čokoladu ali ima ljudi kojima svaki vid slatkiša treba ukinuti i učiti ih iznova kako se u kontrolisanim merama jede. 😅
I kod mene je retko,ali onda stvarno ne stajem dok ne pojedem tablu cokolade ili saku badem,lesnika,oraha itd...
Sto se univerzalnosti tice,sa time se slazem i to ne samo u ishrani nego u treningu,zivotu.Zato treba biti dobar psiholog i u svakome pronaci ono za sta je sposoban/na da uradi.
Apsolutno da svaki trener, dijetetičar i lekar moraju imati pre svega dobru procenu čoveka. Koliko god mi ovde da navodimo pojedine savete čovek mora shvatiti da ne može da se pridržava svih, da se opredeli za one koji njemu prijaju i da se konsultuje sa stručnim licem.
Naravno. Zato su i naši profesori uvek govorili i da u lečenju moramo imati individualni pristup. Ovde dajemo neke savete, ali ne znači da će svakome odgovarati.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #289 poslato: Januar 14, 2023, 06:23:03 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Tako je. Najbolje je sami da napravimo voćni jogurt. Onaj u prodavnicama sadrži dodati šećer.
I ne samo to,ja kad sam pravim vocni jogurt ja ga stvarno natrpam voca a u kupovnom ko zna koliko ima pravog voca.
To je sve uvek diskutabilno šta i koliko stavljaju. Najbolje je kada se nešto napravi u domaćoj režiji.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #288 poslato: Januar 14, 2023, 05:48:02 posle podne »

Baš zbog tog teškog kontrolisanja i zaustavljanja na 2 badema ili na 1 kockicu čokolade  ja uopšte u ne preporučujem. Treba proceniti ko kakvu motivaciju i volju ima pa davati preporuke, ne može baš univerzalno, posebno kad je hrana u pitanju. Recimo i ja imam problem sa slatkišima, tako da se prva ne zaustavlja dok ne pojedem celu. E sad kod mene je to baš retko da jedem čokoladu ali ima ljudi kojima svaki vid slatkiša treba ukinuti i učiti ih iznova kako se u kontrolisanim merama jede. 😅
I kod mene je retko,ali onda stvarno ne stajem dok ne pojedem tablu cokolade ili saku badem,lesnika,oraha itd...
Sto se univerzalnosti tice,sa time se slazem i to ne samo u ishrani nego u treningu,zivotu.Zato treba biti dobar psiholog i u svakome pronaci ono za sta je sposoban/na da uradi.

Opet, tvoja misicna masa moze da podnese tablu cokolade. 😁
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #287 poslato: Januar 14, 2023, 05:46:39 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Tako je. Najbolje je sami da napravimo voćni jogurt. Onaj u prodavnicama sadrži dodati šećer.

Ja sam pre za pravljenje kefira.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #286 poslato: Januar 14, 2023, 05:45:40 posle podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sto se cokolade tice slazem se,obozavam crnu cokoladu,ali nikad u zivotu ni kao dete nisam mogao pojesti jednu kocku!Minimum pola table ili nista.Pokusao sam i ovu metodu rastapanja u ustima,ali ni to nije pomoglo.Mozda sam trebao vise verovati u to.
Ovako čokolade više i ne jedem, ali ranije nikad ni ja nisam mogao da se zadržim na jednoj kocki :)

Zasto i kako si prestao?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #285 poslato: Januar 14, 2023, 05:45:00 posle podne »

Baš zbog tog teškog kontrolisanja i zaustavljanja na 2 badema ili na 1 kockicu čokolade  ja uopšte u ne preporučujem. Treba proceniti ko kakvu motivaciju i volju ima pa davati preporuke, ne može baš univerzalno, posebno kad je hrana u pitanju. Recimo i ja imam problem sa slatkišima, tako da se prva ne zaustavlja dok ne pojedem celu. E sad kod mene je to baš retko da jedem čokoladu ali ima ljudi kojima svaki vid slatkiša treba ukinuti i učiti ih iznova kako se u kontrolisanim merama jede. 😅

Sa ovim savetom se apsolutno slazem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #284 poslato: Januar 14, 2023, 05:44:07 posle podne »

Pre svega voda, čaj i limunada. To je svima dostupno i smatram da je najkorisnije.
Bademe ne volim da preporučujem jer su visokokalorični i ljudi obično ne umeju da se zaustave na 2-3 badema.
Nema sanse,barem saka badema. ;D

Ali kada se napomene, verujem da ce ljudi izbrojati i toliko uneti.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.