TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 08:45:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 237239 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #593 poslato: Novembar 19, 2013, 08:23:06 pre podne »

Od jeftinijih iz naše ponude imaš ovako nešto:

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/DY1180-Elite-Gourmet.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/NU1037-Hyper-Whey.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/MU797-Mutant-whey.html

Od tih, moj favorit je Hyperwhey. :)

Inače, fina je to kombinacija protein+kreatin+multivitamin.  Kako uspevaš da se hraniš u toku radnog vremena i putovanja? Da li možda pripremaš i nosiš hranu sa sobom?
Sačuvana
misadjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #592 poslato: Novembar 19, 2013, 12:54:33 pre podne »

da li je ok za prvu kupovinu za totalnog pocetnika elite xt (vidim da ima soju ali u manjim kolicinama od ostalih najjeftinijih), scitec mega daily plus i dym micronized creatine?

cilj mi je da napredujem od totalnog pocetnika sa 180 cm i 85 kg, 31 god, radim od 07-19 sa putovanjem pa mi je sve ovo rekreacija i cisto da se bolje osecam...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #591 poslato: Novembar 04, 2013, 10:10:55 pre podne »

A, što se tiče ovoga:
Do sad sam skapirao na forumu da trebam da uzmem whey protein, ali nisam siguran koji.

Nećeš pogrešiti maltene ni sa jednim wheyom. Zato gledaj da izabereš nešto što odgovara tvom džepu. Moji favoriti su Scitec 100% Whey i Dymatize Elite Whey. A, od ovih jeftinijih, volim Mutant.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #590 poslato: Novembar 04, 2013, 09:41:45 pre podne »

Hvala na odgovoru :)

Jeste, '96 sam
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #589 poslato: Novembar 04, 2013, 09:25:33 pre podne »

Uh, nemoj se razočarati ali ne možeš u isto vreme raditi definiciju i masu. :) Već si mršav, a forsiraš kardio, tako da možeš samo da izgubiš još više na kilaži i otežaš napredak. Zaboravi na to salo na stomaku i fokusiraj se na što kvalitetniju ishranu i što jači trening. Tako ćeš krenuti da nabacuješ mišiće. Jednog dana, kada stigneš do željene težine (po meni, to bi trebalo biti barem oko 85 kg), onda možeš odraditi fazu definicije i srediti to salo koje bude bilo. Prosto rečeno - sada nisi u poziciji da se baviš kalorijskim deficitom, pošto već imaš manjak kilograma.

Kako mogu da primetim, ti si i jako mlad - '96. godište si?
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #588 poslato: Novembar 04, 2013, 09:07:07 pre podne »

Do sad sam skapirao na forumu da trebam da uzmem whey protein, ali nisam siguran koji.
Ja sam mrsav (67kg na 181cm) ali imam salo na stomaku, tako da forsiram da radim cesto kardio da bih istopio stomak.
Zanima me da li je moguce uz zdravu ishranu i whey dobijati misicnu masu a da u isto vreme i 'topim' stomak. Najvise pitam zbog toga sto se bojim da ako nastavim da radim ovako kardio da cu samo smrsati
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #587 poslato: Septembar 20, 2013, 01:49:30 posle podne »

Citat:  link=topic=94015.msg2580655#msg2580655 date=1379594113
hvala  na savjetu Monika i jos nesto me zanima u danima odmora piti ili ne piti  navedene preparate?


ako nisi štedljiv, slobodno pij protein... npr izmeĂ°u obroka sa mlekom npr i dodaš neko koštunjavo voće da ga malo uspori, ili npr protein sa ella sirom pomešan može pre spavanja, ili npr ujutru sa ovsenim pahuljicama.

Ali kao što ti je već Robert rekao potreba za tim zavisi od proteinskog unosa putem hrane... zaista ako jedeš dosta piletine, ribe i jaja itd.. u toku dana - onda prosto nema potrebe da preteruješ sa šejkovima.

posle treninga je obavezno... iskreno ja ga samo tad i pijem
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #586 poslato: Septembar 19, 2013, 05:01:50 posle podne »

Kreatin uzimaš i u dane odmora, whey možeš i ne moraš(zavisi kakav ti je proteinski unos tih dana). Ako si slab sa proteinima iz hrane, dodaj tome jedan dozer wheya - kao neku užinu ili sl.
Sačuvana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #585 poslato: Septembar 19, 2013, 01:35:13 posle podne »

hvala  na savjetu Monika i jos nesto me zanima u danima odmora piti ili ne piti  navedene preparate?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #584 poslato: Septembar 19, 2013, 12:38:02 posle podne »

Citat:  link=topic=94015.msg2580575#msg2580575 date=1379590187
Pozdrav svimaimam jedno pitanje.Pocetnik sam,bavio sam se trcanjem i pomalo trenirao kod kuce(dizanje tgova).sad sam krenuo u teretanu i kupio sam bas kod vas u BL kreatin monohidrat bioteh 100%,iso Whey ZERO,dekstroza monohidrat.Mozete li mi reci kako bi bilo najbolje to konzumirati i koje bi rezultate mogao imati kroz odredjen period.Ako neko moze da mi da savjet kako da vjezbam i koje vjezbe da radim jer me ne zanima masa vec cisti misic ali da ne budem ni premrsav.poz hvala unapred

pozdrav,

što se tiče konzumiranja, 2 supene kašike Iso whey zero zajedno sa 5 g (1 kafena kašičica) kreatina i okvirno 2 supene kašike dekstroze - sve zajedno posle treninga sa vodom, bar 300-400 ml.
5 g kreatina takoĂ°e uzmi sa vodom pre treninga.

Rezultati zavise od pravilne kombinacije ishrane i treninga pa tek onda suplementacije, tako da samo na osnovu suplemenata koje uzimaš nije moguće predvideti rezultate...

generalno, kombinacija koju uzimaš je dobra za oporavak nakon treninga, a kreatin je odličan suplement za snagu i izdržljivost.

ne zaboravi dovoljan unos tečnosti (vode) u toku dana.
Sačuvana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #583 poslato: Septembar 19, 2013, 12:29:47 posle podne »

Pozdrav svimaimam jedno pitanje.Pocetnik sam,bavio sam se trcanjem i pomalo trenirao kod kuce(dizanje tgova).sad sam krenuo u teretanu i kupio sam bas kod vas u BL kreatin monohidrat bioteh 100%,iso Whey ZERO,dekstroza monohidrat.Mozete li mi reci kako bi bilo najbolje to konzumirati i koje bi rezultate mogao imati kroz odredjen period.Ako neko moze da mi da savjet kako da vjezbam i koje vjezbe da radim jer me ne zanima masa vec cisti misic ali da ne budem ni premrsav.poz hvala unapred
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #582 poslato: Avgust 27, 2013, 05:54:22 posle podne »

Pozz narode

Do sad sam koristio Elite whey protein od Dymatize Nutrition-a. Zeleo bih da predjem na Scitec-ov 100% whey protein zbog ukusa, a i cene takodje. Da li postoji neka razlika izmedju ova dva proizvoda(sem cene i ukusa), a i vidim da na Elite-u pise "gluten-free". Pa ako neko moze da mi pojasni? :)

slobodno možeš, Dymatize Elite u svom sastavu uključuje i izolat proteina surutke, pored koncentrata, ima i smešu enzima.

A što se tiče Scitec-ovog proteina, isto je u pitanju ekstra kvalitet, ukusi su im jedino drugačiji i malo slaĂ°i i intenzivniji od Dymatize-a.

U prevodu, to su vrlo male razlike koje su za nas rekreativce veoma malo bitne. Lično, probala sam oba i super su mi oba :) često ih menjam... isto možeš i ti, da vidiš koji tebi ličo najviše prija, odgovara... ali sem ukusa i rastvorljivosti nećeš primetiti neke značajnije razlike... bitno je da je čist whey protein :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #581 poslato: Avgust 27, 2013, 04:24:41 posle podne »

Nema neke razlike izmedju pomenutih proteina, tu su negde, prosto vidis koji ti se vise dopada. Gluten free oznaka bitna je za osobe koje imaju celijakiju, odn ne tolerisu gluten, tako da ga i oni mogu koristiti.
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #580 poslato: Avgust 27, 2013, 04:11:09 posle podne »

Pozz narode

Do sad sam koristio Elite whey protein od Dymatize Nutrition-a. Zeleo bih da predjem na Scitec-ov 100% whey protein zbog ukusa, a i cene takodje. Da li postoji neka razlika izmedju ova dva proizvoda(sem cene i ukusa), a i vidim da na Elite-u pise "gluten-free". Pa ako neko moze da mi pojasni? :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #579 poslato: Avgust 27, 2013, 03:44:01 posle podne »

Pozdrav svima  :) .

Da li da koristim proteinski napitak ako radim aerobne treninge za skidanje masnih naslaga?

Ako radis samo kardio trening (aerobni) ne treba ti whey bacas pare, dovoljan ti je dobar obrok, ako kardio treningu prethodi trening sa tegovima onda je whey neophodan kad sve zavrsis.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.