TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 08:41:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 660684 puta)
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1926 poslato: Maj 28, 2015, 01:28:28 posle podne »

Imam protein muscle pharm, dao mi drugar, ali rok mu istice 5 ove godine,tj jos 3 dana, da li je dobro da ga pijem??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1925 poslato: Maj 27, 2015, 06:31:36 posle podne »

Ja baš često uzimam sočivo, pre svega zdravo je i jako ukusno, ko želi može dodati komad mesa uz to kao prilog, odličan obrok....
Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1924 poslato: Maj 27, 2015, 05:31:57 posle podne »

Verujem da ste probali samo ne znate  ;D Cesto se koristi kao zamena za (mleveno) meso zbog razlike u ceni, u sarmi, cuftama, pljeskavicama, punjenim paprikama. Ne oseti se zbog pirinca  ;) Jeste da je meso meso, ali ni socivo nije lose i vegetijancima je jedan od glavnih izvora proteina.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1923 poslato: Maj 27, 2015, 10:32:46 pre podne »

Svaka namirnica ima svoju upotrebnu vrednost, eto sada su hit tzv. chia semenke...a pandan njima po pitanju dijetnih vlakana je i prava domaca hrana - socivo...

Pre nego sto krenemo da se povodimo za reklamnim sloganima, vezanim za soju, kinou, chia semenke i razne bobice, tu je socivo! Mahunarka koja obecava...  ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1922 poslato: Maj 27, 2015, 06:23:28 pre podne »

ja to NIKAD nisam jeo
Ni ja! Toliko puta sam čuo za njega, a ovde u Banatu ga niko ne sprema. Sad kad bi pitao babu je l' spremala sočivo ikada, šopila bi me.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1921 poslato: Maj 26, 2015, 05:46:37 posle podne »

Hvala na odgovoru. Konkretno sam mislila na dan bez U.H. ali ako sadrzi 60% U.H. logicno je da se ne konzumira tog dana.
Na nuli ides samo ''pravi'' zelenis. Zelena salata, kupus, krastavci, brokoli, spanac... I naravno dizes malo zdrave masti.
i diže unos proteina :D
E to je vec diskutabilno. Ja sad drzim 250g konstantno, sta god radio. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1920 poslato: Maj 26, 2015, 04:31:36 posle podne »

Gde ste se setili sociva, haha ja to nisam na trpezi stavio od kad mali decko i nejaki bejah :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1919 poslato: Maj 26, 2015, 04:20:02 posle podne »

Hvala na odgovoru. Konkretno sam mislila na dan bez U.H. ali ako sadrzi 60% U.H. logicno je da se ne konzumira tog dana.
Na nuli ides samo ''pravi'' zelenis. Zelena salata, kupus, krastavci, brokoli, spanac... I naravno dizes malo zdrave masti.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1918 poslato: Maj 26, 2015, 02:03:00 posle podne »

Hvala na odgovoru. Konkretno sam mislila na dan bez U.H. ali ako sadrzi 60% U.H. logicno je da se ne konzumira tog dana.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1917 poslato: Maj 26, 2015, 01:41:46 posle podne »

Sočivo na rotacijama?

Kao i za sve mahunarke...DA...

"Sočivo (Lens ensculenta) pripada grupi leguminoza (mahunarki). Mahune sočiva mogu sadržati jedno ili dva zrna, i ona mogu biti različitih veličina i boja, u zavisnosti od sorte. Najčešće se može naći zeleno  ili smeĂ°e sočivo, ali postoji i crno, žuto, crveno i narandžasto. Navodno, sočivo je jedna od prvih kultivisanih biljnih vrsta, i potiče iz Azije. Na nekim arheološkim nalazištima, pronaĂ°eno je seme ove biljke staro 8000 godina. Vekovima je, zajedno sa ječmom i pšenicom, sočivo bilo osnovna namirnica koja se koristila u ishrani. Za razliku od drugih leguminoza, sočivo se lako i brzo sprema, i odlično se uklapa sa povrćem, pa se od njega mogu pripremati mnoga ukusna jela.

Kao i sve mahunarke, sočivo je bogato energijom. 100g ove namirnice ima 352kcal i sadrži 60% ugljenih hidrata. Bez obzira na energetsku vrednost, sočivo je odličan saveznik u dijetoterapiji, jer ima dobru zasićujuću moć i visok sadržaj vlakana.
Sočivo sadrži 30,5g biljnih vlakana( na 100 gr). O vlaknima smo već pričali, ali bih da vas podsetim da su veoma važna za normalan rad creva, regulisanje nivoa šećera u krvi, snižavanje holesterola i u prevenciji divertikuloze creva.

Sočivo je bogato kalcijumom, gvožĂ°em, magnezijumom , fosforom, cinkom, manganom i selenom. Visok sadržaj magnezijuma, zajedno sa vlaknima i folatima kojima je sočivo takoĂ°e bogato, deluje kardioprotektivno pa je ova namirnica obavezna u prevenciji nastanka bolesti srca i krvnih sudova.
Kao što smo vec rekli sočivo je bogato folatima, a od vitamina sadrži i vitamin C, tiamin( vitamin B1), riboflavin( vitamin B2), niacin, pantotensku kiselinu, vitamin B6 i vitamin K. Vitamin B6 i folati utiču na smanjenje nivoa homocisteina, jedinjenja koje oštećuje zidove arterija  a produkt je metabolizma metionina.

Sočivo, kao i ostale leguminoze, dobar je izvor proteina( posle soje najveci udeo proteina)...ali nekompletnih...
Na žalost, postoje odreĂ°enja stanja zbog kojih i sočivo moramo izbegavati. Sočivo je bogato purinima a njihov unos mora biti ograničen u slučaju hiperurikemije i gihta. O gihtu možemo pričati nekom drugom prilikom, ali ukoliko vam je preporučeno da ograničite unos mesa zbog purina, nemojte proteine nadoknaĂ°ivati iz leguminoza, naročito ne iz ove.
 
Sočivo se lepo kombinuje sa povrćem u varivima, čorbama, a od njega s emogu praviti i ukusne hladne salate. Salata od sočiva i pečene paprike je divna kombinacija koju preporučujem svima koji ovu namirnicu vole.
"

 
« Poslednja izmena: Maj 26, 2015, 01:43:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1916 poslato: Maj 26, 2015, 01:32:22 posle podne »

Sočivo na rotacijama?
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1915 poslato: Maj 25, 2015, 10:07:47 pre podne »

Da li bi rotacije isle ovako: 3 dana 50 uh(posle treninga), 2 dana 120uh (dorucak, posle treninga), 2 dana odmor 200uh+ cheat jedan od ta 2 dana? Proteini uvek preko 2, masti pojacane u danima sa malo uh...

Ne vidim zašto ne bi moglo...čini mi da je PeĂ°a Petrović u jednom svom članku dao sličan predlog...

Osnovno pravilo je "nikada nećeš znati, ako ne probaš"( naravno, ako je u opsegu nutritivne logike)...  ;)
Hvala.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1914 poslato: Maj 25, 2015, 12:05:04 pre podne »

Da li bi rotacije isle ovako: 3 dana 50 uh(posle treninga), 2 dana 120uh (dorucak, posle treninga), 2 dana odmor 200uh+ cheat jedan od ta 2 dana? Proteini uvek preko 2, masti pojacane u danima sa malo uh...

Ne vidim zašto ne bi moglo...čini mi da je PeĂ°a Petrović u jednom svom članku dao sličan predlog...

Osnovno pravilo je "nikada nećeš znati, ako ne probaš"( naravno, ako je u opsegu nutritivne logike)...  ;)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1913 poslato: Maj 24, 2015, 09:09:51 posle podne »

Da li bi rotacije isle ovako: 3 dana 50 uh(posle treninga), 2 dana 120uh (dorucak, posle treninga), 2 dana odmor 200uh+ cheat jedan od ta 2 dana? Proteini uvek preko 2, masti pojacane u danima sa malo uh...
« Poslednja izmena: Maj 24, 2015, 09:32:13 posle podne od strane Funtunjerović Ivan » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1912 poslato: Maj 23, 2015, 04:59:28 posle podne »

Brate, ne mogu manje da kalkulisem oko ishrane jer mrsavim, moram da pazim na sve. Pogotovo jer mrsavim vec duzi period.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 13 upita.