TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396376 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 02:25:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Oblikovanje gluteusa za zhene  (Pročitano 39046 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #98 poslato: April 14, 2009, 01:51:46 posle podne »

A meni su noge i gluteusi upravo glavni pokazatelji napretka

I meni takodje i najvise volim da radim noge i gluteus. Gornji deo tela odradim samo zato sto moram  :(

sto je i bitno jer se ja najlakse u tim delovima i gojim (butine,bokovi,zadnjica :'( )

Kako zavidim muskarcima sto nemaju tih problema
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #97 poslato: April 14, 2009, 07:41:22 pre podne »

Da,da vec sam zadovoljna kako mi ide,ne moze nista preko noci,ali polako i strpljivo sam pocela da se dovodim u red ;)
A meni su noge i gluteusi upravo glavni pokazatelji napretka,sto je i bitno jer se ja najlakse u tim delovima i gojim (butine,bokovi,zadnjica :'( )
Kardio mi je nezaobilazan,odradim ga na kraju na bicikli i eliptiku...Zaista sam sad nasla odgovarajuci trening  koji nije opterecujuci za moje stanje,a opet radi kako treba polako ali sigurno

Hvala na podrsci Daniela
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #96 poslato: April 13, 2009, 03:39:56 posle podne »

Beka S.. stvarno su sve vežbe za izolaciju gluteusa... odličan izbor... ali sad ćeš ti polako nalaz u formu i na kardio ;)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #95 poslato: April 08, 2009, 02:18:20 posle podne »

Sto rece Monika te neke "lake" vezbice u parteru uz veliki broj ponavljanja i skoncentrisan pokret mogu zaista dobro da oblikuju guzu...
Evo ja sam se sad (iz vec poznatih zdravstvenih razloga da se ne ponavljam) pored laganog kardio treninga skoncentrisala i isforsirala te neke vezbice i zadovoljna sam kako odrade posao.
Od tih vezbi odradim:
-Odizanje kukova
-Ovu vezbu koju je monika predstavila i
-Sut nogom unazad (sve ovo sam ranije radila sa opterecenjem a sad me i bez njega veci broj ponavljanja pogodi)
I sve to mi uz neke odredjene varijacije i kombinacije, veliki broj ponavljanja zaista pogodi gluteuse a i zadovoljna sam za sad (mada je malo vremena od kad sam se vratila u teretanu za neki sad frapantan efekat ::))
Pored njih kad sam vec u parteru odradim i vezbe za unutrasnji i spoljasnji deo butine,ono po principu odrucivanja nogom,ispruzenom i savijenom nogom i slicno...Bude to fino
A sad sam konacno pocela lagano sve da radim samo bez opterecenja ili sa malim opterecenjem,pa kad se i ovo ukombinuje bude stvarno pun pogodak ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #94 poslato: April 08, 2009, 01:39:50 posle podne »

molim vas samo pazite na lubalni deo kičme tokom ove vežbe
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #93 poslato: April 08, 2009, 11:50:07 pre podne »

u nekim teretanama sam cak vidjala i spravu na kojoj se radi ta ista vezba, stim sto se stopalom savladjuje opterecenje, ali pokret je isti
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #92 poslato: April 08, 2009, 11:31:10 pre podne »

Ja takodje ovu vezbu radim poslednjih mesec dana do takmicenja povremeno,sa savijenim nogama i odlicna je za gluteus.naravno maximalno obratiti paznju na pokret uz blagu zadrsku
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #91 poslato: April 08, 2009, 11:10:59 pre podne »

 ::)

ova vezba moze da se izvodi na vise nacina, sa ispruzenom nogom, savijenom nogom, najbolja varijanta je da si na steperu umesto parteru da mozes veci pokret da uradis nogom koja je aktivna...

zadrzis u gornjem polozaju, sa petom okrenutom ka plafonu, osetices kontrakcije... deluje bezazleno ali dosta ponavljanja ce uciniti da dobijes upalu ;)

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #90 poslato: April 08, 2009, 10:25:15 pre podne »

Na parteru radim samo odizanje kukova od poda, stopala na steperu i na stomak stavim ploce od 10-15 kg.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #89 poslato: April 08, 2009, 10:21:49 pre podne »

Barem meni, iskorak ubedljivo najbolje pogadja gluteus, tako da nisam imala mira i nastavila i dalje da isprobavam  ;D i konacno nasla nacin kako da ga radim   :D . Radim ga u mestu,  sa tegovima,iskoracim i  samo spustanje i podizanje sa jednom nogom , bez vracanje noge u pocetni polozaj. Nije kao klasican iskorak, ali bolje ista nego nista  ;)

odlicno, aktivira gluteus i zadnju lozu pogotovo ako je u donjem polozaju prav ugao izmedju nadkolenice i potkolenice, kao sto i radis...
jel radis vezbe na parteru, one koje izgledaju bezazleno a izuzetno pogadjaju gluteuse? :)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #88 poslato: April 07, 2009, 09:40:47 posle podne »

Daniela, bas si me sada obradovala, jer za sada jedino tako mogu da radim iskorak  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #87 poslato: April 07, 2009, 06:08:12 posle podne »

I ja sam radila tu vežbu.... zaista fenomenalna..

@ biljanabd - ja samo tako i radim iskorak - najbolje pogaĂ°a guzu u najkraćem vremenskom roku bez zamahivanja...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #86 poslato: April 07, 2009, 08:44:42 pre podne »

Fantasticna vezba Monika,obozavam je,mi je zovemo i "cucanj na jednoj nozi" .
Ali ona je zaista za utrenirane osobe,ja tek kad sam u najboljem treningu uspem da uradim neki normalan broj ponavljanja u ovoj vezbi...na zalost na nju cu morati da zaboravim jos neko vreme :'( ,i ovi obicni iskoraci pa mi jos uvek tesko padaju,poludecu
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #85 poslato: April 07, 2009, 08:24:07 pre podne »

jedna od vezbi koju obozavam predstavlja varijantu iskoraka, samo vise zahteva stabilnost celog tela...

dakle okrenete ledja klupi i jednu nogu zabacite nazad na klupu (samo prednji deo stopala) kako bi odrzali ravnotezu, druga noga je daleko ispred, tako da kad se spustate u cucanj/iskorak na toj nozi koleno NE prelazi nozne prste...  kad uznapredujete uzmite i tegove u ruke.. ucvrstite stomak i ledja i koncetrisite se na nogu kojom se spustate...

kao sto rekoh, ova vezba zahteva vecu stabilnost celog tela i fleksibilnost
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #84 poslato: April 07, 2009, 07:34:29 pre podne »

Slozicu se sa tobom,i meni je svaka vrsta iskoraka omiljena vezba za noge i gluteuse,narocito mi pogadja gluteus kad radim iskorak blago u stranu.
Kazem ti budi pazljiva,radi onako kako ti odgovara,mozda ti je bolje dok malo ne oporavis koleno da ne radis iskorak sa nekim tezinama...vodi racuna o sebi ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.344 sekundi sa 19 upita.