TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396186 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 08:55:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159146 puta)
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #209 poslato: Januar 11, 2009, 10:29:12 posle podne »

Heh, i mene interesuje. No sve mi se cini da necu dobiti odgovor  ::)
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #208 poslato: Januar 11, 2009, 10:19:23 posle podne »

samo ovo , zasto i kako ?
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #207 poslato: Januar 11, 2009, 10:13:06 posle podne »

PREPISUJEM!   :o :o :o :o   :D :D :D
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #206 poslato: Januar 11, 2009, 09:45:28 posle podne »

Nista bez glutamina,jedan od osnovnih suplemenata...

Potpisujem!
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #205 poslato: Januar 11, 2009, 09:42:58 posle podne »

wait wat?
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Lokk1
Gost
« Odgovor #204 poslato: Januar 11, 2009, 09:40:44 posle podne »

wat ?
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #203 poslato: Januar 11, 2009, 09:30:51 posle podne »

Nista bez glutamina,jedan od osnovnih suplemenata...
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #202 poslato: Januar 11, 2009, 07:35:34 posle podne »

...ide mile lajkovackom ...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #201 poslato: Januar 11, 2009, 06:55:38 posle podne »

slazem se,mozda cak i ne na nula nego na low carb masi,evo markoni kad zavrsi moze da prenese iskustva sa glutaminom
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #200 poslato: Januar 11, 2009, 06:53:33 posle podne »

Moj je stav da je glutamin sper stvar na dijeti sa 0 UH, i onda se ubaci 40g-50g glutamina plus 10g L-leucina  ili 20g bcaa BCAA i to sluzi za podizane insulina u PWM. Znaci nakon treninga kada su misici prazni od glikogena (sto zbog treninga a sto zbog dijete) glutamin pokazuje svoj maksimum. Za nekoga ko nije na strogoj dijeti, ima solidan unos UH te u PWM stavlja neki oblik prostih UH, glutamin nece pokaziti neke velike efekte, uzmemo li u obzir njegovu cenu. Radije na masi uzmite BCAA, u tri doze po 10g-15g, plus EAA (ovaj Beef amino mi se cini odlican) dve doze za vreme treninga. Ulozite li pare  u tu suplementaciju necete se sigurno pokajati.

Evo jednog dobrog plana suplementacije oko treninga:

Pola sata pre: 15g-20g izolata sa 10g BCAA

Za vreme: 20g BCAA plus sto vise EAA, ko koliko moze.

PWM: 30g malto, 15g dextroza, 10g-15g BCAA 30g izolata.

Naravno, tu se moze ubaciti jos stvarcica, ali ovo je sasvim optimalna za maksimalnu ugradnju gradivnih elemenata u misice.
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #199 poslato: Januar 11, 2009, 06:46:36 posle podne »

lepo bi bilo da je tako :)  ma jok! uzimao sam zadnjih nedelju mozda malo vise velike kolicine glutamina uz dest vodu ribu na slaboj uh ishrani...nazalost lose sam bio neke stvari proracunao i ostao sam bez drugih zastita sto je dovelo do przenja misica usled jakih treninga u tom periodu.Ali uveren sam da su me te doze glm bar malo spasile i da ih nisam imao verovatno bi se jos vise sprzio.


A koliko su velike te doze bile? jel ako govorimo o 100-150g tu ce nesto i doci do misica...i to je da kazem ok.

Ali uzimanje glutamina po 30-40g dnevno je bezpotrebno...tj. postoje mnogo bolji nacini da se utrose pare nego na glutamin.

na aas je i tih 30-40 dosta,bolje se ugradi

Da ali na AAS-u.... koliko znam Zoltan nije na aas-u, neka me ispravi ako gresim ???

BTW... ovde je njih nekolicina na AAS-u i oni neka uzimaju glut... a za ostale to ne vazi.... jer je bezpotrebno bacanje para kojih nemamo!
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #198 poslato: Januar 11, 2009, 06:42:35 posle podne »

lepo bi bilo da je tako :)  ma jok! uzimao sam zadnjih nedelju mozda malo vise velike kolicine glutamina uz dest vodu ribu na slaboj uh ishrani...nazalost lose sam bio neke stvari proracunao i ostao sam bez drugih zastita sto je dovelo do przenja misica usled jakih treninga u tom periodu.Ali uveren sam da su me te doze glm bar malo spasile i da ih nisam imao verovatno bi se jos vise sprzio.


A koliko su velike te doze bile? jel ako govorimo o 100-150g tu ce nesto i doci do misica...i to je da kazem ok.

Ali uzimanje glutamina po 30-40g dnevno je bezpotrebno...tj. postoje mnogo bolji nacini da se utrose pare nego na glutamin.

na aas je i tih 30-40 dosta,bolje se ugradi
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #197 poslato: Januar 11, 2009, 06:41:49 posle podne »

lepo bi bilo da je tako :)  ma jok! uzimao sam zadnjih nedelju mozda malo vise velike kolicine glutamina uz dest vodu ribu na slaboj uh ishrani...nazalost lose sam bio neke stvari proracunao i ostao sam bez drugih zastita sto je dovelo do przenja misica usled jakih treninga u tom periodu.Ali uveren sam da su me te doze glm bar malo spasile i da ih nisam imao verovatno bi se jos vise sprzio.


A koliko su velike te doze bile? jel ako govorimo o 100-150g tu ce nesto i doci do misica...i to je da kazem ok.

Ali uzimanje glutamina po 30-40g dnevno je bezpotrebno...tj. postoje mnogo bolji nacini da se utrose pare nego na glutamin.
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Lokk1
Gost
« Odgovor #196 poslato: Januar 11, 2009, 06:36:39 posle podne »

ne hocu da kazem bez AAS si ishao na takmichenje  ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #195 poslato: Januar 11, 2009, 06:35:20 posle podne »

lepo bi bilo da je tako :)  ma jok! uzimao sam zadnjih nedelju mozda malo vise velike kolicine glutamina uz dest vodu ribu na slaboj uh ishrani...nazalost lose sam bio neke stvari proracunao i ostao sam bez drugih zastita sto je dovelo do przenja misica usled jakih treninga u tom periodu.Ali uveren sam da su me te doze glm bar malo spasile i da ih nisam imao verovatno bi se jos vise sprzio.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 19 upita.