TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396176 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 07:35:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159139 puta)
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #464 poslato: Februar 03, 2011, 07:20:19 posle podne »

U redu ! Hvala na savjetima,kad potrosim ovaj Glutamin uzimam BCAA...
A sto se tice proteina koji bi moago uzet osim Iso 100 da je jeftini a da je dobar ?
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #463 poslato: Februar 03, 2011, 04:58:12 posle podne »

Imam 17 god. tezak sam 61kg,idem u teretanu vec nekih 10 mjeseci.Poceo sam prije 2 mjeseca da pijem whey ISO 100 i kreatin i dobio sam 3kg...Potrosio sam kreatin i sad sam na pauzi :) u medjuvremenu sam uzeo Glutamin kojeg sad koristim...Moje je pitanje sledece.Koliko gr da uzimam dvenvno,posto na pakovanju pise samo 5 gr ne znam da li je to malo i zelio bih da cujem vase misljenje ?!
ISO 100 ti je suvise skup protein za tvoje potrebe, a kolko "vidim" nisi na definiciji ili malom unosu UH.
Sva uneta kol glutamin se ne apsorbuje, od celokupne kol glutamina izgubis oko 70%,
sto znaci da od 10 unetih grama, stigne tamo gde treba samo 3g. A isti i veoma lako oksidise u jetri, tako da ti je BCAA
u tvom slucaju daleko bolji izbor, a najbolji kvalitetna i redovna ishrana.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #462 poslato: Februar 03, 2011, 02:42:45 posle podne »

Imam 17 god. tezak sam 61kg,idem u teretanu vec nekih 10 mjeseci.Poceo sam prije 2 mjeseca da pijem whey ISO 100 i kreatin i dobio sam 3kg...Potrosio sam kreatin i sad sam na pauzi :) u medjuvremenu sam uzeo Glutamin kojeg sad koristim...Moje je pitanje sledece.Koliko gr da uzimam dvenvno,posto na pakovanju pise samo 5 gr ne znam da li je to malo i zelio bih da cujem vase misljenje ?!

ja sam jedna od "pristalica" glutamina :)   nakon treninga, minimum 10g-15g možeš zajedno sa proteinskim šejkom, nadam se da imaš još proteina...

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #461 poslato: Februar 03, 2011, 01:57:02 posle podne »

Bolje da sa uzeo BCAA koje su potrebnije nasem organizmu ali daleko od toga da je glutamin los.Potreban je pre i posle treninga minimalno a ako postoje sredstva moze za vreme treninga isto kao i uvece pred spavanje.Sto se tice gramaze recimo da je minimum oko 10-15gr.
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #460 poslato: Februar 03, 2011, 12:38:47 posle podne »

Imam 17 god. tezak sam 61kg,idem u teretanu vec nekih 10 mjeseci.Poceo sam prije 2 mjeseca da pijem whey ISO 100 i kreatin i dobio sam 3kg...Potrosio sam kreatin i sad sam na pauzi :) u medjuvremenu sam uzeo Glutamin kojeg sad koristim...Moje je pitanje sledece.Koliko gr da uzimam dvenvno,posto na pakovanju pise samo 5 gr ne znam da li je to malo i zelio bih da cujem vase misljenje ?!
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #459 poslato: Januar 28, 2011, 06:23:53 posle podne »

moze, dekstroza je secer...  bitno je da ne mesas sa mlekom!
Sačuvana
fisherpro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #458 poslato: Januar 28, 2011, 05:02:19 posle podne »

a dali bi moagao u kombinaciji sa dextrozom
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #457 poslato: Novembar 10, 2010, 04:50:36 posle podne »

Tako je, samo sa vodom. Barem je glutamin neutralnog ukusa, tako da nema potrebe rastvarati ga sa bilo čim drugim osim sa običnom vodom. ;)
Sačuvana
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #456 poslato: Novembar 10, 2010, 03:13:20 posle podne »

Samo i iskljucivo sa vodom.
Sačuvana
vaso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #455 poslato: Novembar 10, 2010, 01:23:25 posle podne »

imam obicaj da stavim nekih 10-ak gr glutamina u pola litra mlijeka i popijem. da li je to problem ili ga piti iskljucivo sa vodom?
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #454 poslato: Avgust 17, 2010, 04:09:48 posle podne »

Тренирам кик бокс 3 пута недељно + 1 једном недељно радим тренинг на справама(згибови, пропадања, склекови...)
Пошто немам новца за протеин. Узећу глутамин, двоумим се између AllMax Nutrition и Optimum Nutrition. Немам искуства са овим јапанцима, па ако неко може да ми помогне у одлуци. И још само савет како да ускладим конзумирање са тренизима?
Bolje uzmi protein , jer od glutamina u propisanim kol nema vajde :)
Protein ti je osnova, a ako ti fin ne dozvoljavaju kupovinu istog, onda je daleko bolje da za te pare kupujes kvalitetniju hranu, nego da kupis glutamin i pijes po 10g pre i posle, to je suvise malo.
Sačuvana
vožd2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37


« Odgovor #453 poslato: Avgust 16, 2010, 06:33:12 posle podne »

Ovde u Voždovoj u Nišu imamo jedno pakovanje SNI Glutamin-a od 1kg koje ide -15%.Regularno zapakovano sa svim folijama ali bez etikete na kojoj je naziv i supplement facts.Tako je stiglo u prodaju.
info.tel.018/ 512-370
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #452 poslato: Jun 18, 2010, 02:31:30 posle podne »

Stefo, čoveče, jesi to ti? :D :D

Pa, kako nemaš novca za protein kad ti, recimo, ON glutamin 300g košta svega 200 ak dinara manje od nekog wheya od 900g? :)

Inače, sve preporuke i za All Max i za ON glutamin. Oba spadaju u jako dobar izbor.
Ја сам, ја сам ;D  ;)

Ваљда ће ми дуже трајати 300 грама глутамина него 900г. протеина. У ствари, ја сам питао како бих конзумирао глутамин у мом случају. Шта ми препоручујете? Колико грама дневно у данима тренинга и како распоређени, а како у данима одмора?


što se glutamina tiče, 10g pre treninga i 10g nakon treninga sa proteinskim šejkom, eventualno još pred spavanje ako je teži trening.

u danima odmora ne bih uzimala.
Sačuvana
Mali stefa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3094


« Odgovor #451 poslato: Jun 17, 2010, 11:09:36 posle podne »

Stefo, čoveče, jesi to ti? :D :D

Pa, kako nemaš novca za protein kad ti, recimo, ON glutamin 300g košta svega 200 ak dinara manje od nekog wheya od 900g? :)

Inače, sve preporuke i za All Max i za ON glutamin. Oba spadaju u jako dobar izbor.
Ја сам, ја сам ;D  ;)

Ваљда ће ми дуже трајати 300 грама глутамина него 900г. протеина. У ствари, ја сам питао како бих конзумирао глутамин у мом случају. Шта ми препоручујете? Колико грама дневно у данима тренинга и како распоређени, а како у данима одмора?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #450 poslato: Jun 17, 2010, 04:42:15 posle podne »

Stefo, čoveče, jesi to ti? :D :D

Pa, kako nemaš novca za protein kad ti, recimo, ON glutamin 300g košta svega 200 ak dinara manje od nekog wheya od 900g? :)

Inače, sve preporuke i za All Max i za ON glutamin. Oba spadaju u jako dobar izbor.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 19 upita.