TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:28:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 223892 puta)
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #428 poslato: Februar 27, 2013, 12:23:03 posle podne »

Хвала пуно на одговору! Идем после да купим те пахуљице и решена ствар... За почетак ћу да их користим без протеина, док не скупим паре да купим исте, jер мислио да узмем веће паковање... ;D

Значи само их измешам са млеком као корнфлекс. Питао сам зато што сам негде прочитао да треба да се кувају некако, па ме то збунило...

А што се тиче протеина, двоумим се између ова два које сте ми препоручили... Такође сам чуо за "Ultimate nutrition" да су добри, али колико видим нема их у понуди овде...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #427 poslato: Februar 27, 2013, 12:15:21 posle podne »

Ако би сте могли само мало ближе да ми објасните како се тачно припремају пахуљице?

Колико сам разумео, ви ми предлажете да их користим са једном мерицом протеина? Па још једну мерицу да узмем после тренинга? Мало ми је нелогично, зато што је то размак неких 2 - 2 ипо сата, па зато питам... :)

Eдит:

Мало смарам, али морам да питам и ово, да не лутам без потребе. Где у принципу могу да се набаве пахуљице? Продавнице здраве хране, или шта већ? ???

u supermarketima, u zdravoj hrani (predlazem da kupis pakovanje a ne iz rinfuze)  ja koristim nemacke u kesi ili florida bel, te su mi isto super

nije nelogicno takvo uzimanje proteina ako treniras, odlicno je... pomesas whey sa mlekom i dodas pahuljice... ako ti se ne svidja tako onda odvojeno.

Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #426 poslato: Februar 27, 2013, 12:02:30 posle podne »

Ако би сте могли само мало ближе да ми објасните како се тачно припремају пахуљице?

Колико сам разумео, ви ми предлажете да их користим са једном мерицом протеина? Па још једну мерицу да узмем после тренинга? Мало ми је нелогично, зато што је то размак неких 2 - 2 ипо сата, па зато питам... :)

Eдит:

Мало смарам, али морам да питам и ово, да не лутам без потребе. Где у принципу могу да се набаве пахуљице? Продавнице здраве хране, или шта већ? ???
« Poslednja izmena: Februar 27, 2013, 12:08:35 posle podne od strane Tranda90 » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #425 poslato: Februar 27, 2013, 10:16:28 pre podne »

Da,ovsene. Ovde na forumu imas tekstove kako mozes da ih spremas. ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #424 poslato: Februar 27, 2013, 09:54:08 pre podne »

Pozdrav,

što se tiče doručka i kornfleksa - za doručak je jako važno da uneseš i protein i složene ugljene hidrate - npr kombinacija ovsenih pahuljica i whey proteina - ili pojedeš pahuljice sa mlekom pa naknadno popiješ whey, takoĂ°e jaja su dobra za doručak, u kombinaciji npr sa nekim integralnim hlebom. Kornfleks nije kvalitetna hrana nažalost, od ovsenih pahuljica imaš mnogo više dobrobiti - vlakna, vitamini, minerali.... imaju i gvožĂ°a koje je jako važno ako treniraš...

što se tiče dva dodatna obroka, predlažem npr sendvič sa tunjevinom ili sendvič sa belim mesom, koji sam napraviš, najbolje je da nosiš sa sobom hranu u činijici - npr tuna i pirinač, ako baš ne stigneš onda popiješ opet protein i grickaš neke orašaste plodove... ako je cilj mišićna masa mora biti dosta proteina i kvalitetnih ugljenih hidrata rasporeĂ°enih u više obroka... bar četiri jača proteinska obroka sa različitim izvorima proteina, npr belo meso, riba, jaja, posni sir.. itd..

što se tiče suplemenata, od proteina nećeš dobiti stomak, ja ti predlažem Dymatize Elite whey ili Scitec whey professional. Piješ protein posle treninga, jednu mericu sa vodom, a možeš i ujutru, ili u toku dana ako nemaš bolju alternativu.  Dva puta dnevno je i više nego dovoljno.

Ono što takoĂ°e preporučujem svakom su vitaminsko mineralni kompleksi (poput Natrolovog Multiple energizer), dodatak zdravih masti omega 3 (natrol omega 3 fish oil)  - to svakako možeš da ubaciš.

Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #423 poslato: Februar 27, 2013, 12:20:11 pre podne »

Pozz! ;)
To ''nesto'' ti smatras suplementacijom,ali vecina ce ti ovde reci da ti treba prvo kvalitetna ishrana. Posle toga idu supsi.
Dorucak bi mogao zameniti nekim ovsenim sa mlekom ili jaj sa integralnim hlebom ili ovsenim (koliko puta cu otkucati ovo),znaci malo kvalitetniji izvor UH od cornflakes-a. To sto treniras pre podne-ujutru je skroz ok. Obrok posle treninga treba da sadrzi proteine(meso),UH (pirinac,int. testenina,krompir),salata,vecera moze protein (meso) i salata. Veliki ti je razmak od 12 do 18h da ne jedes. Treba ti jedan jos obrok izmedju rucka i vecere i jedan pred spavanje. Sto se tice proteina,''omo nesto'',za to je najbolji whey protein,koji bi uzimao odmah posle treninga,i jednu mericu mozes (ali nije obavezno) za dorucak sa ovsenim npr. ili pred spavanje sa obranim mlekom ili nemasnim sirom.

Хвала пуно! Колико сам те разумео за доручак мислиш да требам да уместо корна флекса убацим овсене пахуљице?

И само још једно питање, шта мислиш да је најбоље да убацим у та два "додатна" оброка?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #422 poslato: Februar 27, 2013, 12:13:46 pre podne »

Pozz! ;)
To ''nesto'' ti smatras suplementacijom,ali vecina ce ti ovde reci da ti treba prvo kvalitetna ishrana. Posle toga idu supsi.
Dorucak bi mogao zameniti nekim ovsenim sa mlekom ili jaj sa integralnim hlebom ili ovsenim (koliko puta cu otkucati ovo),znaci malo kvalitetniji izvor UH od cornflakes-a. To sto treniras pre podne-ujutru je skroz ok. Obrok posle treninga treba da sadrzi proteine(meso),UH (pirinac,int. testenina,krompir),salata,vecera moze protein (meso) i salata. Veliki ti je razmak od 12 do 18h da ne jedes. Treba ti jedan jos obrok izmedju rucka i vecere i jedan pred spavanje. Sto se tice proteina,''omo nesto'',za to je najbolji whey protein,koji bi uzimao odmah posle treninga,i jednu mericu mozes (ali nije obavezno) za dorucak sa ovsenim npr. ili pred spavanje sa obranim mlekom ili nemasnim sirom.
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #421 poslato: Februar 27, 2013, 12:06:36 pre podne »

Поздрав свима пре свега, нов сам на форуму, управо сам се регистровао да би потражио савете од некога ко се у ове стари разуме боље од мене, па Вам се свима захваљујем унапред на одговору!

Имам 22 године, висок сам 196цм, тежак 105кг, идем у теретану активно месец дана, ишао сам и пре тога, али сам паузирао неко време због обавеза и повреде скочног зглоба. Потребно ми је "нешто" за повећање мишићне масе, а да у исто време то нешто не направи стомак, размишљам да узмем неке протеине, па ако би сте могли да ми помогнете у избору.

Мој дан у коме тренирам изгледа отприлике овако:

Устајање у 09:00, затим лагани доручак (корна флекс са млеком углавном), после тога тренинг који траје неких сат времена (морам ујутру, јер једино тада могу временски да се уклопим), око 12 ручак (углавном поред поврћа једем јунетину или пилетину), вечера око 6.

Шта би овде могао да променим у прихватљивим границама? И како да убацим протеине, тј. на који начин би оваквим распоредом могао да их уклопим?

Поздрав још једном свима, и хвала унапред на одговору!
Sačuvana
stefan_stephy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #420 poslato: Februar 26, 2013, 03:55:24 posle podne »

Pozdrav,
imam 25 god. treniram oko 4 godine bez pauze. Moj trening se zasniva na zgibovima, sklekovima, propadanjima, cucnjevima i trbusnjacima(sve vezbe radim sa opterecenjem, osim trbusnjaka)! radim  pet puta nedeljno, sreda i nedelja su mi dani odmora.
Imam 4 obroka dnevno. Ujutru pre posla obicno doruckujem jaja, na poslu neki sendvic, kad dodjem kuci neko kuvano jelo sa piletinom ili crvenim mesom(grasak, spanac, pasulj,boraanija...) i za veceru tunjevina ili cevapi od lignji. Alkohol,slatkise, grickalice i gazirana pica ne konzumiram.
tezak sam  74kg, a visok 178cm. Hteo bih da povecam misicnu masu za 4-5kg. Pre dva i po meseca sam odlucio da pocnem da koristim  100% Whey Protein Professional, pa sam hteo da vas pitam da li je to ispravno i sta treba da korigujem da bih dosao do zeljenog rezultata?
Obicno treniram oko 19h i odmah posle treninga uzimam whey. Pijem jednu mericu dnevno, a nedeljom ga ne pijem...


Pozdrav Stefane,
u prethodnom postu si već dobio par korisnih saveta, evo i moje mišljenje
- vežbaš li u teretani, najpre da krenemo od toga?  jer ipak, izolacione vežbe nemaju zamenu. Ovo što si naveo je super ali te vežbe uključuju više grupa mišića. U svakom slučaju, preporučila bih ti teretanu, i podelu po mišićnim grupama, trening ne treba da ti traje duže od 45 minuta - tako da ti neće oduzeti ni puno vremena.

Što se tiče ishrane ovo što si naveo je generalno ok. Trudi se da imaš jake proteinske obroke u toku dana i malo menjaj izvore proteina - pored piletine i jaja,  ponekad ubaci i ribu svežu, govedinu, možeš i neko drugo meso sa manje masti - ili biraj komade koji imaju manje masti.  Sa ugljenim hidratima takođe možeš da se igraš - od povrća sve, pirinač integralni, žitarice ovas, ječam ,raž... integralnih testenina isto ima dobrih - npr zlatiborski rezanac, ponekad integralni hleb ...  od masti - takođe nemoj da ih zaboraviš - preporučujem maslinovo ulje, orašaste plodove (badem, orah, lešnik, indijski orah...), semenke, laneno seme (npr kao dodatak ovsenoj kaši), avokado je isto odličan.

- što se tiče proteinskog suplementa, u pitanju je moj omiljeni protein :)  unosiš ga kako treba, posle treninga, i to je ok ukoliko imaš u toku dana visok unos proteina. Danima kada smatraš da nije bilo dovoljno proteina ili jednostavno kao dopunu ishrani ili čak kao brzu užinu - možeš popiti još jednu mericu, u tom slučaju i sa mlekom - i npr dodaš mlevene bademe,lešnike-.... da malo uspori apsorpciju

- od suplemenata ono što bih ti takođe preporučila, kao osnovno, su vitamini i minerali (npr Natrol multiple energizer) - vitaminsko mineralni kompleks za svaki dan, omega 3 riblje ulje (Natrol) - zdrave masti

Ako imaš još nekih pitanja, tu smo.
Hvala na odgovoru i savetima...
Kupicu vitamine i minerale, pa cu preneti utiske.
U teretanu ne idem, jer mi je najbliza 3km od kuce, tako da sam napravio park za vezbanje u svom dvoristu i tu cepam i leti i zimi vec cetiri godine.


« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 03:57:05 posle podne od strane stefan_stephy » Sačuvana
mire1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #419 poslato: Februar 26, 2013, 01:52:36 posle podne »

Hvala na iscrpnom odgovoru. Drzacu se preporucene dijete i nacina ishrane. Koristicu suplemente i krenuti na fizicku aktivnost
trcanje bicikla teretana.... Nadam se da ce rezultati doci vremenom i postepeno.
Hvala jos jednom na pomoci i na savetima...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #418 poslato: Februar 26, 2013, 12:46:29 posle podne »

Sto se tice izgleda sve je bilo ok dok sam trenirao fudbal,cim su prestali treninzi kilaza se dosta uvecala.
Tu najvise mislim na stomak. Sto se zdravlja tice u potpunosti sam zdrav. Posao mi je dosta zahtevan rano ustajanje
i u vecini slucaja kasno odlazim na spavanje. Dorucak mi je obavezan rucak ponekad preskacem a ponekad i veceru preskacem.
Verovatno mi je nacin ishrane totalno los,a i fizicka aktivnost mi je svedena na minimum....

Za početak, budi spreman na to da je u pitanju proces i da će biti potrebno neko vreme.  Nikako nemoj da praviš nagle promene, postepeno menjaj navike i u početku i poneku hranu koju voliš da ne šokiraš organizam totalnom promenom načina ishrane. Pogotovo nemoj da smanjuješ kalorije drastično, jer to dovodi do usporavanja metabolizma i poznatog JO Jo efekta... u početku ljudi budu zadoovljni mršavljenjem, a u stvari dosta vode odlazi i posle se vraćaš na staro... ne bih ti savetovala veći gubitak od 0,5 kg nedeljno... u početku će biti verovatno više zbog vode. Dakle polako i postepeno.

Što se obroka tiče trebalo bi da ih imaš više u toku dana, redovni obroci će ti pomoći da metabolizam bude konstantno aktivan, da ne doĂ°e do pada šećera i naglih napada gladi i sl.  Naravno, bitno je kad i šta jedeš.

U kratkim crtama ono što bi trebalo da bude zastupljeno u tvojoj ishrani
- ugljeni hidrati - žitarice, integralni proizvodi (umereno i pravi integralni), krompir, pirinač (najbolje integralni), ponekad integralna testenina, povrće u neograničenim količinama, leguminoze, voće umereno... povrće na pari bareno ili sveže najbolje
- proteini - nemasno meso poput pilećeg belog, ćuretine, ribe - najbolje sveže, ponekad može i tuna... možeš i druge vrste mesa poput govedine i svinjetine povremeno ali neka budu komadi sa manje masti... belance jajeta, posni sir...
od mlečnih proizvoda možeš umereno mleko i jogurt sa srednjim procentom masti
- masti - izbegavaj loše masti poput visokomasnih mlečnih proizvoda, masne hrane...  od dobrih masti možeš grickati orašaste plodove poput badema, oraha,lešnika sirovih... avokado je dobar i maslinovo ulje kao preliv salati

kako dan odmiče, posebno u večernjim satima gledaj da izbegavaš hidrate i da to bude neka lagana večera tipa salata - sa npr tunom i jajima, ili belo meso sa pečurkama, neki omlet... bez hidrata, samo protein i povrće

vlakna su jako bitna i održavaju te sitim, gledaj da ih što više unosiš...

nema preskakanja obroka...  izmeĂ°u obroka unosi dosta tečnosti, vode najpre, zatim voda sa limunom ili grejpom ceĂ°enim, od čajeva preporučujem zeleni čaj, i ostale biljne...

što se tiče fizičke aktivnosti teretana koja ima i dobar kardio program je odlično rešenje. Naravno bez preterivanja. 

Suplementacija - za početak bi bilo dobro da ubaciš vitaminsko mineralni kompleks poput Natrol Energizer - kutija za dva meseca, vitamini i minerali (ukupno 23 sa biljnim ekstraktima) , omega 3 masne kiseline (jako zdrave za srce, krvne sudove, mentalne funkcije, kožu,kosu,nokte..),  protein za oporavak i eventualno kao zamenu obroka (npr Dymatize elite whey ili preukusni Scitec whey professional)

Sačuvana
mire1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #417 poslato: Februar 26, 2013, 12:31:34 posle podne »

Sto se tice izgleda sve je bilo ok dok sam trenirao fudbal,cim su prestali treninzi kilaza se dosta uvecala.
Tu najvise mislim na stomak. Sto se zdravlja tice u potpunosti sam zdrav. Posao mi je dosta zahtevan rano ustajanje
i u vecini slucaja kasno odlazim na spavanje. Dorucak mi je obavezan rucak ponekad preskacem a ponekad i veceru preskacem.
Verovatno mi je nacin ishrane totalno los,a i fizicka aktivnost mi je svedena na minimum....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #416 poslato: Februar 26, 2013, 11:51:13 pre podne »

Pozdrav
Nov sam na forumu,a i totalni laik sto se tice vezbanja. Imam nekoliko pitanja pa bih molio za pomoc.
Hteo bih da skinem malo kilazu. Nije mi cilj definicija misica vec samo skidanje kilaze u granice normalnog.
Imam 26god visok sam 185 a tezak trenutno 90kg. Moj neki cilj je barem 85kg
Molio bih da mi preporucite koje suplemente da uzmem. Ponavljam totalni sam laik sto se ovoga tice
pa je svaka pomoc i savet dobrodosla.
Unapred zahvalan na pomoci.
Pozdrav.

Pozdrav Mire,

moj savet bi bio da otvoriš svoju temu, ukoliko želiš, gde bi malo detaljnije opisao tvoj dosadašnji način ishrane, trening - ako si do sada trenirao, da imamo što više podataka o tebi.  Da li si potpuno zdrav?
Kakav je tvoj način života, posao...?  Kako izgleda tvoj tipičan dan što se tiče ishrane?

Ja bih krenula od sreĂ°ivanja ishrane. Moraš imati na umu da je ona više od 70% uspeha  i da od toga zavisi. Na drugom mestu je trening, koji mora biti pravilno doziran, a tek na trećem mestu suplementacija.  Suplementi su dodatak celoj priči.

Voljna sam da ti pomognem, ali ako nam daš malo više informacija značiće nam.
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #415 poslato: Februar 26, 2013, 11:47:59 pre podne »

Pogledaj teme o ishrani pre svega,to ce ti najvise pomoci u mrsavljenju,radi aerobni(trcanje,bicikli..) 2x nedeljno(po mogucnosti ujutru na prazan stomak) .
..A od suplemenata whey ti je neka osnova i primarno se uzima posle treninga,a ako imas vise para mozes i u toku dana da ti zameni obrok,uvek mogu i vitamini i omg3 kapsule :)
Sačuvana
mire1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #414 poslato: Februar 26, 2013, 11:33:59 pre podne »

Pozdrav
Nov sam na forumu,a i totalni laik sto se tice vezbanja. Imam nekoliko pitanja pa bih molio za pomoc.
Hteo bih da skinem malo kilazu. Nije mi cilj definicija misica vec samo skidanje kilaze u granice normalnog.
Imam 26god visok sam 185 a tezak trenutno 90kg. Moj neki cilj je barem 85kg
Molio bih da mi preporucite koje suplemente da uzmem. Ponavljam totalni sam laik sto se ovoga tice
pa je svaka pomoc i savet dobrodosla.
Unapred zahvalan na pomoci.
Pozdrav.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.