TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 05:51:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 267060 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #38 poslato: Decembar 06, 2010, 02:50:34 posle podne »

Roberte pa za ujturu svakako :) potrebno je vremena za rizu, iako je brza od testa.

ovsene su ti instant, barem meni :)

probaj ujutru rizu pa za 3 sata na trening a izmedju nesto samo stavi u usta...

mada taj pad energije, glad, to se meni samo desi kada pretodno imam 2 treninga i nista ne pojedem :D
makar popio sam caj prvi jutrarnji trening ili pre podnevni mora biti super :D
sve je stvar navike verujem...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Decembar 06, 2010, 11:55:30 pre podne »

Mozes ovsene da pomesas i isitnis u blender uz protein, ako ne mozes ovako da ih jedes
x 2 :) Fantastično ispadne tako. Doduše, ja koristim Hahne, pa se dobije baš sitna i ukusna masa.
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #36 poslato: Decembar 06, 2010, 11:40:09 pre podne »

Juce sam poceo sa ishranom za masu,koju mi je Alen dao.Imao sam utisak da cu explodirati.Jeo sam 6 puta.Stvarno sam se osecao odlicno,pun snage i energije.A uskoro pocinjem i sa suplementima,samo jos gejner da uzmem,i bice kompletna suplementacija(gejner,glutamin,kreatin,vitaminsko-mineralni kompleks).Tek tada ocekujem prave rezultate...Jos jednom bi se svima zahvalio!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2010, 11:34:34 pre podne »

Mozes ovsene da pomesas i isitnis u blender uz protein, ako ne mozes ovako da ih jedes..ili umesto njih 2 kom crnog hleba.
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #34 poslato: Decembar 06, 2010, 10:54:14 pre podne »

ja za dorucak pojedem 5 kuvanih jaja(4 belanaca i jeno celo jaje),ovsene pahulice sa cokoladnim mlekom,jer su mi ovako nikakve(malo ih skuvam u vodi,pa dodam kasiku meda i cokoladno mleko),i malo pirinca...kako vam se ovo cini?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: Decembar 06, 2010, 09:33:04 pre podne »

Meni pirinač pre treninga ne odgovara. Znači, kada mi je trening pre podne, a za doručak sam imao kuvani pirinač(120g) i whey, trening mi bude nula. Osećam manjak snage, glad, manjak energije... I zato ga nikako ne konzumiram tada. Sa ovsenim je skroz druga priča. 100-150g ovsenih + whey, i na treningu je sve perfektno. Više puta sam testirao i više neću jer mi bezveze propadne trening. Zato su mi ovsene glavni izvor u.h.

Pečeni krompir je isto fantastičan. Budem pun energije tokom celog treninga.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Decembar 05, 2010, 10:03:32 posle podne »

Krompir je ubedljivo najbolji moguci izvor slozenih uh, znaci pure pure energija. efikasniji i od testenine a i od pirinca naravno jer je pirinac brzi uh od testa.

kada bi se krompir mogao izgnjeciti u napitak to bi bio najbolji energetski napitak (u bukvalnom smislu ne reci, ne tipa guarana, red bull i slicno :))

ovsene su mi nekako isto brze uh, valjda jer se bas i ne mogu jesti raw :)
nikada ih nisam probao jesti u zameni za testo npr.

Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Decembar 05, 2010, 09:44:54 posle podne »

Čekaj pa i ovas je žitarica... Žitarice su ovas, ječam, pšenica, raž, kukuruz, pirinač...

@Dejan složeni UH koji tebe zanimaju su sve one namirnice koje sadrže skrob - nasloženiji uh za varenje - e njega ima u svim tim žitaricama, plus u krompiru, pasulju, sočivu, grašku, šargarepi... (sve manje niz spisak)...

E sad dobre su one namirnice koje imaju dosta vlakana u temu (nesvarljivih kompleksnih UH) jer one usporavaju varenje i onda nema tolliko onih skokova u šećera u krvi - zato se na primer preporučuje ovas i integralni pirinač jer one imaju dosta vlakana.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #30 poslato: Decembar 05, 2010, 04:08:51 posle podne »

Pa ne mislim da bi trebao da se opterećuješ previše sa time, ali što je UH teže svariti to je on kompleksniji. Dakle glukoza je najprostiji šećer i najkraće se vari (čak toliko kratko da se to i ne smatra varenjem) a onda ide dalje do zelenog povrća koje ima u sebi takve UH da se ne mogu svariti itd...

Od ovih što nas interesuju su pirinač i varijacije na temu, ovsene pahuljice, krompir i varijacije na temu, voće i povrće. Žitarice su isto kompleksne, ali zbog visokog sadržaja glutena su većma nepozeljne u ishrani...tako da ostaje ono što je već standard u sportu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #29 poslato: Decembar 05, 2010, 02:54:34 posle podne »

A sta jos spada u te slozene ugljene hidrate,koje namirnice?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Decembar 05, 2010, 02:13:48 posle podne »

Citat
obezbedicemo i taj sir..Smiley.Evo,postavio sam i jednu svoju sliku,pa da vidis odprilike o cemu se radi.Jos jedna molba...ako bi mi mogao samo dorucak i uzinu malo detalnije pojasniti,sta je tu dobro jesti...hvala unapred!


bilo koji tip kvalitetnih uh za dorucak tipa pirinac,ovsene,krompir itd + proteini znaci mozes u ovsenu kasu ili pirinac da ubacis mericu wheya  iili jaja oko 5 kom ...

Da slazem se sa ovim.Ja na primer volim kombinaciju ovsene+whey kada sam na defki,a inace moze pirinac ili neki drugi izvor u zavisnosti i koje suplemente uzimam kao i koji je trening u pitanju.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #27 poslato: Decembar 05, 2010, 01:05:24 posle podne »

Citat
obezbedicemo i taj sir..Smiley.Evo,postavio sam i jednu svoju sliku,pa da vidis odprilike o cemu se radi.Jos jedna molba...ako bi mi mogao samo dorucak i uzinu malo detalnije pojasniti,sta je tu dobro jesti...hvala unapred!


bilo koji tip kvalitetnih uh za dorucak tipa pirinac,ovsene,krompir itd + proteini znaci mozes u ovsenu kasu ili pirinac da ubacis mericu wheya  iili jaja oko 5 kom ...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Decembar 05, 2010, 10:47:39 pre podne »

a samo jedno pitanje dal integralni ili obicni pirinac ?

Generalno ti je svejedno, postoje neke razlike u glikemičkim indexima, ali to je tako nebitno da je smešno. Pirinač je po rečima recimo Poliquina veoma težak za svariti kod ljudi koji nisu azijatskog porekla jer se nas digestivni trakt navodno nije adaptirao za varenje ove kulture, tako da je kod nas mnogo oblji izbor krompir, ali opet kažem baš nije bitno da li jedeš ovu ili onu vrstu pirinča, bar kad je skidanje masnih naslaga u pitanju.

nope
75% caucasians (belci) ne podnosi high gl namirnice dobro, azijati podnose jer je dosta  vise osnova njihova ishrane



Slažem se, ali ovde sam konkretno mislio samo na pirinač. Opet sa druge strane nisam toliko izverziramn sa tim GL i GI forama, pa se nešto previše ni ne bakćem sa dotičnima jer verujem da se dobro zdravlje tela može postići već sa izbacivanjem žitarica iz ishrane, a što se samog sporta tiče forma se može postići i sa pirinčem i sa svoĂ°enjem unosa UH na neko voće ili povrće. Tako da ne verujem da je potrebno dizati raspravu na taj nivo.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #25 poslato: Decembar 04, 2010, 10:35:14 posle podne »

a samo jedno pitanje dal integralni ili obicni pirinac ?

Generalno ti je svejedno, postoje neke razlike u glikemičkim indexima, ali to je tako nebitno da je smešno. Pirinač je po rečima recimo Poliquina veoma težak za svariti kod ljudi koji nisu azijatskog porekla jer se nas digestivni trakt navodno nije adaptirao za varenje ove kulture, tako da je kod nas mnogo oblji izbor krompir, ali opet kažem baš nije bitno da li jedeš ovu ili onu vrstu pirinča, bar kad je skidanje masnih naslaga u pitanju.

nope
75% caucasians (belci) ne podnosi high gl namirnice dobro, azijati podnose jer je dosta  vise osnova njihova ishrane

Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #24 poslato: Decembar 04, 2010, 08:47:52 posle podne »

obezbedicemo i taj sir..:).Evo,postavio sam i jednu svoju sliku,pa da vidis odprilike o cemu se radi.Jos jedna molba...ako bi mi mogao samo dorucak i uzinu malo detalnije pojasniti,sta je tu dobro jesti...hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 12 upita.