TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395007 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:08:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 204844 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #124 poslato: Februar 03, 2014, 12:09:35 pre podne »

Mogao bi da ukombinuješ neki gejner sa cell techom,ja ti predlažem Volumass-35  lepo se rastvara i odličnog je ukusa(barem čokolada koju trenutno pijem) ali ako ti je on skup možeš uzeti Super Mass Gainer  koji je na popustu i koji se isplati kupiti po ovoj ceni :)
Sačuvana
Vlada95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #123 poslato: Februar 02, 2014, 11:26:17 posle podne »

Hvala na odgovoru! :) potrudicu se u buduce da napravim neke izmene u ishrani..razmisljao sam oko nekog dobrog gainera zbog unosa kalorija..jer ne mogu nikako od skole da stignem uneti toliko broj kalorija i trening jos :/ puno se trosim,a malo unosim..pa mi ocajncki treba masa! dali je dobra varijanta da uzmem i gainer neki dobar uz cell tech? dali imate neku preporuku koji je ok? :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #122 poslato: Februar 01, 2014, 07:45:17 posle podne »

Ako bi da krenes prvo sa masom,pa onda rezanje,ishrana ti je slaba,tj imas malo UH. Oni se unose po ustajanju,pre i posle treninga. Merica whey-a sa mlekom nije obrok,po meni samo zamena u ''ne-daj-Boze'' situacijama. Za prvi obrok stavis lepo 1oo-15o gr. ovsenih,voda i whey i full breakfast.
2. Ja bih umesto sardine tunjevinu,mada nisu to vise toliko zdrave opcije,pisali smo na forumu o kolicine zive u njima. Ili neku svezu ribu,ili meso,jaja,sa salatom nekom,naravno.
3. Kontam da ti je ovo rucak pa je ok,svi nekako za rucak jedu meso,ali bih ja na tvom mestu zamenio mesta obrocima 2 i 5. Mislim da ti je posle treninga meso potrebnije.
4. Pre treninga,ako bas zelis voce,mozes bananu ili neko suvo voce da ti da energije za trening,mada kada budes na defki tu zaboravi na voce.
5. Najbolje da zamenis sa oborkom broj 2.
6. Ovu mericu bih stavio odmah nakon treninga sa dekstrozom,a pred spavanje neki posni sir.
Za Cell tech sam cuo sve pohvale za hardgainer-e,kompleksna kreatinska formula sa dosta UH,s tim da bih ja,na tvom mestu,pre uzeo neki whey. Ne moras ISO,uzmi Scitec Whey,Elite DYM ili neki u slicnoj kategoriji.
P.S. Definicija se ne radi na leto,onda je kasno.
Sačuvana
Vlada95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #121 poslato: Januar 31, 2014, 09:42:56 posle podne »

Veliki pozdrav! treba mi mala pomoc oko kupovine suplemenata..Treniram godinu ipo dana,visok sam 198cm i 91kg..jos bi da poradim na povecanu misicne mase..e sad,planiram da uzmem celltech hardcore(drug mi je preporucio i on je bio prezadovoljan sa njim),i pored toga hteo bih jos neki suplement..pio sam jedno vreme Universalov gainer,i kreatin..i nabacio sam 10kg..posto na leto planiram definiciju da radim..treba mi nesto sto gradi misicnu masu bez ugljenih hidrata..pa sam razmisljao dali da uzmem whey,ili ISO,ili cak neki kvalitetan gainer? plasim se da ne navucem puno sala sa kombinacijom hardcore i gainera :/                                                                                                                                                     Ishrana:  1) ujutru popijem jednu merice wheya sa mlekom
             2)sardina
             3)meso(trudim se da bude belo) i razna povrca,corbe,itd (decko sa sela :D )
             4)voce,ili neki mali obrok..
             Trening
             5)jaja kuvana,pecena kako kad..
             6)merica wheya pred spavanje
Ovo je samo otrpilike moja ishrana,ma da varira kako kada..ali uglavnom to je to..Hvala unapred! :))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #120 poslato: Januar 13, 2014, 02:13:02 posle podne »

Pozdrav,radim na definiciji, bavim se teretanom 180 cm i 81kg..neki suplement mozda da preporucite, Hvala


Najpre bih te zamolila da ne postavljaš pitanja na više mesta, zbog preglednosti.

Najbolje bi bilo da prelistaš forum, i možeš otvoriti svoju novu temu gde ćeš napisati više o sebi  - koliko godina imaš, koliko si visok i težak, kako treniraš, kako se hraniš, koji su tvoji ciljevi.. što detaljnije nam opišeš tim bolje.

Ne postoji univerzalan recept za suplementaciju koja daje rezultate... ishrana, trening i suplementi su jedna celina i zbog toga nam moraš više reći o sebi da bi mogli da ti pomognemo
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #119 poslato: Januar 13, 2014, 01:52:10 posle podne »

Decko ti si doktor, ajde postavi jos na 20 mesta isto pitanje.. kakvi ste to ljudi ne potrudite se nista da procitate ocete sve na gotovo, zato nikad necete ni napredovati !!!!
Sačuvana
jafaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #118 poslato: Januar 13, 2014, 12:53:23 posle podne »

Pozdrav,radim na definiciji, bavim se teretanom 180 cm i 81kg..neki suplement mozda da preporucite, Hvala
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #117 poslato: Januar 12, 2014, 08:33:02 posle podne »

Na takva pitanja odgovaraju naši doktori. A, da bi oni sigurno to videli, najbolje je da ga postaviš u ovom delu foruma:

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=831.0
Sačuvana
nik sloter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #116 poslato: Januar 12, 2014, 05:27:07 posle podne »

Samo da javim da sam postavio pitanje na prvoj strani jutros..pa cekam ceo dan da mi neko odgovori  :'(..hvala..bez ljutnje  8)
Sačuvana
nik sloter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #115 poslato: Januar 12, 2014, 11:04:08 pre podne »

Pozz :D evo i mene opet posle krace pauze.Drago mi je da je tema koju smo zapoceli pre par meseci dobila "naslovnu stranu"tako da sada svi na pocetku "karijere"dobijaju prave info.Zasto se javljam?!
Pa evo da pocnem,ozbiljan sam rekreativac po pitanju treninga minim.4xnedeljno a od pre dva meseca sam poceo da koristim protein kao suplement.
Vec godinu dana imam problem sa bolovima u prstima(zglobovima)koji su nekad intezivniji a nekad slabiji ili ih nema.Pre dva meseca sam uradio krvnu slikui urino kulturu, koja je izmedju ostalog pokazala povisenu kiselost.Kod krvne slike je manje vise sve bilo u granicama normalnog sem gvozdja koje je bilo na donjoj granici uz konstataciju lekara da je to verovatno zbog nacina ishrane(belo meso,pirinac,krompir,riba,ml.sir..itd)i da bi trebalo da unosim kroz ishranu tipa zel.salata,cvekla i da ubacim crveno meso u ishranu i da ce se gvozdje popraviti.OK..pomislim i tako uradim poceo sam raznovrsnije da se hranim i gvozdje je bolje.
Elem,sta je poenta?
Supruga je bila u apoteci i onako usput pitala apotekara na sta moze da ukaze bol u i nadutost prstiju da li je to reuma?Apotekar je odgovorio ako je povecana kiselost urina onda je verovatno GIHT koji se regulise ishranom bez unosa PROTEINA!!
Pitanje glasi sta ja kao sportista rekreativac da unosim da bih nahranio svoje misice?Da li sam ja sada u nekom zaostatku ako ne koristim WHEY ili postoje i neka druga resenja?
HVALA!!
P.S Stojim na raspolaganju za dodatna pitanja
 
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #114 poslato: Novembar 02, 2013, 06:46:38 posle podne »

Pozz  ;D i od mene,kao prvo hteo bi jedan dobar savet po pitanju suplemenata kao sto i sam naslov teme glasi.
Procitao sam Kozmin tekst o suplementima gde preporucuje Elit Whey od i BCAA unos i jos neke stvari koje mi bas nisu najjasnije(izvinjavam se unapred)jer sam tek od skoro poceo sa zanimanjem za suplemente.
Hteo bih da mi neko preporuci pravilan unos suplementa,znam da posle treninga treba popiti dozu kako bi se nahranili misici,to sam shvatio.Kozma je spominjao i BCAA pa me zanima da li tih kiselina ima dovoljno u Whey-u ili treba da se koriste posebno tj dodatno i sta je to sto bi ja kao rekreativac ali ozbiljan 8) trebao pored Whey-a trebao koristiti i na koji nacin.
Bilo bi lepo da mi neko od vasih strucnjaka lepo to sve objasni  ;)
Samo da napomenem da sama korigovao ishranu i da se trudim koliko mi okolnosti dozvoljavaju(posao i razne druge obaveze)da ona stvarno izgleda kako treba.
Visok sam 188,92kg..treniram 4-5 puta nedeljno
Hvala unapred  :D


Reci mi kakvi su ti treninzi.Teretana ili imaš i neke kardio treninge? Protein piješ nakon treninga,a možeš i uz doručak bogat ugljenim hidratima.
Reci mi to za treninge,pa da ti kažem dalje za suplemente :)
Sačuvana
nik sloter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #113 poslato: Novembar 01, 2013, 06:04:42 posle podne »

Cilj mi je bar jos 5kg m.mase..i da se to sve lepo oblikuje i izgleda...naravno znam da to ne ide brzo  i ne ocekujem rezultate za mesec dana ali sam disciplinovan i za par meseci bi trebalo da se pokaze neki rezultat.
Isto tako me interesuje da ponovim jos jednom kada i na koji nacin se to upotrebljava(neke odgovore mi je dao Marko D.)
Hvala pozz  :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #112 poslato: Novembar 01, 2013, 09:22:38 pre podne »

Amino kiseline u bilo kom obliku su ti potrebne uvek,a narocito u toku i nakon treninga kada je misic u katabolizmu.Dobar whey protein je nesto sto ti treba nakon treninga a bcaa pre u toku i nakon treninga.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #111 poslato: Oktobar 31, 2013, 10:38:10 posle podne »

Pozdrav,

kako bi dobio precizan savet koju kombinaciju suplemenata bi najbolje bilo koristiti, jos nam reci koji ti je cilj. Da li zelis masu, definiciju?

Sačuvana
nik sloter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #110 poslato: Oktobar 31, 2013, 09:53:27 posle podne »

Pozz  ;D i od mene,kao prvo hteo bi jedan dobar savet po pitanju suplemenata kao sto i sam naslov teme glasi.
Procitao sam Kozmin tekst o suplementima gde preporucuje Elit Whey od i BCAA unos i jos neke stvari koje mi bas nisu najjasnije(izvinjavam se unapred)jer sam tek od skoro poceo sa zanimanjem za suplemente.
Hteo bih da mi neko preporuci pravilan unos suplementa,znam da posle treninga treba popiti dozu kako bi se nahranili misici,to sam shvatio.Kozma je spominjao i BCAA pa me zanima da li tih kiselina ima dovoljno u Whey-u ili treba da se koriste posebno tj dodatno i sta je to sto bi ja kao rekreativac ali ozbiljan 8) trebao pored Whey-a trebao koristiti i na koji nacin.
Bilo bi lepo da mi neko od vasih strucnjaka lepo to sve objasni  ;)
Samo da napomenem da sama korigovao ishranu i da se trudim koliko mi okolnosti dozvoljavaju(posao i razne druge obaveze)da ona stvarno izgleda kako treba.
Visok sam 188,92kg..treniram 4-5 puta nedeljno
Hvala unapred  :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 18 upita.