TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:26:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 237341 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #638 poslato: Januar 26, 2014, 10:35:54 pre podne »

Pa i kad dete ima slab apetit,mislim da ce mu deciji lekar pre dati nesto za jacanje apetita,ne razumem se u tu materiju ali ne verujem da se problem kod dece tog uzrasta resava suplementacijom.
S druge strane,kod nas je ''klasicni narodni prilaz'' bio tipa ''ok,nisi ti sinak gladan,docices sam kad budes bio''. I svi zdravi.  ;)

Ma daj kakve stvari za jačanje apetita to ne vredi ničemu ja sam se kao klinac napio tone tih stvari i ništa,stalno mi u zdravstvenom kartonu pisalo neuhranjen :P.U drugoj godini srednje kad su moji drugovi imali po 70-80kg ja sam imao 38-42kg i jednostavno nisam mogao da jedem a i kad sam jeo opet ništa.Jedina stvar koja je meni pomogla bili su tegovi i whey,a gejner sam pio i dok nisam trenirao(svratio u radnju suplemenata i trazio nešto da se ugojim a oni mi dali gejner).
Da,da...u drugoj godini srednje si imao 17 godina,tada sam i ja uzeo prvi suplement. A 13 godina ti je sesti razred osnovne. Frljate se tako kako devojcica od 13 godina treba da pije Hiper Mass. Stvarno za verovali ili ne.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #637 poslato: Januar 25, 2014, 07:50:35 posle podne »

Do 40 gr proteina je dovoljno.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #636 poslato: Januar 25, 2014, 06:34:46 posle podne »

pozz.. Moze li mi neko dati link od nekog bodybuildera ili doktora koji govori zeni kako proteini nisu stetni i da se moze krenuti u teretanu vec sa 13 godina.. Ili nesto slicno tome, hocu da pokazem roditeljima :S

Proteini nisu stetni ali nisu ni potrebni nekome sa 13 godina. U tom periodu se sve moze postici dobro balansiranom i raznovrsnom ishranom. Najbitnije je u tim godinama nauciti kako da se pravilno hranis.

Slazem se sa doktorkom :)  decak od 13 godina nema dovoljno testosterona da iskoristi dosta proteina,tako da je ishrana dovoljna... ali isto mislim da ne bi moglo nista lose ni da mu se desi,znam za jedan slucaj decka koji je isao sa mnom u osnovnu i bio je jako mrsav pa mu je nutricionista prepisao nesto poput wheya samo je imalo drugi naziv,uglavnom proteini su u pitanju i popravio se decko,samo tu je slucaj o baaas mrsavoj osobi i u takvim slucajevima msm da je ok...ako neko nema veliki apetit sta da mu radis,ne mozes ga siliti da jede vise nego sto moze pa onda sejk dobro dodje...ali kazem,to su extremni slucajevi...
pozz.. Moze li mi neko dati link od nekog bodybuildera ili doktora koji govori zeni kako proteini nisu stetni i da se moze krenuti u teretanu vec sa 13 godina.. Ili nesto slicno tome, hocu da pokazem roditeljima :S

Proteini nisu stetni ali nisu ni potrebni nekome sa 13 godina. U tom periodu se sve moze postici dobro balansiranom i raznovrsnom ishranom. Najbitnije je u tim godinama nauciti kako da se pravilno hranis.

Slazem se sa doktorkom :)  decak od 13 godina nema dovoljno testosterona da iskoristi dosta proteina,tako da je ishrana dovoljna... ali isto mislim da ne bi moglo nista lose ni da mu se desi,znam za jedan slucaj decka koji je isao sa mnom u osnovnu i bio je jako mrsav pa mu je nutricionista prepisao nesto poput wheya samo je imalo drugi naziv,uglavnom proteini su u pitanju i popravio se decko,samo tu je slucaj o baaas mrsavoj osobi i u takvim slucajevima msm da je ok...ako neko nema veliki apetit sta da mu radis,ne mozes ga siliti da jede vise nego sto moze pa onda sejk dobro dodje...ali kazem,to su extremni slucajevi...
pa u tim godinama sve prsti od testa ;-)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #635 poslato: Januar 25, 2014, 04:54:55 posle podne »

Pa i kad dete ima slab apetit,mislim da ce mu deciji lekar pre dati nesto za jacanje apetita,ne razumem se u tu materiju ali ne verujem da se problem kod dece tog uzrasta resava suplementacijom.
S druge strane,kod nas je ''klasicni narodni prilaz'' bio tipa ''ok,nisi ti sinak gladan,docices sam kad budes bio''. I svi zdravi.  ;)

Ma daj kakve stvari za jačanje apetita to ne vredi ničemu ja sam se kao klinac napio tone tih stvari i ništa,stalno mi u zdravstvenom kartonu pisalo neuhranjen :P.U drugoj godini srednje kad su moji drugovi imali po 70-80kg ja sam imao 38-42kg i jednostavno nisam mogao da jedem a i kad sam jeo opet ništa.Jedina stvar koja je meni pomogla bili su tegovi i whey,a gejner sam pio i dok nisam trenirao(svratio u radnju suplemenata i trazio nešto da se ugojim a oni mi dali gejner).
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #634 poslato: Januar 25, 2014, 04:34:59 posle podne »

pozz.. Moze li mi neko dati link od nekog bodybuildera ili doktora koji govori zeni kako proteini nisu stetni i da se moze krenuti u teretanu vec sa 13 godina.. Ili nesto slicno tome, hocu da pokazem roditeljima :S

Proteini nisu stetni ali nisu ni potrebni nekome sa 13 godina. U tom periodu se sve moze postici dobro balansiranom i raznovrsnom ishranom. Najbitnije je u tim godinama nauciti kako da se pravilno hranis.

Slazem se sa doktorkom :)  decak od 13 godina nema dovoljno testosterona da iskoristi dosta proteina,tako da je ishrana dovoljna... ali isto mislim da ne bi moglo nista lose ni da mu se desi,znam za jedan slucaj decka koji je isao sa mnom u osnovnu i bio je jako mrsav pa mu je nutricionista prepisao nesto poput wheya samo je imalo drugi naziv,uglavnom proteini su u pitanju i popravio se decko,samo tu je slucaj o baaas mrsavoj osobi i u takvim slucajevima msm da je ok...ako neko nema veliki apetit sta da mu radis,ne mozes ga siliti da jede vise nego sto moze pa onda sejk dobro dodje...ali kazem,to su extremni slucajevi...
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #633 poslato: Januar 25, 2014, 04:29:10 posle podne »

Znam sigurno da će moja deca od malih nogu imati neki ukusan whey u svojoj ishrani. :) Ako treba, bolje nek whey stavljaju u mleko nego Nesquick.

zanimljivo ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #632 poslato: Januar 24, 2014, 12:20:52 posle podne »

Pa i kad dete ima slab apetit,mislim da ce mu deciji lekar pre dati nesto za jacanje apetita,ne razumem se u tu materiju ali ne verujem da se problem kod dece tog uzrasta resava suplementacijom.
S druge strane,kod nas je ''klasicni narodni prilaz'' bio tipa ''ok,nisi ti sinak gladan,docices sam kad budes bio''. I svi zdravi.  ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #631 poslato: Januar 24, 2014, 10:24:26 pre podne »

Niko nije rekao da ce se osobi sa 13 godina desiti nesto od suplementacije whey proteinom npr,vec je pitanje da li je osobi tog uzrasta to potrebno uopste. Vitamini su pozeljni uvek,ali devojcica od 13 godina da uzima gejner...mislim da bi se ovde stvari sredile pravilnom ishranom.

A šta se dešava kada je dete takvo da ima jako slab apetit i ne može da jede veće količine hrane?

da li onda teramo dete da sedi za stolom dok ne pojede sve (klasična nardoski prilaz) ili potražimo neko rešenje koje će detetu olakšati čitav proces. Nismo svi istog apetita i nemamo svi isti sistem varenja. Ne možemo samo reći da se stvari mogu rešiti pravilnom ishranom i ostaviti na tome. Čovek je ovde došao po savet, a ne po retoričko mišiljenje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #630 poslato: Januar 23, 2014, 04:12:30 posle podne »

apsolutno se slažem sa tim da je manje štetno piti protein nego koka kolu... a bogami i hranu iz Meka...  ja sam bila zaprepašćena kada sam radila diplomski rad na temu gojaznosti kod dece i kada sam na jedno pitanje iz ankete "kako izgleda vaš nedeljni porodični ručak"  dobila odgovor od više od 70% da je nedeljni ručak uglavnom u Meku.

Edukacija roditelja na prvom mestu.  Navike u ishrani dolaze iz porodice.

A neko ko nije edukovan po pitanju ishrane ne može biti edukovan ni po pitanju suplementacije.   

Dakle prvo hrana pa tek onda suplementi.

Suplementi su odlična stvar ali nisu igračka.  Mora se dobro poznavati kada, kome, koliko i zbog čega se daje.

Kad su u pitanju deca, prvo konsultacija sa lekarom koji dobro poznaje nutritivne potrebe jednog deteta. Na svoju ruku - ne.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #629 poslato: Januar 23, 2014, 11:42:58 pre podne »

Znam sigurno da će moja deca od malih nogu imati neki ukusan whey u svojoj ishrani. :) Ako treba, bolje nek whey stavljaju u mleko nego Nesquick.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #628 poslato: Januar 23, 2014, 10:51:15 pre podne »

Niko nije rekao da ce se osobi sa 13 godina desiti nesto od suplementacije whey proteinom npr,vec je pitanje da li je osobi tog uzrasta to potrebno uopste. Vitamini su pozeljni uvek,ali devojcica od 13 godina da uzima gejner...mislim da bi se ovde stvari sredile pravilnom ishranom.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #627 poslato: Januar 23, 2014, 10:35:15 pre podne »

OK, ja ću sada malo da kontriram i kažem da poteinski prah može da koristi bilo ko na ovom svetu, bez obzira da li je 5, 13 ili 80 godina star.

Ja sam krenuo da treniram sa tegovima kada sam imao 13 godina. Nema ništa loše u tome da se vežba (bez obzira na pol) sa tegovima u tom periodu, ali ono što je veoma bitno je da postoji neko ko ume da radi sa tako mladim vežbačima i ko razume kako se mlado ljudsko telo razvija u tim godinama i ko ume da prepozna individualne limite vežbača. Sa ove strane mogu da razumem roditelje jer kao prvo ti isti roditelji većma ne znaju ništa o treningu sa tegovima. Pogotovo ženska populacija, koja pored toga što uopšte nije upoznata sa ovakvim treninzima nije zainteresovana da sazna bilo šta. Tako će se deca pre upisivati na neke zaludne sportove koji vrlo verovatno nemaju nikakve veze sa gebnetikom deteta ili njegovim lićnim željama. Odatle i dolazi ona priča sa lečenjem kompleksa roditelja preko svoje dece itd...

E sad dolazi onaj bolniji deo priče koji kaže da suplementacija jeste za svakoga. Ko god kaže da je 13 godina rano za suplementaciju generalno ne zna šta je to suplementacija.

Bebe koje se raĂ°aju u porodilištima su od prvog dana na suplementaciji. Daju ima se proteinski šejkovi (koje proizvode farmaceutske kuće) i koji sadrže sve iste sastojke koje nalazimo u našim sportskim šejkovima. Ne mogu da se setim tačnog naziva brenda, ali znamd a su veoma bogati sa UH, ne toliko sa proteinima. Imamo vitamine za decu (jedna kategorija multivitaminskih preparata je posvećena deci i trudnicama u okviru PS sajta). I svako dete može da pije whey protein i iskreno raĂ°e bi viĂ°ao decu da piju proteinski šejk nego kolu koja je daleko štetnija, a opet nemate ni jednog roditelja koji brani svojoj deci da pije ove sokove.

Proteinski prah mogu koristiti svi na ovom svetu (ukoliko su zdravi, naravno i ne postoji neki specifičan razlog zašto neko ne bi mogao da koristi) samo je pitanje da li je to potrebno. Jedini razlog zašto bi neko sa 13 godina koristio ovakvu suplementaciju je manjak apetita i nemogućnost da se unese dovoljna količina kalorija i proteina kroz ishranu. Opet ovo je upravo i način na koji se proteinski prah koristi i kod ostatka populacija.

Doktorka je lepo rekla, i ja se slažem, da devojčica od 13 godina treba da ima zdravu ishranu (što bi prvo trebalo da znači da roditelji imaju zdravu ishranu, a što većma nije ni blizu istine), a tek onda da se pristupa rešavanju problema sa suplemenatacijom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #626 poslato: Januar 22, 2014, 02:10:01 posle podne »

pozz.. Moze li mi neko dati link od nekog bodybuildera ili doktora koji govori zeni kako proteini nisu stetni i da se moze krenuti u teretanu vec sa 13 godina.. Ili nesto slicno tome, hocu da pokazem roditeljima :S

Proteini nisu stetni ali nisu ni potrebni nekome sa 13 godina. U tom periodu se sve moze postici dobro balansiranom i raznovrsnom ishranom. Najbitnije je u tim godinama nauciti kako da se pravilno hranis.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #625 poslato: Januar 22, 2014, 07:28:04 pre podne »

13 godina je rano za suplementaciju
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #624 poslato: Januar 21, 2014, 09:54:06 posle podne »

poz , moja sestra trenira plivanje, takodje ima 13 godina , ona zeli da se ugoji. Roditelji su bili protiv suplemenata za nju ali sami vide kako ja pijem protein i da mi ne skodi pa su dozvolili da joj dam malo (za nju biotechov Hyper mass gainer) i nema problema uopste sa njima. Inace receno je vec u vise slucajeva da suplementi ne skode (a pogotovo proteini koji su osnovni suplementi). Ovo sam ti rekao bas zato sto znam ovu pricu (licno iskustvo) sta ljudi misle o suplementima.  ;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.